|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite o tem?
30.12.2008 15:43:08   
ursah
Zdravo.

Z mojim se poročiva maja 2009.

Zadevo bi speljala tako, da na civilni obred povabiva žlahto in prijatelje, nato pa nadaljujemo s piknikom. Tekom obreda bi spili kakšen šampanjec, nato pa po zaključku odšli na piknik plac. Na pikniku bi imela catering (delno), delno našo domačo hrano, kakšna 2 kelnarja za strežbo, kakšno skupino za muziko. Piknik bi bil na prostem, z rezervo pokritega prostora. Cilj je, da je najina poroka vesel, sproščen žur. Ni nama do klasične poroke z večerjo v gostišču - ne finančno, niti sicer ni po najinem okusu.

Druga varianta je bila civilna v ožjem krogu, nato pa piknik čez nekaj dni. Za zgornjo sva se odločila zato, ker bi rada imela svoje na poroki in tega ne bi ločevala (piknika in poroke).

Sedaj pa se obremenjujem s praktičnimi zadevami:
- kje je kakšen dober piknik plac v okolici Bistre oziroma Vrhnike
- ljudje na poroko ponavadi pridejo lepo oblečeni, na pikniku pa naj bi bil človek bolj sproščeno oblečen. Kako to združiti?? Ali naj že na vabilo napiševa, da naj bo sproščena toaleta, ali naj pač imava lepo zrihtane na pikniku... Kako bi ve to rešile?

Sedaj pa me zanima, kaj kaj ve mislite o tem? Ali je konec maja že primeren za piknike?

Ali ima še katera izkušnjo s piknik poroko? Koliko kaj stane? Najin budget je 3-4.000 EUR.

Hvlala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
30.12.2008 16:02:23   
Lara28
Pozdravljena!
Tudi midva sva imela piknik varianto poroke. No nama se je zraven poklopil še krst, pa oba sva imela 30 let - sicer ne točno isti mesec. IN smo združili vse.user posted image
Krst in civilno smo imeli samo z res OŽJO žlahto (15 ljudi), na civilno je prišlo sicer še enih 10 najožjih prijateljev - samo na matični urad. Nisva jih posebaj vabila, ampak so sami prišli po svoji želji. Po obredu smo imeli malo bolj svečano kosilo - z družino. Doma smo bili ob 6ih zvečer. Meni je bilo ful lepo in intimno.
Naslednji teden pa smo naredili piknik za vse prijatelje in tudi družino - prišli so samo starši, dedki in babice pa ne.  Istočasno smo proslavili poroko, obe 30 letnici in še Anejev 1. rojstni dan.
Piknik je bil noro dober, malo smo pekli, naročili odojka, pecivo sop mi pripravile kolegice in bilo je res odlično.
Še enkrat bi naredila isto. Na pikniku je bilo ene 50 ljudi.

No midva sva se za to varianto odločila, ker nisva hotela na poroki vse možne žlahte, ki je je ogromno, poleg tega pa nimava nekih  odnosov z njimi, sploh pa ne rednih. Pa seveda tudi finančni zalogaj bi bil prevelik.
"Prvi" del poroke je plačal moj oče in ne vem koliko je stalo. Sigurno pa ne več kot 1500 eur vse skupaj. Piknik je prišel tudi max 1000 eur. (najem prostora je bil 50, odojek okoli 200, ostalo meso ene 250, pa kruh in pijača mogoče 200).

Res pa je da smo vse sami pekli in stregli. Imeli smo ruski bife, vsak je vzel kar mu je pasalo. Pekla sta dva prijatelja, ki imata veselje s tem. In kolegice so mi naredile pecivo in solate, nekaj pa tudi mami in jaz sama seveda.  
No toliko o mojih izkuzšnjah!

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
30.12.2008 16:05:16   
eva1
PKaj pa vem, sicer se mi sama vrjanta dopade, tut gostom prej poveš, da bo potem piknik, samo ne vem zaradi vremene...lahko da bosta imela ok, lahko pa imaš tudi ful smolo, pa tudi konec maja še ni tok toplo za piknike..vsaj ponavadi ne!
Glede cene..kaj pa vem, catering je kr drag, tako da ne vem, tut vrjetno mal odvisno kok bo ljudi..

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
30.12.2008 16:56:54   
*maja
Tako poroko bi tudi moj imel z veseljem, pa sem jaz rekla da to pa no go user posted image , da ne mislim bit na svoji poroki v kavbojkah user posted image .
Kar se pa vremena tiče pa ne vem no, lani oz. še letos je bilo 20. maja zunaj 10 stopinj user posted image , tako da midva sva zdaj kar na varijanti gostilne.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
30.12.2008 17:16:05   
melanija
Konec maja zakaj pa ne piknika, po moje je dovolj toplo. Mi imam piknik vedno 1 maja na Nanosu pa je čez 1000 nadmorske višine. Če imate možnost še strehe v primeru dežja pa sploh super.

In ja jaz bi naredila vse na isti dan, na civilno lahko povabiš samo ožje sorodnike in pole na piknik še ostale - pa v vabilo napišeš, da ne bo nesporazumov glede oblačenja, pa je.

Meni je ta ideja všeč, čeprav sem pristaš tradicionalne poroke in sva se z mojim leta 2002 tudi poročila.

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
30.12.2008 22:05:48   
Jančika_
Ideja sama mi je všeč, imam pa pomisleke zaradi vremena. Moja prijateljica se je poročila sredi maja na prostem. Imeli smo sonce, veter, dež in takoj po obredu točo, mrzlo je bilo za znoret, vsi smo bili mokri do kolen. Na srečo je bila fešta v gostilni.

No, saj slabo vreme imaš lahko v bistvu kadarkoli. Moj mož je fotografiral poroko enih znancev, to je bilo v začetku avgusta. Ves dan je tako močno deževalo, da ni ene normalne zunanje slike s cele poroke. Vsi imajo marele in so mokri čez in čez. Škoda.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
30.12.2008 22:46:35   
Anonimen
Midva sva tudi imela piknik poroko. S tem da je bila poroka v sredo, piknik v soboto. Pa tud če bi bil na isti dan....se pač preoblečejouser posted image
Za place vem v ljubljani.
Vreme....nikol ne moreš vedet.
Midva sva imela piknik sred avgusta in je bil celo prejšnjo noč dež in hladno. Pa je bil vseeno fenomenalen piknikuser posted image

Aja cena.....kosilo in pijača po poroki, pa pol smo ga pil še do zjutrajuser posted image +piknik za 130 ljudi......2.000. Je pa res da sva piknik plac skor zastojn dobila.
Prstani, obleke, šopek ipd. pa okol 1.500.

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 30.12.2008 22:50:41 >

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
31.12.2008 6:47:19   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: *maja

Tako poroko bi tudi moj imel z veseljem, pa sem jaz rekla da to pa no go user posted image , da ne mislim bit na svoji poroki v kavbojkah user posted image .
Kar se pa vremena tiče pa ne vem no, lani oz. še letos je bilo 20. maja zunaj 10 stopinj user posted image , tako da midva sva zdaj kar na varijanti gostilne.


a se ženta? pa nič ne poveš... ccccc.....

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
31.12.2008 9:11:34   
Lunca1
Kar se vremena tiče, se mi zadnje čase zdi še najbolj sigurno vreme konec junija, maj zna bit pa včasih res precej deževen. Najdite si tak piknik prostor, ki ima tudi streho.

Jaz sem bila na eni piknik poroki in je bilo čist luštno. Svatje so se pa po poroki problekli.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
31.12.2008 9:52:36   
*maja

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: *maja

Tako poroko bi tudi moj imel z veseljem, pa sem jaz rekla da to pa no go user posted image , da ne mislim bit na svoji poroki v kavbojkah user posted image .
Kar se pa vremena tiče pa ne vem no, lani oz. še letos je bilo 20. maja zunaj 10 stopinj user posted image , tako da midva sva zdaj kar na varijanti gostilne.


a se ženta? pa nič ne poveš... ccccc.....


Zdej si me pa dubla user posted image , jst pa tko modro tiho.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
31.12.2008 9:53:32   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: *maja


IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: *maja

Tako poroko bi tudi moj imel z veseljem, pa sem jaz rekla da to pa no go user posted image , da ne mislim bit na svoji poroki v kavbojkah user posted image .
Kar se pa vremena tiče pa ne vem no, lani oz. še letos je bilo 20. maja zunaj 10 stopinj user posted image , tako da midva sva zdaj kar na varijanti gostilne.


a se ženta? pa nič ne poveš... ccccc.....


Zdej si me pa dubla user posted image , jst pa tko modro tiho.



lalalala, lalala... pa je šlo presenečenje...

bom obdržala zase, obljubim... user posted image

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
31.12.2008 10:22:13   
Mišni
Na vreme se zadnje čase ni za zanašat, pa če je spomladi, poleti, jeseni ... nima veze. Tako da pokrit prostor morate itak imet, pa saj si napisala, da je, se mi zdi.

Za toaleto ne skrbi, bdo že sami poskrbeli, da bodo mogoče s seboj vzeli za preoblečt, saj niso dojenčki.user posted image  Po moje je prav fajn imeti vse na en dan.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
31.12.2008 11:08:36   
DANVARI
midva sva imela v Rakovem Škocjanu in sva bila zelo zadovoljna.
http://www.h-rakovskocjan.com/index2.htm


Prvotno smo planirani imeti noter (imajo kapaciteto za okoli 70 ljudi), potem pa je bil tako lep dan, da smo se preselili kar ven na travnik (konec aprila) pa ni bilo problema da bi bili prelepo oblečeni, čeprav smo bili v oblekah. Hrana je bila samopostrežna in je bila malo manj kot 2000 eur. Pa še glasbo ti lahko oni priporočijo, ker imajo večere s plesom.


_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
31.12.2008 13:38:38   
lelaval
Tako poroko bi tudi moj imel z veseljem, pa sem jaz rekla da to pa no go , da ne mislim bit na svoji poroki v kavbojkah .


sva že 2 user posted image

samo, da midva nimava poroke v načrtu


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Civilna + piknik na isti dan: kaj mislite...
2.1.2009 20:05:37   
maca m
Midva sva se poročila lani, 24.maja, pa je bila ena sobota prej ful deževna, najina sobota prijetno topla in suha (le ko sem se poslavljaja se je ulilo kot iz škafa), spet naslednjo soboto pa je bilo obupno vroče.  V maju res nikoli ne veš kakšno vreme bo. Mogoče bi poiskala kakšen kozolec ali pa vsak malo večji šotor za vsak slučaj?

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?