|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Vzgojni ukrep "stol" v vrtcu
Oznake: vzgoja,vzgojiteljica,težave v vrtcu,otrok v vrtcu,vzgojni ukrep v vrtcu
30.11.2015

Pozdravljeni dr. Petja Kovačevič, na vas se obračam v zvezi z vprašanjem vzgojnega ukrepa "stol". Moj sin, star 22 mesecev, hodi v vrtec. Vzgojiteljice so mi povedale, da v igri, v navalu navdušenja, včasih drugega otroka uščipne ali pa ugrizne. Torej iz veselja, ker ne zna drugače izraziti svojih čustev, ne pa ker bi mu nekdo npr. nekaj vzel in bi se mu želel "maščevati". Vzgojiteljice pravijo, da mora v takšnem primeru takoj na stol za dve minuti. Da v bistvu že sam ve, da mora iti in vzame eno knjigico iz police, se usede na stol, jo dve minuti bere in gre nazaj v skupino.
Jaz se s takšnim načinom reševanja takšne situacije absolutno ne strinjam, ker sem mnenja, da ga kaznujejo za situacijo, ko bi mu dejansko morale razložiti, da je vesel in da naj npr. ko je vesel, raje objame druge otroke. Ali pa se morda motim? Skratka zanima, me kako naj pristopim do vzgojiteljic, se z njimi pogovorim o njihovem ukrepu in mojih stališčih, da najdemo neko ustrezno rešitev? Že v naprej se vam lepo zahvaljujem za odgovor.




ODGOVOR:
Dr. Petja Kovačevič, dr. zakonske in družinske terapije | 8.12.2015

Spoštovana! Odlično ste opazili, da se otroci v začetkih učenja izražanja svojih občutkov lahko zatekajo tudi k manj sprejemljivim metodam. Tako lahko v navdušenju in veselju grizejo, ščipajo ipd. Pomembno je, da se jih takrat ustavi in razišče njihovo občutje ter usmeri reakcijo. Na primer:»Si vesel, ker ti je Jan posodil avto? Pa si ga kar ugriznil? To pa ni bilo prav! Jana boli. Pobožaj ga. Če si vesel, ga lahko objameš.« Da poiščemo, kako se počutijo in jim pomagamo najti ustrezno reakcijo. Pri tem je ključno, da smo zraven in jim omogočimo to učenje. Bodite spoštljivi in iskreni. Izrazite skrb nad tem, da je vaš (in drugi) malček prikrajšan za pomembno lekcijo o izražanju čutenj na sprejemljiv način, ki mu jo lahko vzgojiteljici dasta le s pogovorom. Izberite takšen način, s katerim boste sinu pokazali, kako se pristopi k reševanju nestrinjanj. Saj smo starši otrokom najpomembnejši model. Srečno.

 

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


Dr. Petja Kovačevič odgovarja:
Pozabljeno partnerstvo
Težave z obnašanjem petletnice
Domače naloge
Jokava šestmesečnica


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?