|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:19:50   
Volga
Torej, kaj mislite? Večkrat sem razmišljala o tem, kakšno dejanje je to, pa še do danes nisem prišla do odgovora. Kaj pa ve misllite in zakaj tako mislite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:22:27   
Šarki
mislim da to človek stori ko ne vidi drugega izhoda. se mi pa zdi to zelo egoistično dejanje torej - strahopetno. stric je to narediluser posted image user posted image se je preveč zadolžil. kockal je, pa nihče ni vedeluser posted image , teti je pustil dolgove do konca življenja, pa še dve hčeri mora poleg tega preživljati...

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:22:37   
bskrle
Ne eno ne drugo. Samo zelo zelo žalostno in tragično dejanje.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:30:04   
Anonimen
Meni se zdi sebično. Sploh od ljudi k majo otroke. Moj bratranec se je lani obesil. Pustil za sabo dva sina. Oba še osnovnošolca. Še zmer ne morem razumet kako lahko kaj takega narediš svojim otrokomuser posted image .

Drugače, pa da jaz izvem da imam kakšno neozdravljivo bolezen ipd. bi verjetno tud kaj takega nardila. K me je groza tega da bi umirala v mukah in da bi okoli mene vsi trpeli in me gledali.

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:32:19   
Primoza
Vsekakor ne preveč zdravo dejanje. Razen, če si na smrt bolan.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:40:10   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Vsekakor ne preveč zdravo dejanje. Razen, če si na smrt bolan.


To se pa moram strinjati, da ZDRAVO pa res ni user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:42:28   
Primoza
Forum ima naslov Naše zdravjeuser posted image .

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:44:31   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Forum ima naslov Naše zdravjeuser posted image .


Ja, O.K., da prideš do samomora, verjetno nisi najbolj zdrav v glavi  al kako? Nekaj se ti mora motati po glavi in to najhujše bolezni, se mi zdi. Kam pa naj dam potem to vprašanje? Na Alpinizem? Se mi zdi, da ne obstaja, čeprav alpinisto pa so potencialni samomorilci. Če so zdravi, pa ne vem. user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:49:28   
Primoza
Ja, saj imaš prav, na Naš vsakdan tudi verjetno ne spada. Morda še najbolj spada v čvekanje v tri dni.


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:50:59   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Ja, saj imaš prav, na Naš vsakdan tudi verjetno ne spada. Morda še najbolj spada v čvekanje v tri dni.




Morda tudi, čeprav se mi zdi, da ne ravno. Da jemalo preresna tema za čvekanje v tri dni. No, pa saj čisto vseeno.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 20:58:21   
Pobalami
Samomor je lahko tudi posledica depresije. Osebe, ki obolevajo za tem nimajo brez močnih zdravil kontrole in naredijo samomor. Krivi so kemični procesi v možganih.

Za vse ostale samomore pa ljudje izgubijo voljo do življenja in ne vidijo izhoda. če bi mogoče takrat imeli nekoga, kateremu se bi lahko odprli, se pogovorili...mogoče tega ne bi naredili.

Jaz ne vidim samomora kot znamenje strahopetnosti ali junaštva ampak kot znamenje obupa (nekaj tako močnega, da ne moreš jasno in realno razmišljat)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 21:02:12   
Primoza
Težko se bo preko neta našlo odgovor za nekaj takega, česar cela vesoljna Slovenija ne zmore. Vsekakor je samomor nekaj po čemer Slovenija prednjači v svetu. Če se ne motim so poleg nas še sosedje Madžari.

LINK

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 21:57:57   
Majuska
V samomoru ni nič junaškega user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 21:57:58   
Blejka26
jaz mislim da je obojega malo-junaško se mi zdi,da mima nekdo res pogum to narediti,kajti jaz si ne predstavljam,da bi si vzela življenje na krut način oz.niti ne razmišljam sploh da bi si ga vzela,ker imam dve prečudoviti hčerkici in si želim videti kako rasteta...strahopetno se mi pa zdi zato,ker se človek,ki stori samomor ne umpa spopasti z problemom,zaradi katerega si stori to kruto dejanje..je pa zelo zelo sebično do ljudi,ki imajo to osebo radi..naprimer starši..razen če je posredi res neozdravljiva bolezen in takrat to velja po mojem mnenju za junaško dejanje

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 22:05:26   
Anonimen
Če gledam sam akt samomora (se pravi golo dejanje)... je to zelo pogumno dejanje. Verjemite, da je potrebno HUDO VELIKO POGUMA, da položiš roko sam nase.

Če pa upoštevam še vse okoliščine... npr. bolezen, izguba službe, bolezen... Pol se pa zakomplicira.
Po moje je sebično dejanje.

(odgovor članu Blejka26)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 22:27:37   
bini
zame absolutno rabiš kar precej poguma, da narediš to do konca in tako kot treba...
vsekakor pa tukaj ni govora o zdravi pameti... vsakdo ki to naredi, nikakor ni zmožen razmišljanja, ki bi ga lahko naredilo ali sebičnega ali strahopetnega... po mojem mnenju gre vedno za nekoga, ki bi rabil strokovno pomoč, pa je ali ni dobil ali pa le-ta ni bila dovolj uspešna...
žal poznam nekaj konkretnih primerov in pri nobenem ne morem rečt, da bi šlo za sebičnost... vedno je šlo vsaj na nek način že prej za psihično neuravnovešenost, pa ne nujno tako, ki bi bila vidna navzven...


_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
13.4.2008 22:29:10   
pikalonca
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

Če gledam sam akt samomora (se pravi golo dejanje)... je to zelo pogumno dejanje. Verjemite, da je potrebno HUDO VELIKO POGUMA, da položiš roko sam nase.

Če pa upoštevam še vse okoliščine... npr. bolezen, izguba službe, bolezen... Pol se pa zakomplicira.
Po moje je sebično dejanje.

Se strinjam.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 0:09:07   
Anonimen
Eno in drugo.

Strah in pogum, dva pola iste substance....

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 7:30:02   
srki
Če pomislim za sebe, bi rekla, da junaško. Da pomislim, da bi morala sama sebi naredit konec...ne hval. Seveda je to razmišljanje pri zdravi pameti, če smo že pri tem. Ko se ti pa malo obrne, pa se mi zdi, da ni ne eno ne drugo, skratka, nismo vsi ljudje enako močni in trdni, ko nam nekaj hudega pride v življenju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 11:07:25   
Abbott
Mislim, da je izhod v sili, ampak probleme se da rešiti povsem na drugačen način - in ne s samomorom.


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 12:11:17   
Mišni
Jaz tudi mislim, da ne eno ne drugo.

Nekdo ne more več živet. Pač NE MORE. Ne da bi komu hotel kaj slabega, ampak preprosto NE ZMORE več živet. Pač bremena ne zmore več. Jaz to razumem. Vsak človek ima meje. Nekdo je močan, drugi je šibak, treji je spet nekje vmes. Nakdo zmore težka bremena, vsa se mu v bistvu zdijo lahka, nekdo se ustavi pred malim bremenom in ga včasih ne zmore. Preprosto nima moči in kloni. Ljudje smo si različni.

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
14.4.2008 12:15:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Abbott)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 12:21:05   
baguSka
izjemo za to odločitev dam tistim, ki so na smrt bolani in trpijo v neznosnih, brezizhodnih bolečinah.


po tvoje fizicnih... tisti ki delajo samomor, pa imajo ravno take bolecine, vendar psihicnega izvora!!

zame so taki ljudje predvsem zelo pogumni, da si upajo vzeti svoje zivljenje, po drugi strani pa tudi strahopetni, ker si ne upajo spopast s svojim zivljenjem in s svojimi tezavami, kot si napisala... verjamem pa tudi to, da se mora takim ljudem nekaj zgodit v glavo, da sploh razmisljajo v tej smeri...

je pa spet odvisno, al imas nekoga, ki s samomorom le izsiljuje, ali ga res nardi, tko da ga nihce ne odkrije...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 12:23:54   
baguSka
ceprav zdele tuhtam... mogoce bi lahko rekla, ce je razlog za samomor recimo bolezen, se mi to zdi junasko dejanje... ce pa je npr neka najstnica nesrecno zaljubljena in se vrze pod vlak, mi je pa to mal strahopetno... recimo da tako... ceprav mi te dve besedi nekako sploh ne paseta v pojem samomora...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 12:29:00   
baguSka
se je preveč zadolžil. kockal je, pa nihče ni vedel , teti je pustil dolgove do konca življenja, pa še dve hčeri mora poleg tega preživljati


no tole je predvsem zelo sebicno dejanje... ze ko je zivel, ko je naredil samomor pa itak! ampak tisti, ki delajo samomore itak ne mislijo na nikogar razen nase, drugace ga sploh nebi delali!!!!

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?