|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kava in cigareti, luksuz ali ne?
25.1.2016 19:52:25   
Stanislava_
Bosanski politiki pravijo, da ja:

http://www.siol.net/novice/svet/2016/01/bosanci_v_boju_za_luksuz.aspx

Kaj pa vi mislite? So luksuz, ali so zadnaj stvar, ki bi se ji odpovedali?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
25.1.2016 20:01:07   
ronja
Meni se zdi luksuz veliko stvari, tudi kava in cigareti, vendar to ne pomeni, da bi se želela odpovedat vsemu luksuzu. Kavi in cigaretom sicer komot, ker itak ne kadim in redko pijem kavo, ampak imam rada svoje hobije, recimo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
25.1.2016 20:02:51   
RIJA*
Seveda je to luksuz.
Če gledamo s stališča, da tega ne rabimo za preživetje. In ja, cigareti se mi zdijo hudičevo dragi...sploh, če šibneš recimo eno škatlico dnevno.
Pa tudi kave so se strašno podražile.

Cigaretom sem se odpovedala že davnega leta 95 in mi prav nič ne manjka...kvečjemu ta denar porabim za kakšen drug luksuz, recimo kakšno potovanje (gledano na letnem nivoju)
Kava? Taprave ne pijem že ene 3 leta...ker mi ne odgovarja kofein...nadomestila sem jo z brezkofeinsko, ker jo še vedno nekak "rabim" user posted image

Bi se pa verjetno tudi kavi zlahka odpovedala...saj je samo še ena "navada"....

Izjavo tega politika pa vidim boljv smislu, da če jamrajo, da nimajo za kruh, da naj namesto čikov kupijo le-tega....
Kar je v bistvu res...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
25.1.2016 20:05:19   
liliana
1,20 EUR za kavo oz. 3,50 EUR za 20 cigaret.....ja luksuz je......vendar uživam v obojem, še najbolj ob prvi jutranji kavi s čikom.....zaenkrat se ne mislim še odpovedati ne enemu in ne drugemu......ker mi zaenkrat tako zdravje, kot finance to dopuščajo.....user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
25.1.2016 20:11:44   
RIJA*
kam te ti to na kavo hodiš?



< Sporočilo je popravil RIJA* -- 25.1.2016 20:12:23 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
25.1.2016 20:17:12   
ronja
Izjavo tega politika pa vidim boljv smislu, da če jamrajo, da nimajo za kruh, da naj namesto čikov kupijo le-tega....
Kar je v bistvu res...

S tem se strinjam. Nikoli nisem razumela staršev, ki jamrajo, da nimajo otroku za kupit hrane, potrebščin itd... pa hkrati kupijo pivo, kavo in čike. To ni nujno! In če ti je res tako hudo za tvojega otroka, zakaj hudiča, ne daš tega denarja rajši zanj? Pa ne mislim, da si starši ne smemo nič privoščit. Samo ne smemo pa glih jamrat, da nimamo za darila za otroke, če imamo za čike (ali jaz za Fimo in šiviljske potrebščine, recimo;) čeprav je tu malo bolj komplicirano, ker navadno iz tega njim kaj naredim za darila:D. Ampak ne jamram, da nimam za darila.)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
25.1.2016 20:19:51   
liliana
V nekdanjo Akvo (zdaj, ko se je lastnik menjal več ne toliko tja, ker mi ni več fajn) in v Corleone, pozimi predvsem v Corleone iz "zdravstvenih" razlogov in udobjauser posted image .....v obeh je kava z mlekom 1,20.....v onih fanci kafičih, kot so Metropol in Pomaranča je pa malo dražja (tja tudi občasno zavije, za dušo (na kako tortico), bolj ko zima mine, da sem lahko na terasi......V Akvi je celo kava z mlekom bila pred menjavo lastništva 1,10 EURa....

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
25.1.2016 22:22:43   
patrino
Nikoli kadila, kave pa tudi že kar lep čas ne pijem. Pijem redno čaj, ki je v kafiču cenovno primerljiv s kavo. Mislim, da si ob službi lahko privoščim kaj takega in tudi moj, ki je bil do nedolgo nazaj strasten kadilec in kofetkar. Zaradi izdatkov za kavo in čaj niso naši otroci nič prikrajšani. Ne hodimo po pakete na RK in ne jamramo, da nimamo za osnovne potrebščine. To smo si do sedaj lahko brez velike škode privoščili.
Se pa po svoje strinjam s pripombo da je to za določene luksuz. Poznam ljudi v našem koncu, ki kadijo kot turki. On šverca čike nekje bogu iza nogu in dnevno spajsa škatlico in pol. Kava se dnevno pije skoraj v litrih, hladilnik in shrambo pa jim polni RK in druge dobrodelne organizacije. Po svoje si misliš, pa naj imajo neko veselje, če so že tako čisto na psu. Vendar se ob pretiravanju vseh teh čikov in kave govori o kar precejšnjih zneskih, ki pa si jih seveda niti pod razni ne bi mogli privoščiti, če ne bi država poskrbela za vse ostalo. Dostikrat ni niti za štruco kruha, za čik pa je vedno.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 0:09:46   
nejcko
Seveda je luksuz. Pa tv je luksuz, internet, avto, pomivalc, pralni stroj, sesalec, 2 bundi namesto ene in 3 pari čevljev nameso enih natikačev ... seveda, vse to je luksuz.

Kartonasta škatla, pest riža na dan in 2 dcl vode ... kdo si upa trditi, da se tudi tako ne da preživeti user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 6:03:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Kartonasta škatla, pest riža na dan in 2 dcl vode ... kdo si upa trditi, da se tudi tako ne da preživeti user posted image


Da se.....s kavo in čiki pa ne......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 8:53:06   
ronja
Po svoje si misliš, pa naj imajo neko veselje, če so že tako čisto na psu. Vendar se ob pretiravanju vseh teh čikov in kave govori o kar precejšnjih zneskih, ki pa si jih seveda niti pod razni ne bi mogli privoščiti, če ne bi država poskrbela za vse ostalo. Dostikrat ni niti za štruco kruha, za čik pa je vedno.

Tako nekako. Pa če ni otrok zraven, me ne moti. Če pa so otroci tam, pa ni za hrano, je pa za čike, e, tam se pa moje razumevanje počasi konča... ker vem, da se da preživet z eno ušivo plačo in občasnim honorarnim delom ne da bi hodil na rk. Sem hvaležna, da nam zaenkrat ni treba, nikoli ne veš, kaj pa prinese prihodnost.

Nejcko, poglej iz druge strani: luksuz pomeni, da lahko to stvar uživaš, če jo imaš, da ti ni samoumevna. Meni vse moje prčkarije, milijon mojih hobijev niso samoumevni. Fajn je, ker se jih da včasih prilagodit: zdaj recimo porabljam zaloge, šivam iz recikliranih starih cot, itd..., čikov in kave ne moreš prav dosti, kvečjemu kupiš cenejše. Ampak je dober občutek, ko si rečeš: uvau, kaj imamo srečo: pitna voda mi teče iz pipe! Uf, zdaj se lahko grem igrat in probat naredit nekaj lepega iz tega mojega malega luksuza... itd... si bolj srečenuser posted image Ker nimaš občutka, da živiš na kantu, čeprav ima družina 900€ prihodkov:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 11:01:15   
nejcko
Pa saj se samo hecam, ronja.
Vsak človek ima oz. bi moral imeti pravico do si lahko omisli vsaj eno tako razvadico. Čemu ima potem življenje sploh smisel, če bi bil sam mater in trpljenje in odrekanje ...

Zame ga ni čez jutranjo kavico in čik. Si raje kje drugje odtrgam, pa imam potem za ta luksuz. Mi ni problema to user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 11:08:07   
Hope2
Kava definitivno luksus, glede na ceno 4-6 evrov. Luksus tudi, ker mi je vsec, da grem ven pocvekat s prijateljicami. Da mam trenutek zase ali z odraslimi, vstran od pokaknih plenic, domacih nalog, domacih opravil..... luksus ker mi jutranja domaca kava v uzitek in ker mi vpliva na prebavouser posted image user posted image . ker ce tega zjutraj ni, je mama tecna cel danuser posted image

Cigareti so poceni, pa me ne ganejo, ker ne kadim. Zato zame niso luksus, so skodljiva in smrdeca razvada.user posted image .

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.1.2016 11:11:02 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 11:14:54   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V nekdanjo Akvo (zdaj, ko se je lastnik menjal več ne toliko tja, ker mi ni več fajn) in v Corleone, pozimi predvsem v Corleone iz "zdravstvenih" razlogov in udobjauser posted image .....v obeh je kava z mlekom 1,20.....v onih fanci kafičih, kot so Metropol in Pomaranča je pa malo dražja (tja tudi občasno zavije, za dušo (na kako tortico), bolj ko zima mine, da sem lahko na terasi......V Akvi je celo kava z mlekom bila pred menjavo lastništva 1,10 EURa....


nič nisem na tekočem user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 11:37:09   
liliana
A s ceno kave ali kafiči...?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 11:41:29   
RIJA*
z obojim očitno user posted image

sem pa šla danes po dolgem času na jutranji babjo kavo in plačala za dva kapučina 2,8 eur :(....ja, res je tole luksuz...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 11:54:42   
liliana
Jaz pa 2,40.....user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 11:58:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Pa saj se samo hecam, ronja.
Vsak človek ima oz. bi moral imeti pravico do si lahko omisli vsaj eno tako razvadico. Čemu ima potem življenje sploh smisel, če bi bil sam mater in trpljenje in odrekanje ...

Zame ga ni čez jutranjo kavico in čik. Si raje kje drugje odtrgam, pa imam potem za ta luksuz. Mi ni problema to user posted image

Pa saj velika večina kar izkoristi to pravico...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 11:59:23   
alda
uf težko sodim ,ker ne kadim in tudi kave ne pijem!
Zdaj če ti finančna situacija in zdravje to dovoljujeta, potem :zakaj ne?
Če pa komaj flikaš mesec z mescem potem, pa bi rekla, da sta to dve stvari, ki nista življensko pomembni in se komot uvrstita v kategorijo :luksuz.
Ja sam odvisniku od teh dveh substanc, bi pa to težko dopovedali -a ne?

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kateremu luksuzu se niste pripravljeni od...
26.1.2016 12:15:32   
RIJA*
razen res v skrajnem primeru...?

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 12:21:24   
madjanca
Ja to je seveda luksuz. Ampak meni je obenem sprostitev in pa resitev za mojo prebavo user posted image

Sem pa luksuz omejila.. kavico pijem le doma, s skatlice na dan pa sem prisla nekje na tretjino na dan.. vzrok: zdravje.. posledicno pa imam tudi denarnico malce bolj polno.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 12:58:20   
ronja
Pa saj velika večina kar izkoristi to pravico...

Tu se kar strinjam:). V bistvu ne poznam mame, ki si ne bi čisto nobenega luksuza privoščila, celo med tistimi, ki hodijo na rk ne.user posted image Kar je lepo, fajn je, da ima vsak kako svojo stvar, ki mu veliko pomeni:). Samo fajn je, če vemo, da je to bonus, ker ga lahko bolj uživamo:).

Odvisnik mora vedet, da njegova odvisnost stane (lahko samo denar, lahko še zdravje) in da včasih to ni noben problem (ker je zdravje ok in financ dovolj), če pa je problem in če hoče poskrbet za otroke, se pač mora temu odpovedat. Sama imam rada sladkarije, pa ko sem imela nosečniško sladkorno, se jih nisem dotaknila. Verjamem, da je drugače, če si prav odvisen, vseeno pa se zavestno odločimo, kaj bomo kupili v trgovini. In si daš v eno roko čike, v drugo pa hrano za otroka in po moje možgani nimajo več kaj dosti premišljevat...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 21:06:37   
Tippi
Ce gledas z vidika enega klosarja,cigareti niso luksuz.v koncni fazi zelo revni,na robu prezivetja ljudje kadijo.tud sus heroina ni luksuz al pa lajna koke za narkomana.je pac nuja.ceprav zlo draga.heh. kava pa....ni luksuz.eni kavo,drugi pravi caj. Neki pac moras hahaha

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 22:36:52   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
. Verjamem, da je drugače, če si prav odvisen, vseeno pa se zavestno odločimo, kaj bomo kupili v trgovini. In si daš v eno roko čike, v drugo pa hrano za otroka in po moje možgani nimajo več kaj dosti premišljevat...



Ma ja, vsak normalen in trezno razmišljujoč človek bo najprej poskrbel za hrano, sploh za otroke. Tukaj sploh ni dileme. Se mi zdi pa tukaj pomembno poudariti, vsaj jaz delujem po tem sistemu, da že štartaš iz pozicije in preračunaš zadeve tako, da otroci niso lačni, sebe pa tudi zadovoljim v tistih najnujnejših potrebah, hehe. si je pa treba prioriteta pošlihtat, to je pa res. No, ja, res bi bilo zame osebno bolj zdravo, da bi šla 5x na leto k frizerju kot kaditi, pa ****t ga ... takle mamo user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
26.1.2016 22:41:14   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Ce gledas z vidika enega klosarja,cigareti niso luksuz.v koncni fazi zelo revni,na robu prezivetja ljudje kadijo.tud sus heroina ni luksuz al pa lajna koke za narkomana.je pac nuja.ceprav zlo draga.heh. kava pa....ni luksuz.eni kavo,drugi pravi caj. Neki pac moras hahaha



To je pa tudi zanimiv vidik, ja. Dejansko čiki zmanjšujejo lakoto in tako ima klošar manjšo potrebo pa hrani. Tukaj "prišpara". ajde, na račun zdravja, pa vendar.

Konec koncev, če smo ugotovili, da je za preživetje dovolj pest riža in pol litra vode, je vse ostalo luksuz. Tudi klošar nafehta za pest riža dnevno, ostalo pa ima luksuz. In tudi uni, ki 5x na dan je bio eko natur pur hrano, za katero zmeče ulala denarja, takisto bi preživel s pestjo riža ... torej so štirje obroki dnevno dejansko luksuz. Čista preserancija user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?