|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko jih od...
13.10.2009 21:37:22   
pelin
No, bom pa še jaz sprožila eno hudo temo o zadevi, ki je v vrtcu zelo moteča. Kolegica, ki dela v jasličnem oddelku, je zadnje čase zelo  šokirana nad   določenimi starši, ki v vrtec pripeljejo neurejene, umazane in pokakane otroke. S tem, da so neurejeni ne misli , da so slabo oblečeni ( povdarjam!!), temveč so vedno isti otroci ( največ enoletniki)ob prihodu zelo umazani po obrazu (posušeni smrkeljčki, slina, ostanki hrane...user posted image ) in nemalokrat pokakani. Vsi razumemo, da se vsak malček lahko tik pred vrati igralnice pokaka, vendar zagotovo tega ne stori vsak danuser posted image ! Žal pa se pri določenih otročkih to dogaja konstantno že kar nekaj časa.Tisti , ki imamo izkušnje z otroki pa tudi znamo preceniti kdaj gre za primer, ko se je otrok ravno pokakal in kdaj za takšnega, ki je to storil že pred eno uro( se ne bom spuščala v podrobnosti, da ne bo komu slabo) Takoh staršev res ne razumem.Ne vem kako lahko dajo iz rok otroka v takšnem stanju...Sama sem, ( trenutno sem sicer pri večjih, vendar ni bilo nič drugače ko sem bila v jaslih)vedno pazila, da je bil otrok, ki sem ga popoldne predala staršem , previt in umit. To sem tudi pričakovala, ko sem ga prevzela ( žal velikokrat zaman!) Če se je že slučajno zgodilo, da se je kdo pokakal , da nisem opazila, pa sem takšnega otroka vzela nazaj in ga v prisotnosti staršev previla.Že res , da verjetno niso vsi zaposleni takšni, vendar sem zgrožena nad starši, da so takšni packi in da se jim otrok ne smili, ko je takšen!!! Kolegica pravi , da je dotične  starše nato že opozorila, pa se stanje ne izboljša...Kaj o tem mislite vi?
Žalostno je, kar lahko povem iz osebnih izkušenj , da takšne otroke ne nosijo socialno ogroženi starši, ampak velikokrat gospe z dolgimi nohti in opedenano frzuro in oblekouser posted image !
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 21:48:36   
born*to*be*wild
O groza!!! Sem kar šokirana ko sem tole prebrala...pa saj ne moreš verjetuser posted image Kaj pa kakšna socialna služba, pa zanemarjanje otroka? Ali to deluje samo v filmih? user posted image Ne vem no, takšni ljudje niso vredni naziva mamica oz. očka. Ker to v resnici niso, zame pomeni biti mamica ne samo otroka spraviti na svet, ampak skrbeti zanj toliko časa dokler tega ni sam sposoben, ga vzgajati, vzpodbujati, podpirati, usmerjati v pravilno smer odraščanja in navsezadnje se ˝žrtvovati˝ zanj in ne misliti samo nase, ampak tudi na otroka oz. celo družino. In sem spada tudi nekaj tako osnovnega kot je osebna higiena, ki bi morala pri majhnih otrocih biti na prvem mestu. Žalostno da je več takih primerov, če bi bil samo en tak primer pač pomisliš OK s temi starši nekaj ni v redu, ampak tole...Naj ravnateljica vrtca poizkusi ukrepati, in se pogovoriti z njimi.

_____________________________

Nobody is perfect...I´m nobody.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 21:49:44   
naja78
živ.
samo namig.
imam prijateljico,ki dela v vrtcu,10 letne izkšnje.
je tudi ona to doživela in ne 1x.ponavadi je  previdno izbirala  besede,kako je omenila staršem.nikoli direkt,ker so ji tudi grozili.in ne njej,vsem ostalim sodelavkam tudi.
šit težko je,vem kaj to pomeni.1x,2x razumeš,potem pa ne več.
ona je enostavno otroke umila v službi,ko je le utegnila.so se ji smilili.user posted image pa izmislila si je da rabi njihov otrok več za preoblečt v vrtcu,ker se spomnim da je omenjala da so imeli žabice,ki so bile že vsaj 3x polulane oblečene že cel teden.da o bodijih ne govorim.user posted image bogi.
to da so po obrazu zapacani,.......mene tudi mine.ko pridem po otroka ali ga pripeljem in vidim pod nosom zasušen zelen smrku.bljak.
ne vem kaj reči.jaz bi dolgo časa zbirala besede,da bi bile primerne.ker ne veš če boš rekla direkt,kaj te čaka :poslušajte,opažamo da je vaš otrok vsak dan zapacan ali tako nekako po obrazu,.......ne vem.mislim da vodo ima vsak doma.to ne sme bit izgovor.

druga reč,ki bi me zanimala je, kako so oblečeni tile starši od tega bogega otroka.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 21:50:32   
naja78
pozabila še napisati-umiti urejeni....starši.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 21:57:38   
mama_milchy
ma dej, kako so lahko starši taki? pa kaj jim ni nič težko, ko je otroček neki časa v pokakani plenici? premočenem, polulanem bodiju....mamice, ma sele nafloskane user posted image

jaz sem mojga vedno oddala čistega, previtega; se je pa zgodilo parkrat, da se je lih med preobuvanjem za v igralnico pokakal; pol sem ga pač previla (imajo previjalno na hodniku) in dala čistega vzgojiteljici; no, ene 2x mi je pa rekla vzgojiteljica sama, da mi ni potrebe previjat če to nardi tik preden ga dam njej, da ga bodo že one; sedaj je sicer v skupini 4-5 ampak ga vedno ˝pregledam˝ da ne gre umazan v vrtec, se namreč sam rihta zjutraj pa mimogrede pozabi očke umit al pa brke od mleka obrisat.....
pa tudi čistega in previtega sem prevzela, ko je blo treba iz vrtca; sedaj pa sm pa tam ima še kakšen golaž okoli ust al pa pod nosom umazano; sicer se sami umijejo po kosilu pa nos naj bi si tud sami obrisali ampak naš Žiga pač pozabi.....

mi je pa pravla prijateljca, da vzgojiteljica v njihovem vrtcu ni prevzemala pokakanih in umazanih otročkov in je skozi ponavljala staršem, da če imajo čas zase da se našminkajo, uredijo pričesko in zrihtajo, da si lahko tudi za otroka vzamejo sam 5minut je treba prej ustat; pa je pomagalo

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 21:57:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Vsi razumemo, da se vsak malček lahko tik pred vrati igralnice pokaka, vendar zagotovo tega ne stori vsak danuser posted image ! Žal pa se pri določenih otročkih to dogaja konstantno že kar nekaj časa.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image se moram oglasit no. Ja, naša se pokaka velikokrat več dni zapored ravno na poti v vrtec (2 minute vožnje). In je zato moj slab oče? Še sam jo hoče previt takoj,ko prideta v vrtec,  pa mu pridne in razumljive delavke vrtca tega ne pustijo.user posted image
Pa dejte no folk, pa kaj je z vami? Kaj resnično nimate drugega v lajfu počet kot opravljat kakšen je oni pa drugi otrok...ko bi se zmigali gobcat o takih, ki so videno trpinčeni bi bil svet lepši in nebi blo tolk trpinčenih otrok. Seveda je zanimivo brat take in drugačne zgodbe, pa vendar pol preveč vedno povedanega, malo dodanega za bolj zanimivo branje.
In zdaj se bodo seveda oglasile "vsevednice" vrtca in tolkle po vseh ostalih.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 22:05:20   
born*to*be*wild
Jooooj Didlinaa noooooooo...a je treba na teh forumih vedno kreg poslušat? najprej dobro preberi: otroci niso le pokakani ampak tudi umazani okoli ust in imajo posušene smrklje-kar najbrž pomeni da so bili smrklji kar nekaj časa tam da so se posušili, polulane žabice in bodije-to ni normalno. nihče ni rekel da je tvoj slab oče-nasprotno, prov pohvalno da želi hčerko previti preden jo oddauser posted image . nihče ne opravlja ampak želimo otrokom samo najboljše. prosim ne reagiraj tako burnouser posted image kul?user posted image

_____________________________

Nobody is perfect...I´m nobody.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 22:08:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: born*to*be*wild

Jooooj Didlinaa noooooooo...a je treba na teh forumih vedno kreg poslušat? najprej dobro preberi: otroci niso le pokakani ampak tudi umazani okoli ust in imajo posušene smrklje-kar najbrž pomeni da so bili smrklji kar nekaj časa tam da so se posušili, polulane žabice in bodije-to ni normalno. nihče ni rekel da je tvoj slab oče-nasprotno, prov pohvalno da želi hčerko previti preden jo oddauser posted image . nihče ne opravlja ampak želimo otrokom samo najboljše. prosim ne reagiraj tako burnouser posted image kul?user posted image


Mogoče ima pa otrok ostanek hrane na rokavu, ki si ga je napacal v trenutku ko se je mama obrnila ravno stran od njega, isto za šmrkelj. Pa tudi ostanki hrane po obrazu so v hitrih trenutkih pakiranja od doma nekaj čisto običajnega..pa še bi lahko naštevala. Polulane žabice so isto lahko vzrok, da je bila plenička na hitro napravljena, ni bila pravilno nameščena...pa še in še


Ampak sem prišla do sklepa, da letos očitno ni leto vrtca.user posted image user posted image

(odgovor članu born*to*be*wild)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 22:14:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Vsi razumemo, da se vsak malček lahko tik pred vrati igralnice pokaka, vendar zagotovo tega ne stori vsak danuser posted image ! Žal pa se pri določenih otročkih to dogaja konstantno že kar nekaj časa.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image se moram oglasit no. Ja, naša se pokaka velikokrat več dni zapored ravno na poti v vrtec (2 minute vožnje). In je zato moj slab oče? Še sam jo hoče previt takoj,ko prideta v vrtec,  pa mu pridne in razumljive delavke vrtca tega ne pustijo.user posted image
Pa dejte no folk, pa kaj je z vami? Kaj resnično nimate drugega v lajfu počet kot opravljat kakšen je oni pa drugi otrok...ko bi se zmigali gobcat o takih, ki so videno trpinčeni bi bil svet lepši in nebi blo tolk trpinčenih otrok. Seveda je zanimivo brat take in drugačne zgodbe, pa vendar pol preveč vedno povedanega, malo dodanega za bolj zanimivo branje.
In zdaj se bodo seveda oglasile "vsevednice" vrtca in tolkle po vseh ostalih.user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image au,kolk poprauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 22:20:02   
born*to*be*wild
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

No, bom pa še jaz sprožila eno hudo temo o zadevi, ki je v vrtcu zelo moteča. Kolegica, ki dela v jasličnem oddelku, je zadnje čase zelo  šokirana nad   določenimi starši, ki v vrtec pripeljejo neurejene, umazane in pokakane otroke. S tem, da so neurejeni ne misli , da so slabo oblečeni ( povdarjam!!), temveč so vedno isti otroci ( največ enoletniki)ob prihodu zelo umazani po obrazu (posušeni smrkeljčki, slina, ostanki hrane...user posted image ) in nemalokrat pokakani. Vsi razumemo, da se vsak malček lahko tik pred vrati igralnice pokaka, vendar zagotovo tega ne stori vsak danuser posted image ! Žal pa se pri določenih otročkih to dogaja konstantno že kar nekaj časa.Tisti , ki imamo izkušnje z otroki pa tudi znamo preceniti kdaj gre za primer, ko se je otrok ravno pokakal in kdaj za takšnega, ki je to storil že pred eno uro( se ne bom spuščala v podrobnosti, da ne bo komu slabo) Takoh staršev res ne razumem.Ne vem kako lahko dajo iz rok otroka v takšnem stanju...Sama sem, ( trenutno sem sicer pri večjih, vendar ni bilo nič drugače ko sem bila v jaslih)vedno pazila, da je bil otrok, ki sem ga popoldne predala staršem , previt in umit. To sem tudi pričakovala, ko sem ga prevzela ( žal velikokrat zaman!) Če se je že slučajno zgodilo, da se je kdo pokakal , da nisem opazila, pa sem takšnega otroka vzela nazaj in ga v prisotnosti staršev previla.Že res , da verjetno niso vsi zaposleni takšni, vendar sem zgrožena nad starši, da so takšni packi in da se jim otrok ne smili, ko je takšen!!! Kolegica pravi , da je dotične  starše nato že opozorila, pa se stanje ne izboljša...Kaj o tem mislite vi?
Žalostno je, kar lahko povem iz osebnih izkušenj , da takšne otroke ne nosijo socialno ogroženi starši, ampak velikokrat gospe z dolgimi nohti in opedenano frzuro in oblekouser posted image !



_____________________________

Nobody is perfect...I´m nobody.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 22:21:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Vsi razumemo, da se vsak malček lahko tik pred vrati igralnice pokaka, vendar zagotovo tega ne stori vsak danuser posted image ! Žal pa se pri določenih otročkih to dogaja konstantno že kar nekaj časa.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image se moram oglasit no. Ja, naša se pokaka velikokrat več dni zapored ravno na poti v vrtec (2 minute vožnje). In je zato moj slab oče? Še sam jo hoče previt takoj,ko prideta v vrtec,  pa mu pridne in razumljive delavke vrtca tega ne pustijo.user posted image
Pa dejte no folk, pa kaj je z vami? Kaj resnično nimate drugega v lajfu počet kot opravljat kakšen je oni pa drugi otrok...ko bi se zmigali gobcat o takih, ki so videno trpinčeni bi bil svet lepši in nebi blo tolk trpinčenih otrok. Seveda je zanimivo brat take in drugačne zgodbe, pa vendar pol preveč vedno povedanega, malo dodanega za bolj zanimivo branje.
In zdaj se bodo seveda oglasile "vsevednice" vrtca in tolkle po vseh ostalih.user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image au,kolk poprauser posted image


Ma niti ne no. Golo dejstvo. Res ne vem no, kaj je sam pri nas tako super duper vrtec?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 22:24:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Vsi razumemo, da se vsak malček lahko tik pred vrati igralnice pokaka, vendar zagotovo tega ne stori vsak danuser posted image ! Žal pa se pri določenih otročkih to dogaja konstantno že kar nekaj časa.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image se moram oglasit no. Ja, naša se pokaka velikokrat več dni zapored ravno na poti v vrtec (2 minute vožnje). In je zato moj slab oče? Še sam jo hoče previt takoj,ko prideta v vrtec,  pa mu pridne in razumljive delavke vrtca tega ne pustijo.user posted image
Pa dejte no folk, pa kaj je z vami? Kaj resnično nimate drugega v lajfu počet kot opravljat kakšen je oni pa drugi otrok...ko bi se zmigali gobcat o takih, ki so videno trpinčeni bi bil svet lepši in nebi blo tolk trpinčenih otrok. Seveda je zanimivo brat take in drugačne zgodbe, pa vendar pol preveč vedno povedanega, malo dodanega za bolj zanimivo branje.
In zdaj se bodo seveda oglasile "vsevednice" vrtca in tolkle po vseh ostalih.user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image au,kolk poprauser posted image


Ma niti ne no. Golo dejstvo. Res ne vem no, kaj je sam pri nas tako super duper vrtec?user posted image



Mi smo ze lepo st.let izven,ampak nikoli ni bilo problemov.Ne z moje,ne z njihove strani.Ne vem kaj se zdaj dogaja.Smo vsi bolj zahtevni in "pametnejsi"?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 22:25:11   
Spark
Naša starejša deklica, se je ko smo začeli hoditi v vrtec, skoraj vsako jutro pokakala v avtu. In smo jo 4x v tednu pripeljali pokakano. V vrtcu sem jo parkrat previla, večinoma pa so mi jo vzgojiteljice prevzele. Hudo mi je bilo, ker smo jo doma vsako jutro preoblekli, pa če tudi je spala, po poti se je pokakala, in tako sem pripeljala v vrtec.
Kar pa se tiče umazana po obrazu, spet naša ta starejša. Moj mož ji je tako zelo rad dal kak rogljiček z marmelado, ali pa kak piškot s čokolado al kaj pocastim, predno smo se usedli v avto. In se je dostikart zgodila, da je bila umazana okrog ust ali pa si je zamazala majico. Hvala bogu da se je končno odvadil te navade.

Mi je pa grdo da ima otrok že nekajkrat polulane žabice, ali pa bodi in mora to oblačiti. Ok, se zgodi, 1x da spregledaš da je umazano, ampak vedno, to pa ne.

Spomnim pa se pa še v času ko sem delala v trgovin z enimi malo bolj fensi šmensi cotami.
Sta hodila mož pa žena, zrihtana v nulo. Kupovala res drage stvari. Ona dama z velikim D.  Sem jih pa nekajkrat srečala v mestu z otroci- imela je 3 fantke (pomojem 10, 8, 5let). Otroci pa prav grdo oblečeni, kot da ne bi bili pri denarju. Se mi je pa čudno zdelo, pa čeprav še nisem bila mamica, kako lahko za sebe zapraviš kar preveč za oblačila, za otročke pa ne najbolj.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
13.10.2009 22:27:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 22:28:48   
pelin
Se strinjam  Didlinaa s tem (skoraj vsem) kar si napisala , saj se malčku res lahko vse mogoče zgodi...Toda vsak dan iste fore pa že ne...Če bi si malo bolj prebrala prvi post, bi tudi razumela...Glede tvojega  moža pa...že to je veliko, da se ponudi , da bo otročka sam previl...vendar če bo le prepogosto pripeljal pokakanega, mu ga bo kakšna vzgojiteljica tudi res vrnila. Mogoče se sliši kruto, vendar roko na srce, veliko lažje ga bo previl on, kakor pa vzgojiteljica ob desetih drugih.Poleg vsega pa imaš pri takšnih starših občutek, da te želijo izkoriščati oziroma te imajo za norcauser posted image Pa še to...meni bi lahko vzgojiteljica desetkrat rekla, da ga naj kar pustim in ga bo ona previla...ne , toliko časa bi si že vzela ( in sem si ga tudi),  da bi svojega otročka porihtala sama!user posted image Sem tudi sama svetovala kolegici, da bo verjetno najbolje , če bo vztrajna in dosledna pri teh zadevah...vsaj jaz bi bila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 22:28:53   
Anonimen
Vsi razumemo, da se vsak malček lahko tik pred vrati igralnice pokaka, vendar zagotovo tega ne stori vsak danuser posted image !


Zakaj ne user posted image

Ob normalni prebavi to pocnem vsak dan ob isti uri. Ne vem, zakaj ne bi tudi otrok user posted image

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
13.10.2009 22:38:25   
Belika
No sama  še nimam otročka v vrtcu, me je pa spomnilo to na obisk patronažne, ko sem jo vprašala koliko časa je treba otroku še čistiti popek (no sicer mi je bilo kristalno jasno, da skoz, ampak zanimalo me je, pač na tak način, ko smo mu ga ko se mu še ni posušil), pa je rekla naj bom res pozorna na to, da bo imel vedno čist popek, saj v vrtcu marsikatera vzgojiteljica pove, kako imajo nekateri otročki umazane popke. 
No potem mi je povedala podobno zgodbico - žabice umazane od kakanja- par dni zapored, bodiji od hrane umazani, posušena hrana okoli ust, ušeska umazana, nohti dolgi (predvsem na nogicah)...itd...

Sicer jaz verjamem da se lahko kak dan zgodi, da med hitenjem kaj spregledaš, ali pa da se zgodi med potjo - ampak to da ima otrok par dni zapored isti umazan bodi ali žabice, konstantno neumita ušesa, itd... pa ne morem reči drugega kot PACKI NEMARNI (starši seveda, da ne bo pomote)!

Se prav v živo spomnim ko sem bila majhna in mi je mami zašila ternerko, ki sem jo strgala na kolenih (imela sem jo samo za doma), pa je nisem hotela obleči, ker me je bilo sram - takrat mi je rekla: "veš ni sramota če imaš zašito, sram bi te lahko bilo, če bi hodila okoli raztrgana in umazana in ti neumita."
Drug njen nauk je pa bil: "gospodinjo spoznaš po njenem WC-ju...." ampak to je pa že čisto druga zgodbauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
14.10.2009 8:15:16   
oka
Zanemarjeni otroci ob prihodu v vrtec? Ne da bi kdaj videla al pa slišala kaj takega v naši skupini. Prej bolne otroke v vrtcu, to pa ja (in to se mi zdi večji greh kot popackanost in pokakanost). Se je pa meni že zgodilo, da sem mali madam nataknila hlače, za katere sem šele v vrtcu ugotovila, da so umazane. Pač jutranja slepota in hitenje in zato upam, da je niso uvrtstili v to kategorijo. 

(odgovor članu Belika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
14.10.2009 9:32:59   
bskrle
Moj mož jih počeše preden jih odda, imajo pa kdaj umazane majice, ker jih ne breoblačim vsak dan.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
14.10.2009 15:01:53   
pelin
temveč so vedno isti otroci ( največ enoletniki)ob prihodu zelo umazani po obrazu (posušeni smrkeljčki, slina, ostanki hrane...user posted image ) in nemalokrat pokakani.

Tale forum mi je res super zadeva...velikokrat se nasmejim, večkrat izvem kaj novega in uporabnega,uživam v podobnih diskusijah kot je tale.....vedno pa mi dvigne pritisk zgrešen  komentar nekoga, ki ne prebere prejšnjih postovuser posted image .  Zgoraj je razvidno, da problem ni v umazanih majicah, hlačkah in drugih oblačilih, temveč o posušenih smrkeljčkih, slini in suhih  ostankih hrane, ki so nemalokrat sled večerje iz prejšnjega dne...user posted image . Ja, tudi moji otroci so radi v avtu zjutraj grizljali kakšen rogljiček, piškotek in podobne zadeve. Ja , pa tudi umazani so bili zaradi tega, vendar se nisem sekirala, ker sem jih pred vhodom v igralnico umila !!! To lahko stori vsak, saj ima vsak vrtec dovolj umivalnikov. Zato menim , da ni opravičila, da prinesete na vrata otroka z umazanimi lici in nosom. Treba si je vzeti le malo več časa zjutraj....žalostno je namreč, da morajo to delo, ki je v vaši domeni, prevzeti že takoj ob prihodu otroka , delavci vrtca. Mene bi bilo sram, pa tudi hudo bi mi bilo dati takšnega otroka iz rok!
Mič II , glede tvojega komentarja pa... če tebe vsako jutro ob isti uri pritisne ...saj veš kam, nato verjetno prej računaš, si vzameš čas, oziroma marsikdo zaradi tega prej vstane...Pri otrokih pa je isto. Vem, da otroci velikokrat tisto poštimajo ob istih urah...prav zato, bi se dala zadeva bolj zorganizirati in načrtovati... Vseeno pa   v najslabšem primeru otroka previje starš ( ne zaposlen) v vrtcu. Mislim, da se tisti, ki se vam ne zdi nič nenavadnega vsakodnevno oddajati pokakane in umazane otroke, ne zavedate, kje se konča vaše delo in odgovornost, ter začne delo in odgovornost vrtca. Kako bi se počutili, če bi vi vsak dan ob prihodu dobili v naročje umazano , pokakano in drugače zanemarjeno (s tem ne mislim umazano od igranja na prostem in od likovnih dejavnosti...) detece. Imeli bi nosove do tal in pripombe do vesolja...In to največ tisti, ta packasti starši... No, sedaj pa po meni!user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
14.10.2009 15:19:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
14.10.2009 15:33:53   
blaža
po moje, da niste vse razumele kaj je hotela povedatPelin. nekateri otroci so res malo zanemarjeni. pa ne mislim umazanije od hrane, ko zjutraj kej pojejo, pa se naflackajo, al pa če se na poti do vrtca pokakajo.

Kaj pa pravite npr. na to, da ko se otroku sleče žabice, da smrdijo po cigaretnem dimu, da se ti želodec obrne?

drugače pa je lahko dvorezen mečm, ker lahko si tudi vzgojiteljice malo pretirano lahko razlagajo določene stvari.

No jaz priznam, da včasih pozabim nohtke postrižt, pa tudi kaka packa na majčki se najde. No definitivno pa moj otrok ni zanemarjen zaradi tega.

Odvisno pod kaj se smatra pojem zanemarjen. Enim je to že ob flekci na majčki, drugemu pa kaj več.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
14.10.2009 15:34:11   
krfjolca
Ena moja žlahtnica, ki je vzgojiteljica, je ravno zadnjič jamrala nad starši ene punčke, ki prihaja v vrtec s tako polno plenico, da že razpada. user posted image Je rekla, da sumi, da je še ista plenica, ki ji jo je prejšnji dan sama namontirala na rito in da jih bo enkrat označila, da vidi če je to res. user posted image

Moj gre vsak dan v drugih cotkah v vrtec, načeloma čist, je pa res, da ima sem pa tja predolge nohtke, sploh na nogi - ker imam take probleme pri tem opravilu, da jih striževa le, ko je res nujno, namreč tvegam resne poškodbe pri tem user posted image , ker se meče po tleh, praska, brca, tuli itd ...

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
14.10.2009 15:37:14   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Vsi razumemo, da se vsak malček lahko tik pred vrati igralnice pokaka, vendar zagotovo tega ne stori vsak danuser posted image ! Žal pa se pri določenih otročkih to dogaja konstantno že kar nekaj časa.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image se moram oglasit no. Ja, naša se pokaka velikokrat več dni zapored ravno na poti v vrtec (2 minute vožnje). In je zato moj slab oče? Še sam jo hoče previt takoj,ko prideta v vrtec,  pa mu pridne in razumljive delavke vrtca tega ne pustijo.user posted image
Pa dejte no folk, pa kaj je z vami? Kaj resnično nimate drugega v lajfu počet kot opravljat kakšen je oni pa drugi otrok...ko bi se zmigali gobcat o takih, ki so videno trpinčeni bi bil svet lepši in nebi blo tolk trpinčenih otrok. Seveda je zanimivo brat take in drugačne zgodbe, pa vendar pol preveč vedno povedanega, malo dodanega za bolj zanimivo branje.
In zdaj se bodo seveda oglasile "vsevednice" vrtca in tolkle po vseh ostalih.user posted image user posted image user posted image




Prva vsevednica.

Mogoče bo pa treba vstat pet minut prej in počakat, da se otrok pokaka doma. Ker je čisto naravno, da po hranjenju otrok kaka. In če se to dogaja vsak dan je to očitno en znak, ne?
Aja, ja, bolj komot je, če zjutraj spimo pet minut dlje in to opravi kdo drug. V stilu otroka direkt iz postelje vzgojiteljici v naročje.

Ne da ni leto vrtcev, ni leto staršev.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
14.10.2009 18:05:25   
atea
različno živimo  življenje

pelin - čisto nič novega

takšne dogodivščine poznam tudi sama, pa si predstavjajte otroka v plenicah - bombažnih-
ki sem ga previla danes ob dveh--- je jutri zjutraj prišel z ISTIMI, in v istem pajacku nazaj v varstvo
mami je kasneje povedala d je bilo res, ker je šla spat-mamica--popoldne ter se zjutraj pozno zbudila -oči je bil pa cel teden službeno odsoten,
otrok je imel zastarane rane po ritki, zato sem stvar šla raziskovat, ter zahtevala pojasnilo
tko da mene ne more nič resenetit,
je ralika med tri dni starimi ostanki hrane ali od zjutraj
tako, da mi ne hodit ven s takimi--glih kar se je popackal ali pokakal
veliko sreče vsem

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?