|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Pravilno previjanje dojenčka

Helena Mlakar, 19.3.2012
Dojenčka je potrebno večkrat dnevno previti, praviloma naj bi ga previli takoj, ko je moker, saj je njegova nežna koža zelo občutljiva. Preberite si nekaj nasvetov, kako pravilno previti dojenčka.

image
/11


Kaj potrebujete pri previjalnem prostoru?

Potrebujete čista oblačila, če ima dojenček plenice iz blaga, potem potrebujete vnaprej pripravljeno svežo plenico, če ima pleničke za enkratno uporabo, potrebujete na dosegu roke novo pleničko, kremo za ritko, svežo krpico za umivanje in mlačno vodo, mehko brisačo, vedro za odpadke.

Pomembno je, da imate vse stvari, ki jih boste potrebovali pri previjanju na dosegu roke. Ko boste dojenčka enkrat odvili, ga ne smete več spustiti izpred oči. Četudi je dojenček še zelo majhen in se še ne zna prekotaliti iz trebuha na hrbet, ga ne smete pustiti na previjalni mizi samega niti za sekundo.

Za čiščenje ritke še vedno velja, da je najboljša krpica iz bombaža, lahko kosem vate in topla voda, morda blage kamilice. Dojenčkova koža je zelo občutljiva in vsaj v prvih dneh ne uporabljajte vlažilnih robčkov. Ti so nadišavljeni in lahko dražijo dojenčkovo kožo. Robčki so praktični na potovanjih in za nekoliko večje dojenčke, ki nimajo več tako občutljive kože.


Nasvet mamice: »Kadar sem za nego ritke uporabljala čistilne robčke, sem jih prej vedno dobro sprala pod toplo vodo. Potem sem jih dala v skledico in z njimi očistila dojenčkovo ritko.«

 

Kako pravilno previjete dojenčka?

Dojenčka položite pred sebe na hrbet. Slecite mu spodnji del oblačil, zgornja pa zavihajte nad popkom. Odvijte mu plenico. Z eno roko primite otrokove nogice in privzdignite ritko. Rahlo ga obrišite s spodnjim delom stare plenice in jo odvrzite v vedro za odpadke.

Ritko obrišite z mokro krpico. Četudi se dojenček ni pokakal, mu morate ritko obrisati, saj urin prav tako draži kožo. Pomembno je, da ritko umivate vedno od spredaj nazaj.

Ritko nato obrišite do suhega z mehko brisačo in pustite otroka naj nekaj minut prosto brca. Z njim lahko telovadite, se pogovarjate, igrate, crkljate. Da ga ne bo zeblo, ga lahko pokrijete z odejico ali vklopite kalorifer, pazite le, da ga ne bo prevroč zrak opekel. Bodite ob njemu, noben telefonski klic ali zvonec ni bolj pomemben od vašega dojenčka! Da bo še bolj varen, lahko previjalno podlogo postavite na tla.

Preden dojenčka zavijete v čisto plenico, mu namažite ritko. Skrbno namažite vse gubice, vzemite novo pleničko, z eno roko primite nogice, privzdignite ritko, pleničko porinite podnjo in ga zavijte.

 

Kaj je primerno za nego dojenčkove ritke je svetovala tudi patronažna Aleksandra Mernik Merc. Njen nasvet si preberite TUKAJ.

 

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Test otroških vozičkov: Katerega izbrati?
Otroški voziček je eden večjih in pomembnejših nakupov ob rojstvu otroka, saj je pogosto v uporabi. Starše pri izbiri pr...
4
VIDEO: Črpanje mleka brez prsne črpalke
Naučite se iztisniti mleko iz dojke brez uporabe prsne črpalke s, tako imenovano, marmet tehniko stiskanja. Poglejte si ...
4
Dojenček ali otrok na poroki – DA ali NE?
Medtem ko nekateri menijo, da majhni otroci zaradi preglasne glasbe in gneče nimajo kaj delati na porokah, druge mamice ...
3
Zaščitite se pred UV žarki
Pred nami so pomladni in poletni dnevi, sončni žarki nas vse močneje grejejo. Ugodno vplivajo na naše počutje, spodbujaj...
3



Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?