|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 11:14:33   
xerox
Mene pa zanima, če je katera uvajala npr. 1 teden pred dopolnjenim 4.mesecem?? Oziroma, da je dajala zvečer po flaški malo riževih kosmičev v mleko ali čez dan kakšen gosti sokec od Hippa ali Frutka.
In kako se je obneslo?

Pa brez komentarjev (kam se ti mudi, počakaj do 6.meseca in podobno),
ker me pač samo zanima, odločila se bom pa sama, ali bom uvajala pri 4. ali 5. ali 6.mesecu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
2.9.2008 11:35:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu xerox)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 11:47:06   
xerox
Sej sem rekla, da me zanimajo informacije tistih, ki so uvajali že prej, ne pa vprašanja, kam se ti mudi in podobno, ker se mi nikamor ne mudi!!!
Dokler bom vse prebrala in naštudirala kaj in kako, bo moj user posted image  star že 5 mesecev ali več, tako da tiste, ki vas toliko skrbi za druge otroke, naj vas ne skrbi......


Mene pa zanima, če je katera uvajala npr. 1 teden pred dopolnjenim 4.mesecem?? Oziroma, da je dajala zvečer po flaški malo riževih kosmičev v mleko ali čez dan kakšen gosti sokec od Hippa ali Frutka.
In kako se je obneslo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 11:51:57   
Doll
Starejšemu sem pri 4 mesecih dala sadno kašico zjutraj,bil je navdušen in ni bilo težav
Je bil na AD in P je rekla tudi da lahko damo.
Nikoli pa nisem dajala riža v flaško ali kaj podobnega

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
2.9.2008 11:54:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu xerox)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 12:38:41   
Nobeden
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Ampak vseeno upam, da si boš sfotokopirala kakšne pametne nasvete.

Aha... in predno boš pač naštudirala kako stvari stojijo... lahko bi dala naslov teme "Uvajanje GH pri 5m"

Lp, lukrecija


Koliko smo eni sitni. Pa saj človek niti vprašat ne more nič brez, da bi kdo "tečnaril".

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 12:47:51   
pipi
Ja kaj pa potem sprasujes? Vse si nastudirala, ti si mama in ti najbolje ves kaj je dobro za tvojega mladicka.
Vsi pediatri svetujejo uvajanje GH od dopolnjenega 6.meseca, ti se pa odloci.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 13:30:13   
xerox
IZVIRNO SPOROČILO: pipi

Ja kaj pa potem sprasujes? Vse si nastudirala, ti si mama in ti najbolje ves kaj je dobro za tvojega mladicka.
Vsi pediatri svetujejo uvajanje GH od dopolnjenega 6.meseca, ti se pa odloci.


Nisem še naštudirala,bom pa probala čim več naštudirat!!
In še: Ne svetujejo vsi pediatri uvajanje GH od 6.meseca.
 
In še enkrat lepoooooooooooo prosim brez raznih komentarjev, ampak da mi odgovorijo tiste mamice, ki imajo izkušnje z zgoraj zastavljenim vprašanjem.

A se nekateri res ne morete zdržat...??(pa ni mi treba odgovort na tole zadnje vprašanje)

(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 13:33:29   
Doll
Če je otrok dojen res priporočajo do 6 meseca dojenje,če je pa otork na AD pa se GH lahko dodaja že prej.
Sama sem pa itak mnenja,da mora otrok kazati znake da je dovolj zrel za GH

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 13:33:42   
HHH
Joj, kako težite. Pustite jo no na miru.
Jaz nimam izkušenj pred 5. mesecem. Začela sem s 5,5. Z zelenjavo.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 13:36:41   
lewinsky
To da vsi pediatri svetujejo uvajanje GH po 6.mesecu ne drži.
Vsak ima eno svojo teorijo in misli da je prav. Včasih imam občutek da so se izobraževali vsak na svoji univerzi.
Mi je rekla P ,da naj malemu dam zvečer žitno kašico z vodo narejeno po žlički in na flaško, ker se bo itak moral navaditi brez flaške slej ko prej.Pa to pri 4. mesecih. Škoda da flaške obstajajo,potemtakem.
Najboljš da ko nimaš mleka,oz. ko ne dojiš več da začneš kar po žlički al kaj in otroku flaško sploh ne pokažeš da se ne navadi????

No, vsak ve zase!

Xerox ti kar poskusi pa boš sama videla oz.ti bo user posted image  "povedal" ali mu ugaja ali ne.
Vem pa da boš naredila po svoje,pa kakršne koli odgovore boš že dobila.
Lep pozdrav! 

_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!

(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 13:49:34   
tilči
jaz sem starejšemu začela dajati rižolino zvečer v mleko, ko je bil star 3 3/4 meseca in je dobro prenesel, saj je zvečer spati ponoči, ker se mi je prej zbujal samo zaradi lakote

(odgovor članu lewinsky)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 15:23:27   
Čmrlika
To ne bo komentar , ampak vprašanje.

Kam se ti mudi? Ali ima refluks? Ali se ti ne zdi, da bo tamalček imel še celo življenje pred sabo z gosto hrano? Ali si že mogoče slišala, da ne bo nobenega učinka, če boš tamalčku turala čokolino v flaško (mislim glede spanja)?

Hvala za odgovore.

Lp


Eni pa nimate česa drugega delat kot v nekoga drezat tu gor...lepo je vprašala in lepo je prosila, da se taki biserčki ne javljate! user posted image
Madona, kot da sama nisi nikoli začela uvajati Gh, in ti ni prišlo na pamet kako vprašanje...
Res žalostno, da je treba že takoj prosit, da se ne oglašate, če nimate kaj pametnega za povedat...user posted image

Xerox- jaz še nimam pojma, midve z mojo ribico, sva zdaj dva dni okušali prvič korenčka...user posted image  Ji je všeč...in če še katero zanima, moja pediatrinja ima tudi svojo teorijo, jaz tudi vem, da se bo  te hrane celo življenje še naveličala, aja pa refluks tud imamo.user posted image , pa učinek dodajanja kakih kosmičev, rižeka, ali česa za zgoščevanje in daljšo sitost smo tudi že slišali da deluje...user posted image  user posted image  user posted image

< Sporočilo je popravil Čmrlika -- 2.9.2008 15:25:14 >


_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 15:27:21   
Čmrlika
Ja kaj pa potem sprasujes? Vse si nastudirala, ti si mama in ti najbolje ves kaj je dobro za tvojega mladicka.
Vsi pediatri svetujejo uvajanje GH od dopolnjenega 6.meseca, ti se pa odloci.


Ni res! Tebi je tudi  treba razložit smisel forumov...user posted image
user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 15:34:08   
kajajaka
jaz sem starejšemu začela dajati rižolino zvečer v mleko, ko je bil star 3 3/4 meseca in je dobro prenesel, saj je zvečer spati ponoči, ker se mi je prej zbujal samo zaradi lakote


tudi meni je patronažna svetovala, naj po dopolnjenem 3 mesecu začnem zvečer dodajat čisto malo riževih kosmičev, da bo spala - sedej se zbuja na 4 ure tudi ponoči.

Pediatrinja je pa rekla, naj z uvajanjem začnem po 4 mesecu, a zelo počasi - 1 obrok na dan samo lahko zelenjavo - špinaša, brokoli, korenje... sicer bo pri 6 prevelik šok, če mu naenkrat zamenjaš npr. 3 obroke s sadjem, zelenjavo, piškoti, kašami...


(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 15:39:08   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Čmrlika

Xerox- jaz še nimam pojma, midve z mojo ribico, sva zdaj dva dni okušali prvič korenčka...user posted image  Ji je všeč...in če še katero zanima, moja pediatrinja ima tudi svojo teorijo, jaz tudi vem, da se bo  te hrane celo življenje še naveličala, aja pa refluks tud imamo.user posted image , pa učinek dodajanja kakih kosmičev, rižeka, ali česa za zgoščevanje in daljšo sitost smo tudi že slišali da deluje...user posted image  user posted image  user posted image


Kaj si želela s tem povedati?

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 15:41:04   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka


tudi meni je patronažna svetovala, naj po dopolnjenem 3 mesecu začnem zvečer dodajat čisto malo riževih kosmičev, da bo spala - sedej se zbuja na 4 ure tudi ponoči.

Pediatrinja je pa rekla, naj z uvajanjem začnem po 4 mesecu, a zelo počasi - 1 obrok na dan samo lahko zelenjavo - špinaša, brokoli, korenje... sicer bo pri 6 prevelik šok, če mu naenkrat zamenjaš npr. 3 obroke s sadjem, zelenjavo, piškoti, kašami...




Se pravi rižek pred spanjem ne pomaga. user posted image

Drugače pa pri šestih mesecih tudi ne butneš takoj tri obroke na dan, ampak začneš pač takrat uvajati in potem malo traja, da pride do treh obrokov na dan. Saj razumeš, ne?

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 15:52:55   
Rubin.
Nisem še naštudirala,bom pa probala čim več naštudirat!!



Če hočeš študirati uvajanje GH, si nabavi kakšno knjigo, katero je napisal strokovnjak. Sicer pa otrok pri 4m itak poje tudi razne Frutke in skutke, samo da je sladko, ampak jaz ne otroka "vprašala" če je to zanj dobro.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 15:58:56   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: Čmrlika

Xerox- jaz še nimam pojma, midve z mojo ribico, sva zdaj dva dni okušali prvič korenčka... Ji je všeč...in če še katero zanima, moja pediatrinja ima tudi svojo teorijo, jaz tudi vem, da se bo te hrane celo življenje še naveličala, aja pa refluks tud imamo. , pa učinek dodajanja kakih kosmičev, rižeka, ali česa za zgoščevanje in daljšo sitost smo tudi že slišali da deluje...


Kaj si želela s tem povedati?

_____________________________


kaj točno ti ni jasno? user posted image  

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 16:04:42   
Mišni
Ne, nisem, tud če bi mu, ne bi hotel ust odpreti. Če bi danes začela uvajanje goste hrane, bi jo definitivno po 6. mesecu.

V mleko nisem nikoli nič dajala, ker ni potrebno. Otrok je bil velik, močan (rojen s 4,5 kg, dolg 57 cm), pa je imel mešanico Aptamila in Aptamil comforta čez glavo za celo noč.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 16:13:12   
leni5
Zadnjič sem pri mami prelistala knjigo o dojenčkih iz leta 1975. Takrat se je uvajanje začelo pri 3 mesecih, najprej meso, potem zelenjava in na zadnje sadjeuser posted image ! Danes bi se vsi temu čudili, čeprav smo sami odrasli na tak način.
Nič ni narobe,če boš začela z uvajanjem 1 teden pred 4. mesecem, ti pa svetujem, da ne začenjaš takoj z kašami ampak najprej s sokovi, ki jih sama pripraviš. Pa začni z eno žličko in ne z 1 dcl soka.

Aja, jaz dojim, moja hči je že dopolnila 4 . mesece, pa ji še nič ne dodajam...za tiste, ki ste že v položaju za napad.


(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 16:25:20   
die beste Mutti
jaz sem začela z uvajanjem po 5 mesecu z žličko soka.

Če pa misliš začeti z riževo kašico, mu je ne smeš dati po flaški, ker se mu lahko tako hitro zaleti.

lp

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 19:38:48   
mišk
Jst sem začela pri 4,5 mesecih z riževimi kosmiči, ampak po žlički. Lahko ti pa povem, da je vsega skupaj zeelooo malo pojedla. Kaki dve žlički. Po rižu sva nadaljevali s korenčkom... Nikoli ji nisem ničesar gostega (tudi soka ne!) dajala po flaški.

(odgovor članu die beste Mutti)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 21:54:13   
inesc
Jaz sem se odločila in sem nekaj dni pred 5 mesecem začela dajat našemu korenčkov sok po žlički. Mi je P rekla naj raje ne dajem po steklenički. Moram rečt, da je dobro sprejel (sedaj ga dajem "že" 3 dni). Tudi po žlički zna jest in ne pljuva ven. DAnes je pojedel grozno veliko. Sem že hotla zaključit, pa je še kar uste odpiral. No, je pa potem bilo vse oranžno, ko sva se šla še podojit in je nekaj soka ven pljunil (pač, refluks). Pa nič hudega. Tega bo še dosti.

Svetujem, da kar lepo po svoje. Tako k ot so že druge rekle, bo otrok sam pokazal. Moj user posted image je definitivno!

LP

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Uvajanje pred 4.mesecem
2.9.2008 22:05:14   
sandra85
se strinjam z lukrecijo! sem pač proti uvajanju GH pred  5.m., ker ima resnično otrok še čas za vse to! pol pa začnejo ene dajat meso pri 5m???user posted image user posted image user posted image mi smo začeli z uvajanjem 1 teden pred 6.m
btw: lukrecija imaš dobr avatar user posted image , sam meni je bolj simpatična dulce maria (roberta)user posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?