|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroški dodatek kaj se upošteva v primeru 90%...
24.10.2016 17:42:42   
EVAN78
V četrtek se prejela novo odločbo za otroški dodatek in sicer da razložim:
Imam 3 otroke. Lansko leto sem zaključila porodniško 15.10, ker sem redno zaposlena in se po prejšnjem zakonu prejemala 3 mesece 100% porodniške potem pa sistem Bratuške 90%. Meseca decembra sem dala spremebo na CSD da sem prečela delat in da je tamala v domačem varstvu (20% več porodniške na 3 otroka).
Zahtevajo od meni zadnjo plačo se pravi novembrsko, pomnožijo x12 in me vržejo v višji dohodkoni razred. Kličem zakaj, se pritožim in mi reče, da to je bila sprememba in da se tako upošteva, nato doda drugo leta ko vam avgusta preteče pa vam bomo upoštevali vse prejete dohodke iz leta 2015. In zdaj dobim odločbo nič od tega.
Ker sem zaposlena v gospodarstvu imam variebilni del se pravi od relazacije mi niha +- 50 EUR. Kličem na CSD Sežana javi se nesramna ženska in mi reče upoštevala sem vam samo letošnjo julijsko plačo krat 12. Ta je bila najvišja do sedaj. Da ne govorim o tem da leto preden sem šla na porodniško je bila v podjetju kriza in smo
imeli slabo zelo slabo plačo, izračun porodniške je bil slab in poslednčno 90% je razlika 150 EUR julijske plače. Ima katera podoben primer? Zakon je napisan tako da lahko naredijo kar želijo....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroški dodatek kaj se upošteva v primeru...
24.10.2016 17:44:03   
EVAN78
Citiram iz zakona
Dohodki in premoženje, ki se upoštevajo
  
Pri ugotavljanju upravičenosti do otroškega dodatka se upoštevajo dohodki, prejeti v preteklem koledarskem letu pred vložitvijo vloge, na podlagi odločbe o odmeri dohodnine, razen preživnine
(nadomestila preživnine), otroškega dodatka, denarne socialne pomoči, varstvenega dodatka in državne štipendije, ki se vedno upoštevajo v višini, kakršna velja ali bo veljala z začetkom priznanja pravice.
Če podatki za preteklo leto med odločanjem še niso znani, se upoštevajo dohodki iz predpreteklega leta, preračunani na raven preteklega koledarskega leta. Če oseba v preteklem koledarskem letu ni imela dohodkov,
ima pa jih v tekočem, se upoštevajo tekoči dohodki, prejeti v mesecu pred vložitvijo vloge ali v mesecu vložitve vloge
(če je iz ugotovljenega dejanskega stanja razvidno, da jih je začela prejemati v mesecu vložitve vloge) in preračunani na raven preteklega leta. Od dohodkov se odštejejo plačane preživninske obveznosti.

(odgovor članu EVAN78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroški dodatek kaj se upošteva v primeru...
24.10.2016 17:45:03   
EVAN78
Sprememba dohodka
 
Kadar je iz ugotovljenega dejanskega stanja razvidno, da je prišlo do spremembe vrste periodičnega dohodka, ker oseba določenega periodičnega dohodka ne prejema več ali
prejema drugo vrsto periodičnega dohodka, se periodični dohodek, ki ga ne prejema več, ne upošteva, upošteva pa se morebitni novi periodični dohodek na način kot velja za
upoštevanje tekočih dohodkov (npr. oseba vloži vlogo avgusta 2014 in če je meseca aprila 2014 izgubila zaposlitev in v letu 2013 izkazuje plačo, trenutno pa prejema denarno
nadomestilo za primer brezposelnosti, se kot dohodek upošteva tekoče denarno nadomestilo za primer brezposelnosti, plača iz leta 2013 pa ne več).
Kot sprememba vrste periodičnih dohodkov se šteje izguba ali začetek prejemanja:
plače skupaj z regresom, 
nadomestila plače,
pokojnine,
nadomestila in drugih dohodkov iz naslova obveznega socialnega zavarovanja,
starševskega dodatka,
preživnine,
delnega plačila za izgubljeni dohodek,
nadomestila za invalidnost in
sprememba dohodka zaradi dela za najmanj polovični oziroma polni delovni čas.
 
Tekoči dohodki
 
Če je oseba ali družina upravičena do denarne socialne pomoči oz. do varstvenega dodatka, se pri ugotavljanju upravičenosti do otroškega dodatka, znižanega plačila vrtca in državne štipendije upoštevajo le njihovi tekoči dohodki, ne glede na to, ali so v preteklem letu imeli zgoraj navedene periodične dohodke.
 
Tekoči dohodki so: 
plača skupaj z regresom,
nadomestilo plače,
pokojnina,
nadomestilo in drugi dohodki iz naslova obveznega socialnega zavarovanja,
starševski dodatek,
preživnina,
delno plačilo za izgubljeni dohodek,
nadomestilo za invalidnost,

ki jih oseba v preteklem letu ni imela, ima pa jih izplačane v mesecu pred mesecem vložitve vloge, razen če je iz ugotovljenega dejanskega stanja razvidno, da jih je začela prejemati v mesecu vložitve vloge, preračunani na letno raven,
in
preživnina (nadomestilo preživnine)
 
ki se upošteva v višini, kakršna velja ali bo veljala z začetkom priznanja pravice.
 
 
 
Sporočanje sprememb
 
Upravičenec do otroškega dodatka mora centru za socialno delo sporočiti naslednje spremembe, ki pri teh pravicah lahko vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja:
spremembo števila oseb ali upravičencev,
spremembo ali vključitev v vzgojno-izobraževalni oziroma visokošolski zavod,
spremembo statusa učenca, dijaka ali študenta,
spremembo stalnega prebivališča in
spremembo vrste periodičnega dohodka,

(odgovor članu EVAN78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroški dodatek kaj se upošteva v primeru...
26.10.2016 13:17:33   
bskrle
obrni se na forum Družine v družbi, odgovaraJA tOMAŽ MERŠE

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu EVAN78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroški dodatek kaj se upošteva v primeru...
28.10.2016 22:47:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: EVAN78

Sprememba dohodka
 
Kadar je iz ugotovljenega dejanskega stanja razvidno, da je prišlo do spremembe vrste periodičnega dohodka, ker oseba določenega periodičnega dohodka ne prejema več ali
prejema drugo vrsto periodičnega dohodka, se periodični dohodek, ki ga ne prejema več, ne upošteva, upošteva pa se morebitni novi periodični dohodek na način kot velja za
upoštevanje tekočih dohodkov (npr. oseba vloži vlogo avgusta 2014 in če je meseca aprila 2014 izgubila zaposlitev in v letu 2013 izkazuje plačo, trenutno pa prejema denarno
nadomestilo za primer brezposelnosti, se kot dohodek upošteva tekoče denarno nadomestilo za primer brezposelnosti, plača iz leta 2013 pa ne več).
Kot sprememba vrste periodičnih dohodkov se šteje izguba ali začetek prejemanja:
plače skupaj z regresom, 
nadomestila plače,
pokojnine,
nadomestila in drugih dohodkov iz naslova obveznega socialnega zavarovanja,
starševskega dodatka,
preživnine,
delnega plačila za izgubljeni dohodek,
nadomestila za invalidnost in
sprememba dohodka zaradi dela za najmanj polovični oziroma polni delovni čas.
 


To ti je bistveno.....prišlo je do spremembe vrste periodičnega dohodka in ti zato upoštevajo le tisti periodični dohodek, ki ga še prejemaš in to je plača.......

4.a člen
(posebni primeri upoštevanja dohodkov)
(1) Če je oseba v preteklem letu imela več vrst periodičnih dohodkov iz 8. točke 3. člena ZUPJS (v nadaljnjem besedilu: vrsta periodičnega dohodka), iz ugotovljenega dejanskega stanja pa je razvidno, da enega ali več vrst periodičnih dohodkov ne prejema več, se kot tekoči dohodki upoštevajo periodični dohodki, ki jih še prejema.

(4) Če je oseba v tekočem letu poleg ene vrste periodičnega dohodka začela prejemati še drugo vrsto periodičnega dohodka, se upoštevajo njeni tekoči periodični dohodki prera­čunani na letno raven.

(6) Če je oseba v preteklem letu določeno vrsto periodičnega dohodka prejemala le del leta in ga še vedno prejema, se kot njen dohodek upošteva njen tekoči dohodek.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV12104

Torej ti si v letu 2015 prejemala porodniško in plačo (če sem prav razumela, ker je malo nerazumljivo zapisano)....."danes" pa prejemaš le plačo, se ti porodniška pri izračunu ne upošteva, upošteva se ti pa zgolj plača......


(odgovor članu EVAN78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?