|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sumim,da sem noseča, kaj naj naredim?
14.5.2008 20:25:27   
ragazza
Ojla!
Nisem našla nobene ustrezne pogovorne teme, ki bi ustrezala moje problemu zato sem odprla kar novo. Naj povem še to, da sem se prav zaradi tega problema prav posebej prijavil na ta forum, ker sem prebrala že par debat in se mi zdi, da radi pomagate drugim.
Torej, imam zame en grozen problem, ki pa verjetno ne sodi ravno na stran RINGARAJA ampak bom useeno napisala. Mesec nazaj sem imela NEZAŠČITEN SPOLNI ODNOS, NE JEMLJEM TABLETK, NITI NISVA UPORABILA KONDOMA, tip je končal vame. Vem, da sm bla full neodgovorna, že takoj po odnosu sva se zavedela kakšno neumnost sva storila. Prej sva zmeraj uporabljala kondome, nazadnje pa ga nisva uporabila, še sama ne vem zakaj, kaj se je takrat pletlo po moji glavi:/
Zdaj me full skrbi, če sem noseča, stara sem namreč komaj 17 let (malo manj) in si otroka absolutno še ne želim, ker je to prevelika odgovornost, jaz pa je v teh letih ne bi zmogla. user posted image mi zamuja po mojih izračunih 3 dni. Prejšni mesec se mi je začela user posted image  12.aprila in je trajala vse do 17.aprila. Ponavadi j odobim vsak mesec na cca.30 dni, zdaj pa je kar ni...

SVETUJTE MI PROSIM!

Hvala za odgovore!

Valerija

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 14.5.2008 21:11:26 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
14.5.2008 20:30:28   
Erdbeere
Ovulacijo si imela verjetno nekje med 10-20. aprilom in takrat je lahko prišlo do oploditve. Kaj ti svetujem? Čimporej v lekarno po test pa bo problem rešen. Drugič pa malce bolj z glavo se spuščat v spolnost. 

(odgovor članu ragazza)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
14.5.2008 20:31:37   
Anonimen
Lahko da ti zamuja zaradi stresa. Najprej naredi test nosečnosti. Upam, da bo negativen. Nalsednjič pa le pamet v roke!

(odgovor članu ragazza)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
14.5.2008 20:32:50   
bibolina
Valerija, takoj pojdi do ginekologinje.. Če je bil odnos v zadnjih nekaj dneh, ti bo dala neko tabletko.. Če pa je od tega že dlje, pa nevem.. Poskusi narediti test in v vsakem primeru pojdi do ginekologinje. Zdajle se mogoče da še kaj storiti.


(odgovor članu ragazza)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
14.5.2008 20:46:57   
Anonimen
če si dosti tem prebrala in očitno veš gledati po netu,torej tudi veš,da obstaja tabletka a ne,ki jo vzameš lahko najkasneje 72 ur po nezaščitenem spolnem odnosu

(odgovor članu bibolina)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
14.5.2008 20:58:12   
lindy
Ja po toči zvoniti je prepozno, žal!

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
14.5.2008 21:07:33   
AnciM
Ragazza predvsem ti na začetku svetujem, da brez panike. Najdi v sebi moč in lepo pojdi v lekarno po test. Sicer pa poznam tvojo situacijo, saj sem bila tudi sama parkrat na tem. Kaki dve leti namreč nisem jemala tabletke, ker nisem imela resnega fanta. Potem pa veš, eni ne marajo kondomov, včasih pozabiš na kondome, včasih se zanašaš na štetje dnevov... Vsekakor pa M rada zamuja, če se obremenjuješ in sekiraš. Kot da bi te narava rada kaznovala za napake.

Vse kakor, če bo test pozitiven pojdi čimprej do G. Če pa sta z mamo v dobrih odnosih, pa ji zaupaj svojo stisko. Saj ti bo znala najbolje svetovati, glede na to da te najbolje pozna. Torej glavo pokonci, vsaka situacija se lahko reši.

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
14.5.2008 21:52:44   
Angellina
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Potem pa veš, eni ne marajo kondomov, včasih pozabiš na kondome, včasih se zanašaš na štetje dnevov...


Tole se pa sliši tako, kot da se spolne partnerje menjava kot gate in da je to tako normalno kot to, da jabolka rastejo na drevesu. Đizs user posted image

Naredi test.  Jaz bi se raje takoj prepričala, namesto, da bi tule čakala odgovore.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
14.5.2008 22:05:58   
Anonimen
halo.
pa kaj če fanti ne marajo kondomov.Potem pa nema seksa!!!!
To je zame neodgovorno

(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
14.5.2008 22:31:06   
dido
Prosim te, AnciM ne oglašaj se raje s takimi nasveti oz.dodatki. eni ne marajo kondoma, pa ne morem verjeti, da še taki živijo, ki seksajo brez kondomov dan danes. Saj ne gre samo za to, da lahko zanosiš, predstavljaj si, da čakaš na izvide, da izveš, če imaš kakšno bolezen ! Groza, re ne morem verjeti !!!

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
14.5.2008 23:28:36   
Anonimen
Večina punc, ki je menjala več partnerjev, je že imela spolne odnose tudi brez kondoma (pač razlogi, ki jih je napisala AnciM so čisto realni). Seveda, da je to neodgovorno, ampak takšne stvari se zgodijo in najlažje je obsojat. Takrat si v tisti situaciji in nimaš najbolj trezne glave, zato pa tudi narediš kakšno neumnost.
Sicer pa ragazza, najbolje je, da greš čimprej v lekarno, da vidiš pri čem si. Če bo rezultat slučajno pozitiven, pa boš potem razmislila kako naprej. Sicer pa tudi jaz mislim, da je zamuda zaradi stresa. Držim pesti zate, da boš zagledala minus.user posted image user posted image user posted image   SPOROČI kako je bilo.

(odgovor članu dido)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sumim,da sem noseča, kaj naj naredim?
14.5.2008 23:29:19   
Anonimen
Naredi test.
Pojdi h ginekologu.

(odgovor članu ragazza)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sumim,da sem noseča, kaj naj naredim?
15.5.2008 6:27:22   
mateyka
škoda da nisi vzela tabletko, ki jo lahko vzameš do 48 po nezaščitenem spolnem odnosu (mislim, da takoj sproži menstruacijo ali nekaj podobnega). za to bi morala takrat takoj k svoji ginekologinji, da bi ti jo dala. drugače pa, kaj sedaj - kupi clearblue in se polulaj.
in zrihtaj si ginekologinjo v vsakem primeru - če si spolno aktivna, jo rabiš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
15.5.2008 6:59:16   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Kaki dve leti namreč nisem jemala tabletke, ker nisem imela resnega fanta. Potem pa veš, eni ne marajo kondomov, včasih pozabiš na kondome, včasih se zanašaš na štetje dnevov... Vsekakor pa M rada zamuja, če se obremenjuješ in sekiraš. Kot da bi te narava rada kaznovala za napake.



Men je vsekakor veliko bolj hecno to, da nisi jemala tabletk, ker nisi imela resnega fanta - v tem primeru je zaščita še bolj potrebna kot pri resnem fantu. Upam, da ostale ne razmišljajo tako....

Drugače pa pač ragazza - naredi test...

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
15.5.2008 7:49:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Kaki dve leti namreč nisem jemala tabletke, ker nisem imela resnega fanta. Potem pa veš, eni ne marajo kondomov, včasih pozabiš na kondome, včasih se zanašaš na štetje dnevov... Vsekakor pa M rada zamuja, če se obremenjuješ in sekiraš. Kot da bi te narava rada kaznovala za napake.



Men je vsekakor veliko bolj hecno to, da nisi jemala tabletk, ker nisi imela resnega fanta - v tem primeru je zaščita še bolj potrebna kot pri resnem fantu. Upam, da ostale ne razmišljajo tako....

Drugače pa pač ragazza - naredi test...


Men to sploh ni hecno.. Ko jaz nisem imela resnega fanta, tud nisem jemala tablet. Mi je blo brezveze.. Sem se pač drugač zaščitla.

Ja, drugače pa najboljš da greš po test. Upam, da bo negativen in da te bo tole izučilo za naslednjič.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
15.5.2008 7:55:16   
AnciM
Pišete in napadate ljudi, kot da ve nikoli niste bile mlade. Namesto da kritizirajte se postavite v njeno kožo. Po toči zvoniti je prepozno. Ni čudno, da se mladi bojijo poizkati pomoč, če pa povsod naletijo na odbijajoč odnos in grajo. Saj sama zelo dobro ve, da je naredila napako. Ampak to je bilo in nazaj nemoremo. Treba je it naprej! Sedaj potrebuje predvsem vspodbudo, da se bo prav odločila in da ne bo sama v situaciji.

Sicer pa mladi tabletk ne jemljejo pri nerednih partnerjih. Ker razmišljajo (tudi jaz sem) nekako takole: Zakaj bi vsak dan jemala, če pa ne seksam? Nisem jih menjala kar po tekočem traku, ampak v dveh letih so pa vseeno bili ene štirje. In situacija je pri vsakem drugačna. Nikoli nisem rekla, da sem takoj hop v posteljo. Ampak zame nekdo, ki sem z njim 2 - 3 mesece še ni reden partner.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
15.5.2008 8:05:59   
maruškaŠ
Sicer pa mladi tabletk ne jemljejo pri nerednih partnerjih. Ker razmišljajo (tudi jaz sem) nekako takole: Zakaj bi vsak dan jemala, če pa ne seksam? Nisem jih menjala kar po tekočem traku, ampak v dveh letih so pa vseeno bili ene štirje. In situacija je pri vsakem drugačna. Nikoli nisem rekla, da sem takoj hop v posteljo. Ampak zame nekdo, ki sem z njim 2 - 3 mesece še ni reden partner.


To pa ni res. Tudi jaz sem bila mlada, ne pa neumna. Nihče ni rekel, da je kaj narobe, čei maš občasnega partnerja ali celo koga za 1 noč - narobe je, če se ne zaščitiš.

In skrajno neumno razmišljanje je, da nima smisla jemati tabletk vsak dan, če pač ne seksaš vsak dan. Zaščita tabletke + kondom so prava zaščita - sploh pri občasnih partnerjih.

Kaj pa naj bi mladi dobili - pohvalo, ker so seksali nezaščiteni? Dandanes se pa je toliko govori o nezaželi nosečnosti in spolno prenosljivih boleznih, da bi se lahko čisto vsaka zamislila - krepko.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: SUMIM DA SEM NOSEČA,KAJ NAREDIM??!
15.5.2008 8:06:22   
Anonimen
Po toči zvoniti je prepozno. Ni čudno, da se mladi bojijo poizkati pomoč, če pa povsod naletijo na odbijajoč odnos in grajo.

Se podpišem...
Ragazza potrebuje nasvet in nekoga da se mu zaupa. Saj ve, da ni naredila prav, bo pa to zanjo (upam) dobra preizkušnja za naslednjič.

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sumim,da sem noseča, kaj naj naredim?
15.5.2008 8:19:03   
kristinaj
najprej naredi test.... in potem če je plusek pejdi do g in ji povej problem....tam ti bodo pomagali.....drugič pa pamet v roke...... saj maš cajta za bebico vsaj še 15 let.....

(odgovor članu ragazza)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sumim,da sem noseča, kaj naj naredim?
15.5.2008 8:58:18   
Anonimen
Maruška, se opravičujem v naprej ampak ob branju tvojega moraliziranja sem takoj pomislila na tercialko.
Kdo ti kaj hoče? AnciM je zelo slikovito opisala odklonilen odnos "zrelejših" (??!) do "neizkušenih", kateri se k njim obračajo po pomoč, ti se pa nekaj buniš.
Raje pomagaj punci s kakšno vzpodbudno besedo.

Ragazza, saj jih je že nekaj napisalo - kupi si nosečniški test, potem pa ukrepaj dalje user posted image  In glavo pokonci, saj ne bo konec sveta v nobenem primeru.

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sumim,da sem noseča, kaj naj naredim?
15.5.2008 9:04:22   
maruškaŠ
ragazzi sem že povedala nasvet. Niti mi ni do tega, da bi njej moralizirala - sem se pa oglasila glede na to, da je AnciM rekla kot da je normalno, da mlada punca brez stalnega partnerja ne jemlje tabletk vsak dan - ker bo temo verjetno kdaj brala še kakšna mlada punca resnično ne želim, da bo misila, da je to res normalno.

Moralizirala bi, če bi se spuščala v debato o - stalnem / nestalnem partnerju  - ne pa o zaščiti. Pa nisem vedela, da se zaščitijo samo tercialke.

Aja, pa sem že rekla - regazza - naredi test za nosečnost... Dokler ne boš naredila škoda, da se obremenjuješ kaj in kako.

< Sporočilo je popravil maruškaŠ -- 15.5.2008 9:06:08 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
15.5.2008 10:21:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Sumim,da sem noseča, kaj naj naredim?
15.5.2008 11:23:36   
tweetek
ragazza, če je blo to že en mesec nazaj, ti ne preostane drugego kot najprej it po test. Ne glede na to kaj bo pokazal, pa si poišči ginekologa - ker si spolno aktivna jo/ga rabiš. Pa res se pogovori z mami, tudi ne glede na to kakšen bo rezultat testa - tudi kontracepcija včasih odpove, pa zna mami bit zelo zelo v redu opora v takem trenutku. Če bo test pozitiven pa sploh potrebuješ nekoga ob sebi ki ti bo znal prav svetovat in te podpret v tvoji odločitvi.

Drugače je za tako mlado punco kondom kar najboljše  zaščitno sredstvo - tako, da preden greš na tabletke se pogovori s tvojo G - se ti bo pomagala odločit med različnimi opcijami in ti svetovala kaj je zate najboljše.

Lube so-RR-jevke, poskuste ne preveč komentirat poste druga od druge - zdaj je važna punca, ki se je na nas obrnila po nasvet. Če se z nasveti od predhodnic ne strinjate je po moje bolje, da pa pač napišite kaj se vam zdi najbolj pametno, brez preveč komentarjev. Se bo že dekle sama odločila kaj od svetovanega ji najbolj ustreza.

(odgovor članu ragazza)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Sumim,da sem noseča, kaj naj naredim?
15.5.2008 11:29:01   
tweetek
pa ne mislit, da ves napadam - samo zdi se mi da se tikaj gor tko hitro vsako vprašanje ozr podajanje nasvetov sprelevi v bolj ali manj ostro debato, ki pa človeku ki je postavil vprašanje bolj malo koristi. No zdaj sem pa še jaz nasmetila s svojim postom... sorry, pa ne mi zamertuser posted image user posted image

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Sumim,da sem noseča, kaj naj naredim?
15.5.2008 11:35:41   
Anonimen
Za po nezaščitenem odnosu obsatajajo tabletke. Sam zdaj je že prepozno. Če že ne razmišljaš takrat da daš kondom gor, lahko vsaj drug dan in greš po tabletke.
Drgač pa tud jaz ne razumem kako lahko seksaš z nekom brez kondoma če sploh ne veš kaj on prenaša okol. Zanositev je samo ena posledica, bolezni je ogromno. Sem mislna da je mladina bolj osveščena.

Pojdi po test in če bo plus takoj k ginekologu. Prej greš lažje bo.

Za naprej pa pamet v roke.

(odgovor članu tweetek)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?