|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 21:19:05   
Seven*
Jakob je sel v vrtec pri 11 mesecih. Zelo me je skrbelo, priznam.. Sicer smo imeli probleme, ker je bil nonstop bolan, vendar..

Vzgojiteljice se zelo trudijo. Uspavajo ga na rokah, ful ga hranijo (je zelo nejescen), ritko ima lepso, kot je imel prej... Skratka, ni besed. Da ne govorim, da je zunaj vsaj 3 ure dnevno. :bravo::bravo::bravo:

Ko pridem po njega je zelo zadovoljen, nic ne kaze nekih stresov. Celo vcasih sploh ne ugotovi, da sem tam, ker je tako zelo zaposlen..

Verjetno je kar dosti odvisno od vrtca, ampak.. Vazno je, da zaupate vzgojiteljicam in verjamete v uspeh..

Upam, da bo tako ostalo.. Kaze ZELO pozitivno.

Aja. Vzgojiteljice na tem forumu.. Obcudujem vase delo, ker terja veliko zivcev in potrpezljivosti. Pohvala za vse pridne vzgojiteljice..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 21:28:04   
lena-3
Hvala za spodbudo. Tudi mene je že kar precej skrbelo, ker gremo kmalu v vrtec. Vsaka pozitivna izkušnja pa ti dvigne moralo.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 21:28:09   
Teni_
Me veseli, da si zadovoljna. No, in Jakob tudi, seveda. No, mogoče pa bodo Tejo tudi v vrtcu prepričali, da je fajn, če kdaj kaj več poješ kot 3 žličke.

LP,
Mojca:nosecka:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 22:39:02   
frutka_
Kar srček mi poskoči, ko preberem nekaj tako lepega.Resnično!
Pa nekako ne morem verjeti, da slišiš celo vzpodbudne in tople besede in ne le grajo na naš račun. Menda je res težje izreči pohvalo in lažje grajati. Čeprav bi bilo obratno bolje.

Seven kar tako pogumno novim malim zmagam še naprej pa veeeliko energije v prihajajočih mesecih!


Pa HVALA za tako lepe besede!Res se trudimo!:angel:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 22:42:55   
Anonimen
A mi lahko samo nkaj poveste? A gredo otroci po spanju, pa ne jasličarji, no, tudi, mogoče, predvsem pa tisti, ki niso več v jaslih, ven? In tam počakajo starše, da pridejo ponje? Ali so notri? Pa koliko vzgojiteljic oz. pomočnic ostane v vrtcu, ki ima vpisanih 70 otrok, po 15. uri?

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 22:49:48   
mehurčica
Splišni, v tem vrtcu, ko je David, gredo vsi otroci po spanju ven-jaslični in tavečji. Na igrišču počakajo starše.

"Pa koliko vzgojiteljic oz. pomočnic ostane v vrtcu, ki ima vpisanih 70 otrok, po 15. uri? "
Pri jasličnih ostanejo samo pomočnice, za starejše ne vem. Ampak mislim, da tudi samo pomočnice.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 22:52:15   
mehurčica
Aja...:)-

Jakob, super da imaš take fajne vzgojiteljice!!!!:bravo::bravo::bravo: Tudi jaz sem zadovoljna z Davidovima.:bravo:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 22:52:28   
frutka_
Običajno otroci po kosilu ne grejo ven. Kosilu sledi počitek ali razne dejavnosti in krožki (nemščina, plesn, folklora, pevski,...).
Otroci tudi običajno ne grejo ven po kosilu, sploh mi imamo eno enoto, ki nima koščka sence na igrišču. Malo kruto se mi zdi igranje na soncu v zenitu...
Torej običajno počakajo starše kar noter, da pridejo ponje.
Če pa so otroci starejši vrteški (pred šolo) pa so pri nas hodili ven.

Glede št. otrok pa ti težko povem Splišni,ker če je vpisanih otrok v vrtcu 70 še to ne pomeni da jih je toliko tudi dejansko takrat v vrtcu.

Govorim iz svoje prakse. Stvari se seveda od vrtca do vrtca razlikujejo.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 22:54:38   
Anonimen
Tibor je star 3 leta in je v najmlajši skupini, ker jasli ni. Pa so šli do sedaj ven po spanju ene trikrat od septembra, po tretji uri pa za vse tri skupine skupaj ostane samo ena pomočnica. To je čudno, a ni? Potem pa pravijo, da zato ne morejo ven, ker ena ne more vseh pazit. Ja, pa zakaj je pa potem samo ena, madonca!!!! Zunaj tak lep sonček, teli otročki so pa notri, kot kakšne človeške ribice. Dve uri bi bili lahko zunaj, preden pridemo starši ponje. Ne pa da potem že v avtu jokca, mamiiiiii, a bova sla ven? Normalno, da greva, saj otrok mora biti zunaj. Kako me to razjezi!

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 22:57:35   
Anonimen
Ja, res pa je, da imajo ful majhno igrišče in celo na soncu. Ne vem, zakaj ne posadijo vsaj kakšnega drevesa. Čez peskovnik imajo plahto, to je pa vse. Lahko pa bi imeli igrišče tik ob šoli, tam je pol sence pol sonca, ker gre sonce za šolo. Saj včasih so ga imeli, zdaj so ga pa na sonce prestavili.
O.K., pa če je še 50 ali pa recimo 40 otrok ob 15. uri, a je prav, da je ena pomočnica za vse?

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 23:02:02   
mehurčica
To pa je res malo čudno, da je samo ena pomočnica.:zmeden:

V tem vrtcu so tudi pozimi šli ven čisto vsak dan(ampak pred kosilom in spanjem!), razen če je res premočno snežilo ali ko je deževalo.

Tukaj si pomočnice med sabo pomagajo. Ker Davidova igralnica je čisto na koncu vrtca in morejo otroke spremljat do igrišča. Tako da bi ena sama res težko peljala in zrihtala vse otroke naenkrat.

In tako fajno senčko imajo tam ko se igrajo. Sploh jaslični. Tavečji imajo pač malo več prostora za igranje, ker so pač večji.

Jaz bi tudi bila huda, če bi nas David moral v takem lepem vremenu čakat notri.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 23:04:06   
mehurčica
"V tem vrtcu so tudi pozimi šli ven čisto vsak dan(ampak pred kosilom in spanjem!), razen če je res premočno snežilo ali ko je deževalo."

Hm...pravzaprav sem takrat še bolj zgodaj hodila po njega, ampak če sem bila bolj pozna, so tudi bili že zunaj na snegecu.:)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 23:06:50   
frutka_
Veš, težko je zdaj da jaz nekaj pametujem.
Običajno otroci po kosilu počivajo in glede na to da je Tibor star 3leta gotovo še hodi spat(!?).
V tem času, ko otroci počivajo imata običajno vzg. in pomočnica vsaka pauzo po pol ure. Nekatere peljejo na krožke. Potem pa pride malica in otroci se začnejo prebujati, hodijo lulat, polulajo se, preobčlačiš jih, lačni so, nekatere ki še spijo ostali budijo, tretji si zliva na glavo jogur. Hm?! Saj veš kako so živahni!
V glavnem s časom gre težko skoz, da ugodiš vsem.
Jaz sem takšna oseba, da grem ven v vskaem vremenu, tudi čeje dež. Ampak jaz sem takšna imaš pa drugačne...mi smo imeli konkretne probleme, ker staršem ni bilo všeč, da so otroci zunaj na soncu, pa bosi so bili na otr. igrišču, jaz sem jih valda mazala, pa šotore smo si postavili ampak vedno je nekaj ko nekomu izmed staršev ni všeč. Težko je zadovoljiti vse okuse in vsa pričakovanja.
Glede št. otrok in strokovne osebe, ki jih pazi pa ti točnega št. ne bi znala povedati.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 23:07:34   
frutka_
Torej ne. Ne bi smela biti ena pomočnica za 40 otrok! To je ziher!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
3.6.2005 23:22:59   
Anonimen
Ja, naši spijo od 11.30 do 13.30. Iskat jih pridemo pa po 15. uri. Ni problem v tem, da ne bi imeli časa iti ven, problem je v organiziranosti vzgojiteljic oziroma tistemu, ki o tem odloča. No, saj sedaj, ko jaz vsak dan težim v stilu JAAAA, A STE SPET NOTRI, PA TAK LEP SONČEK JE ZUNAJ, pa verjetno še več staršev, so rekle, da se bodo drugače organizirale. Čeprav se je danes, ko sem prišla po Tiborja in so se ravno odpravljali ven, že ena vzgojiteljica drla (tako naglas, da sem jo mogla slišati), kako nevarnmo je sonce in da naj si dajo vsi, ki imajo kaj za na glavo, to obvezno gor. Se mi zdi, da je bilo malo meni namenjeno. Verjetno že vse vejo, da jaz najbolj težim.
Ampak nova organizacija bo najbrž z začetkom naslednjega šolskega leta. So rekle, da do sedaj nikoli ob 15. uri ni bilo toliko otrok kot letos.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
4.6.2005 0:21:20   
nejcko

Seven, no vidiš, da vrtec ni noben bav bav. In res sem vesela za vas, da se je vse tako super izteklo.

Nasplošno pa se mi zdi, da mlajši ko je otrok, lažje se prilagodi vrtcu. In kar se tiče vzgojiteljic - tudi jaz jim aplavdiram in sem zelooo zadovoljna z njimi. Super so, vsaj v našem vrtcu.

Splišni, pri nas v jaslih, čisto prvo leto, so bili otročki po počitku zunaj na terasi - ampak samo prvo leto, ko so bili v sobi, ki je imela spredaj ograjeno teraso - potem pa ne več. Se je namreč pogosto zgodilo, da je kakšen otroček še spal recimo ob 15.30.
Tudi meni se je že zgodilo, da sem prišla po Tilna ob pol štirih in sem potem še petnajst min čakala, da se je zbudil. In verjetno tudi zaradi tega ne gredo ven. Tam, kjer je spredaj terasa, pa vzgojiteljica komot nadzoruje dogajanje v sobi in zunaj nje.

Pri nas je tak sistem - po počitku ostane ena vzgojiteljica do 16. ure, potem pa jih pelje v dežurno sobo, kjer so otroci iz celega vrtca (enako so otroci v dežurni sobi tudi od 6.-7. ure zjutraj).
Se pa tudi dogaja, da se vzgojiteljice iz sosednjih sob zmenijo med samo in vsak teden ostaja ena po 15. uri in čuva otroke iz obeh skupin - ampak to je res čisto odvisno od vzgojiteljic. Meni se zdi, da je organizacija v našem vrtcu res na nivoju - sem zelo zadovoljna.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
4.6.2005 1:05:43   
Seven*
Tukaj pri Jakobu je tako.. Po zajtrku sem pocasi odpravijo ven in so zunaj vsaj dobro uro. Potem je na vrsti malica, pol malici gredo spat (cca ob 11.30). Potem sledi kosilo.. Po kosilu se odpre igralnica, ki ima izhod na travico. Tam je senca (na sredini je velik javor) in otroci se tam igrajo do prihoda starsev. Vzgojiteljice kar ven prinesejo mizice, zunaj se ustvarja ipd.. Ko se skupine zmanjsujejo, se samo te vzgojiteljice skupaj z otroci prikljucijo drugim zunaj. Vseskupaj zgleda kot en velik piknik. Meni je zelo vsec.. Tako so zunaj ogromno casa.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
6.6.2005 8:33:50   
viv_
Pri nas gredo tudi po spanju na igrišče in tam počakajo na starše.

Pa res se strinjam s seven - svaka čast vzgojiteljicam. Meni bi se zmešalo s tako službo. Bravo punce :bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Za vse, ki niste sigurne glede vrtca in enole...
7.6.2005 17:48:25   
Anonimen
Naši gredo po kosilu spat to je okoli pol enih in spijo do ene pol treh, včasih moram našega še čakat da se zbudi ob treh. gredo pa ven ali pa na teraso pred kosilom.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?