|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 13:38:24   
Anonimen
Na prvi UZ sem naročena 8.1.2007, ko bom v 8 tednu nosečnosti, pa so mi rekli, da je doplačilo 21,25 EUR (5100 SIT).

A moram plačati tudi, če je UZ pozitiven in ugotovi ginekolog nosečnost (krvni test imam pozitiven)???
Sej ne, da tiščim denar, amapk me sam zanima, do kdaj zaračunavajo in od kdaj naprej ne več.

Hvala za odgovore
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 13:47:15   
L & L
Meni ni blo trba nikol UZ plačevat razen nuhalne, sam to je itak ponavadi samoplačniško.
Ne vem kako to da moraš plačat?user posted image
Lp

_____________________________

Patrik 24.6.2005
Loris 14.8.2006
Orson 15.4.2009
I & L 26.6.2004



http://patrik-loris.moj-album.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 13:47:47   
Anonimen
Nikoli nisem rabila nič plačati.Sem pa imela UZ na čisto vsakem pregledu.Sedaj pri tej nosečnosti sem imela pregled pri 6 tednu,čeprav pred 10 naj ne bi sploh gledali.Pa mi je,ker sem ji povedala da hočem :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 13:50:30   
Anonimen
Sej ne vem, če mi bo treba plačat. Verjetno mislijo, da moram plačat, če je UZ negativen?user posted image
Res ne vem... no, bom vidla a ne... sej to bo že čez 3 tedne. Ampak, naj se kar obrišejo pod nosom, ker UZ bo sigurno pokazal pikico in bo zato kar pokrito od socialne!!
Sem se odločilauser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 14:04:36   
škratek
Oj!
Meni je ginekologinja naredila pri vsakem pregledu UZ in nobenega ni bilo potrebno plačati - tudi prvega ne.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 14:17:31   
lunca2
Tudi meni ni potrebno pri ginekologinji plačevati UZ, res da sem imela le enega. NS pa sem plačala, ker je ponavadi samoplačniško.user posted image

(odgovor članu škratek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 14:20:12   
Pingvinčica
Tudi meni ni bilo treba nikoli plačat UZ, pa sem imela v nosečnosti sigurno 8 UZ, če ne več (vsak pregled).

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 14:29:21   
lojzika
Jaz sem imela vsega skupaj 3 UZ + nuhalno ki sem jo edino plačala. Ene g. full škrtarijo z UZ

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 14:31:19   
Anonimen
user posted image  Plačajo baje samo tiste,ki niso dodatno zavarovane.Za vse drugo pa prvič slišim,edino če si morda pri privat ginekologu?

(odgovor članu Pingvinčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 16:32:32   
petraz
LP!Zakaj pa moraš plačati UZ user posted image !?? Jaz nikoli nisem rabila plačaevati pregledov ali UZ, pa sem sedaj noseča že drugič!!! Sploh pa mi ni jasno, zakaj ti bodo zračunali UZ!!!?? Jaz bi si poiskala drugega ginekologa/injo!!! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 16:47:31   
triša
Jaz sem imela UZ zmeraj zastonj,pa mi ga je nardila čisto vsakič ko sem šla na pregled. Kaj si slučajno pri privat,ki nima koncesije, tam mogoče moraš plačati?

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 16:59:36   
Anonimen
Na letne preglede hodim samoplačniško ob popoldnevih na ginekološko kliniko (leonišče). Moj ginekolog je dr. Tomaževič.

Sej ne vem, če mi bo treba plačat. Sam, ko sem se naročala po mailu, so mi napisali, da naj imam s seboj denar (5100SIT). To je vse.

Mene je samo zanimalo, če ima katera tako izkušnjo in ji potem ni bilo treba plačati, ker je dr. potrdil nosečnost...

No, saj bom šla tja, pa bom vidla, a ne... user posted image

(odgovor članu triša)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 20:02:25   
tani33
Hojla!

Jaz sem prvi UZ za portditev nosečnosti , v 7 tednu  ,plačala 7000 sit, pa imam urejena vsa zavarovanja. Po tem sem bila še 2x na pregledu in mi UZ ni bilo potrebno plačati.
Ko sem vprašala kako je s tem plačevanjem  so mi razložili , da se plača prvi in pa NS (10000SIT).
Tudi meni se je zdelo čudno , saj pri prvi in drugi nosečnosti nisem plačala nobenga pregleda (res da je minilo kar nekaj let, ampak.....)

Lep večer vsemuser posted image !!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 20:05:03   
triša
Pa to je meni ful čudno,jaz nisem plačala nič razen slikice (600 sit) in CD (1000 sit). Pravnice kje ste, ta meni meji na goljufijo.

(odgovor članu tani33)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 20:45:13   
Katrin
Anonimna, tudi jaz sem samoplačnica v leonišču. Plačala sem le prvi pregled, potem pa nič v celi nosečnosti. Zraven spada tudi prvi pregled po porodu (po 4 tednih).

Srečno!

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 21:35:02   
eya
Načeloma ti v nosečnosti pripadata (tvoje dodatno zavarovanje to krije) 2 UZ-pri meni je bil prvi okoli 8. tedna, drugi pa v 23. tednu.

Zgleda (tako piše katrin), da je treba prvega v leonišču plačat, čeprav ne vem, zakajuser posted image   Katrin, a pa si imela tudi nuhalno svetlino potem zastonj?

< Sporočilo je popravil eya -- 12.12.2006 21:39:54 >


_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
12.12.2006 21:40:49   
crci06
meni se pa zdi, da sem enkrat na RR brala, da se na leonišču plača prvi pregled, če je popoldanski al kako že...

Je pa res vprašanje, če je kaj takega sploh dovoljeno.
Potrditev nosečnosti in nadaljni pregledi pašejo pod zavarovalnico - sicer pa ponekod tudi materinsko knjižico plačujejo oz. si jo morajo kupit same... user posted image

Citiram materinsko, str.2:
"Vsebino in število pregledov, ki jih vsem nosečnicam zagotavlja obvezno zavarovanje, opisuje Navodilo za izvajanje preventivnega zdravstvenega varstva na primarni ravni (Ur. list RS, št. 19/98, 47/98, 26/00, 67/01 in 33/02).

Uradni listi so javno dostopni (razen zadnjega), brati pa se mi jih zdajle ne ljubi.... Sem danes ravno iz zadnjega pregleda... Vsi (razen samoplačniških - NS in 3D kasneje => torej tam, kjer sploh ne pogledajo kartice in knjižice) so bili brezplačni.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
13.12.2006 7:08:47   
AKŠ
tole je po moje čist odvisno kakšnega ginekologa imaš....

jaz pri svojemu nisem plačala nobenega pregleda....res je da ti zavarovanje krije 2 UZ, ostalo naj b plačal sam. Ampak to je spet tko tko - ker če g.meni, da bi bilo dobro naredit še dodaten UZ, potem ti lahko uredi tudi , da tega ne plačaš...tako je bilo pri meni. Imela sem mislim da tam okoli 6 UZ - plačala sem le NS, ki sem jo opravila v Domžalah.... tudi slikic iz UZ nisem nič plačala - so mi jih kr dali....

tko da - tole je po moje čist odvisno od ginekologa do ginekologa....

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
13.12.2006 11:57:09   
Anonimen
Ja, če hodiš v Leonišče popoldne, potem moraš prvi pregled plačati. Ostale potem opravljaš v dopoldanskem času in so zastonj.

Za razliko od Katrin sem morala pa jaz tudi prvi poporodni pregled plačati...

(odgovor članu AKŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
13.12.2006 12:16:03   
Tracy
V leonišču imam redno ginekologinjo. V prvi nosečnosti in sedaj sem morala prvi pregled (z UZ) plačat, ker je popoldne, potem pa ne več. Plačati pa sem morala tudi pregled 6 tednov po porodu.
Meni so razložili, da je to odvisno od ginekologa ki ga imaš. Pri nekaterih se ne plačuje nič, pri drugih pa. Moja je asistentka, in mislim da je zato potrebno plačat.
Imam pa zdravstveno zavarovanje urejeno (dodatno in obvezno), tako da to ne pogojuje samoplačniškega pregleda.
lp

_____________________________

Če ste sklenili da nekaj zmorete, potem imate zagotovo prav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
13.12.2006 19:20:28   
TinaUros
Meni se zdi to prov čudno, da morate plačevat. Jst ka sm mela prvi uz nism nč plačala, pa uz tud še ni nč pokazal:)
Pa veste kaj. Sej če vam kaj ni jasno, al pa če se vam zdi, da karkol ni prav, obrnite se na ZZZS. Tam vam bojo vse lepo razložile in če bo res kaj narobe, bojo pol ziher oni to rešil oz poizvedli direktno pri imenovani g.ambulanti.

Lp
Tina

(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: PLAČEVANJE PREGLEDOV do kdaj?
13.12.2006 21:25:25   
rumba
Ja, v leonišču te na prvi pregled naročajo popoldne in ga je potrebno plačati. Enako velja za poporodni pregled. Žal pa morajo nekatere hoditi popoldne vse do 20 tedna (taka je uradna politika na leonišču). Jaz sem plačala prva dva pregleda in poporodnega. Za tretjega sem zatežila, da želim dopoldan. Priporočam ti, da če ti bodo želeli dati drugi pregled popoldan, reci, da želiš dopoldne. lp

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?