|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kredit drzavljanu Bosne!
12.2.2012 19:19:33   
_Beky_
P ozdravljeni!

Zanima me sledeče.Moj mož je državljan Bosne z stalnim prebivališčem ter sluzbo za nedoločen čas.Rada bi vzela kredit za hišo v vrednosti 110000 e pojavi se sledeče vprašanje ali bi mu odobrili kredit glede na to da bi zastavila hišo ki jo kupujeva ter stanovanje ki je v lasti naše mame in je vreden 100000 e.Ali je sploh pametno zastaviti obe kako naj se pogajava z bankoo prosim vas za pomoč kako in kaj,ker rada bi si končno uredila dom ter prenehala plačevati to visoko najemnino.

Lp in Hvala v naprej user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 7:22:32   
_Beky_
Ali res noben ne pozna kakrsnega koli odgovora al vsaj nasvet kako in kaj svetujete prosim pomagajteuser posted image

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 7:39:07   
enkratna
Zanesljivost pridobitve kredita ni odvisna od tega, koliko nepremičnin zastaviš - tudi če bi imela 3 stanovanja, to ne bi igralo bistvene vloge (bolj je pomembno to, če so vsa lastništva vpisana v ZKI - zemljiško knjigo). Če se le da, se izognita zastavi še druge nepremičnine - gledano z vidika stroškov, papirologije, mama bi bila sopodpisnik pogodbe, ipd.

Pri najemanju kredita so pomembni drugi dejavniki: vajini prihodki (ki je osnova za izračun kreditne sposobnosti), vajini življenjski in ostali stroški, koliko kredita potrebujeta, za koliko časa, kakšna je tržna/ocenjena vrednost hiše, ki jo nameravata kupiti... saj bi kredit jemala skupaj, kot sokreditojemalca? To je najbolj optimalen način, da pridobita kredit (ne poznam pa morebitnih birokratskih ali drugih ovir, če je eden od vaju tuj državljan).

Najmanj kar je, je da osebno stopiš do uslužbenca ene od bank in ga vprašaš vse to, kar te tu zanima (začni pri matični, nato nadaljuj pri Hypo, Unicredit, BKS... - to so namreč vse banke iz mednarodnih bančnih skupin in imajo zaradi tega lahko v nijansah drugačno obravnavo).

Srečno!

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 7:59:13   
_Beky_
hvala Enkratna za odgovor.Ja tako je to stanovanje je vpisano v ZK prav tako hisa.
Hisa je vredna 110000 vendar ti odobrijo le 70% zaradi tega sva razmislala da bi dala se stanovanje pod hipoteko bi se pa vsi skupaj preselili v hiso skupaj z starsem.Jah tujim drzavljanom ne dajo kredita edino če je hipoteka ali pa zelo dober porok moj pa ima plače tam okoli 1000e.Vse skupaj se mi zdi rizik dvigovala pa b pri skb.

Jah danes je zelo tesko priti do svojega domauser posted image

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 8:13:13   
enkratna
Hej, glavo pokonci! Če ima tvoj mož bivalno vizo za nedoločen čas, potem to ne bi smel biti problem, vsaj v eni od bank ne. Ti na ZS pošljem info, na koga se obrni - je moj bivši sodelavec in vem, da se bo potrudil, tako kot da bi zase rihtal kredit :)

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 19:08:03   
_Beky_
Se enkrat hvala Enkratna! Danes sva bila na skb in so nama tako rekli dobiva 96000 e,stem da dava pod hipoteko oboje se pravi ne dobiva ven 110000 tako kakor sva mislila.In res nam je po domače povedan vse dol padlo za ta kredit človek reskira vse da bi ja kaj imel pol pa ponudijo tok malonevem no men se to slisi smesno.Ima kdo kasne izkusnje boljše kot mi.Kakrsnkoli nasvet punce moje bo prisel prav zato kar začnite zasipavati z vasimi nasveti.user posted image

Lp

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 19:13:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

Pri najemanju kredita so pomembni drugi dejavniki: vajini prihodki (ki je osnova za izračun kreditne sposobnosti), vajini življenjski in ostali stroški, koliko kredita potrebujeta, za koliko časa, kakšna je tržna/ocenjena vrednost hiše, ki jo nameravata kupiti... saj bi kredit jemala skupaj, kot sokreditojemalca? To je najbolj optimalen način, da pridobita kredit (ne poznam pa morebitnih birokratskih ali drugih ovir, če je eden od vaju tuj državljan).


Pozabila si še na najpomembnejše - kaj človek sploh potrebuje in kaj bo zmožen odplačati v naslednjih **** letih.
Takole na prvi pogled se vsaj meni zastavlja vprašanje, ali sploh potrebujeta hišo in ali ne bi bil bolj smiselno razmišljati o cenejšem stanovanju, prihranke dati za polog, in se izogniti dvojni hipoteki.

(odgovor članu enkratna)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 19:40:43   
enkratna
Odgovarjala sem s stališča banke in ne posameznika - in če si kdaj naletela na bančnika, ki je rekel "a ne bi raje kupili stanovanje namesto hiše", potem si ta zasluži nagrado :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 19:45:41   
_Beky_
Pozdravljena Miljonarka.Lej pri nas je taka situacija in sicer mi rabimo hiso zaradi tega ker smo se tako skupaj odločili stem ne mislim samo naju z mozem ampak z starsi ter bratom kupili bi hisko ki nam je vsec in bi jo pač preuredili v dvodruzinsko tak da bi lahko skupaj ziveli v enem pa bi bili ločeni in bi imeli svojo hišo.Problem je le tukaj da nam odobrijo tak kredit ne v tem kaj bi kupili in kje bi ziveli za to smo se ze odločili.Cenim tvoj in od Enkratne  odgovor za to se vama zahvaljujem v naprej.user posted image

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 19:52:50   
Andromeda
Možev sodelavec, ki je prav tako državljan Bosne in tudi Srbije, 3 leta nazaj ni dobil stanovanjskega kredita, če so se pa v tem času spremenili pogoji za pridobitev na bankah, pa ne vem.

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 19:55:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

Odgovarjala sem s stališča banke in ne posameznika - in če si kdaj naletela na bančnika, ki je rekel "a ne bi raje kupili stanovanje namesto hiše", potem si ta zasluži nagrado :)


Zlato pravilo bančništva - kredit tistemu, ki ga potrebuje in ki ga bo lahko odplačal.

Sicer pa ja odgovor ja, seveda.

(odgovor članu enkratna)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 20:00:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: _Beky_

Lej pri nas je taka situacija in sicer mi rabimo hiso zaradi tega ker smo se tako skupaj odločili stem ne mislim samo naju z mozem ampak z starsi ter bratom kupili bi hisko ki nam je vsec in bi jo pač preuredili v dvodruzinsko tak da bi lahko skupaj ziveli v enem pa bi bili ločeni in bi imeli svojo hišo.Problem je le tukaj da nam odobrijo tak kredit ne v tem kaj bi kupili in kje bi ziveli za to smo se ze odločili.


Potem ste pravzaprav trije ali štirje (ne vem, če je brat poročen), ki se boste zadolžili?

Torej, zberite prihranke, uredite papirje (da bo tudi hiša že od začetka papirno urejena med vama in bratom), mama pa naj uredi še dediščino in morebitno preživljanje. Dokler je vse v redu, se na to ne misli, ampak - če bi se kaj zalomilo, bi tudi mama lahko ostala brez strehe nad glavo.

Ena od možnosti (ki je sicer papirno ne poznam) je tudi ta, da se z lastnikom hiše dogovorite o najemu, recimo za dobo enega leta, plačane najemnine pa se vam štejejo v kupnino.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 13.2.2012 20:02:21 >

(odgovor članu _Beky_)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 20:13:20   
enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Zlato pravilo bančništva - kredit tistemu, ki ga potrebuje in ki ga bo lahko odplačal.


In kaj sem jaz drugega napisala? Punca je spraševala za možnosti kredita - in napisala sem ji, da so družinski prihodki in odhodki pač ena od temeljnih stvari, ki jih gledajo. Časi, ko so banke skoraj komurkoli odobravale kredit, so že zdavnaj mimo. Basel II, ameriški fiasco, dražji viri financiranja, gospodarska kriza, in še bi lahko naštevala. Bi pa rekla takole: kredit tistemu, ki ga bo lahko odplačal. Če ga potrebuje, pa banko res ne zanima. Vsaj jih ni, ko so odobravali tajkunske in lombardne kredite...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 20:15:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Zlato pravilo bančništva - kredit tistemu, ki ga potrebuje in ki ga bo lahko odplačal.


In kaj sem jaz drugega napisala? Punca je spraševala za možnosti kredita - in napisala sem ji, da so družinski prihodki in odhodki pač ena od temeljnih stvari, ki jih gledajo. Časi, ko so banke skoraj komurkoli odobravale kredit, so že zdavnaj mimo. Basel II, ameriški fiasco, dražji viri financiranja, gospodarska kriza, in še bi lahko naštevala. Bi pa rekla takole: kredit tistemu, ki ga bo lahko odplačal. Če ga potrebuje, pa banko res ne zanima. Vsaj jih ni, ko so odobravali tajkunske in lombardne kredite...



Naj bi jo user posted image .
Ampak večine ni...

(odgovor članu enkratna)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 20:31:12   
_Beky_
hehe res ste face ko berem komentarjeuser posted image

Možev sodelavec, ki je prav tako državljan Bosne in tudi Srbije, 3 leta nazaj ni dobil stanovanjskega kredita, če so se pa v tem času spremenili pogoji za pridobitev na bankah, pa ne vem.

Ja res je takrat ni bilo mogoče zdej pa če nekaj imas kar je banki vsec pa dobiš na zalost je tako midva su tudi mislila da ni mogoče no je ampak ga pa ne dobiva tolikouser posted image

Miljonarka
Potem ste pravzaprav trije ali štirje (ne vem, če je brat poročen), ki se boste zadolžili?

Torej, zberite prihranke, uredite papirje (da bo tudi hiša že od začetka papirno urejena med vama in bratom), mama pa naj uredi še dediščino in morebitno preživljanje. Dokler je vse v redu, se na to ne misli, ampak - če bi se kaj zalomilo, bi tudi mama lahko ostala brez strehe nad glavo.

Ena od možnosti (ki je sicer papirno ne poznam) je tudi ta, da se z lastnikom hiše dogovorite o najemu, recimo za dobo enega leta, plačane najemnine pa se vam štejejo v kupnino.

Ja  v nasi druzini nas steje 6 + dva moja otroka brat ni poročen  enkrat bo bil kdaj pa nevem user posted image ja nastimali bi pa tako da bi bilo vse deljeno in smo se ze zmenili da bo hiša na meni iz takih razlogov ker nemore biti na mozu ker ni drzavljan stanovanje je pa na mami tko da nismo  tistem fazonu da bi se kregal  no ne ves kdaj vse i kaj lahko pride vmes ampak za enkrat je vse ok in se ful dobro zastopimo in to nam marsikdo zavida stem ne mislim tebe ampak nekatere moje sruzinske prijatelje ali pa druzina daljna nasploh


Hvala vam punce za vse odg.sem ze mislila da ne bo noben odgovoriluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 20:38:33   
Anonimen
_Beky_, a sta bila že skupaj z mamo in možem na banki?

Pojdite skupaj tja, in jih prepričajte, da boste ta kredit odplačali tako kot je treba in da mož (se opravičujem izrazu) ne bo pobegnil v Bosno - tega je namreč banko strah in zato ne da kredita tujemu državljanu - ker ga v skrajnem primeru ni pripravljena iskati po centralnih gozdovih Bosne user posted image  in od njega terjati denarja.

(odgovor članu _Beky_)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 20:39:14   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: _Beky_

Se enkrat hvala Enkratna! Danes sva bila na skb in so nama tako rekli dobiva 96000 e,stem da dava pod hipoteko oboje se pravi ne dobiva ven 110000 tako kakor sva mislila.In res nam je po domače povedan vse dol padlo za ta kredit človek reskira vse da bi ja kaj imel pol pa ponudijo tok malonevem no men se to slisi smesno.Ima kdo kasne izkusnje boljše kot mi.Kakrsnkoli nasvet punce moje bo prisel prav zato kar začnite zasipavati z vasimi nasveti.user posted image

Lp

Ne obupaj pojdi še v kako drugo banko. Recimo UNICREDIT ali pa HIPO so pred leti imeli veliko bolj ugodne kredite in jast sem dobila kar nekaj eurčkov več.

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 20:42:55   
m_o_i
js vem, js vemuser posted image

starsi prodajo 100 tisoc vredno stanovanje, vidva(al kdorkoli pac ze) vzame kredita 10 000-pa imate vaso hisko

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 21:37:36   
_Beky_
user posted image m_o_i super  zadevca ja smo ze menil za neki tazga sam ta hiska ki nam je všeč je pač po domač za povedat za podret saj znotraj ce ne na vzven poj nebi imeli ničesar zato smo se pa odločil kupit tako hisko v takem stanju za malo denarja in neki casa obnavljat ker kar koli smo iskal nič nismo najdl pametnga za neki vec denarja se bl splaa tako kakor je.

Ja Miljonarka vse to bi naredila ce nebi bil moj njihov komitent ze 5 let stem da sva 3 dvignla hitri kredit non stop redno odplačevala nikoli zamudila in nam zelo verjamejo ze to pove nekaj da so hotli za prvikrat ko sva dvigovala kredit 4000 e poroka no v drugo pa nč več ker so vidl da smo resni tko da nevem če bi kej pomagalo da bi sli tja z mamo pač zgleda nismo kreditno sposobniuser posted image

Kar se tiče pa teh srugig bank naprimer avstrijskih pa ne zaupam kaj prevec rajs mam eno stanovanje k da nimam nič nimam izkusenj sem pa marsikaj slišala kok je pa za vrjet nevem vem pa samo to da je za razmislit

Ali je kaksna med vami ki je dobila pri kateri banki ugoden kredit v kratkem.

Hvala punce super steuser posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 22:46:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: _Beky_

Ja Miljonarka vse to bi naredila ce nebi bil moj njihov komitent ze 5 let stem da sva 3 dvignla hitri kredit non stop redno odplačevala nikoli zamudila in nam zelo verjamejo ze to pove nekaj da so hotli za prvikrat ko sva dvigovala kredit 4000 e poroka no v drugo pa nč več ker so vidl da smo resni tko da nevem če bi kej pomagalo da bi sli tja z mamo pač zgleda nismo kreditno sposobniuser posted image


-Beky_, s tujimi bankami ni prav nič narobe. Torej, zberite papirje in poglejte, koliko kredita lahko dobite.

(odgovor članu _Beky_)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 22:58:14   
_Beky_
jah vem kaj hočeš reč ampak po domač povedan ce mi kdo omeni tujo banko stisnem rep med noge kaj pa vem mogoče pa le grem pogledat se bojim da bi ostali brez vsega in to mislim na to da bi nam vzeli stanovanje sej zmeraj vec razmisljam in si pravim sej ti nemorjo vzet ce plačuješ če ne plačuješ ti pa lahko vsaka banka vzame.

Pol je pa to vse folk ki pravi da je ostal brez vsega ti mu vrjameš nveš pa ali ti govi rsnico ali ne.Nevem nevem kaj bo iz tega upa da neki pozitivnega.

Hvala Miljonarka na spodbudnih besedah vidim da se zastpiš na kredite ali mogoče priporočaš kakšno ki je dobra ker v tiste obrestne mere in euriborje se jest ne zastopim nevm koko.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
13.2.2012 23:02:53   
Anonimen
Vzame ti vsaka banka, če ne plačuješ. In ne vzame ti nobena, če to redno počneš. Saj je enostavno.

Obrestne mere so med bankami podobne...stanovanjski krediti so večinoma vezani na Euribor, to pomeni, da se ti obrok s časom spreminja.  Če greš na SKB kot že prej omenjeno, bo čisto v redu.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 13.2.2012 23:03:41 >

(odgovor članu _Beky_)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
14.2.2012 13:35:33   
tinkamarinka
Moje osebno mnenje. Nikoli ne bi ponudila 2 nepremičnin za hipoteko, še posebej, če nimaš še tretje možnosti bivanja. Še posebej, če imam 2 otroka odvisna od mene.

Preden grete v kredit pošteno premislite še najslabše možne scenarije: koliko plače ostane, če gre euribor na 5 ali celo 6%; kaj se zgodi, če možu znižajo plačo ali če kateri postane brezposelni.

Glede na to, da mislite kupit hišo neprimerno za biavnje, od kod boste dobili še 30 000 €, da jo boste zrihtali. Ali jemelete kredit samo za tolko časa, da zrihtate hišo, pol pa stanovanje prodate in poplačate kredit.

Aja pa še to. Sklenite svoja riziko življenska zavarovanja za vrednost kredita, ne vzet tistega od banke, ker to je ponavadi lupljenje komontentov.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
14.2.2012 13:47:34   
Kliki
Jest mam kredit že 6let pri Unikreditu pa mimam nobenih problemov.
Pa še občutno več so mi dali kot pa NLB takrat.

Super je, razmišlam da bom tega pokrila in vzela novega za večje stanovanje itak bi mi od tega stanovanja ostalo nekaj eurčkov.

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kredit drzavljanu Bosne!
19.2.2012 18:09:33   
Poka
S krediti trenutno je katastrofa... Veliko se o tem pogovarjamo doma, ker nas ima večina doma svoje firme in potem slišiš različne zgodbice... Npr. o nekem podjetniku, ki si jeelel povečat limit, pa mu niso hoteli, pa je hotel nbamestotega minimalen kredit, pa so mu rekli naj da hišo pod hipoteko... Tudi moj ni dobil podaljšanega limita, pa še kar je dobil, samo za pol leta, pa se še ni zgodilo, da bi bil kaj komu dolžan, plača, ki ni nizka, je pa vedno bila, pa še račun od podjetja je na isti banki odprt, ki pozitivno dela... Zdaj smo hoteli en kredit na firmi, pa so pogoji taki, da si jih lahko v rit zataknejo... To je na naših bankah. Se sicer ne gremo pogajat za druge pogoje na avstrijske banke, ker smo šli v drugo alternativo, vem pa da je sorodnik bil pri nas na 11 bankah, se ni nič zmenil, na koncu so pa dobili kredit na avstrijski.

Mi nismo šli po kredit v Avstrijo, ker je tako nizek znesek, da bomo pač drugače naredili, menda se tudi manj da zmenit za nižje zneske, to kar pa rabiš ti, je pa že nek denar in bi po mojem nekako šlo.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?