|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:11:35   
Anonimen
ker s fantom nisva poročena? Imeli smo krst, pred tem seveda priprave...župnik je vedel, da nisva poročena in je rekel, da nič hudega, da bova že enkrat, itak sva mlada...po krstu smo šli iskat krstni list in je rekel, da ga itak ne rabiva in da ga dobiva ko se bova poročila....halo?! prej pa nič o tem?

To je zdaj tako izpadlo, kot da naš škrat ni bil pri krstu...a lahko župnik to naredi in zadrži krstni list?

Hvala za odgovore.

LP
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:14:24   
anitaz
Jaz ga nisem dobila pri našem "vaškem" župniku user posted image  sem pa šla v čisto drug kraj, kjer sploh ne vejo kdo sem, kaj šele da bi hodila k maši, pa mi je dal brez problema.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:14:53   
Anonimen
Tudi midva ga nisva dobila, ker nisva poročena.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:15:51   
anitaz
Joj, jest sm tole čist prehitr pa narobe prebrala user posted image user posted image  Sem mislila, da rabiš potrdilo za krstnega botra (ne ve mkako sem lahk oto prebralauser posted image ). Ampak če je župnik tak kot ta naš vaški, potem ti sigurno ne bo dal krstnega lista.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:16:01   
Ivi33
HALOOOuser posted image user posted image user posted image ???

Najboljš da ga pri miru pustiš, saj zdaj ne rabiš krstnega l., sam družinsko knjižico pa ti je najbrž dal. Mi smo jo dobili.

Ojoj, imajo eni probleme ...

_____________________________

Življenje je lepo ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:18:16   
Anonimen
Nič mi ni dal...samo vzel 20 € za svečo in tisto pregrinjalo...user posted image user posted image  sem mislila, da imam samo jaz ta problem...mater sem jezna...kot da ni bil pri krstu...user posted image

LP

(odgovor članu Ivi33)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:18:40   
Tanyka
Midva nisva poročena in sem  dobila krstni list za oba otroka.

Kaj ima to veze s poroko?



Družinsko knjižicouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vse mame so bogate, če imajo rade svoje otroke.
Nobena ni revna, ne grda, ne stara.
Ljubezen je njihova največja radost.
(Maurice Macterlinck)

Moja ljubezen vaju bo spremljala vedno, danes in večno!!






(odgovor članu Ivi33)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:21:38   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Ivi33

HALOOOuser posted image user posted image user posted image ???

sam družinsko knjižico pa ti je najbrž dal. Mi smo jo dobili.





pri nas jo dobiš ko se poročiš

(odgovor članu Ivi33)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:28:09   
Ivi33
IZVIRNO SPOROČILO: ninny


IZVIRNO SPOROČILO: Ivi33

HALOOOuser posted image user posted image user posted image ???

sam družinsko knjižico pa ti je najbrž dal. Mi smo jo dobili.





pri nas jo dobiš ko se poročiš



Nam so pri krstu vpisal notri podatke od otrok. Aja, menda jo res dobiš ko se poročiš.

Ja, senilnost pa to user posted image ...  je že kar dolgo tegauser posted image user posted image user posted image .



_____________________________

Življenje je lepo ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:28:15   
Dadi
Kaj ima to veze s poroko?


Ima ima...tudi poroka je zakrament kot krst...Tako da ma kr veze s poroko. En zakrament ja, drugega ne...To ni kot samopostrežna štacuna- vzameš kar ti paše.
Če jemlješ seveda krst kot zakrament...če pa jemlješ kot neko tradicijo, al pa zato k si ti šel h krstu, al pa zato k ne more škodit, pol pa nima veze s poroko ja.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:37:16   
bamby




Če je bil otrok krščen, potem je sigurno vpisan v krstno knjigo, ki pa je dokument na pravem mestu in več kot dovolj. Ko bo vaš otrok rabil potrdilo, da je bil krščen, bo pač šel v to župnijo in dobil potrdilo.
Kakor se jaz spomnim za nazaj, ga tudi mi nismo dobili, pa sva poročena in zaradi tega ne delam kravala. Bomo že dobili, ko bomo rabili.



(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:42:57   
Marogica
A krstil pa je otroka, kljub temu, da nista poročena????? In kasiral????

Ja, to so metode cerkve....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:47:06   
KIKI****
Tudi jaz nimam krstnega lista od otrok imam poa potrdila. Ko bosta sam arabila krstne liste bosta že šla v žiupnijo po njih.

Tud jaz sem mogla it za poroko po potrdilo v Novo mesto v Kapitelj po krstni list kler sem bila krščena tam. Meni pa res ni treba d aimam ta potrdila doma, saj sama dobro vem d asta bila pri krstu in da sta krščena, sej ga niti v okvir ne bi dala, pa tud nikjer ga ne rabiš.

lp

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 9:51:40   
Maxica
Se strinjam z Bamby. Midva sva poročena, krstnega lista pa nisva dobila ne pri enem ne pri drugem otroku. Kaj pa naj z njim? Krst je vpisan v krstno knjigo, v družinsko knjižico, drugega pa tako ne rabiš. Ko pa boš rabila iz takega ali drugačnega razloga, boš pa potrdilo gotovo dobila.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 10:03:03   
Putka
Kako pa da nista poročena, če smem pofirbcat? Sem mislila da je koruzništvo in nezakonski otroci domena nas nevernikovuser posted image . Sem pa presenečena, da so kljub nezakonski zvezi (gledano skozi oči cerkve je to kar precejšen greh, a ni?) krstili otročka. Moja teta se je morala lepo poročiti, pa še tisti schnell kurs zakramente opravit, potem je lahko pa otroke krstila.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 10:32:52   
Jessy
Tudi midva sva poročena pa krstnega lista nisva dobila. Sploh nisem pomislila na to, da bi ga rabila. Ko ga bo otrok rabil, ga bo zagotovo dobil v župniji, kjer je bil krščen, pol pa a bosta al pa ne bosta vidva poročena.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 10:43:07   
rija
zdaj pa brž vsako nedeljo k maši, pa še kakšen eur vžte v tisto košarico.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 10:52:10   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi
Ima ima...tudi poroka je zakrament kot krst...Tako da ma kr veze s poroko. En zakrament ja, drugega ne...To ni kot samopostrežna štacuna- vzameš kar ti paše.
Če jemlješ seveda krst kot zakrament...če pa jemlješ kot neko tradicijo, al pa zato k si ti šel h krstu, al pa zato k ne more škodit, pol pa nima veze s poroko ja.

Odličen, realen odgovor. Žal pa premnogi pojmujejo zakramente kot samopostrežno kjer vzameš kar ti paše, pa še to mal za hec. Ne, ne gre tako.

Rija, tvojega komentarja pa ne razumem.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 10:57:31   
anajmad
Ne sme. Pa sej to sploh ni važno,a sta poročena,ali ne.
Ne vem,ti župniki so res čist mim.Pol se pa čudijo,da je vedno manj otrok pri verouku in pri maši. Sej te vse mine.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 12:22:13   
Anonimen
Ah brezveze...saj ga ne potrebujem, ampak so me spraševali, če sem ga dobila in zakaj ne...

LP

(odgovor članu anajmad)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 12:24:37   
bt08
Midva tud še nisva poročena pa sva ga lahk krstla tamalga.Ampak preden sem šla rodit sem delala en tečaj,ker nisem mela zakramnetov,pol sva pa s tamalim imela oba na isti dan,večer pred velko nočjo,krst in jaz še ostalo.Dobila pa nisva nič papirjev,ne knjižce.Bomo vidli drugo leto ko se bova poročila.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 12:25:47   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: ninny


IZVIRNO SPOROČILO: Ivi33

HALOOOuser posted image user posted image user posted image ???

sam družinsko knjižico pa ti je najbrž dal. Mi smo jo dobili.





pri nas jo dobiš ko se poročiš

Pri nas tudi.



_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 12:27:08   
Pikabu
Barby, otrok je krščen in kot so ti že napisale je to zapisano v krstni knjigi. Pri poroki pari dobijo družinsko knjižico, ki jo prinesejo ob krstu, kamor župnik vpiše otroka in njegove zakramente. Nekateri duhovniki imajo navado, da staršem, ki niso poročeni, izda krstni list, ni pa povsod tako. Rabiš ga pa ne. Vsaj jaz se ne spomnim, da bi ga kdaj rabila. Ko sem se poročila, sem morala prinesti samski in krsti list (oboje skupaj je to). Ni panike, če nimaš tega papirja doma.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 12:35:34   
bt08
samski list?
In kej ga dobiš?A bom jz to pol tud drug let mogla prnest?Ker jaz sem to mela v tej fari v kateri sedaj živim,pa tukaj se bova tud poročila.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Je možno, da mi ne dajo krstnega lista
5.7.2007 12:44:35   
Pikabu
Samski list je v bistvu isto kot krstni list. Na tem listu so zapisani vsi zakramenit in tam pod opombe napiše, da še nisi cerkveno poročena, oz. da si samska. Če zakramente opravljaš v različnih župnijah, mora duhovnik vse podatke poslati v župnijo, kjer si krščena in tam jih župnik vpiše v knjigo. Tdi, ko se boš poročila, župnik pošlje v tisto župnijo in vpiše v knjigo. S tem se zavarujejo, da če je nekdo že cerkveno poročen, se ne more še enkrat, četudi je civilno ločen, ker na tem listu so vpisani vsi zakramenti, vključno s poroko, če je že bila. Če pa partner umre, se spet vpiše in tam piše, da si vdova ali vdovec in je cerkvena poroka možna. Že živiš v isti župniji, ne boš imela nobenega dela. Vejretno bo župnik kar sam napisal ta list in ga vložil v zapisnik pred poroko, to mora biti zraven.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Kakšen je vaš delovnik
binyy

Kakšen je vaš delovnik?

od 6 do 14 h (18%)

od 7 do 15 h (23%)

od 8 do 16 h (21%)

od 9 do 17 h (3%)

nimam omejenega delovnika (19%)

delam izmensko (16%)


Število vseh glasov: 245

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!