|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prehrana muc
3.2.2007 17:19:59   
Anonimen
Mene pa zanima kolikokrat dnevno nahranite muco.Mi smo našo našli pred dvema letoma vso podhranjeno,še mladičko.Hitro smo jo poredili in lansko leto sterilizirali.
Zdaj pa ne vem,ali je vedno lačna zaradi hormonov ali kaj je z njo.Nikoli nima dovolj in je samo dobre stvari,najraje ima tiste omakce whiskas in brikete iste firme.Hranim jo trikrat dnevno,ker stalno prosi za jest.Zdaj pa vidim,da se preveč redi,saj je pozimi bolj lena,poleti pa zelo aktivna(lovi poljske miši).user posted image
A mislite,da ji dam prevečkrat jesti?user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prehrana muc
3.2.2007 17:46:54   
Anonimen
Jaz mojih muc ne hranim z Whiskas in podobnim sranjem. To je tako kot bi sebe nonstop hranu z junk futrom. V teh konzervah so sam soli,drobovina in maščobe. Je ogromno dobre hrane za muce na tržišču(Hills, Royal cannin...).
Drugače je pa nekaj logičnega da je pozimi muca težja. Koliko pa tehta?
Drugače pa je najboljše da daš mucki enkrat dnevno konzervo oz. vrečko, vodo in brikete ima pa vedno na voljo. Pa če je res predebela kupi "dietne" brikete.
Glede sterilizacije pa ne vem če vpliva. Možno. Sam največ lahko narediš ti z prehrano muce. Tud če fehta ji ni treba konzerv in vrečk dajat več kot enkrat dnevno. Ji je to čisto dovolj glede na to da je že odrasla muca.
Včasih je dobro da ji med "navadne" brikete vmešaš še kkšne briketke za čiščenje zob in briketke za kastrirane oz. sterilizirane muce. Sam ne prevečkrat. To pa zato da se ji na zobeh ne naredijo obloge in da ne dobi sečnih kamnov kar je bolj možno pri steriliziranih in kastriranih mucih.
Lahko pa ji pozimi kupiš kakšne igračke in jih mečeš po hiši da se mal "premiga".user posted image

Priporočam ti tudi ogled foruma:

http://www.macji-svet.org/forum/

Pa še naprej uživej s svojo muco.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prehrana muc
3.2.2007 17:52:20   
polona2
Jaz mojima dvema dajem Hills brikete in vsak dan vsakemu po eno vrečko mačjega raguja, te vrečke kupujem v DM-u. Na razpolago imata ves dan brikete in svežo vodo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prehrana muc
3.2.2007 17:52:26   
Anonimen
Hvala Karin24. Tiste Royal briketke sem že kupila,pa noče jesti.Nobene druge stvari kot Whiskas in meso.
Bom poskusila še kaj drugega,bo že morala jesti,če bo lačna.Vodo ima pa zmeraj,mleko dobi pa zjutraj.
Če ne bo boljše,bo šla z mano na ločevalno dieto.user posted image user posted image
Še enkrat hvala za obširen odgovor!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prehrana muc
4.2.2007 7:52:09   
Anonimen
Kaj pa če poskusiš z mešanjem briketov z wiskasom. Na začetku malo briketov pa malo več wiskasa, potem pa vsak dan manj viskasa in več briketov. Tolk da ni šok za muco, pa da se malo navadi na trdo hrano.
Mi smo tak delali našemu psu, ker ne mara čistih briketov. No saj jih še zmeri neuser posted image , ampak zdaj mu vedno čist mičken meseka not damo, samo en ali dva mini koščka, tolk da še mal briketi zadišijo, pa pol so tudi briketi dobriuser posted image . Mogoče so mačke tud tolk neumneuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prehrana muc
4.2.2007 7:59:15   
Anonimen
user posted image Bom probala tvoj recept,pravzaprav ga bo muca probala.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prehrana muc
6.2.2007 8:54:10   
BARBARA R.
Naši mačkoni so imeli brikete in vodo na razpolago čez celi dan. Svežo hrano pa sem jima dajala 3x na dan. Oba skupaj sta pojedla v celem dnevu največ tri 100 g vrečke in poljubno briketov. Zaradi težav s sečevodem, ima jih samo starejši mačkon, sedaj jesta ločeno. Še vedno ima ponudim 3x na dan, vendar izmenično. Enkrat brikete drugič svežo hrano.
Povečan tek ima lahko mačka zaradi težav s ščitnico. Bodi pozorna tudi na izločanje blata in urina.
Jaz bi zamenjala hrano z manj kalorično Hii's hrano, ki je narejena v ta namen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?