|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Decembrčki 2016
9.9.2017 21:04:57   
Nina33
Odpiram temo tukaj, da ne motimo več čvekanja v pričakovanju, v upanju, da se bo po poletnem zatišju spet kaj klepetalo user posted image
Zabike, upam, da se ne sekiraš zaradi (pre) nizke kilaže, jaz se ne, vsak je "svoj". Najina je po cm in kg bolj na spodnji meji, a ima še vedno kar nekaj "zaloge", ni tut pod razno suha user posted image Pač bolj nežne konstitucije, lahke kosti pa to user posted image In baje so punce bolj lahke (čeprav jih poznam veliko ne glih lahkih, no).
Pri naši je ata "ada" ali "dada", jaz sem "mammam" user posted image , ko vidi hrano in je ne dobi dost hitro pa pravi "ana!" (s klicajem, resno user posted image ). Ko pa vidi koga od bratov... je pa tako cviljenje in kričanje, da je noro user posted image user posted image
Gibalno je pa bolj lene sorte (res je in po postavi/višini/teži in karakterju/trmi/"lenobi" podobna drugemu sinu user posted image ), sama se npr. ne vsede, se potegne v sedeč položaj, kobaca se še ne, se le gunca na kolenih in zahteva muving in poj je jezna, ker ji rata le v rikverc... nekak je ne upam pustiti kar same na tleh, ker je ravno toliko premična, da se spravi s podloge/preproge na parket, pod mizo/klop, ni pa še 100% stabilna in se včasih še zvrne, direkt na glavo/obraz, tko de... bo že, itak mi gre vse čist prehitro.
Tole vreme je pa obupno, no. Naš vrtičkar že kašlja in smrka, je od srede doma, da mu ne bi šlo v kako pljučnico (piska in hrope že, vročine na srečo nima), je pa seveda podelil prehlad s sestrico. Prvošolcu je v šoli sicer fino, a je toliko vsega fajnega in nič počitka in smrkav brat.... je fasal fajn prehlad, mu teče z nosa non-stop, stekleno gleda...na srečo njega običajno hitro mine, verjetno bo to ponedeljka že OK. Najstarejši pa samo malo posmrka, upam, da se izogne tej prvi jesenski virozi. Sama sem pa takooo utrujena (mala zaradi zabasanega noska slabo spi) in poj res še to bedno vreme... A niso neki "grozili" z indijanskim/babjim poletjem? A to je to al kaj user posted image ?
V glavnem - res bi bilo lepo malo poklepetat tukaj z vami, zdaj imamo še nekaj časa do izteka porodniške, se še da kaj časa za tole ukrast user posted image
Lep večer in mirno noč!

< Sporočilo je popravil Nina33 -- 9.9.2017 21:08:11 >


_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Decembrčki 2016
12.9.2017 17:47:23   
lastovica
Hey!

Pa je spet malo oživel forum user posted image

Našo bom sicer merila v soboto, ko bo stara 9m, Je pa bila pri 8 m velika 70 cm in pa imela 8 kg.
Kar se hrane tiče ima od uveden že vse obroke (jajca, gluten, mleko in mlečne izdelke), bo pa danes že četrti večer, ko se tudi pred spanjem ne doji več. Zobkov ima šest, sem pa opazila, da se ji je ena enkica že malo okrušila, itak gre vse v usta in vse občika kar je mogoče ...kobaca od konca julija, od sredine avgusta se pa tudi že na noge postavlja in drži samo še z eno roko, počasi pa tudi hodi ob opori...ker pa imamo stopnice iz dnevne sobe v mansardo, pa tudi te nekajkrat na dan prepleza oziroma skoraj preteče, saj rabi manj kot minuto do vrha....user posted image ...uide kakor hitro lahko, samo jo imava vedno pod nadzorom, tako da ne pride do morebitnih nesreč....kar je pa najbolje, da že cca 3 tedne celo noč prespi, tako da se naslednji teden preseli v svojo sobo, samo še omaro moram dobit, da ne bo samo postelja notri stala user posted image

Povzetek vsega....ful prehitro gre čas naprej in vsak dan s čim novim presenetijo ti otročički....user posted image

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Decembrčki 2016
12.9.2017 20:41:00   
Nina33





user posted image


5.12.2016
user posted image Anibani, PDP 5.12.2016
Julija, 4065g, 55cm

7.12.2016
user posted image Nina33, PDP 4.12.2016
Mari, 3070g, 50cm
3.mesec: 5460g, 61cm
9.mesec: 7060g, 70cm

8.12.2016
user posted image TejaM, PDP 6.12.2016
Zala, 3630g, 51cm

10.12.2016
user posted image Rdeca, PDP 4.12.2016
"princ"

12.12.216
user posted image Snickers933, PDP 20.12.2016
Gašper, 3110g, 50cm

16.12.2016
user posted image lastovica, PDP 31.12.2016
Špela, 3010g, 48cm
3.mesec: 5500g, 60cm

17.12.2016
user posted image Nollina33, PDP 20.12.2016
Kim

20.12.216
user posted image cebela321, PDP 20.12.2016
Val, 4170g, 54cm
3.mesec: 7550g, 65cm
9.mesec: +10kg, 75cm

user posted image Kraljica Mama, PDP 18.12.2016
"fantek", 3510g, 52cm

22.12.2016
user posted image Zabike, PDP 29.12.2016
"punčka", 3490g, 50cm

29.12.216
user posted image Zabica000, PDP 23.12.2016
Tim, 3420g, 53cm

30.12.216
user posted image tincy83, PDP 25.12.2016
Maks, 3600g, 53cm




6 user posted image , 6 user posted image




(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Decembrčki 2016
12.9.2017 21:10:09   
Nina33
O, čer!
Kako lepo, da si se javila, Lastovica!
In vau kakšno veliko punco imata user posted image user posted image user posted image In zobato user posted image , Mari ima še vedno le en sam, samcat zelo oster zobek.
Tudi gibalno je Špela zelo hitra, super user posted image Ker sem sama shodila s sedmimi meseci, me je bilo kar malo strah, da bo naša punca tut tako hitra... pa ni nič od tega, prej obratno, še vsesti se ji ne da, si pomaga s čim al pa začne glasno zahtevati pomoč. Res je zelo drugemu sinu podobna, prvi je čisto shodil/stekel z 11imi meseci, tretji okoli prvega RD, drugi pa tam pri 13-14 mescu, pa še to se je videlo, da bi se raje dal nosit okoli, če bi le kdo bil za touser posted image
Ta teden sem ji uvedla še rumenjak, brez posledic user posted image , mleko dobi "razredčeno", ker kuha zelenjavne juhe pogosto z mlekom, gluten je tudi dobila prek juh najprej, ker jih zgostim z zdrobom, da bi ji pa prav gres s kravjim mlekom skuhala...mi pa nekak še ni, bom še naprej ovseno mleko za to imela, itak ga nimam več veliko na zalogi (ga nihče razen mene ne mara, še Mari ne kaj prida). Se pa še vedno zelo pogosto doji, čeprav poje npr. celo skodelico (kot jogurtov lonček npr. ) goste juhe/gresa, bi jo bolj "silila" pit vodo, a kaj, ko je že tako bolj drobižkasta.
Spi ponoči ne kaj prida, redko zaspi "kar tako", običajno med dojenjem. Zjutraj pa rada potegne (jaz vstanem okoli sedmih, princesa pa ob pol devetih ali še kasneje user posted image ), kar mi po svoje kar paše, uredim marsikaj do takrat. čez dan ni nikoli kaj prida spala, se pa pozna, da zdaj dopoldne ni bratov doma in tako od začetka šole celo odspi kako kitico v miru. V glavnem, prav fouš sem vsem "spalcem" user posted image Koliko še vaši spijo čez dan? Se mi zdi, da bi morali ene 2x po vsaj kako uro (ali 1xdobri dve?)... Naša ni taka user posted image
Podatke v seznam vpišem v soboto, prav user posted image Naj se še kera javi do takrat user posted image
Lep večer in mirno noč vsem!
P.S. A katera že planira kakega novega user posted image ? user posted image

< Sporočilo je popravil Nina33 -- 12.9.2017 21:11:53 >


_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Decembrčki 2016
13.9.2017 9:16:24   
lastovica
Moja gre spat okoli 19h, pa nekje do 6-6.30... včasih me ona zbudi, sicer jo pa jaz. Ker sedaj grem že občasno na šiht, pa jo potem pride mami iskat, tako da mora bit pripravljena do 7.30. Ima pa še en spanec od 11.30 do 14h, takrat ima potem kosilo.

Saj zame bi bilo boljše, če ne bi prehitro shodila, ker že sedaj jo lovim, kaj bo šele potem....Uf...ti pa pri sedmih....ja teb se je pa res mudil user posted image

Jaz ji pa kar skuham gres na mleku...nekajkrat sem ji kar čisto na mleku, sedaj ga pa raje redčim z vodo, ker baje ni ravno najbolje za ledvičke, ker ima preveč beljakovin... user posted image

Sicer pa jaz planiram, da bi šla drugo leto v postopek za drugega in hkrati zadnjega user posted image user posted image
Kaj pa ti Nina33? Bo še peti? user posted image

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Decembrčki 2016
13.9.2017 13:37:54   
Nina33
Oj!
Pri nas se hodi spat ob 20:00, pol urce gor/dol, grejo vsi (tudi skor devetletnik, in čeprav mu zvečer ni najbolj prav, je zjutraj čist zaliman), zadnja pač Mari, ker jo jaz "uredim" zvečer in se doji potem, medtem se "ata" pogovarja s pobi še malo v temni sobi (obožujejo te "moške" debate user posted image ). In če imam srečo, ob devetih že spi, jo odložim in grem sebe zrihtat... včasih mi celo uspe se zrihtat v miru, a vedno (vedno!) se pred polnočjo zbudi in potem spet pije pr meni in jo odlažim in nazaj jemljem, ko se zbudi in tuli in... včasih mi potem okoli enih "pusti" sami zaspat za kako uro, se je zgodilo že za več, a res samo parkrat... in potem jo vzamem k sebi in spiva skupaj do jutra (vmes se valda še ene 2x podoji v leže). Zjjutrajpa običajno potegne še ka zako uro in pol. Čez dan pa +/- nič, zdejle je med dojenjem zaspala, mi jo je uspelo odložit... za 10 minut, trenutno me krega, sedeč v naročju user posted image
Ma ja, kravje mleko naj res ne bi bilo najbolj fajn za tko majhne... vsaj po trenutnih smernicah, jaz sem z njim gor zrasla, pa mi nič kaj ne fali user posted image
Ooo, drugo leto praviš user posted image Meni se tudi zdi razlika tam dveh let (plus-minus, ker itak ne gre vse po planih user posted image ) najbolj fletna, zato sem pa vprašala, če kero že mika. Pri nas pa..ja, avto imamo res za 7 oseb, ampak user posted image že zdaj se v jedilnici komi vsi lepo vsedemo, no.
Krasno vreme je, greva mal ven, če že s spancem ne bo nič.

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Decembrčki 2016
15.9.2017 16:25:30   
Zabica000
Zivjo. Po dolgem casu se tudi jaz oglasam. Pri nas vse ok, zelo smo zivahni, rastemo, ne prevec radi jemo, ne prevec radi spimo pa tud mobilni nismo prevec, drugace pa vse super :). No znamo pa rect mama in to je vse kar povemo. Mali ma 2 zobka spodaj, vsak hip prideta ven se zgornja 2. Mi praznujemo sele konec meseca, trenutno smo na 8,5kg in 75cm. Smo meli ze roditeljski za vrtec. Se enkrat se obrnemo in bo uvajanje v vrtec pa bo treba it nazaj delat. A katera razmislja o skrajsanem delovniku? Jaz bom mogoce dala prosnjo za 7ur, sicer si mislim da bo kaos... Lep pozdrav vsem

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Decembrčki 2016
15.9.2017 21:10:58   
Nina33
Zdravo Zabica000, lepo te je brat po dolgem času!
Ima pa Tim fajne mere in lepo število zobk user posted image In user posted image za "mama" user posted image
Joj, že vrtec user posted image Pri nas je v.d. mož doma, brez službe, že kar nekaj let, dolga zgodba... tako, da ne razmišljam o krajšem delovniku. Bi, če bi bilo drugače, verjetno bi celo kar doma ostala, če bi bila potem vseeno ena plača "pri hiši". Plus vsega tega pa je, da gre Mari v vrtec šele drugo leto septembra (če bo sprejeta, kar sicer skoraj sigurno bo...). Saj vem, da so pri 11ih mesecih že kar veliki in vse, a se mi vseeno zdi prezgodaj,no. Pri slabih dveh letih se mi zdi bolj OK in sem res prav vesela, da so najini otroci lahko dlje doma.
Upam, da vam (vsem) zdravje služi. Pri nas so prve kratke virozice že za nami, noski so še zabasani, kašelj ostaja na obisku, princeska spi temu primerno (in posledično tudi jaz), v šoli so se za povrh pojavile še uši, bo treba hitro preventivo zalaufat... Pestro, "lepote" vrtca in šole, a važno, da ni hujšega user posted image .
Lep večer, mirno noč in prijeten vikend!

< Sporočilo je popravil Nina33 -- 15.9.2017 21:11:45 >


_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Zabica000)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Decembrčki 2016
1.10.2017 15:26:03   
cebela321
Ojla punce. Pred kratkim sem pisala o alergijah na sadje pri mojemu fantku. Na srečo se je izkazalo, da gre za preobčutljivost na kisline iz sadja in nima veze z alergijo user posted image . Tako sem vesela, da lahko spet vse normalno jemo. Na srečo so moje prsi še zelo aktivne, tako da mu zdaj ne manjka ničesar. Imamo že skoraj 6 zobkov in z veseljem vsak dan upijemo mama, tata, dada, nana....ko je lačen je ammmm, ko pokakan pa samo mmmm 😂. Zelo rad raziskuje stanovanje, tako da ga moram imeti 100% na očeh. Pred kratkim so bile 2 nezgodice (prebita ustnica in poškodba dlesni), ko je sine mislil da gre lahko naprej brez opore. Nato je sledil padec ob kljukico na omarici. Očitno so poškodbe del odraščanja. 19.9 smo imeli preventivo in izvedeli da ima naš pobalinko točno 10,3 kg in 78cm! Tako da nas cunje 74 dodobra zapuščajo. Jaz pa kar naprej perem nove cunje, ki sem jih dobila v dar.
Dejte mi povedat...kok vaši sončki spijo čez dan? Naš Val spi dopoldan pol urce, okol 15. pa še 1 urco če mamo srečo. Ta otrok je skooos aktiven in v pogonu. Je pa res da imamo mirne noći.
Uživajte v preostanku lepega popoldneva 😘😘😘

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Decembrčki 2016
12.10.2017 11:21:37   
Nina33
Eko, na hitro, da pokažem, da se da tudi tako javit user posted image
Upam, da uživate v lepih jesenskih dneh, menda jih bo še kar nekaj. Midve sva za danes imele fajneplane, pa je že noč bila nekam jokavam zjutraj je pa zbruhala ves zajtrk ven in je bila nekam topla, tako, da se bova bolj hiše držali, če ne bo bolje (je potem pila pri meni in se v naročju malo naspala, trenutno je prav dobre volje, upam da je mimo kar je moralo biti user posted image )
Ima "že" dva zobka zunaj in veselo kobaca okrog - mi jo je fajn gledat, ostali niso kobacali. V posteljici se vzdigne na noge, tako da smo jogi spustili na najnižjo varianto, poskuša se dvigat tut ob ostalih stvareh, a je na srečo kar previdna in se hitro vsede.
Naj se še kera kaj javi, no user posted image


_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu cebela321)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Decembrčki 2016
15.10.2017 20:17:40   
Nina33
Nikjer nobene, škoda user posted image
Naša punca je bila naslednji dan že OK, očitno neka "enodneva viroza" (pač nekaj user posted image ) in naprej uživamo v krasni jeseni.
Danes nam je celo uspel en malo daljši izlet - mi je logistično zoprno, ker najmanjša še ni tisti "pravi jedec", v koščkih poje bolj malo pa tudi težko je s sabo vzet kaj toplega (po gostilnah pa ne hodimo veliko), je zato imela bolj ornk "zajtrk" in po prihodu domov "večerjo", vmes se je pa futrala z banano in "sadno malico v tetrapaku" user posted image Itak ima še vedno tudi mene na jedilniku. In pa - vedno, ampak vedno se pokaka v prve pol ure vožnje user posted image . Moramo za daljše fure vplanirati pit-stope, če gremo samo do trgovine, v gozd ipd., jo potem v avtu previjam user posted image Cela procedura za en izlet (da o plenicah in cotah za preoblečt, tudi za ostale tri, ne pišem user posted image )
Se pa punca zadnje čase prav krega, če ji kaj ni prav, trenutno mi je to še smešno, sčasoma neha bit user posted image
Kje ste pa ostale kaj?


< Sporočilo je popravil Nina33 -- 15.10.2017 20:18:10 >


_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Decembrčki 2016
15.10.2017 21:06:43   
Sofie

Nina33 jaz svoji vedno pred odhodom skuham kosilo in shranim v termovko. Če dam še vroče notri ostane lepo toplo. Včasih jo predno dam hrano notri pogrejem z vročo vodo.

Imam pa tole: https://nakup.pikapolonica.com/hranjenje/termo-steklenice

Je fajn, ker jo potem direktno iz nje tudi nahranim.

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Decembrčki 2016
16.10.2017 10:04:19   
Nina33
Sofie, hvala, čeprav si me (nehote) spravila v ene vrste zadrego: vzela sem termo lonček s sabo, a poln vroče vode in ne vsaj kake juhe user posted image Še razmišljala sem, da sigurno obstaja boljša "rešitev" (in te vode potem itak nisem porabila, ker sem ji dala sadje/sadno kašo za jest user posted image ). Ne vem al je kriv EMŠO al že samo otroci tolk sivih celic uničijo user posted image Upam, da se spomnim naslednjič, če bo še treba user posted image

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?