|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
25.3.2013 21:20:45   
Tejci79
Kupujemo avtosedež za našega malčka.
V ožjem izboru so bili tisti sedeži z mizici kot sta Cybex Juno ali HTS Be Safe.

Sedaj sem začela gledati tudi sedeže, ki jih montiramo V NASPROTNI SMERI VOŽNJE (REAR FACING).
Uporablja kdo ali kdo koga pozna, ki ima avtosedež, kjer otork gleda v kontra smer vožnje pa ni več v lupinici?

V Skandinaviji so obvezni do 4 leta. Pri nas se jih pa ne dobi, razen kakšnih kombiniranih.
So pa baje 5x bolj varni od tistih, ki se montirajo v smeri vožnje.
Še par linkov, kjer lahko najdete več informacij:
http://www.rearfacing.co.uk/faqs.php
http://www.youtube.com/watch?v=G8mFsXNXOLw

Je pa težava v tem, da bi kakšen takšen sedež rad vseeno videla in tudi položila otroka vanj pred nakupom. Ni to ravno zadeva, ki bi jo naročili po spletu iz Švedske.



< Sporočilo je popravil Tejci79 -- 25.3.2013 21:23:20 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
26.3.2013 7:00:35   
ajataja
Za te sedeže v kontra smeri sem že slišala da naj bi bili bolj varni ,ampak ni mi jasno kam da otrok noge ko je malo večji da mu gledajo čez sedež...

(odgovor članu Tejci79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
26.3.2013 8:10:48   
Anonimen
Za te sedeže rabiš velik avto, ki ima med sprednjimi in zadnjimi sedeži dovolj prostora ... pomoje v kakega punteka ne grejo ...
Imajo jih pa na Pramworldu, samo če praviš, da bi rada sprobala prej, potem ti to ne bo to ...

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
26.3.2013 10:46:14   
zaspancek1
Mislim, da je še vedno edini, ki ga dobiš pri nas, Besafe IZI Combi 0-18 kg, ki ga dobiš v Pikapolonici:
http://nakup.pikapolonica.com/otroska-oprema/avtosedezi-in-dodatki/od-0-do-18-kg/avtosedeZ-besafe-izi-combi-isofix-x3-beZtemno-siva/5371547043485371541

Mogoče bo v kratkem možno kupiti Roemerja/Britaxa, samo trenutno ga pri nas še ne dobiš.

Je pa res, da za tak sedež potrebuješ res veliko prostora v avtu. Mi smo imeli 0-18 kg, kjer je otrok lahko bil do 10 kg obrnjen v nasprotno smer, pa moram reči, da je bilo precej zoprno polaganje otroka vanj (ker sedež tudi ni imel isofixa, zato je bil tisti avtombilski pas vedno v napoto).
Skratka - poglej tega v pokapolonici, pa boš videla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
26.3.2013 20:04:58   
tanja22
Oj, tudi mi razmišljamo v tej smeri... Be safe lahko preizkusiš v Pikapolonici, Cybex pa v Baby centru. Ampak pazi, Cybex je sicer testiran do 18kg, ampak bo tako velik otrok zelo težko obrnjen v nasprotni smeri vožnje. Naj bi ravnokar oz. bo prišel v Baby center tudi romer, ampak naj bi bila cena 650€???. Drugače pa ima Recaro sedež Polaric, cena 300€, a ga ne moreš pred nakupom preizkusiti.

Aja, pa odg. za tisto, ki je spraševala kje ima otrok noge - avtosedež je odmaknjen od sedeža, tako da ima otrok prostor tudi za noge.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
26.3.2013 21:45:43   
Tejci79
...meni tudi ni bislo jasno kam lahko da otrok nogice, potem pa pogledas par linkov in vidis, da so povsod tiste nogice :) pokrcene vecinoma...sicer je vseeno sedeti s skrcenimi nogami lazje kot se vozickat z ravnimi :) polege tega se nihce ne vozi toliko casa brez prestanka, da ne bi otroka dal iz sedeza...
Je pa pri tem bistvo, da so poskodbe otrok, ki so v sedezu v kontra smeri voznje do 4 leta ali se dlje manjše in jih je manj, kot poskodb otrok, ki so obrnjeni v smeri voznje - te poskodbe pa so seveda hujse!
Dejansko mislim, da si nihce od nas ne upa niti pomisliti, da bi bil z otrokom udeležen v prometni nesreči, ker so posnetki testov sedezev z lutkami katastrofalno zastrasujoci... ampak moramo se zavedati, da ko kupujemo, kupujemo ravno z namenom preprecevanja poskodb v morebitnih nezgodah (BOGNEDAJ!!!!) .

seveda me pri nakupu sedeza REAR FACING moti tudi to, da o varnosti posameznega sedeza govorijo proizvajaci, nisem pa zasledila kaksnih testov npr. ADAC ali kaj podobnega - kot recimo dobimo skoraj vse druge sedeže na teh testih. ...

se dobro, da ima nas se lupinico in je bolj med"drobčkanimi" da iamo se cas razmislit, ceprav je lupinica tudi nikakva... :(


(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
27.3.2013 11:04:53   
zaspancek1
Hm, ko govorite o Cybexu, imate najbrž v mislih tega novega - Sirono 0-18 kg, kjer je otrok lahko do 18 kg obrnjen v nasprotno smer vožnje (ali pa od 9 kg dalje v smeri vožnje z mizico). Juno je namreč lahko obrnjen samo v smeri vožnje.
Kar se pa crash testov tiče, je pa res, da ADAC in ostali evropski avtoklubi testirajo večinoma sedeže, ki jih dobiš pri nas - torej je malo teh obrnjenih v nasprotno smer in večinoma do sedaj niso imeli ravno hudo dobrih ocen (npr. Britaxov Multitech), ampak glede na trend se bo najbrž tudi to spremenilo:
http://www.oeamtc.at/?id=2500,,,11158&fid=kisitest_2009/hts-x1.html
http://www.oeamtc.at/?id=2500,1363009,,
http://www.oeamtc.at/?id=2500,,,11158&fid=kisitest_2009/html/britax.html
http://www.oeamtc.at/?id=2500,1383446,,
http://www.oeamtc.at/?id=2500,1363032,,
Glede drugih pa obstajajo npr. švedski testi (ampak je res samo v švedščini):
http://www.testfakta.se/Mediaarkiv/Dokument/article11487.ece/BINARY/13864.pdf

Sicer pa tudi jaz priporočam, da pogledaš tega v Pikapolonici, pa mogoče še malo počakaš na Britaxa v Baby centru, drugače pa je že sedež, kjer je lahko otrok vsaj do 13 kg obrnjen v nasprotno smer precej dober kompromis (ti sedeži so navadno precej večji od lupinic, tako da je otrok res lahko še kar nekaj časa obrnjen v nasprotno smer).




< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 27.3.2013 11:08:54 >

(odgovor članu Tejci79)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
3.4.2013 19:26:11   
Zodi
Tudi jaz sem ravno na tem, da iščem avtosedež za mojo punčko. Odločena sem bila, da kupim kvaliteten sedež, ker glede na to zakaj vse zapravljamo denar, tukaj ne gre šparat. Sedež je ena stvar, če ne edina, ki jo kupiš otroku in mu lahko (bog-ne-daj-da-bi-bilo-treba) reši življenje.
Lotila sem se malo internet raziskave, odločena, da bom verjetno po spletu naročila tisti sedež, ki bo sodeč po testih, opisih najbolj varen. Niti vedela nisem, da obstajajo ti rear facing sedeži. Ko sem brskala, se mi je ves čas pojavljala ta slika, da sem le pogledala kaj je za njo.
http://www.joelsjourney.org/
in ko gledam naprej najdem ogromno(strani, ki jih je pripela že tejči79 z dejstvi) pa žalostne zgodbe ob katerih sem se zjokala..http://www.youtube.com/watch?v=Ctw2Bob7sH0 user posted image user posted image

sicer iz lastni izkušenj vem, da se nesreče zgodijo, ko najmanj pričakuješ in na najbolj nepričakovan način in ne vem, če jih lahko kako preprečiš v resnici. Ampak, ko izveš, da je neka vrsta sedežev ali pa naj bi bila kar 5x varnejša, kako naj pol kupim kaj drugegauser posted image

Tako, da sem se odločila za besafe izi combi isofix v upanju, da user posted image ne bo preveč hudo, ko bo obrnjena nazaj..baje, da bo šel tudi v moj majhen avtouser posted image

Ampak mi je kar neverjetno, kako pri nas nismo obveščeni. Niti pametne trgovke v baby centru...še to moram povedat..V pikapolonici nm so trgovke IZREDNO prijazne, nimam slabe izkušnje in glede na to, da prodajajo te vrste sedež, vedo nekaj o tem. Za razliko od baby centra, kjer mi je gospa takoj dala jasno vedeti, da takega sedeža pa ne bom nikjer dobila, tako pa itak otrok ne more sedet, kje bi imel pa noge, pa da imajo oni najbojlj varen sedež, pa da menda ne vozim 200km/h.. Da sem se prav neprijetno počutila pa še tako je nastopila, da sem samo nekaj jecljala nazaj. Mi je skor pokvarla (rojstni) danuser posted image Pa k se ti trgovci nič ne izobražujejo?
Saj se piše, da se trendi z temi rear facing sedeži bližajo tudi k nam. eh...

tko, se opravičujem, ker sem took naložila.

Vglavnem, jaz sem se odločila za sedež, ki bo gledal v kontra smer, upam, da sem se odločila dobro, da mi ne bo žal...ga pa grem iskat enkrat te dni pa bom dobila prvi vtis.
Še en link kok otrok se vozi tko in zgledajo kar zadovoljni https://www.google.si/search?q=rear+facing+car+seats&hl=sl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=CGZcUa_4L4PJtQaAtYHgAQ&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1280&bih=709

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
17.4.2013 11:51:40   
Tejci79
Pozdravček,

mi se za sedež še vedno nismo odločili, kot pa sem pogledalal, je na voljo v Sloveniji Cybex Sirona in Izi Combi... prijateljico iz Norveške sem prosila za poizvedovanjeo razlikah, prednostih in slabostih med tema dvema sedežema, ki sta v Skandinavskih državah že dlje časa v uporabi... po njenem mnenju, nekaj testih in nekaj mnenj uporabnikov je mogoče boljši Cybex Sirona.
Seveda je drag, vendar sem ko Zodi mnenja, da se pri tem ne splača "šparat" .... navsezadnje je sedež v uporabi kar 4 leta...morebiti potem še za drugega otroka. Če gremo računat je to zanemarljiv mesečni strošek v primerjavi z dejstvom, da je rear facing sedež 5x bolj varen! Seveda se zavedam, da so družine, ki si ne morejo privoščiti niti pol cenejšega sedeža..... Žalostno je tudi to, da se s strani ministrstev ne nameni več poudarka na pregledovanje standardov in kakovosti na našem trgu in seveda izspostavljanje resnično varnih sedežev! Žal je pri nas še vedno marketing na prvem mestu!

Meni se je podobno kot Zodi zgodilo, da sem ostala brez besed, ko sem bila v otroških trgovinah.. v enem Baby centru mi je zelo zelo priporočala Cybexs Juno, čeprav je enkrat cenejši kot Romer, v trugem Baby centru pa Junota kar takoj ovrgla kot morebiten primeren sedež, ker se otroci potijo, ker ne marajo biti notri, itd itd... Prva pa mi je lepo povedala, da se moramo za otroka v tem primeru MI odločati, kaj je zanj najbolj prav!

Sedaj čakam na kakšne popuste ali v Pikapoki ali v Baby centru..mislim, da se bomo odločili za Cybexsa... Upam, da bo tudi DM imel kakšne priložnosti, kot smo jih bile mamice že deležne do 15.3.13, ko smo imeli v knjižicah ugodnosti kar 20% popust za nakup teh sedežev... ob tem se tudi priporočam - če ima kdo kakšen bonček, ki je še v veljavi in ga ne potrebuje (za Cybexs), če ga odstopi.

Zodi, ste vi Izija že kupili? Kako se obnese?

(odgovor članu Zodi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
7.5.2013 23:22:37   
Zodi
Pri nas se je zgodilo tako, da nisem vzela izi combi, ker mi ni sel lepo v avto. Ugotovila sem, da bom lahko RF sedez imela le na prednjem sedezu, torej mi je tudi isofix varianta odpadla. Odlocila sem se in narocila iz Svedske ( carseat.se) sedez max way. Na zacetku sem bila navdusena, potem s slisala toliko enih pametnih na racun tega sedeza.. In ko sem ugotovila, da v desno ogledalo ne vidim, je navdusenje precej upadlo. Gospodicna, ki se vozi v njem, je ravno tako vcasih bolj, drugic manj navdusena. Na splosno sem pa zadovoljna in mislim, da sem se za tamalga soncka prav odlocila, da jo vozim na tak nacin.

(odgovor članu Tejci79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
14.5.2013 23:53:29   
vipava
Zdravo!
Jaz imam pa eno vprašanje. Vidim da voziš avtosedež na sprednjem sedežu. Ker bi tudi meni to prišlo zeloooooo prav, me zanima, če je to sploh zakonsko dovoljeno. Ker sem gledala po internetu, in roko na srce, nisem nikjer našla zadovoljivega odgovora. Zakon je pa itak napisan nekaj napol.
Prevoz oseb

102. člen (14) Med vožnjo v dvoslednem motornem vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom mora biti otrok, mlajši od 12 let ali manjši od 150 cm, zavarovan z zadrževalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni rasti in telesni masi. V osebnem avtomobilu, v katerem zaradi konstrukcijskih lastnosti avtomobila otroka ni mogoče zavarovati na tak način, sme sedeti tak otrok le na zadnjem sedežu.

Hvala za odgovor.

(odgovor članu Zodi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
15.5.2013 8:18:41   
petea
vipava,
člen, ki si ga navedla, ti jasno navaja, da je otrok lahko na sprednjem sedežu, če je njegovi teži in velikosti ustrezno varovan, torej če je nameščen v ustreznem sedežu ter pravilno pripet.

Če pa avto ne omogoča varne namestitve otroškega sedeža na sprednji sedež (npr. ni prostora, ni pasov...), se lahko otrok vozi le na zadnji klopi.

(odgovor članu vipava)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
15.5.2013 10:12:12   
zaspancek1
Citirala si zakon, ki ne velja več (ZVCP), že nekaj časa velja Zakon o pravilih cestnega prometa, ki v 88. členu določa:
(14) Med vožnjo v motornem vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom mora biti otrok, manjši od 150 cm, zavarovan z zadrževalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen z zadrževalnim sistemom, ni dovoljeno prevažati otrok, mlajših od treh let, otroci starejši od treh let in manjši od 150 cm pa se smejo prevažati le na sedežih, ki niso prednji sedeži. Otrok ni dovoljeno prevažati v nazaj obrnjenem zadrževalnem sistemu v sedežu za potnike, zaščitenem s prednjo zračno blazino, razen če je zračna blazina deaktivirana mehanično.

Torej je sedaj pomembna samo še velikost (in ne starost), sicer pa je tako, kot je napisala petea - otrok je lahko v ustreznem avtosedežu tudi na sprednjem sopotnikovem sedežu (seveda je pri sedežih, ki so obrnjeni v nasprotno smer, potrebno prej izklopiti zračno blazino, pri sedežih, ki so obrnjeni v smer vožnje, pa cel avtomobilski sedež pomakniti čim bolj nazaj). Izjema, ko otrok ne sme sedeti spredaj, so avtomobili, ki npr. nimajo varnostnih pasov - takrat pa mora otrok obvezno sedeti zadaj (otrok, ki so mlajši od treh let, pa v takšnem avtomobilu sploh ne smeš voziti).

Ko smo že pri teh sedežih - kaj pa tale Akta Graco Duologic oz. Klippan Kiss:
http://www.youtube.com/watch?v=VcsCCH2VNMM
http://www.kindseats.com/product/rear-facing-seats/kiss-2
Se mi zdi zanimiv (cena sicer ne ravno), samo za vse te sedeže potrebuješ res veliiiko prostora v avtu (v kakšne male avtomobile sploh ne gre - vsaj zadaj ne).

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
15.5.2013 11:03:26   
vipava
Hvala obema za odgovor!
Ne vem, zakaj sem imela nekje v glavi spravljeno, da naj se ne bi vozilo sedežev na sprednjem ssedežu, res ne vem :) No to imam zdaj razjasnjeno (in to meni v prid he he he), me pa zanima še par malenkosti.
Max Way ima neke paščke za pripet, pa me zanima kam se to pritrdi na sprednjem sedežu? Pa še eno vprašanje, če lahko poveš kako velika je hčerka in koliko ima dejansko prostora za nogice, a so skoz pokrčene? Koliko se ga pa da poležat, če zaspi? Kako jo je dajat notri, a zelo težko?
Jaz sem našo zaenkrat dala v Siriono, katera je v BC, pa moram rečt, da je zelo lepo noter pasala, tud nogice so še dovolj kratke (velika 75 cm), me pa nekak ne prepriča tista blazina - mizica, ki je potrebna ko je sedež obrnjen naprej, pa težka je ko user posted image . Predvidevam da je velik plus to, da sedež lahko obrneš, da je lažje dat otroka notri pa plus je tud isofix (nekak nisem posebna prijateljica s pasovi :))) ).Zaradi mizice, me pa malo bolj mika Romer. Sem si ogledala oba, Max Way in Multitech, pa ne vem, oba sta super, sam kaj ko jih ne morem sprobat ....
Imam isofix na vseh sedežih, tako da tle ni težav. Manjka mi kak test, kjer bi pisala razlika v testih med temi sedeži pa da jih dejansko vidim.
Sem pa nahitrco pogledala tadva linka, ki jih je pripela zaspancek1, pa zgledata tud čist solidna.
Jaooooooooooooooooo, polno glavo imam teh avtosdežev :))))))))))))))))))))))))))

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
15.5.2013 11:18:16   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: vipava

Hvala obema za odgovor!
Ne vem, zakaj sem imela nekje v glavi spravljeno, da naj se ne bi vozilo sedežev na sprednjem ssedežu, res ne vem :) No to imam zdaj razjasnjeno (in to meni v prid he he he), ...


Zato, ker je to neka splošno zasidrana misel v ljudeh.

Pred nekaj tedni sem podučila učiteljico, ki četrtošolce uči, da lahko spredaj sedijo šele, ko so stari 12 let in visoki vsaj 150 cm, da to ni čisto res. A baje jim tako piše v učbeniku (nisem preverjala, ali je res ali je samo ona napačno interpretirala zapis). user posted image

(odgovor članu vipava)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
15.5.2013 13:11:32   
zaspancek1
Mislim, da je pri izbiri pomembno tudi to, kako dolgo dejansko nameravaš voziti otroka obrnjenega v nasprotno smer. Res, da npr. piše do 18 kg, ampak iz prakse ti lahko povem, da kilogrami niso problematični, pač pa sama velikost sedeža. Otrok večinoma prej preraste sedež po višini (in širini), kot pa po teži. Tako je pri teh Britaxovih kar razlika v velikosti sedežev - MAX-WAY je manjši od MULTI-TECHA (ki je v bistvu enak sedežu EVolve):
http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/multi-tech-2
http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/max-way
Na teh linkih je tudi filmček o montaži v avto, kjer lahko vidiš, da je avtomobilski pas malo zoprn pri posedanju otroka v sedež in jemanju ven. Zato se meni zdi boljša in bolj praktična Sirona (ki pa je res malo manjša oz. ožja od Multi Techa), pri kateri je dobra tudi ta opcija v smeri vožnje in mizico (ta je absolutno najvarnejši način za sedeže v smeri vožnje). Tako imaš možnost, da sedež uporabiš tudi v avtu, kjer ni dovolj prostora za obrnjen sedež.
Kar se pa tiče testov (samo v približno orientacijo) - tu najdeš za Multi tech in Akta Graco Duologic II oz. Klippan Kiss (to je en in isti sedež), Sirona mislim da še ni bila testirana (obstajajo še švedski testi, ampak jih trenutno ne najdem):
http://www.oeamtc.at/?id=2500,1138797,,#knot:0
Multi Tech ni dobil ravno dobre ocene, Graco je dobil dobre, dobre pa ima tudi HTS-Besafe. Glede na ostale Cybexove sedeže pa bo tudi sirona dobila najbrž dobre.

(odgovor članu vipava)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
15.5.2013 13:19:18   
zaspancek1
Če znaš kaj nemško, si lahko prebereš oceno uporabnikov Sirone:
http://www.testmama.de/schutzengel-fliegen-rueckwaerts-schneller-im-und-mit-dem-cybex-sirona/

Kritika sedeža je, da je to sedež za otroke stare največ 2,5 do 3 leta, potem pa postane premajhen (kot sicer tudi večina sedežev do 18 kg).

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
16.5.2013 14:19:34   
Zodi
Vipava, saj si kar nekaj odgovorov ze dobila. Tudi jaz bi ti predlagala, da si ogledas kaksen video na youtubu o instalaciji sedezev, ki te zanimajo- ti naredi dosti bolj jasno sliko. Na strani s temi svedskimi sedezi imas pa zraven vsakega sedeza tudi navodila za instalacijo( ce narocis sedez pridejo tudi v slovenscini). Ampak meni je pri instalaciji s pasovi pomagalo najbolj, da sem video pogledala in ni tezko. Tudi noben pas ni v napoto, ko dajem hcerko v sedez, in ker je na prvem sedezu nimam tezav, da jo spravim notri. Je pa ravno tako se majhna( tudi okoli 75cm), noge niti se ven iz sedeza niso, mislim da bo dovolj prostora se lep cas. Res pa je, da se mi zdi moj prednji sedez, ki je neka sportna varijanta, zdi kar velik in lahko sedez (max way)pomaknem dosti nazaj in je se vec prostora. Glede naklona, spodaj ima nogo s katero reguliras naklon( ne da se sedez nagibat, ko je enkrat instaliran), ampak za moje pojme ni dovolj naklona za cist tamickine otroke. Sicr je moja vsa srecna, ker sedi pokonc, ampak ko zaspi, ne zgleda najbolj udobno. Ce zelis voziti na prvem sedezu in imas tudi tam isofix, je vse odvisno do kdaj bi rada imela otroka obrnjenega nazaj. Spredaj je ponavadi ves prostora in ti bo sel verjetno vsak sedez, ce ti je do 18kg RF vredu, potem je po mojih izkusnjah be safe izi combi isofix, super. Sploh so verjetno vsi sedezi z isofixom na carseat.se ful dobri. V glavnem, jaz sem v dani situaciji tudi z max wayem cisto zadovoljna, niso pa se mi odprla nebesa:) mene je tudi glava bolela, ves splet v treh jezikih sem prebrala, vse videe pogledala:) se vedno ne vem, ce se je splacalo tok komplicirat al ne:)

(odgovor članu vipava)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
3.6.2013 12:50:28   
tanja22
če katero zanimajo avtosedeži ki se lahko montirajo v nasprotni smeri si lahko pogledate tukaj.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=176036089224377&set=a.176035929224393.1073741839.100004539607181&type=1&theater

(odgovor članu Zodi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
3.6.2013 14:43:55   
vipava
uf, sem pozabila da sem tle podala vprašanja ... voila, naša tamičkena je ponosna lastnica Sirione. Po vseh pregledih in probah, smo počakali akcijo 50:10 v BC in kupili Siriono. Ni mi žal niti 1 ojrota. Zelo lepo sedi v njem, uživa, ... ma vse kompliciranje je bilo res odveč. Sedaj še celo v stransko ogledalo vidim (sedež sem pomaknila čist nazaj pa se da tud v stranski špeguček vidt), medtem ko sem imela lupinico, sem morala strehico poležat. Moram si nabavit še kako hladilno podlogo, ker je naši takoj prevroče.
Tud za noter pa ven dajat je odlično narejeno, sedež se zarotira. Res je fajn.Sedi pa ko carica, tud za poležat je super. V glavnem, več kot zadovoljna z nakupom!!!!!!!
Hvala za vso pomoč.

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
2.12.2013 13:01:04   
neely
Če bi koga zanimal, mi prodajamo BESAFE AVTOSEDEŽ IZI COMBI X3 ISOFIX, ker ga je naš že skoraj prerastel in ker v drugem avtu nimamo isofixa.

(odgovor članu vipava)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: avtosedež - kontra smer vožnje (REAR FACING)
5.4.2014 15:38:07   
ana88
neely, imate zs

(odgovor članu neely)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Od hiše do hiše, od vrat do vrat ...
Včasih se mi zdi, kot da je tudi pust postal instanten. Hitro po kostum v najbližjo trgovino, malo naokrog po sladkarije...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?