|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lupinica in hrvaški zakon o prometu
2.3.2008 22:21:46   
skuštrana
Punce, če boste potovale na Hrvaško z otrokom v lupinici jo morate imeti obvezno zadaj. V hr zakonu piše, da otrok do 12 leta starosti ne sme sedeti spredaj pa četudi je v lupinici. Kazen je 500 kun.

Nimam pojma kam naj tole informacijo dam, se mi zdi tule še najbolj prav..drgač pa prestavteuser posted image




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
3.3.2008 7:49:11   
kristinaj
sej tudi ni pametno, da je spredaj...... sploh pa ne, če imaš airbag!!!!......

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
3.3.2008 8:19:46   
kjava
A res. Od kdaj pa to velja?. Ker mi smo šli ene dve leti nazaj na Hrvaško s kombijem, pa je bil otroški zic spredaj, ker zadaj ni blo pasov. Pa ni na carini noben nič omenil user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
3.3.2008 8:21:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

sej tudi ni pametno, da je spredaj...... sploh pa ne, če imaš airbag!!!!......


user posted image  saj je vsaka lupinica polepljena z nalepkami, da moraš airbag izklopiti, če želiš imeti otroka spredaj.

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
3.3.2008 8:40:51   
skuštrana
A res. Od kdaj pa to velja?. Ker mi smo šli ene dve leti nazaj na Hrvaško s kombijem, pa je bil otroški zic spredaj, ker zadaj ni blo pasov. Pa ni na carini noben nič omenil


Saj carina nima nič s tem..Kazen lahko dobiš od prometnih policajev. Ta zakon pa velja od nekdaj, samo mi ne vemo zanj, ker mislimo, da je isto kot pri nas in po celi evropski uniji (če se ne motim). Pa ni.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
3.3.2008 9:42:47   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

A res. Od kdaj pa to velja?. Ker mi smo šli ene dve leti nazaj na Hrvaško s kombijem, pa je bil otroški zic spredaj, ker zadaj ni blo pasov. Pa ni na carini noben nič omenil


Saj carina nima nič s tem..



Sej vem da ne, ampak opozorili bi pa lahko ane?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
3.3.2008 9:44:08   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

A res. Od kdaj pa to velja?. Ker mi smo šli ene dve leti nazaj na Hrvaško s kombijem, pa je bil otroški zic spredaj, ker zadaj ni blo pasov. Pa ni na carini noben nič omenil


Saj carina nima nič s tem..



Sej vem da ne, ampak opozorili bi pa lahko ane?


Cariniki se ne izobražujejo o prometnih pravilih. In oni to vejo ali pa ne vejo.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
28.4.2008 11:26:44   
Anonimen
A katera ve, če je potrebna še vlečna vrv za obvezno opremo?

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
7.7.2008 16:20:33   
skuštrana
Nedavno se je zakon spremenil in lahko otroka do 2 leta starosti vozite tudi spredaj, v ustreznem sedežu. user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
9.7.2008 20:16:57   
Andreja221
Hvala za info

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
30.7.2008 12:54:48   
TinKiCa1
hvala :)

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu Andreja221)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
1.4.2009 11:34:34   
Suzikaa
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

A res. Od kdaj pa to velja?. Ker mi smo šli ene dve leti nazaj na Hrvaško s kombijem, pa je bil otroški zic spredaj, ker zadaj ni blo pasov. Pa ni na carini noben nič omenil


Saj carina nima nič s tem..Kazen lahko dobiš od prometnih policajev. Ta zakon pa velja od nekdaj, samo mi ne vemo zanj, ker mislimo, da je isto kot pri nas in po celi evropski uniji (če se ne motim). Pa ni.



Cariniki res nimajo nič s prometom. Ne smete pa pozabit, da so na mejnih prehodih prav tako prisotni policisti,  kateri te lahko brez skrbi kaznujejo za prekrške, ki jih opazijo!!! Tak da, s telefonom na ušesu ali nepripasan ali za kar koli drugega lahko brez problema dobiš kazen tudi na mejnem prehodu od policista, ne samo na cesti!!!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
1.5.2009 23:48:01   
flora1
Hvala. koristno user posted image

(odgovor članu Suzikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
2.5.2009 0:37:57   
Belika
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

A katera ve, če je potrebna še vlečna vrv za obvezno opremo?


Ravno pred kratkim mi je en policaj rekel, da je obvezna za njihove državljane, baje zate kot za tujca ni obvezna (ravno tako je glede nalepke - otrok v avtu- sem vprašala če je na hrvaškem res obvezna - je rekel, da če je je potem je za njihove državljane, ker slovenija je ne zahteva (po zakonu) in jo tudi na hr ne rabiš.


Sedaj koliko to drži ne vem, tako mi je pač rekel..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
25.5.2011 11:52:34   
voznikvozniku
Tudi na Hrvaškem lahko otroka starega do 2 leti vozite na sovoznikovem sedežu  - preberite 6. odstavek:
Članak 163. (4) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete mlađe od 5 godina samo na stražnjim sjedalima i to u posebnoj sigurnosnoj sjedalici, koja je za vozilo pričvršćena sigurnosnim pojasom vozila ili posebnim kopčama u vozilu.
(5) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete starije od 5, a mlađe od 12 godina samo na stražnjim sjedalima, a dijete mora sjediti na posebnom postolju prilagođenom njegovoj visini tako da se može vezati sigurnosnim pojasom na tri točke vezivanja. Ako se dijete veže sigurnosnim pojasom na dvije točke vezivanja nije potrebno koristiti posebno postolje za sjedenje.
(6) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete do dvije godine starosti na prednjem sjedalu vozila ako vozilo nema suvozački zračni jastuk ili ako je suvozački zračni jastuk isključen i ako se dijete prevozi u sigurnosnoj sjedalici postavljenoj suprotno od pravca vožnje koja je pričvršćena za vozilo pomoću sigurnosnog pojasa na tri točke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.
(7) Dijete u posebnoj sjedalici u vozilu mora biti vezano.

(odgovor članu Belika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu
31.7.2011 19:49:25   
skuštrana
Voznikvozniku, a si prebral celotno temo? Ker je to že omenjeno, zakon se je spremenil kakšne 2,5let nazaj user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu voznikvozniku)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?