|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Recikliran vrtiček

Eko Vila, 15.11.2012
Poletje se je poslovilo in že nas pozdravlja jesen. Na vrtu je še nekaj svežih začimb in dišavnic.Zdaj je čas, da jih do naslednje pomladi zasadimo v majhen notranji vrtiček.
Ključne besede:

image
/41


 

Poletje se je poslovilo in že nas pozdravlja jesen. Na vrtu je še nekaj svežih začimb in dišavnic. Zdaj je čas, da jih do naslednje pomladi zasadimo v majhen notranji vrtiček. Tako bomo imeli čez zimo na voljo dovolj svežih začimb in dišavnic, ki nam bodo zagotovile ravnovesje uma, duha in telesa.

 

Za izdelavo zabojnika, v katerega bomo zasadili vrtiček, uporabimo odpadne industrijske palete. Iz dveh palet sestavimo ogrodje poljubno velikega vrtička. Notranjost zabojčka obložimo s plastično folijo ali drugim materialom, ki malo prepušča vodo. Na dnu zabojčka naredimo nekaj odprtin, da bo voda dobro odtekala.

 

Dno zabojčka posujemo z majhnimi kamni, ki bodo skrbeli za drenažo. Če namreč voda ne odteka dobro, rastline začnejo gniti.

Zabojček do vrha napolnimo s kakovostno zemljo. V vrtiček posadimo poljubne rastline. Po želji ga še dodatno okrasimo z lesom, barvnimi kamni, potkami, hišico …

V vrtičku celo leto dobro uspevajo naslednje začimbe in dišave: peteršilj, bazilika, rožmarin, majaron, češnjev paradižnik, mini paprika, poprova meta.

 

Jeseni uživajmo začimbe in dišave, ki okrepijo naša pljuča in nas čez zimo varujejo pred prehladi in drugimi boleznimi. Take rastline so bazilika, rožmarin, janež, timijan, pehtran, kurkuma, šetraj in ingver.

 

Veliko veselja pri ustvarjanju!

 

Pripravila: Jerneja Pavček, Eko knjiga

 

Prispevek je bil objavljen v jesenski številki brezplačne revije Eko knjiga

 


Preberi še: Ponovna uporaba industrijskih palet - Jaz recikliram, pa ti?

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

10 nasvetov, kako vzgojiti eko-otroka
Za to, da vzgojite eko-otroka in nekoč ekološko osveščenega odraslega, ne potrebujete niti posebnega znanja, niti dodatn...
5
Kako razvijati otrokov čut za ekologijo?
Če želimo, da bo otrok skrbel za naš planet Zemlja zares "iz srca", mu moramo pomagati "začutiti" Mater Zemljo. Mu j...
4
Ekološki detergenti – prednosti in pomanjk...
Kot vsi detergenti, so tudi ekološki detergenti več komponenti sistem, sestavljen iz površinsko aktivnih snovi – tenzido...
3
Klepet: Vesna Majes Klančičar
Klepetali smo z Vesno Majes Klančičar, ki že vrsto let ustvarja izdelke iz gline. Iz ljubezni in neskončne domišljije na...
3



Stolp za deževnike - kompost na gredi
Na preprost, poceni in učinkovit način zagotovimo hranilna sredstva v sami gredi!
Sprej za odstranjevanje pesticidov
V oddaji Oprah show je Julia Roberts predstavila sprej za odstranjevanje pesticidov s sadja in zelenjave, ki ga lahko sa...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?