|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Kako naj preprečim?
Oznake: črke,govor,izgovorjava,logoped


Pozdrav!
Imam dva sinova, starejši je star 4 leta, mlajši pa sedaj 6 mesecev. S starejšim sva morala pred enim letom, ko je začel več govoriti, hoditi k logopedu, ker ni pravilno izgovarjal črke R ter je imel probleme pri tvorbi kratkih stavkov. Bojim se, da se bo isto ponovilo pri mlajšem otroku. Kako naj to preprečim?
Hvala za odgovor.




ODGOVOR:
Ana Rozman, vaditeljica glasbeno-gibalnega programa za otroke | 10.1.2012

Vsak otrok se rodi z različnimi dispozicijami, vendar njegovo okolje vpliva na razvoj le-teh. V celoti ne moremo vplivati na govorni razvoj pri našem otroku, vendar v pomoč smo mu lahko tako, da se že od rojstva naprej z njim pogovarjamo, mu opisujemo stvari in dogodke, razlagamo. Poskusimo govoriti v celih stavkih ter ne govorimo na, kot rečemo, otroški način (»A si videl to malo lokico« namesto »Ali si videl to svojo malo rokico«). Posnemamo glasove, ki jih slišimo okrog sebe ter ga poslušamo in gledamo kako se odziva na dražljaje okolja in kako z nami komunicira. Razvoj govora je pri otrocih različen, lahko pa sami vidimo kako zvoke zaznava in če nanje reagira smiselno. Ko se z dojenčkom (kasneje tudi z malčkom) pogovarjamo, govorimo razločno, uporabljamo onomatopejske glasove (posnemanje naravnih, živalskih ali okoljskih zvokov: brrrrr, muuuu, ššššššš, …) ali pa sami poskrbimo za različne zvoke v njegovi okolici, predvsem pa vse skupaj ogrnemo v igrivo vzdušje. Z otrokom se igramo prstne igre, beremo ali pojemo pesmi, ritmično izgovarjamo besedila ter to združimo z gibalnimi igrami ali besedili. Večkratno ponavljanje besed, besednih zvez, pesmi, izštevank, opisov, pravljic utrjuje otrokovo samozavest in razumevanje, kar pomaga pri kasnejšem branju, pomnjenju, pisanju in razumevanju.

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


Ana Rozman odgovarja:
Orožje!
Jokav dvoletnik
Ne zdrži dolgo
Ne počuti se dobro v družbi


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?