|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Travmatična porodna izkušnja
Oznake: poporodna otožnost,travmatična porodna izkušnja,po porodu,materinstvo,zahteven dojenček,težak porod,porod,poporodna depresija
18.1.2019

Sem mamica šestmesečnika in lahko rečem, da teh prvih šest mesecev, vključno s porodom ni bilo takšnih kot sem pričakovala. Porod s carskim rezom (lokalno), ki sem ga imela zaradi tega, ker se otrok ni obrnil, me je močno pretresel. Kljub izjemni podpori moža, sem po porodu trpela še za poporodno otožnostjo, težko sem shajala sama z otrokom, ki je bil tudi precej zahteven. Čeprav sem si vedno želela več otrok, me je ta izkušnja od tega odvrnila. Ali lahko na kakšen način vse skupaj pozabim? Kaj lahko storim, da se na drugi porod in materinstvo, če si bom premislila, bolje pripravim?




ODGOVOR:
Tara Hughes, spec. psihoterapevtka | 21.1.2019

Draga mamica,

zelo normalno je, da ste obdobje težko prestali, saj je čas uvajanja v starševstvo že samo po sebi eno najzahtevnejših obdobij v življenju, ob nepričakovanih pretresih (na telesni in čustveni ravni), pa se zahtevnost izziva še toliko poviša. Težava navadno nastane v temu, da v času porodniškega dopusta mamice enostavno ne najdejo niti ene ure na teden, da bi se lahko posvetile sebi. In tako prelagajo svoje potrebe na stran, dokler ni vsega preveč. Mislim, da potrebujete čas in podporo, da izkušnjo v miru predelate, pa se bo potem samo pokazalo, kakšna je najboljša pot za naprej.

Pomembno bi bilo, da imate priložnost govoriti o svojih spominih, o čustvih in bolečini vezani na nepričakovan razplet z namenom, da bi ustvarili prostor, kjer se lahko posledice pretresa zlijejo ven od koder jih zdaj hranite. Da bi si v mirnem okolju dovolili začutiti vse tisto kar ostaja, ubesediti strahove, ki vas zdaj nagovarjajo proti ponovnemu materinstvu.

Sama bi vam priporočala obisk kakšnega psihoterapevta, da boste imeli usposobljenega poslušalca, ki bo znal tudi ustrezno odreagirati na vaše pripovedi. Ker je sploh pri predelavi težjih izkušenj pomembno, da dobivamo smiselne odzive in podvprašanja, ki podpirajo širšo sliko celjenja.

Vse dobro vam želim,

Tara

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


Tara Hughes odgovarja:
Porodni načrt - ali ga potrebujem?
Smrt pri porodu - strah
Telo po porodu: bom spet takšna kot prej?
Strah, da bom rodila prizadetega otroka


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?