|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
19.10.2006 9:40:27   
rosmari
SEM V 33.TEDNU NOSEČNOSTI . ŽE NEKAJ CASA MI OTEKAJO NOGE , SEDAJ SO MI PRIČELE ŠE ROKE IN TO PONOČI . NE ČUTIM PRSTOV NA ROKAH VSE IMAM MRAVLJINČASTO. SVOJI G. SEM POVEDALA VENDAR MI JE REKLA DA SE TO NEKATERIM NOSEČKAM DOGAJA. PROSIM ČE JE KATERA IMELA ALI IMA PODOBNE TEŽAVE, ČE MI LAHKO SVETUJE KAKO , ALI OBSTAJA KAKŠEN ČAJ ALI NEVEM NEKAJ ZA BLAŽITEV. HVALA VSEM KI SE BOSTE POTRUDILE ODGOVORIT !user posted image

_____________________________

Viky IV.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
19.10.2006 9:50:01   
dskubin
veliko tekočine pij (vode) in ne jej slanega. Poskusi čisto brez soli.

(odgovor članu rosmari)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
19.10.2006 10:11:24   
Samoyedka
Rosmari, jaz pa tudi ne razumem enih G user posted image Jaz sem čisto rahlo otekala, pa mi je takoj rekel, da moram na neslano dieto in veliko pit. Otekanje je lahko zelo nevarno tako za mamo, še bolj pa za tvojega otročička. Jaz sem se pridno držala neslane diete (nič soli, nič paštet, konzerv ali podobnega, tudi donata ne smeš, ker vsebuje ogromno natrija). Za odvajanje vode iz telesa so super hruške in melone, pa jaz sem pila tudi koprivov čaj (kopriva mix, kupljen v sparu). Na neslano hrano se je sprva težko navaditi, ampak imej v mislih, da samo še za kakšen teden in da s tem delaš dobro obema.
Pa srečno nosečnost do konca user posted image


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
19.10.2006 10:47:51   
tatam
Sama sem v 25.tednu in že kar en čas mi zelo otekajo noge in roke,prstanov sploh ne dobim več dol,pa zvečer niti ne vem kje so gležnji...Ampak dokler ni drugih problemov kot so povišan pritisk ipd. to stanje ni alarmantno. Drži se pač neslane diete-jaz se je bolj slabo.

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
19.10.2006 11:44:10   
najina pikica*
meni so začele roke in noge otekati tam okoli 29 tedna,bolele so me kot user posted image ,v konicah prstov sem čutila mravlince...najhuje pa je bilo zvečer,ko včasih nisem vedla kam in kako naj dam roke in noge da bi se bolečina in oteklina polegla...user posted image
ampak vse to je del nosečnosti....jst sm si pomagala tako da sem jedla neslano hrano,zvečer sem pa noge tišala v luft,...no mal je pomagalo

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
19.10.2006 17:54:55   
naja78
kaj pomaga sprašuješ..........................RODITI in nič drugega vse ostalo le malooooooo pomaga.srečno mogoče le to,da si ponoči podlagaj roke in noge s polštri.imej jih v višini srca.

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
19.10.2006 19:21:30   
Bonnie_RR
Jaz sem zadnji mesec precej otekala, par dni pred porodom je bilo pa stanje že kar resno. Sicer je bilo vse ok, ampak jaz sem bila pa napihnjena kot balon. So me noge prav bolele, če sem stala.

Meni je ginekologinja svetovala čim več počitka z dvignjenimi nogami, uživanje manj slane hrane, veliko tekočine. Vse to mi je bolj malo pomagalo, najbolj res pomaga sam porod. user posted image
Jaz sem bila že naslednji dan po porodu veliko boljša, dan kasneje pa ni bilo ne duha ne sluha o zatečenosti. user posted image

Pa še to: ko je moja ginekologinja videla, kakšne prste imam, mi je takoj rekla, da naj si dam v hipu prstan dol. Kasneje lahko pride do težav...

Lp

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
19.10.2006 19:45:31   
Anonimen
Ne bi te rada strašila, vendar v Pušenjakovi knjigici piše, da sta otekanje rok in obraza lahko znaka preeklampsije. Vendar če G ni nič rekla, najbrž ne sumi tega.

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
19.10.2006 19:47:15   
Anonimen
No ja, pravi pa tudi tole: http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=50309&t=50285

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
19.10.2006 23:18:47   
šnucika
Tvoja G ima prav,če nimaš nobenih drugih znakov preeklampsije.Kot je povišan pritisk,glavoboli,tudi uroinfekt....
Jaz sem otekala po 30. tednu in ni bilo drugih znakov,zato sem samo čimvečkrat ležala z dvignjenimi nogami in jih tudi nekajkrat na dan hladila s vodo pod  tušem,prav tako sem roke hladila pod vodo.
Za tolažbo...po porodu sem v dveh dneh spet imela kolena,gležnje,prste na rokah...namesto otečenih klobas.user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: MOČNO OTEKANJE NOG IN ROK
20.10.2006 9:59:25   
rosmari
Hvala vsem za nasvete, sem včeraj klicala svojo G., ker mi ni dalo miru saj gre za mojega otroka. No pa mi je dala dieto; nič slanega, brez paštet, sirov nič vložene zelenjave skratka veliko piti, počivati in jesti neslane stvari. No to bo malo problem a ne gre samo zame ampak tudi za otroka. Zanj pa vse!!! Gede podloženih nog je pa hudič bolj ko jih imam v zraku bolj me boli križ.A bo že nekako, naš dojenček naj bi prikukal na svet 6.12.2006, če bo točen. Na Miklavževo! A ja če mi do ponedeljka ne zginejo mravljinci v rokah in nogah moram takoj k svoji G. Upam in potrudila se bom da bo bolje, saj sva že na začetku veliko preležala v bolnišnici, namreč v tretjem mesecu sem pričela krvaveti. Tako da imava bolnice in osebja čez glavo.
Lep dan in predvsem lepo nosečnost, brez težav vsem nosečkam!

_____________________________

Viky IV.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?