|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter doma n...
27.7.2009 16:21:50   
zez76
Ojla, moj user posted image noče jest zelenjave ter doma narejene sadne kašice! Kupljene še kar je ampak tud nekaj ni zadovoljen. Je polno dojen do 6 meseca. Imava pa še ta problem,da nama ne uspe narest nek urnik hranjenja! Ni lačen točno na 3 ure ... Vse mamice mi pravijo,da dojenčki potrebujejo red nama oz meni ga ne uspe ... Hvala za nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
27.7.2009 17:58:32   
Šaki
ja sj red se lahko vzpostavi čez čas.boš vidla pol se čist ulaufaš,

ali si mu probala malo "okol prnest" recmo v zelenjavno kaščo lahko daš malo kisle smetance ali pa kj sladkorčka v sande kašče.ali pa probaj nekj časa recmo dajt samo kupljenje pa pol domače.
probavaj čimveč pol boš pa vidla kako se obnese katera stvar.

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
27.7.2009 18:08:51   
Splišni
Kar po riti! Že zdaj se zmišljuje, kaj šele bo!!!

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
27.7.2009 18:10:53   
mika
kot je bad gril napisala, k zelenjavi dodaj kislo smetano, k sadju pa sladko smetano. Sladkorja jaz naši nisem mešala. Otrokom so bolj blizu mlečni okusi, zato bo prej sprejel gosto hrano, če dodaš mlečne izdelke. Naša je potem zelo rada jedla.

Javi, če vam je uspelo.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
27.7.2009 18:11:43   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Kar po riti! Že zdaj se zmišljuje, kaj šele bo!!!


Zakaj si pa ti tako hudauser posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
27.7.2009 20:50:31   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Kar po riti! Že zdaj se zmišljuje, kaj šele bo!!!


Zakaj si pa ti tako hudauser posted image


Saj nisem. Otroku je treba postaviti meje. Med roko in ritjo je ena, ki je fajn prekoračit.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
27.7.2009 21:46:40   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: zez76

Ojla, moj user posted image noče jest zelenjave ter doma narejene sadne kašice! Kupljene še kar je ampak tud nekaj ni zadovoljen. Je polno dojen do 6 meseca. Imava pa še ta problem,da nama ne uspe narest nek urnik hranjenja! Ni lačen točno na 3 ure ... Vse mamice mi pravijo,da dojenčki potrebujejo red nama oz meni ga ne uspe ... Hvala za nasvete.



Tudi ti ne ješ točno na 3 ure, ali pač?
Pusti otroku, da si sam naredi ritem. Kakor njemu paše. Tisto na 3 ure je bilo včasih, ko je bilo vse po vojaško. user posted image

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
27.7.2009 22:01:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
27.7.2009 22:15:18   
Anonimen
zez76, se pa družiš z redoljubnimi mamicami!
si ga tudi dojila na 3 ure?

otrok naj bi res potreboval red za spanje in hranjenje, a se bo zgodilo, da bo kdaj pojedel več in kdaj manj.
red za hranjenje potrebujemo tudi mi in res je najbolj priporočljivo jesti nekje na 3 ure (s tem, da so trije obroki glavni in s tem tudi večji, druga dva obroka pa bolj premostitvena)

ta prehrambeni red mi je uspelo uvajati pri sebi samo pod zdravniškim nadzorom.
pri otroku mi ne gre nikakor. jesta takrat ko jima paše in kolikor jima paše. žal jima na silo ne znam in ne želim odpirati ust.

glede doma narejenih kašic pa svetujem, da mu ne mešaš preveč okusov,... ko je otroku nek okus všeč, naj se ga navaja kakšen teden, preden mu daš nov, drug okus. (tudi kasneje se ti bo zgodilo, da bo želel ves teden jesti makarone, potem pa kar naenkrat riž,... nekaj časa non stop piščančkove kroketke, potem pa goveji zrezek,...)

poskusi malo dosoliti, ker so jim všeč bolj slane jedi.
in dodajaj mleko, ker so na ta okus že navajeni.
in otroci naj bi bili navdušeni nad jedmi, ki jih imajo radi njihovi očetje, zato naj kdaj kakšno žličko doma narejene kašice pred njimi poje tudi očka.

mislim, da obstaja tudi revija Paparica, ki vsebuje nemalo nasvetov in receptov,... bi jo morali imeti tudi v knjižnici.

(odgovor članu zez76)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
27.7.2009 22:18:11   
Anonimen
je pa tudi naš rajši jedel kupljene kašice,... njami, so res dobre!user posted image
ampak priznam, da sem bolj slaba kuharica!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
28.7.2009 7:12:29   
ledenaa
Celo življenje ne bo jedel kupljenih kašic,pa kaj če zdaj samo to je.
Naj je.
In ne jemo vsi po urniku.
Najboljše bo,da še ščijemo po urniku scanja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
28.7.2009 7:40:38   
buči
Naša dva je tudi nista hotela, no vsaj sadnih kašic ne, zelenjava je pa čez nekaj mesecev boljša, ko daš notri smetano in začneš mogoče kuhati kot za ostale družinske člane. Sicer pa pri 7 mesecih ne potrebuje več prekuhanega sadja. Ponudi mu surovega. Zelnjavo pa skrij.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
28.7.2009 13:59:10   
yupi
Jaz na tvojem mestu se nebi sekirala moja tamala je stara 7,5 mesecev pa je samo kupljene kašice od Hippa sem ji doma kuhala zelenjavne pa ni in ni hotela jest pa sem kupila od Hippa in je pojedla pa sem od začetka tudi bila zaskrbljena sedaj pa več ne. To je moj drugi otrok prvi ni maral kupljenih kašic samo doma narejeno ta druga pa je kontra tako da so otroci različni, pa tudi mudve nimava urnika za hranjenje,vglavnem vsak dela po svoje 

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
28.7.2009 15:07:38   
zez76
Res imam preveč redoljubnih vozičkarc okoli sebe!user posted image Ja tud dojila nisem na 3 ure ampak tko k je hotu! Bom mu pač kupovala. Res sem vam hvaležna za odgovore. Definitivno pa javim,če bo kej bolj z užitkom jedu! user posted image

(odgovor članu yupi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
30.7.2009 22:31:50   
zez76
Ja men se zdi,da nama gre iz dneva v dan slabše! user posted image user posted image user posted image Sem mu za večerjo nardila gres pa ni hotu(sladkala in mal kakavčka dodala). Tolk me je izmučil(čez dan spi samo 45min) , da sem začela user posted image . Ne vem več kaj naj nardim? Načeloma je zelo priden ampak kar se pa hranjenja in spanja tiče je pa user posted image ! Pa pit mi noče sva bila,ko je imel temperaturo na infekcijski na infuziji zaradi dehidracije pa čeprav sem mu skoz ponujala za pit oz. joško!user posted image  

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
31.7.2009 9:00:51   
sabina1345
Mogoče pa ne mara sladko (moja je že taka), ni ti treba cukra zraven dati. Sploh pa se izogibaj kakava!

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
31.7.2009 11:28:12   
Ryssa
Naš je gh sprejel šele po 8.mesecu, pa še to ne tako, da bi jedel karkoli in kadarkoli. Pa je imel obdobja, ko bi jedel le sadje, pa obdobja ko sadja ni maral in bi zelenjavo.... v glavnem vsak teden je bilo nekaj drugače. Še zdaj mi z užitkom poje le kosilo. Je bolj mlekojedec in če si je zvečer zaželel mleko, jaz pa sem ga silila s kakšnim gresom, ni bilo variante da bi jedel in je tečnaril dokler ni dobil mleka. Ravnaj se po otroku, če mu nekaj ne paše ga ne silit. Saj se ves čas spreminjajo. Naš recimo do pred kratkim sploh ni maral frutkov, ni variante da bi kaj spravila v njega. Zdaj bi pa samo to jedel. 

(odgovor članu sabina1345)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
31.7.2009 21:26:57   
zez76
Pozdravljene,
moj  user posted image je pa danes pojedu govejo juho s korenčkom(slano), pire krompir(slan) in piščančka. user posted image Sem bila zelo vesela! Hvala za nasvete!user posted image

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
1.8.2009 18:05:20   
yupi
ne se preveč sekirat pa obremenjevat pa bo vse OK moja ta mala je tudi komaj včeraj začela jest doma skuhano zelenjavo ne več kupljeno on hippa je moj drugi otrok pa je čisto kontra od prvega po vsem od spanja do hrane   

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
4.8.2009 8:21:54   
Zvezdica

IZVIRNO SPOROČILO: zez76

Ojla, moj user posted image noče jest zelenjave ter doma narejene sadne kašice! Kupljene še kar je ampak tud nekaj ni zadovoljen. Je polno dojen do 6 meseca. Imava pa še ta problem,da nama ne uspe narest nek urnik hranjenja! Ni lačen točno na 3 ure ... Vse mamice mi pravijo,da dojenčki potrebujejo red nama oz meni ga ne uspe ... Hvala za nasvete.



Moj ta prvi sin je živel od 6 meseca dalje na hippovih kašicah, pa sem m delal vse živo, ne on je hotel to, pa načeloma sadne. Po enem letu pa tam do tretjega je zlival vase že pripravljeno adaptiranpo mleko in še danes je bolj tak jedec. Ne je nič kar je skup zmisano, pač izbirčen. Je imel pa vedno fantastično krvno sliko, popolnoma zdrav, kar pomeni, da je jedl kar je dejansko potreboval.Drugi sinek je na na uvajanju že od 4 meseca in SPLOH noče sadnih kašic, razen vmešane v kakšne mlečne, noče kupljenih in je vse doma narjeno. Prvi po mami, drugi po atijuuser posted image

Brez panike in ravnaj se po otroku. Še manj pa pričakuj da bo vedno pojedel kar boš skuhala, ker morda pa je tisti dan bolj za sadne stvari. Tako kot mi, jemo tisto kar nam paše. In njihov okus se razvija in včasih imajo pravico reči ne.

Sam na izzy pa vama bo ratalo.

_____________________________

i belive i can fly....

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Moj 7mesečnik noče jesti zelenjave ter do...
4.8.2009 8:31:54   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: zez76

Ojla, moj user posted image noče jest zelenjave ter doma narejene sadne kašice! Kupljene še kar je ampak tud nekaj ni zadovoljen. Je polno dojen do 6 meseca. Imava pa še ta problem,da nama ne uspe narest nek urnik hranjenja! Ni lačen točno na 3 ure ... Vse mamice mi pravijo,da dojenčki potrebujejo red nama oz meni ga ne uspe ... Hvala za nasvete.

Kdo pa je lačen TOČNO na 3 ure. Pa saj se ni treba vseh nasvetov držat, kot pijanec plota. Madona, saj vendar do zdaj pa že malo poznaš svoje dete in približno več, kdaj je lačen. Ja, se strinjam, en red mora bi, ampak saj nista v mornarici. 
Glede hrane. Kaj si mu pa najprej ponudila?

< Sporočilo je popravil ZARA -- 4.8.2009 8:32:25 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?