|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:22:49   
Kerensa*
Ne, ne zaje*avam, no user posted image .

Že celo popoldne brskam po Internetu in iščem informacije o tem. Zdravstveno zavarovanje, javno/zasebno šolstvo, kreditne zahteve, zaposlovanje in vse ostalo. Kristalno jasno mi je, da je recesija povsod, od Arktike do Antarktike user posted image , ampak vseeno - a mi lahko katera pomaga odkriti kaj več o tem?

Do zdaj mi je uspelo ugotoviti, da zdravstveno zavarovanje za zaposlene plačuje cca. 60% delodajalcev, pa še od teh cca. polovica ne v celoti. Ne najdem pa npr. cen, če si to plačuješ sam. Kreditne zahteve so take, da se lahko še Bog zjoka user posted image . Nezaposlenost je visoka, kljub temu pa delavce kar naprej nekje iščejo user posted image .

Itd., itd., etc... v glavnem me zanimajo ti njihovi "standardi". Vsaj kakšen link do koristnih informacij, kajti jaz ne ločim niti med njihovimi state law in federal law user posted image , karkoli je že to.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:28:26   
muška
a se ti še da?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:29:09   
Kerensa*
Jasno. Saj sem rekla - 3 leta.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:32:11   
Pika Zoja
Sem ti že zadnjič na tisti veleopevani temi rekla, da poišči slovence živeče v Ameriki - recimo facebook zna bit zanimiv ravno iz tega vidika, ali pa hrvatov je kar nekaj spodaj in ti bodo iz prve roke znali svetovat. Jaz sem nekaj časa prebirala blog ene slovenke živeče v New Yorku. Z otrokom...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:33:17   
Anonimen
State law - je zakonodaja v posamezni državi...
Federal law - pa zakonodaja, ki velja po celi ZDA

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:33:22   
caillou
Nimam pojma, ampak Kerensa, ti se boš znašla, stoposto se boš. 

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:38:00   
Kerensa*
Se pravi, da moram iskati state law.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:39:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Se pravi, da moram iskati state law.


Oboje.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:41:27   
Kerensa*
Ja za splošne stvari je najprej federal law, konkretno za NY pa state law. Slednji so si po ZDA med sabo menda različni kakor noč in dan in mimogrede kaj zaje*eš v NY, če se zanašaš na to, da je npr. v CA pa dovoljeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:46:23   
Anonimen
Slednji so si po ZDA med sabo menda različni kakor noč in dan in mimogrede kaj zaje*eš v NY, če se zanašaš na to, da je npr. v CA pa dovoljeno.


Na dobri poti si, da ga serjes na pravem koncu user posted image .

Kolegica se v kratkem odpravlja v ZDA (mogoce celo bere tole :) pa jo lahko vprasam, kako je uredila te stvari, ko bo tam. Pocitnice imam rezervirane oktobra/novembra.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:49:37   
Kerensa*
Ah, serjem, ja user posted image ... pač raziskujem razmere, ker vem, da so popolnoma drugačne od naših... kako je že rekel Kalbo - iz hotela v prikolico, a ne? user posted image  En okviren izračun povprečnih mesečnih stroškov ne škodi narediti.

Kako dobiti vizo, se mi pa niti ne sanja. Ideje? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:55:47   
marjetica23

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ah, serjem, ja user posted image ... pač raziskujem razmere, ker vem, da so popolnoma drugačne od naših... kako je že rekel Kalbo - iz hotela v prikolico, a ne? user posted image  En okviren izračun povprečnih mesečnih stroškov ne škodi narediti.

Kako dobiti vizo, se mi pa niti ne sanja. Ideje? user posted image

nimam jihuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:57:36   
Belika
A se seliš?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 19:57:45   
Kerensa*
Nič hudega. Itak imam zamišljen en minimalen standard, katerega hočem in tukaj in tam. Tako, da moram zdaj skalkulirat in ugotovit, kaj vse je potrebno, da bi ga tam dosegla/imela. Ostalo bo pa potem jasno.

(odgovor članu marjetica23)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:02:10   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kako dobiti vizo, se mi pa niti ne sanja. Ideje? user posted image


Kakšen doktor znanosti dobi seveda brez problema delovno vizo. Drugače pa ZDA brez problema da zgolj študentsko delovno vizo, mislim, da se to da oziroma organizira sta, ampak tukaj si ne moreš sam izbrati, kje boš delal in kaj boš delal. Pa tudi če dobiš tole študentsko delovno vizo ne moreš legalno na trg delovne sile v ZDA.
Vsaj bilo je tako.
Edino kar ti preostane je delo na črno...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:06:13   
caillou
Ti, kdaj boš šla pa pravo študiratuser posted image ? A ni to pred Amerika?

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:06:48   
Kerensa*
Študentska delovna viza? Zame to pomeni, da moram najprej narediti maturitetni tečaj (in to najbrž s čisto petko), potem pa najti še dovolj butasto univerzo v ZDA, ki bi me sprejela, a ne? user posted image

Doktor znanosti pa nisem in nikoli ne bom. Doktor NOBENE znanosti. In za tiste, ki to nismo in tudi nikoli ne bomo, je zagotovo še kakšna šansa, ne samo delo na črno. Vedno so... alternative. Samo najti jih je treba.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:07:34   
Anonimen
Ti, kdaj boš šla pa pravo študiratuser posted image ? A ni to pred Amerika?


To bo usput, v Ameriki user posted image .

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:08:12   
Pika Zoja
No, pa še to. Če si tukaj najdeš delo in greš v ZDA z zagotovljenim delom, ti seveda izdajo vizo H1B (to je za 3leta, pa jo lahko se 1x podaljsas, potem pa zaprosis za green card - ampak vse to stane, res stane).

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:09:01   
Kerensa*
Nič ne bo usput user posted image . Imam sicer sošolko iz OŠ, ki sedaj študira pravo na Harvardu (nekaj podiplomskega, kaj pa jaz vem, kaj je to user posted image ), ampak glede na to, da mi to nič ne pomaga...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:10:07   
Anonimen
In za tiste, ki to nismo in tudi nikoli ne bomo, je zagotovo še kakšna šansa, ne samo delo na črno.


Ma ti se tukaj skoraj samo na crno delas user posted image , ne vem, zakaj bi sla po to v Ameriko.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:10:08   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Študentska delovna viza? Zame to pomeni, da moram najprej narediti maturitetni tečaj (in to najbrž s čisto petko), potem pa najti še dovolj butasto univerzo v ZDA, ki bi me sprejela, a ne? user posted image

Doktor znanosti pa nisem in nikoli ne bom. Doktor NOBENE znanosti. In za tiste, ki to nismo in tudi nikoli ne bomo, je zagotovo še kakšna šansa, ne samo delo na črno. Vedno so... alternative. Samo najti jih je treba.


Vendar ne v AMERIKAuser posted image , srce, ne v Ameriki.
Pa saj to si vendar vedela, da ti z vstopom v Ameriko pregledajo tudi datum povratne karte (avionske, ladijske) in da ti več kot 3mesece ni dovoljeno brez delovne vize ostati v Ameriki. Delovno vizo pa dobiš zgolj če si tam zaposlena.
Alternativa: najdi si delo v Ameriki od tukaj, pa še oni ti naj plačajo l vizouser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:10:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
No, pa še to. Če si tukaj najdeš delo in greš v ZDA z zagotovljenim delom, ti seveda izdajo vizo H1B (to je za 3leta, pa jo lahko se 1x podaljsas, potem pa zaprosis za green card - ampak vse to stane, res stane).

No, to je pa že lepše slišati. KOLIKO stane? user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:11:43   
Pika Zoja
Iščeš pa tole: http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=4f719c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=4f719c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

Koliko stane? Po tamalem nekje 10.000dolarjev.

A na loterijo si se vpisala?

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:12:48   
Pika Zoja
Aja alternativa no2: najdi si moža, ki je državljan ZDAuser posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Piškoti/kruh
dejzi

Kdaj ste svojemu malčku ponudile piškot oz. skorjico kruha za grizljat?

prej (37%)

7m (28%)

8m (16%)

9m (7%)

10m (5%)

kasneje (6%)


Število vseh glasov: 391

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!