|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zanimivo...
5.5.2012 23:26:22   
Frodo Bisagin
http://24ur.com/novice/svet/cerkve-bodo-ostale-brez-21-milijonov-evrov-uvaja-se-prostovoljni-cerkveni-davek.html


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zanimivo...
5.5.2012 23:48:13   
LuLu
Amen!
Nekdo mora začeti...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 0:31:54   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Amen!
Nekdo mora začeti...


Dvomim, da bo nas "vodstveni kader" zmozen zaceti kaj takega... Saj ves - tiste "nebuloze" o hrbtenicah, jajcih, krizi, vracilu, izplacilu... ipd...

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 6.5.2012 0:33:03 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 6:56:55   
josephine27
Poljska? Sem mislila, da se pri nas kaj spreminja...

_____________________________



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 11:20:44   
liliana
Prostovoljen davek.......?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 11:52:51   
malaMravljica
Ce je Poljska kaj zacela je zacela samo s tem, da bo ta davek prostovoljen, ker cerkveni davek ima ze kar nekaj EU drzav. Hi hi, je fajn, placas tisti davek in ti ni treba it v cerkev, pa otroci so krsceni, pri obhajilu in birmi, umes pa dobijo darilo za bozic in vel. noc, superca a. Pa stare gospe so bolj papeske od papeza, k masi pa ni trba it. Ma fajn je ta davek, ni boljsega, res.

Ne me jemat resno, za br..hat ampak resnicno je to. In mene vsi gledajo in ocitajo, ker mali se ni krscen, pa moliva, sicer na najin nacin,  vsak vecer in v cerkvi je bil veckrat kot vecina krscenih otrok. Ce mi kaj dvigne pritsik mi ga pa to, res.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 12:23:00   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Ce je Poljska kaj zacela je zacela samo s tem, da bo ta davek prostovoljen, ker cerkveni davek ima ze kar nekaj EU drzav. Hi hi, je fajn, placas tisti davek in ti ni treba it v cerkev, pa otroci so krsceni, pri obhajilu in birmi, umes pa dobijo darilo za bozic in vel. noc, superca a. Pa stare gospe so bolj papeske od papeza, k masi pa ni trba it. Ma fajn je ta davek, ni boljsega, res.


Saj je tudi sedaj tako. Ce dovolj prispevas v obliki financ, ti ni treba niti k masi, niti te kdorkoli kaj vprasa.

Ne me jemat resno, za br..hat ampak resnicno je to. In mene vsi gledajo in ocitajo, ker mali se ni krscen, pa moliva, sicer na najin nacin,  vsak vecer in v cerkvi je bil veckrat kot vecina krscenih otrok. Ce mi kaj dvigne pritsik mi ga pa to, res.


Meni je najbolj zanimivo to, da se je v to spravila prav Poljska, ki je izrazito katoliska drzava. Zanimivo mi je tudi to (razocarujoce zanimivo), da se tega pri nas najverjetneje ne bodo "spomnili", me pa ob drugacni zastavljenosti - ce pri nas to sploh pride v razpravo, zivo zanima kaj in kako se bo to razpletalo in zapletalo...
O pritiskih kvaziduhovne okolice pa skorajda ni vredno zgubljati besed.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 12:25:05   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Prostovoljen davek.......?


V bistvu clanarina... kot pri vsaki prstovoljni organizaciji... (s tem, da bi se tukaj "clanarina" odvajala od dohodnine - davek placas v vsakem primeru, izbiras edino za kaj se ga nameni - saj poznas to prakso...).
Edina razlika bi ostala, da se iz katere koli druge prostovoljne organizacije lahko izpises - iz RKC se pa ne mores user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 6.5.2012 12:27:23 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
6.5.2012 12:37:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 12:53:02   
LuLu
Zdaj, ko Papež ni več njihov. Pred leti, ko je bi Papež II, tega po moje ne bi upali narediti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 13:31:06   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Edina razlika bi ostala, da se iz katere koli druge prostovoljne organizacije lahko izpises - iz RKC se pa ne mores user posted image


Zakaj ne bi mogel izstopiti?
Seveda je možno, samo postopek je baje kar malo zapleten in zahteva dobro poznavanje kanonskega prava.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 13:34:22   
LuLu
Koliko imam jaz informacije "baba-čula-baba-rekla", so obrazci za izstop in se pošljejo, ampak potem odgovora ni in potrditve.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 13:48:17   
Vijoličarka
Tudi meni se zdi zanimivo, da so se nečesa takega spomnili prav na Poljskem. Seveda je to šele predlog in veliko vprašanje je, če bo tudi sprejet. Poljska je ena izmed najbolj katoliških držav na svetu.

Tudi pri nas so že bili (plašni) predlogi.

Trenutno se ima pri nas Cerkev nadvse čudovito. Ima premoženje, a ne plačuje davkov, iz davkoplačevalskega denarja se bogato financira, zraven pa še 'malo' pod roko dobiva.

Osebno se mi zdi uvedba cerkevenega davka edina pametna ureditev. Ampak trenutno se ni za bati, da bi sedanja vlada predlagala nekaj tako 'svetokrunskega'.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 13:49:09   
alda
Ne vem kje ssem slišala oz. prebrala/demenca,// da naj bi baje Svetlana makarovič zahtevala izbris zakramentov-krsta, ker ona noče biti "član te organizacije in so jo krstili proti njeni volji, kar jo čist razumem,ker je to v nasprotju z njenim prepričanjem!


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 13:58:48   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tudi meni se zdi zanimivo, da so se nečesa takega spomnili prav na Poljskem. Seveda je to šele predlog in veliko vprašanje je, če bo tudi sprejet. Poljska je ena izmed najbolj katoliških držav na svetu.


Ravno to je mogoče razlog, ker so najbolj katoliški in imajo posledično največ stroškov z njo. Poljska pa vseeno ni finančna velesila, da bi lahko to podpirala.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 14:01:32   
Vijoličarka
Celovit izstop iz RKC ni mogoč. Seveda lahko podaš izstopno izjavo in tvoja želja se bo zabeležila v krstni knjigi. Ampak z izstopom se odpoveš samo pravicam (pravno formalnemu članstvu), še vedno  pa te vežejo vsi Božji in cerkveni zakoni, razen kanonične oblike poroke. Notranja zakramentalna vez ostane, ker je zakrament krsta v skladu z učenjem Cerkve neizbrisno znamenje.

http://aktualno.rkc.si/?id=932 



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 14:45:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Prostovoljen davek.......?


V bistvu clanarina... kot pri vsaki prstovoljni organizaciji... (s tem, da bi se tukaj "clanarina" odvajala od dohodnine - davek placas v vsakem primeru, izbiras edino za kaj se ga nameni - saj poznas to prakso...).
Edina razlika bi ostala, da se iz katere koli druge prostovoljne organizacije lahko izpises - iz RKC se pa ne mores user posted image


ja, samo to potem ni davek.....noben davek ni prostovoljen.....tudi iz RKC se lahko izpišeš.....v Avstriji in Nemčiji, kjer imajo dejansko "verski davek", ki sploh ni prostovoljen, ampak vsak, ki je krščen postane obveznik ob svoji polnoletnosti za plačilo tega davka (če ga ne plačuješ, se cerkvene institucije poslužujejo tudi izterjave tega davka preko uradnih urganov).....vendar v Avstriji in Nemčiji se ljudje uradno izpišejo iz "cerkve" in s tem izpisom preneha tudi obveznost za plačilo davka.....verjetno te v takem primeru izpisa ob smrti duhovnik več ne pokopa, kako je z "dušnim izpisom" v Nemčiji pa mi ni znano, ker baje ti krst pusti pečat na duši, ki se ne da izbrisati.......

Primer Poljske, ki je tu predstavljen, pa dejansko kaže na nekakšen prispevek, ki ga bo vsak lahko namenil iz dela svoje dohodnine cerkvi.....vendar to ni davek.....to je prostovoljni prispevek, ki ga lahko vsak da, če ga želi, če pa ne pa ne......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 14:48:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tudi meni se zdi zanimivo, da so se nečesa takega spomnili prav na Poljskem. Seveda je to šele predlog in veliko vprašanje je, če bo tudi sprejet. Poljska je ena izmed najbolj katoliških držav na svetu.

Tudi pri nas so že bili (plašni) predlogi.

Trenutno se ima pri nas Cerkev nadvse čudovito. Ima premoženje, a ne plačuje davkov, iz davkoplačevalskega denarja se bogato financira, zraven pa še 'malo' pod roko dobiva.

Osebno se mi zdi uvedba cerkevenega davka edina pametna ureditev. Ampak trenutno se ni za bati, da bi sedanja vlada predlagala nekaj tako 'svetokrunskega'.


Meni pa ne.....ker v državah, kjer imajo cerkveni davek poteka v javnih šolah tudi verouk.......

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 15:30:56   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Edina razlika bi ostala, da se iz katere koli druge prostovoljne organizacije lahko izpises - iz RKC se pa ne mores user posted image


Zakaj ne bi mogel izstopiti?
Seveda je možno, samo postopek je baje kar malo zapleten in zahteva dobro poznavanje kanonskega prava.


Lahko se odreces svojih privilegijev, ne pa svojih dolznosti, ki te vezejo celo zivljenje, saj je znamenje krsta neizbrisno (vecno). Postopek je zapleten vendar je rezultat se vedno neizbrisnost krsta. Torej , kot ce bi se ti locila od moza (vlozis prosnjo za locitev, institucija ti da potrdilo, da si zahtevek vlozila, moz ti pa ne da locitev in te se vedno pravno formalno ima za zeno. Po zakonu ti se vedno imas vse obveznosti njegove zene - vzdrzevanje, nega itn... kot ce bi bila zakonca. odrekla si se pravzaprav privilegijev - da uporabljas njegovo premozenje, koristis njegove  nasvete in znanje ipd.. Zanimivo, ne? user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 15:32:40   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tudi meni se zdi zanimivo, da so se nečesa takega spomnili prav na Poljskem. Seveda je to šele predlog in veliko vprašanje je, če bo tudi sprejet. Poljska je ena izmed najbolj katoliških držav na svetu.

Tudi pri nas so že bili (plašni) predlogi.

Trenutno se ima pri nas Cerkev nadvse čudovito. Ima premoženje, a ne plačuje davkov, iz davkoplačevalskega denarja se bogato financira, zraven pa še 'malo' pod roko dobiva.

Osebno se mi zdi uvedba cerkevenega davka edina pametna ureditev. Ampak trenutno se ni za bati, da bi sedanja vlada predlagala nekaj tako 'svetokrunskega'.


Lahko samo podpisem. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 15:34:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tudi meni se zdi zanimivo, da so se nečesa takega spomnili prav na Poljskem. Seveda je to šele predlog in veliko vprašanje je, če bo tudi sprejet. Poljska je ena izmed najbolj katoliških držav na svetu.


Ravno to je mogoče razlog, ker so najbolj katoliški in imajo posledično največ stroškov z njo. Poljska pa vseeno ni finančna velesila, da bi lahko to podpirala.


Za razliko od nasega podalpskega raja, ki nima za porodnice, ima pa za kler....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 15:39:47   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Prostovoljen davek.......?


V bistvu clanarina... kot pri vsaki prstovoljni organizaciji... (s tem, da bi se tukaj "clanarina" odvajala od dohodnine - davek placas v vsakem primeru, izbiras edino za kaj se ga nameni - saj poznas to prakso...).
Edina razlika bi ostala, da se iz katere koli druge prostovoljne organizacije lahko izpises - iz RKC se pa ne mores user posted image


ja, samo to potem ni davek.....noben davek ni prostovoljen.....tudi iz RKC se lahko izpišeš.....v Avstriji in Nemčiji, kjer imajo dejansko "verski davek", ki sploh ni prostovoljen, ampak vsak, ki je krščen postane obveznik ob svoji polnoletnosti za plačilo tega davka (če ga ne plačuješ, se cerkvene institucije poslužujejo tudi izterjave tega davka preko uradnih urganov).....vendar v Avstriji in Nemčiji se ljudje uradno izpišejo iz "cerkve" in s tem izpisom preneha tudi obveznost za plačilo davka.....verjetno te v takem primeru izpisa ob smrti duhovnik več ne pokopa, kako je z "dušnim izpisom" v Nemčiji pa mi ni znano, ker baje ti krst pusti pečat na duši, ki se ne da izbrisati.......


Razlikujemo med kanonskim in posvetnim zakonom. Posvetni zakon sprejema zanimanje pripadnosti doloceni verski frakciji, kanonski zakonik pa zadevo obravnava drugace. Poznas pare, ki so dejansko loceni ( kako so me krenile te primerjave z locitvijo, ni res), eden od nekdanjih zakoncev se pocuti in obnasa kot, da bi bila se vedno porocena... no tako nekako to izgleda...

Primer Poljske, ki je tu predstavljen, pa dejansko kaže na nekakšen prispevek, ki ga bo vsak lahko namenil iz dela svoje dohodnine cerkvi.....vendar to ni davek.....to je prostovoljni prispevek, ki ga lahko vsak da, če ga želi, če pa ne pa ne......


Tudi ti lahko placas clanarino za fitnes, pa ne gres niti enkrat. Nekako se racuna, da bodo verniki placevali svopj pripspevek, ne glede na to kako ga poimenujemo - davek, clanarina, prispevek...


BTW: davek lahko obravnavas kot prostrovoljno odlocitev...
Ce zelim kupiti nekaj in ne zelim za to placati davka, ne kupim to zadevo. Ce jo pa zelis kupiti in se tako odlocis - se strinjas, da bos placal tudi davek.
Davki so pravila igre in financiranje... ne pa prisila. Sicer pa dopuscam moznost, da je za nekoga, ki nima predstave kaj to drzava je in kako funkcionira, davek prisila, zlo in nickorist.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 6.5.2012 15:45:51 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 15:41:28   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tudi meni se zdi zanimivo, da so se nečesa takega spomnili prav na Poljskem. Seveda je to šele predlog in veliko vprašanje je, če bo tudi sprejet. Poljska je ena izmed najbolj katoliških držav na svetu.

Tudi pri nas so že bili (plašni) predlogi.

Trenutno se ima pri nas Cerkev nadvse čudovito. Ima premoženje, a ne plačuje davkov, iz davkoplačevalskega denarja se bogato financira, zraven pa še 'malo' pod roko dobiva.

Osebno se mi zdi uvedba cerkevenega davka edina pametna ureditev. Ampak trenutno se ni za bati, da bi sedanja vlada predlagala nekaj tako 'svetokrunskega'.


Meni pa ne.....ker v državah, kjer imajo cerkveni davek poteka v javnih šolah tudi verouk.......



Nujno povezano po... katerem ze pravilu???
Kakor kaze mi ne bomo imeli niti davka, imeli pa bomo verouk v javnih solah...
BTW: Hrvaska nima davka ima pa verouk v javnih solah... 
Dopuscas moznost, da bi imeli davek in ne bi imeli verouk v solah? user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 15:45:07   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Lahko se odreces svojih privilegijev, ne pa svojih dolznosti, ki te vezejo celo zivljenje, saj je znamenje krsta neizbrisno (vecno). Postopek je zapleten vendar je rezultat se vedno neizbrisnost krsta. Torej , kot ce bi se ti locila od moza (vlozis prosnjo za locitev, institucija ti da potrdilo, da si zahtevek vlozila, moz ti pa ne da locitev in te se vedno pravno formalno ima za zeno. Po zakonu ti se vedno imas vse obveznosti njegove zene - vzdrzevanje, nega itn... kot ce bi bila zakonca. odrekla si se pravzaprav privilegijev - da uporabljas njegovo premozenje, koristis njegove  nasvete in znanje ipd.. Zanimivo, ne? user posted image


Jaz sem krščena......v cerkev ne hodim, nobenih ostalih zakramentov nimam.....in cerkev me ne terja nič....nimam nobene obveznosti do nje in ona do mene ne.....ker v neizbrisnost krsta, ki se je naselilo v moji duši, ne verjamem, me tudi to ne obremenjuje....

Če bi imeli cerkveni davek, bi pa uradno izstopila iz cerkve, zdaj mi pa ni treba.....in pravnoformalno bi bilo v takem primeru to zagotovljeno, kot v drugih državah, kjer imajo cerkveni davek.....ker pa je znamenje krsta baje večno, pa verejetno to znamenje ostane tudi v tistih državah, kjer imajo cerkveni davek.....edino davka ne plačuješ več, s krstom si pa še vedno omadeževan......


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zanimivo...
6.5.2012 15:51:01   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Lahko se odreces svojih privilegijev, ne pa svojih dolznosti, ki te vezejo celo zivljenje, saj je znamenje krsta neizbrisno (vecno). Postopek je zapleten vendar je rezultat se vedno neizbrisnost krsta. Torej , kot ce bi se ti locila od moza (vlozis prosnjo za locitev, institucija ti da potrdilo, da si zahtevek vlozila, moz ti pa ne da locitev in te se vedno pravno formalno ima za zeno. Po zakonu ti se vedno imas vse obveznosti njegove zene - vzdrzevanje, nega itn... kot ce bi bila zakonca. odrekla si se pravzaprav privilegijev - da uporabljas njegovo premozenje, koristis njegove  nasvete in znanje ipd.. Zanimivo, ne? user posted image


Jaz sem krščena......v cerkev ne hodim, nobenih ostalih zakramentov nimam.....in cerkev me ne terja nič....nimam nobene obveznosti do nje in ona do mene ne.....ker v neizbrisnost krsta, ki se je naselilo v moji duši, ne verjamem, me tudi to ne obremenjuje....

Če bi imeli cerkveni davek, bi pa uradno izstopila iz cerkve, zdaj mi pa ni treba.....in pravnoformalno bi bilo v takem primeru to zagotovljeno, kot v drugih državah, kjer imajo cerkveni davek.....ker pa je znamenje krsta baje večno, pa verejetno to znamenje ostane tudi v tistih državah, kjer imajo cerkveni davek.....edino davka ne plačuješ več, s krstom si pa še vedno omadeževan......



Tvoje osebno cutenje , obravnavanje, razumevanje... Vendar govorimo o pricipu, ne o konkretiziranem primeru. 
Torej:
- ce ti ne cutis duhovne bremenitve s krstom, ne pomeni, da je to pravilo in da tako cutijo vsi ostali oz. da bi tako morali cutiti....
- ce ti nimas potrebe in/ali zelje iztopiti iz dolocene verske organizacije, dopusti, da imajo drugi zeljo in/ali potrebo...
- dopusti, da ljudje pocenjo stvari zaradi cutenja, principielnosti (in) lastne duhovnosti ter ne zgolj zaradi konkretne, marealne ali materializirane zelje ali potrebe...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?