|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   S katerim živilom uvajanje glutena?
15.10.2007 13:37:46   
zelva
No kot že naslov teme pove me zanima s katerim živilom ste začele uvajati gluten in kdaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
15.10.2007 14:19:37   
Strawberrie Cherrie
Pri 8m s kašicami, ki imajo nizko vsebnost glutena. tako za poizkusit sem mu dala good night kašico s keksom. In ker ni bilo posledic, sem mu začela dajat tudi druge stvari. Kakšne bebi kekse, košček kruha, itd itd

(odgovor članu zelva)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
15.10.2007 16:16:34   
2 Sraki
Kar gres sem mu skuhala z sadjem.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
15.10.2007 17:22:38   
blue sky
Čisto na začetku sem dala piškot z glutenom in skorjico kruha, pa ni bilo kakšne reakcije. Zdaj je vse, kar vsebuje gluten.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
15.10.2007 17:34:11   
eva1
Če mene kdo vpraša se itak ful pretirava z vsem tem uvajanjem-pač ponudi jo malo kruha pa boš videla,al pa med sadje zmiksaj pol keksa...

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
15.10.2007 22:35:05   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: eva1
Če mene kdo vpraša se itak ful pretirava z vsem tem uvajanjem-pač ponudi jo malo kruha pa boš videla,al pa med sadje zmiksaj pol keksa...
Določene alergije rabijo leta, da se razvijejo. Če otrokova prebavila niso pripravljena na hrano z glutenom, zakaj bi jih (po nepotrebnem) obremenjevali? Če že mora kaj glodat, je to lahko kos sadja ali rižev vafelj.

Moja teta je imela letos zelo hude zdravstvene težave, po več kot pol leta je dobila diagnozo celiakijo. Po parih mesecih diete je kot nova (prej osteoporoza, hujšanje, slabosti, vrtoglavice..). To kar dajemo otroku za jesti danes, se bo lahko poznalo na njegovem zdravju čez desetletja.

Priporočila niso modna muha, ampak rezultati novih znanj in spoznanj. Vsaka mama želi otroku najbolje in previdnost pri uvajanju živil ni nobena neumnost.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
15.10.2007 22:43:59   
frufru
s pirino kašico, ovseno kašico. Riževi vaflji so se našemu pogosto zaletele

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
15.10.2007 22:53:17   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Putka


Priporočila niso modna muha, ampak rezultati novih znanj in spoznanj. Vsaka mama želi otroku najbolje in previdnost pri uvajanju živil ni nobena neumnost.



Ja sej čez 5 let bo spet vse drugače vrjemi! Spremlajm tole prehrano že kakih 10 let in vsako leto kaj novega naumijo...in če se bo čez 20 let razvila alergija ne vrjamem, da se bo ravno zato, ker eni so  jedli gluten od 6 meseca, drugi pa od 8 meseca-ubistvu pa so ga uživali že 15 let brez problema...

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
16.10.2007 13:21:34   
Bubilu
Jst sm mu dala baby keks v kašico pr ene sedmih mesecih.

_____________________________

Hush little baby dont say a word, mama´s gonna buy you a mocking bird.And if that mocking bird won`t sing, mama`s gonna buy you a diamond ring...

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
16.10.2007 13:54:48   
urskas
jest sem tudi začela z glutenom kar pri keksih.

Sicer pa, VSI pa res ne morejo biti alergiki. Nekaj nas je (bo) tudi normalnih!!!
to je izjava naše P. in se kar strinjam z njo.

(odgovor članu Bubilu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
16.10.2007 14:02:38   
triša
Jaz sem ji dala pri 6.5m žemljo v roko pa je blo.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
16.10.2007 15:05:04   
Naja30
Keks, skorja kruha, kašice z glutenom...

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
17.10.2007 13:19:59   
NRMM
Pri prvi je pediater pri 5,5 mesecih rekel,da lahko papca vse (odsvetoval je le beljak),tako da ko sva prišli domov,sem ji dala med sadje keks in ni bilo alergije.Od takrat naprej jemo vse.Je pa rekel,da če v družini ni alergij,da se ni za bati,da bi jih tudi otrok imel in res je tako user posted image .

Zdaj pri drugi bo pa enako,čeprav je pediatrinja zagovornica,da se začne dajat GH pri 6 mesecih.Ni pa nasprotovala,da ji bom začela dajat že prej.In tako smo stari 3m3tedne in smo že sprobali korenček in jabolko user posted image user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
17.10.2007 13:52:50   
nežek
Jest se pa strinjam s Putko. Mojemu bratu so odkrili celiakijo pri 15.letih. Tega je zdaj 15.let, takrat je bila celiakija še dokaj nepoznana, kruh in testenine se je dal dobit samo v 1 rgovini v LJ, nismo sploh vedeli, kaj mu kuhat,... Ampak preden so jo odkrili, je bil 14 dni v bolnici, pa nič, nato pa čez eno leto 2 meseca da so končno odkrili razlog zakaj ni rastel, po dieti pa se je potegnil v pravega fanta.

Res ni samo modna muha tole uvajanje. Dobro, kaj daš prej, sadje al zelenjavo, pri 4 oz. 6 mesecih se najbrž ne pozna, ampak na stvari, ki pa povzročajo alergije se pa mislim da splača počakat mesec ali dva. Če otrok toliko časa pije samo mleko, se res ne bo poznalo . Midve bova z glutenom prav zaradi tega počakali do 1 leta. Raje to, kot da ji bom pol 20 let mogla posebej kosilo kuhat, pa zmer razmišljat kaj pa njej dat jest itd. Pa še to, dieta brez  glutena ni tako poceni stvar, pejte pogledat kolk stane kruh , pa moka.
NO ja sicer pa vsak po svoji presoji.
Ciao

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: S katerim živilom uvajanje glutena?
17.10.2007 22:28:32   
Anonimen
Čisto malo pred 8. mesecem sem ji dala kašico z baby keksom, potem naprej pa kašico s pšeničnim zdrobom.

(odgovor članu nežek)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?