|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  211 212 213 214 [215]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 10:06:33   
emaa
Punce a veste kje se da dobit pravljice na cd-jih ala žogica nogica (ne da se mi it v trgovino z dvema, ki mi bosta vse s stalaž metala, da mi reče, nimamo), maček muri. Ker so bile res fajn, petje, pa zgodbica. Samo knjige anjdem, pa neke pravljice (imamo ene doma), kjer samo govorijo, kar ju ne zanima. 

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5351
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 10:06:57   
crci06


Bolj za res, kot za šalo:

ALI BOSTE NASLEDNJEGA user posted image NAČRTNO NAROČILI ISTI TERMIN?

men je kr kul, pa baje ene ful gledajo na to, da je isti letni čas, da so enake (iste) cunje...
samo letnice pa še ne vem, kdaj bomo  (če bomo) kaj naročali...




pravljice: ilegala

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5352
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 10:07:51   
Strawberrie Cherrie
Ja, moja next, ker bo hčerka, bo dec2010user posted image user posted image user posted image Ime ji bo pa Zoja. še kajuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ema, jst imam mačka murija. Na čokonalniku. To vse si lahko preko Emule dol potegneš.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 5353
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 10:13:13   
emaa
se mi je zdelo, da se bom morala mulat. No pa se bom. Mi bomo delali na tem, ko shodita ali skoraj shodita, kdaj bo ratalo ne vem. Bo že, upam, da bomo imeli še kako pridno punčko. 

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5354
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 12:11:01   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: emamair

se mi je zdelo, da se bom morala mulat. No pa se bom. Mi bomo delali na tem, ko shodita ali skoraj shodita, kdaj bo ratalo ne vem. Bo že, upam, da bomo imeli še kako pridno punčko. 


o ema a pol bo to kar kmalu kaj pa če bosta dve?user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5355
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 12:35:45   
Naja30
moj_moj bogi prstek od Nejca. Ima kaj povitega? Tija ima tudi "nalepko" na prstku, se je namreč malo porezala na svojem potovanju po stanovanju in ji je P morala spucat rano. Tako da ima povezan prstek, pa ga zelo težko zadrži stran od ust user posted image  In je že v parih urah čisto mokra gaza in umazana user posted image

Bubacka, po moje prav dobro vejo, kdaj so lačni!user posted image  Moja za večerjo je rižolino ali ovsene kosmiče z banano, no včeraj je pa prvič jedla vanilijev puding z alpskim melkom narejen! In ni bilo nobene reakcije user posted image
Za zajtrk pa skuto ali jogurt, kruh ali pa tudi sadje.

Pika, držim pesti za Ajdo!user posted image  Te lahko vprašam, koliko kruha ji daš, kadar ga je za zajtrk? Količinsko?

l_p, jaz imam tak sušilni z likanjem! Ga ne zamenjam! Likam sam še par stvari na teden user posted image

shorty, mislim nateuser posted image  Če bi se rada pogovorila, lahko na ZS. Si tak fajn punca, polna energije in pozitivnih misli, da mi je kar hudo, ko si slabe volje.
Niki pa le daj svojo žlico v roke in tudi če bo packala. Glavno, da jo ti vmes nahraniš in da vsaj nekaj poje.

ema, ti to resno? Shodila bosta itak v nekaj mesecih.
Ne mi nismo gledal na to, da bo isti letni čas. Imam pa dovolj cunjic tudi za pomladnega user posted image , mi jih bo prijateljica posodila.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 5356
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 12:41:16   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

l_p, jaz imam tak sušilni z likanjem! Ga ne zamenjam! Likam sam še par stvari na teden user posted image

user posted image  user posted image Kako pa to zgleda, od katere firme je, daj kako sliko gor

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5357
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 12:58:58   
severnica77
 Po moje pri naslednjem ne bova nič kaj načrtovala. No, naš malček vseeno naj še malo zraste pa potem počasi mogoče res še eno bebico. Mi pa je čisto vseeno ali bi imeli punčko ali fantka. Na fante sem se zdaj res tako navadila, da bi mi bilo čudno imeti punčko user posted image , čeprav sem mislila, ko sem zanosila, da bomo dobili punčko.

Glede cunjic pa tak in tak ne veš kaj jim bo prav, so res tako različnih tež in velikosti, da verjetno pride lahko včasih vse prav pa čeprav ni otrok rojen v istem letnem času.

L_p - držim pesti, da bo razgovor potekal super!

Pika30- sem sigurno, da ni nič hudega. Za srečo pa eno user posted image

Shorty user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 5358
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 14:51:03   
emaa
Če bosta dva, pač bosta. Ja, imela bi še kakega user posted image , upam, da tokrat enega, da vidim kako je z enim, če bosta pa dva, pa bosta. Ja in kmalu se bomo verjetno lotili tega projekta.
Sušilec z likanjem, dobra stvar, če res tako super naredi, naš samo suši.

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 5359
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 14:55:45   
Bubacka
No hvala za nasveti... Danes tamala spala katastrofa slabo... In jedla slabo... Ampak zobek pa ze zunaj, mislim da je to razlog... Pol pa za malico pojedla cel jogurt... Zdaj mi spancka, jaz pa moram nekaj pospravit...

Pika 30 upam zelo da je vse uredu...  jaz sem iz Ukrajine, v Slo. sem ze 6 let, in mi ker lepo tukaj, kot doma se pocutim, moja mama tudi zaljubljena v Slo. ampak za enkrat ne more priti za vedno, in mi njo tako manjka, posebi zdaj, ko mam Stellouser posted image
 
L_p drzim prsti za razgovor!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 5360
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 15:33:37   
Shorty_
Bubacka veš jaz imam mamo v slo pa jo vseeno pogrešamuser posted image Pač mama je mama edina in ena samauser posted image
No nika je pojedl malo juhice kot kuža iz moje roke zjutraj pa 3 žličke jogurta, dojili sva se pa že 4x lepo prosim počutim se kot da imam doma 3 mesece starega dojenčkauser posted image aja pa dva krhlja mandarine je pojedla zdejle spi pol bo pa fruhcvergija dobila unga berz barvil in konzervansov samo najboljeuser posted image no če to je kaj naj vsaj nekaj poje. Za večerjo bova midva jedla purana pa riž mogoče mi jo rata prepričat da bi ona tud touser posted image

sej vem da se preveč sekiram zaradi hrane samo me malo skrbi ker res premalo poje jo bom zvečer stehtala pa vam povem kok gramov imamouser posted image

no grem kavo do konca spit

Naja3 in moj mojuser posted image user posted image user posted image user posted image že vesta za kaj

< Sporočilo je popravil shorty -- 17.10.2007 15:42:29 >

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 5361
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 15:34:03   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Bubacka


L_p drzim prsti za razgovor!!! user posted image user posted image user posted image


enako tudi jaz držim pesti

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 5362
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 16:49:54   
emaa
Bubacka lepo, da si namkaj več povedala, moja mami je pa iz Velike Britanije, pa je zdaj tukaj že 32 let. 

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 5363
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 16:57:01   
r1ta
Shorty saj vem da je hudo z  uvajanjem Gh. Jaz sem na začetku mislila, ko sem brala prigode ostalih decemberk do bo to res mala malica. Kaj pa to, daš otroku poskusit malo to in ono in evo ga. Ja, kje pa... Z uvajanjem goste hrane sem začela malo po četrtem mesecu in ni in ni steklo. Izkazalo se je da je to velik bau bau... Dva meseca smo metali razne kašice in keksiče in kaj vem kaj še stran, ker je poskusila eno žličko potem pa 3 dni sploh ni odprla ust. Jaz sem bila že čisto obupana. Poleg tega ni pridobivala na teži tako kot bi morala in me je zelo skrbelo. Lahko priznam da sem se tu in tam po neuspelem poskusu hranjenja ali razjokala ali pa razjezila... Potem sem rekla da se ne grem več. Ko bo čas za to se bo že nekako pokazalo. Čisto sem izgubila voljo. Potem sem nekje prebrala, da je čas za gosto hrano ko ima otrok podvojeno rojstno težo. Se pravi Ana je tehtala 3445g ko se je rodila in bi z GH začeli ko bi imela 6890g, začeli pa sva ko je imela 5350g. Po tej trditvi vsekakor prehitro. No, potem smo konec junija šli na morje in nato v juliju dopustovali pri babici. Babi ji je začela kuhati juhice (kokošjo, govejo, zelenjavno), zraven je zamešala pšenični zdrob in tudi rahlo osolila. In Ana je začela jesti. Hkrati je začela tudi z žvečenjem kruha in nato še krompirček, meso. In tako nama je steklo. Kar samo od sebe, brez nekih stresov. Danes je skoraj vse kar jeva midva, je pa res da ji kašice (kupljene) ne dišijo več. V shrambi jih imam še sigurno 30 pa mislim da bodo imele v kratkem bližnje srečanje s smetnjakom. Poskusi ji dati enako hrano kot ješ ti, zmiksaj ji ali pa pretlači z vilico. Upam da vam kmalu uspe!

Bubacka jaz dajem Ani podobno kot ostale. Za zajtrk čokolino, keksolino, grisolino, za večerjo pa dobi stekleničko z dodanim rižolinom (210ml vode+7 meric dodatka+2 žlici rižolina).
Bravo za zobek!user posted image

L_p tiste rjave bujeke sem kupila lani tak čas, potem so mi pa noge začele zatekati in jih do te jeseni sploh nisem obula. Drugače sem pa nora na čevlje in škornje in če bi mi lastna morala dovolila bi jih imela za celo trgovino.user posted image


< Sporočilo je popravil r1ta -- 17.10.2007 17:12:27 >


_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 5364
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 20:11:41   
Strawberrie Cherrie
Ah ja, draga R1ta, jaz sem si danes kupila kar dvojneuser posted image user posted image user posted image Ker pač se nisem mogla odločit - ali rjave brez pete ali prave črne kavbojske škornje, pa sem pač kupila dvojneuser posted image Sicer so bili ful znižani, pa never mind. Mojemu niti ne znam razložit, zakaj je to bilo potrebno.

Mi smo tik pred spanjemuser posted image Je že spal, pa je ati klical in ga zbudil. Sedaj pa pritiska na  svojega metulja (ki poje uspavanke) in si poje LALALAuser posted image To je včeraj nagruntal.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 5365
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 21:08:14   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: frufru

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

l_p, jaz imam tak sušilni z likanjem! Ga ne zamenjam! Likam sam še par stvari na teden user posted image

user posted image  user posted image Kako pa to zgleda, od katere firme je, daj kako sliko gor


Ja gospa pride iz sušilca in vse zlika! Ne smem je slikat, je sramežljiva!user posted image

Malo heca. Sušilec ima pač funkcijo sušenja  do likanja. Ne vem, kako naj drugače rečem, ampak cunje so res tako lepo nezmečkane, da ni treba nič likat. Samo malo jih pogladim in zložim. V bistvu je to funkcija "v omaro"user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 5366
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 21:50:17   
r1ta
Kako se pa reče temu sušilnemu stroju? Jaz imam funkcijo na sušilcu ki pravi kastdroog (omarno suhouser posted image ) in ne vem, če to pomeni, da bi lahko šle cunje direkt v omaro? V mojem primeru jih tako zmečka, da moram res likat, me je pa tudi strah, da mašino malo preveč nabuham...

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5367
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 22:14:24   
Naja30
r1ta ne vem, jaz imam Boschovega sušilca in po "omara+" funkciji nič ne peglam. Mogoče imaš pa ti drugačna merila zlikanosti user posted image

Mater, bomo še doktorat iz sušilca naredile. Ga bom res šla slikat!user posted image

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 5368
   RE: December (ke/čki) 2006
17.10.2007 22:21:47   
r1ta
Jaz imam "zanussi turbodryer 1200" in je pralni stroj in sušilni v enem, voda od sušilca gre v isto cev kot voda od pralnega. Načeloma sem zelo zadovoljna, le ko mi ne bi tako mečkal stvari. Sicer pa rada likam, tako da se ne pritožujem preveč. Zaenkrat.user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5369
   RE: December (ke/čki) 2006
18.10.2007 8:51:51   
pika30
Jutro
vsem hvala za pestke,so pomagale,ker me je kar skrbelo,Ajda ima zdrav srček,šum je le fiziploške narave.user posted image

Naja jaz ji dam najraje toast s kakšnim namazom,ker je tako mehek,da ga z lahkoto ugrizne.Poje pa različno,včasih polovico,včasih pa samo parkrat vanj zagrize.Žemljice tudi obožuje,samo te ji dam polovičko v roke in gloda.
Zdaj pa še ti meni povej kako Tiji narediš bučkino omako.user posted image user posted image
L_P sorry,danes ti javim glede prevleke.user posted image
Ema jaz si pesmice lovdam iz dc++.

Sušilec imam gorenje star 4 leta in nima funkcije likanje ali "za v omaro"user posted image  no saj ko jih takoj ven vzamem,bi še kakšna bila za v omaro,pol pa rajši vse speglam.

Včeraj sem bila v C&Aju,kakšne cotke imajo,ful izbire za punčke in za fantke sem vam splača pogledat.Ajdi sem kupila disney puli v kompletu s tuniko minnie za 5.90€ oboje,kavbojke podložene ful frajerske za 5.90€.Trenerkice imajo po 10€ naprej.Jaz sem iskala bundico in kombinezon,pa so bundice že pobrane,kombinezon je bil eden lep živo roza za 24€ ga nisem vzela,sem šla še v H&M pogledat,tam isto pobrano.Imajo zelo lepe stvari
TUKAJ
od hello kitty,trenerko za 12.90€ mi je žal da je nisem vzela za v vrtec,body 7 v kompletu-monday....po 10€,oblekce,komplete ni da ni.Tokrat je res bila izbira,v C&A še večja.Jutri bom verjetno sama šla nazaj in ji kupila še bundico in kombinezon.

_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 5370
   RE: December (ke/čki) 2006
18.10.2007 9:05:57   
Strawberrie Cherrie
Jutro čvekice.
Pika 30, super, super, super za AJDO user posted image user posted image user posted image user posted image Itak je res v večini teh primerov šum na srčku fiziološke narave in nekje do 1leta izzveni. Kar si pa itak verjetno vedela. Pač mogoče je bila ob rojstvu kakšna milimetrska luknjica, ki se še ni zaprla. Super user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

R1ta - no super, da imaš tak sušilec, ki ti mečka stvari. Še sreča, da si ljubitelj likanja. Meni kar pristik dvigne - likanje je v kategoriji lupljenja krompirja in čiščenja solate. user posted image user posted image user posted image Rada kuham, zelo, samo ko pa pride do teh dveh stvari, me pa kar mine user posted image user posted image user posted image Tako da čiščenje solate ponavadi prepustim moški polovici, krompir pa zamenjam z rižem in je stvar rešena user posted image user posted image user posted image

Shorty - ko te tako prebiram, se mi ful zasmiliš. Vem, da ni lahko, ker je Nika po razlaganju sodeč, tudi med bolj zahtevnimi pikicami. Vem pa, kako je, če dojiš 10mesečnega otroka. Ker ga sama tudi. nekje 3x čez danuser posted image in ene 2x ponočiuser posted image user posted image 2x ponoči samo zdaj, ko spi v svoji posteljici, drugače je bil priklopljen 24/7 user posted image user posted image user posted image Bi ti pa samo predlagala, da nehaj Niko hranit po roki. Če noče po žlički noče. Nareži ji jabolko, daj kakšen keks, samo ne je silit. Ker boš naredila več slabega, kot pa dobrega. Ko pa boš videla, da sama je jabolko, ji pa podturi kakšno žličko kašice, čist bajdovej, ko se sploh ne bo zavedala in bo jedla. Postopoma bosta prišli iz nič, na kar nekaj ml dnevno. Vem, prosim, verjemi, ker sem se jaz zraven Ožbeja na glavo postavljala. Ati ga je zabaval z igračkami, da sem ga jaz vmes silila s hrano, da se mu je tako zagabila, da ni hotel odpreti ust. Pa eno pikopoko za srečo user posted image user posted image user posted image

Emamair - ali ti je uspelo zvohljati pravljice? Pa še to sem pozabila, superca, da ste se po hitrem postopku odločila za novo bebiko. Oz, držim pesti, da bo čimprej in da bo ena luštkana pridna punca user posted image user posted image user posted image Po možnosti decembrčicauser posted image .

Frufru, nič nisi javila, če si kaj bolje? Ali pa sem jaz spregledala?
Moj_moj - a nas nič ne pogrešaš, ti moram priznati, da si vztrajna user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu pika30)
Neposredna povezava do sporočila: 5371
   RE: December (ke/čki) 2006
18.10.2007 9:21:47   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Frufru, nič nisi javila, če si kaj bolje? Ali pa sem jaz spregledala?
Sem,jaz se hitro poberem (ponavadi)
Shorty ne se sekirat, če malo poje. Ziher ne bo stradala. Očitno ne rabi veliki, pa z mlekom dovolj dobi. Boš pa na hrani prišparalauser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5372
   RE: December (ke/čki) 2006
18.10.2007 10:07:09   
pika30
Sem čisto spregledala,Ema a torej že delate na user posted image  ,držim pesti da bo zdaj punčka ali pa kar dve.user posted image user posted image user posted image Dobra si,da si se tako kmalu odločila poleg dveh težkokategornikov.user posted image Ti si itak supermama,ni kaj,ker si kos Davidu in Luki vem da boš še enemu user posted image  ali user posted image user posted image .user posted image  


_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 5373
   RE: December (ke/čki) 2006
18.10.2007 10:09:03   
ally1
Dobro jutro punce!
Najprej vsem obmesečnikom, ki so ta teden praznovali, čestitam user posted image .
London_paris jutri ti želim veliko sreče na razgovoru in kar mirno in odločno user posted image .
Shorty poklanjam ti velik user posted image user posted image , in ti želim da bi tvoja Nika čim več pojedla in da bo zrasla v veliko korenjakinjo user posted image .
Bubacka dobrodošla med nami.

Pri nas imamo že cela dva dni štalo, Matic je bolan ko nevem kaj. Včeraj je imel vročino skoraj 39°C, nosek ima zamašen že 4dni, sploh ne vem več kaj naj naredim. Sem bila pri zdravniku in je rekel "viroza", kaj pa drugega, dajam mu en sirup za zmanjšanje temp. ter fiziološko nonstop v noska, tako da je že mali tako razkurjen, da me brca in odriva samo da blizu pridem njegovemu nosku. Najhuje je ponoči, ne ve kako bi spal, ker ne mora dihat čez nos... res noro. Ampak, jaz pravim to je čisto normalno... to smo dobili v paketu skupaj z otročički user posted image , kajne?.

Sem zasledila, da se pogovarjate, kdaj bi imeli naslednjega user posted image , hm jaz bi ga imela čim prej, mi je tako super s temi malimi štručkami da sem kar user posted image . Jaz bi ga imela v pomladanskem času. Ko je že malo bolj toplo, da greš lažje ven na sprehod, res pa je da se ravno takrat pojavijo te viroze. Ma kaj vem nikoli ni idealen čas, ko bomo spet nosečke pač bomo, in bomo spet vse vesele.
No zdej pa šibam, neki slišm da ima matic spet en napad kašlja.... se pišemo.

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 5374
   [Brisano sporočilo]
18.10.2007 10:22:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ally1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  211 212 213 214 [215]
Stran: <<   < Prejšnja stran  211 212 213 214 [215]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Velika bojevnica Frejya
Moj pritisk je bil 180, otrokov utrip je padal. Trikrat so mi vzeli kri in urin. Imela sem anemijo in beljakovine v urin...
Izgorelost - nevidni sovražnik
Nabralo se je. In simptomi so butali, lučke na "moji armaturi" pa utripale kot noreMravljinci, vrtoglavice, piskanje v...