|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že v 2...
14.1.2006 20:24:40   
puncica
Sem prebrala vse kar je iskalnik zmogel najti pa nisem našla odgovora na moje težave. Namreč problem je takšen:

Sem v 23 tednu.

Zadnje dva dni me boli kost spodaj, ne vem če je to sramna kost, ker moja bolečina je tam kjer so sramne dlake.Vse punce opisujuejo bolečine spodaj kjer je vagina, anus,..., pri meni je le-ta višje kot sem rekla tam kjer so sramne dlake In sicer vse je ok, če sedim, ležim, mirujem, če pa hodim, me pa boli, včasih bol včasih manj, po daljši hoji bolečina preneha, kot bi se nekako normaliziralo

Drug problem je ta, da mi trebuh otrdeva večkrat na dan, sicer je bilo tako tudi v prvi nosečnosti ampak vseeno me skrbi že zaradi bolečine opisane zgoraj in "pritiska dol"

Tretji problem je "pritisk dol" po večjem naporu (npr. pospravljanje, če dlje stojim-likanje, grem na daljši sprehod). A je to normalno, da me včasih ful boli oz. pritiska dol in ob tem mi še trebuh otrdeva. Problem je še ta, da vedno ko grem na wc lulat in ko se do konca polulam me vedno ful dol pritiska in trebuh otrdi, občutek je tak, kot da mi bo nekaj ven padlo. In takrat moram absolutno it počivat oz. ležat. Isto je po spolnih odnosih, ful me dol pritiska. user posted image   Pa še to je, da ko me tišči dol in trebuh otrdi me boli tudi v spodnjem delu križa user posted image

Skratka začelo me je skrbet, ker vse te simptome punce opisujejo, da naj bi bili nekaj tednov pred porodom, jaz pa sem šele v 23. A mislite da preveč paničarim. Itak imam v četrtek pregled bom vse to vprašala ampak začelo me je skrbeti, ker se mi ne zdi normalno sploh to z lulanjem in tiščanjem dol, kot bi ti hotel otrok ven past. user posted image user posted image

Dejte povedat vaše izkušnje in kaj bi ve naredile na mojem mestu?

< Sporočilo je popravil puncica -- 14.1.2006 20:27:36 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 20:55:51   
Gina
Sicer sem jaz imela tudi vse te znake, pa še krvavela sem zraven, pa ni bilo nič hudega, ampak meni so svetovali POČIVAT. Če te dol tišči, je bilo sigurno tisto, kar si delala preveč. Mene je v 1. nosečnosti čisto vsaka najmanjša stvar spravila v tako počutje, kot ga opisuješ, je bilo dovolj, da sem šla za 20 minut na sprehod, ali pa če sem 2 reči dvignila. Pri odnosih je bilo vsakič tako, tako da me je bilo potem vsakič ful strah.
Ampak počivanje zihr pomaga. Če pa ne bo minilo, pa vseeno G pokliči v pon., pa če drugega ne, te lahko pregleda in da na bolniško. Zakaj bi te skrbelo, če ni treba. Boljše da si sitna brez veze, kot da bi se potem žrla, zakaj nisi poklicala.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 21:03:07   
Anonimen
Zakaj pa nadaljujete z odnosi, ce vam ne ustrezajo in se potem ne pocutite ok?

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 21:05:19   
Gina
A je to name letelo? Če je name, potem je tako, da pri nas pač nismo seksali takrat. Pa probali čez mesec, če bo enako, in ker je bilo, spet nismo en mesec ali dva....user posted image  in tako naprej do poroda...žal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 21:09:37   
Anonimen
Ah, nic zal.... Se celo zivljenje imata za seks- valjda teh nekaj emsecev ni problem...

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 21:09:38   
lelaval
Premalo počivaš. Če boš svoje težave omenila zdravniku, ti bo svetoval čim več počivat - ležat, da se ne bi prehitro začela odpirat.
Jaz sem tudi bila dobra 2 meseca noseča, pa sem čutila pritisk navzdol in me je dal čez noč na bolniško - s strogim ležanjem (res pa je, da sem bila bolj pod zdravnikovim drobnogledom zaradi konizacije in tretja nosečnost - maternica in vezi so mi že po prvi nosečnosti niso vrnili v prvotno stanje).
Vsak trenutek izkoristi za počitek. Navsezadnje je več vreden otrok, kot pa npr. pospravlajnje. Jaz sem npr. posodo pomila in se vlegla, pa zopet malo pospravila in se vlegla,...sprehodom pa sem se morala odpovedat. Zato pa sedaj not spravljam.
Če nimaš hitro pregleda, pa pokliči in povej za težave. Jaz ne bi predolgo odlašala. Pa lep in čim manj težaven preostanek nosečnosti ti želim.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 21:09:44   
MAREC06
Jaz sem imela tudi takšne probleme sicer v 29. tednu,  pa so mi v porodnišnici rekli, da je to tiščanje dol in občutek, da bo ven padel, pa vse to dokaj normalno in pogosto pri drugi nosečnosti, saj so se vezi v prvi nosečnosti že enkrat raztegnile in niso več tako močne kot so bile. Zato menim, da ne rabiš preveč skrbet, je pa res, da raje malo več počivaj. Počitek pomaga.
Lep pozdrav. user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 21:54:37   
mamči
A ti Aninimen pa nisi za sex med nosečnostjo. A misliš, da lahko kaj hudega nastane? Pa, da je treba celih 9 mes. čakat ?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Še nekaj novega...........

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 21:55:57   
Anonimen
moje sporocilo je bilo odgovor GINI!!!
Pa sebi malo zaploskaj. user posted image

(odgovor članu mamči)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 21:58:28   
mamči
Puncica, mene v prvi nosečnosti ni niti približno VSE tako bolelo, kot v drugi - pa tud tak zgodaj se je začelo.
Meni je dost pomagalo redno počivanje, pa počasni sprehodi.
Sigurno pa je dobro, da zdravniku omeniš svoje težave in skrbi. Pa čimbolj se čuvaj! user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:01:40   
mamči
Ja, sem videla  na koga je letelo, pa sem vseeno mogla jezik stegnit! Zdrave nosečnice lahko brez najmanjše dileme uživajo v spolnosti.
user posted image user posted image   evo, ta je pa zame........

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:06:58   
KMALU
Jaz sem tudi mislila, da mi trebuh otrdeva, potem sem pa ugotovila, da je to nogicauser posted image . Vsake toliko jo stegne in je noce skrcit (kot da se razteguje) in ga moram malo pozgeckat/pobozat, da popusti, ker kar fejst boli.. user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:12:16   
Anonimen
to je za anonimnega,kaj mislis da ce tebi ne pase seksat med nosecnostjo da drugim tudi nena,ali kaj,si vedno tako glasna.

(odgovor članu mamči)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:14:07   
Anonimen
A si tudi ti slepa ali ne znas brat?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:17:32   
Anonimen
Kaj ne znaš brat - samo GINA ne sme. .... halo!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:17:50   
Anonimen
ZAKAJ

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:19:08   
KMALU
A se meni samo zdi, ali se ti sam-a s sabo pogovarjas?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:22:51   
Marogica
Puncica, čisto iste znake sem tudi jaz imela in tudo bolelo me je samo, če nisem ležala, vendar se je meni to zgodilo v 32. tednu. Sem morala celo na opazovanje v bolnico. Ugotovili so, da imam zelo kratek maternični vrat (1,5), ter dobila STROGO MIROVANJE. NA lastno odgovornost sem smela domov, vendar nisem delala NIČESAR, res ničesar.
Tako, da nujno povej G, da ti da napotke za naprej. Do takrat pa res samo počivaj.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:44:15   
rayy
čim prej naj ti gin. izmeri dolžino materničnega vratu. Imela enake težave obakrat. 1. splav v 20 tednuuser posted image  (nič počivala,ker mi niso rekli) 2. od 20 tedna dalje strogo ležanje v bolnici do poroda, ker se je dolžina MV vztrajno krajšala in od 30 tedna dalje sem imela samo še 1cm, kar je manj od 1,5mm je zelo rizično. Počivaj!!!!!!!!!!! In držim pesti , da boš zdržala do termina!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:47:40   
Anonimen
Jaz bi čimprej šla k zdravniku, da sei ne bi kdaj česa očitala. Tudi če za brez veze, ampak čimprej bi šla. Tole tiščanje navzdol in kratno otrdevanje pa še bolečine v križu ... pojdi čimprej!

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
14.1.2006 22:54:04   
Anonimen
Tudi jaz bi šla. Oz. sem kar šla. Sicer sem bila v 27. tednu, ampak vseeno. Dala mi je neke vaje za medenico in predvsem nosečniški pas in potem je bilo precej precej bolje.

Za v 23. tednu da bi te pa že tako dol tiščal... user posted image  Ma pejd raj h G, a?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
15.1.2006 9:40:35   
XXYY
Živjo!

Tudi mene so te bolečine pestile celo nosečnost. Sramna kost me je zelo, zelo bolela in sem si kupila LaVie nosečniški pas in sem ga skos nosila. Samo mi ni kaj preveč pomagal, dokler nisem prišla v materinsko šolo, na predavanje o fizioterapiji in šele tam sem ugotovila, da sem ga celo nosečnost narobe nosila. Ker sem ga kupila v Sanolaborju, so mi tam narobe pokazali kako je treba pravilno nositi pas. Potem, sem pa začela tako nositi kot mi je predlagala fizioterapevtka in je bilo res veliko bolje. Ti priporočam ta pas, ker je res vredu. Samo če ga boš kupila v Sanolaborju, jih tam nikakor ne poslušaj kako ga je primerno nositi. Ker tudi navodila in sliko notri imajo narobe tiskano, tako da vprašaj g. ali katerega drugega.

Očitno, ker ne počivaš dovolj, ti tudi povzroča težave s pritiskom navzdol. Zdaj, ko je plod že malo večji in vsa njegova teža te tišči dol. Zato ti res priporočam veliko POČIVANJA in temu sledi tudi otrdevanje trebuha, zaradi izčrpanosti. No, saj greš lahko malo ven na zrak, samo takrat, ko te res ne bo nič bolelo, ko boš spočita. Drugače pa res, samo POČIVAJ, da ne bi bilo kaj narobe, da bi morala hitro oditi v porodnišnico. To si pa res nobena ne želi tako hitro.

Želim ti še preostanek lepo nosečnost in res, veliko počivaj. Pusti likanje in pospravljanje ter druga gospodinjska opravila, to lahko počaka, otrok ne bo počakal, ker se mu bo mudilo ven.

POČIVAJ, POČIVAJ, POČIVAJ, POČIVAJ, POČIVAJ, POČIVAJ, POČIVAJ, POČIVAJ, POČIVAJ

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
15.1.2006 12:57:17   
puncica
Hvala punce za nasvete, zdej grem pa počivat. Res se mi zdi da to najbolj pomaga. 

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
15.1.2006 18:00:11   
Barbs
Punčica, zjutraj, ko vstaneš je verjetno OK - vsaj pri meni... potem pa gre na slabše, sploh, če hodim okrog - boli me pa točno tam, kjer tebe, potem pa se pridružijo še boleči kolki al pa rahla bolečina v križu...  v sredo bom dopolnila 24 tednov , tako, da, počivat. To mi je rekel tudi G - poslušajte voje telo in mu omogočite kar potrebuje, ko vas začne opozarjat. Drugega zaenkrat, da bi bilo kaj narobe ipd... ni ugotovil.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Boleča kost, trd trebuh, pritisk dol - že...
16.1.2006 12:55:39   
Anonimen
BOLEČA KOST-čisto normalno, so se namreč  vezi malce razrahljale, ker se pripravljajo na širitev porodnega kanala. In ene čutijo bolečine nekje, druge pač spet drugje.

OTRDEVANJE TREBUHA- tudi v moji 2user posted image , je prej prišlo do tega. razlog je, ker premalo počivam(že v 18.tednu). Če dovolj počivam, tega ni. Ob malem user posted image pa je to malo težje izvedljivo. Prav tako je tudi če sem cel dan pritisk navzdol večji, kot če nisem cel dan na nogah.

LP

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?