|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu sami...
1.2.2013 8:39:26   
constanca

Ja, to me zanima. Cisto tako, ker ne vem kako je pri drugih otrocih in da vem, ce nasega malega premalo vzpodbujam k samostojnosti itd.

Ce grejo zdaj npr. pozimi v sneg in plundro skakat...

Ne vem, mogoce sem sama kriva, da imam soncka doma, ampak jaz ga zato oblecem, da mu kje ne piha, da je pri vratu dobro zadekan itd. Skornje pa lahko obuje sam. To zna. Zdaj so se pa v vrtcu pritozile, da samo sedi in caka, da ga oblecejo preden grejo ven.  Nima se 3 leta, dobra 2.5. In je zelo kratek cas odkar je v vrtcu.

Ce gre pa na wc se pa sam poskusa slect in oblect. To pa naredi tudi v vrtcu.

Kaj naj si mislim?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 8:50:34   
Izabelina
da ga mal preveč cartaš... naša še nima 2,5 pa obleče sama jopo, bundo, kapo in šal, škornje si sama natakne (js ji vse zapnem) potem ji pa lepo poravnam zadeve, če kje kej čudno stoji...

lej tkole si najlažje sami oblečejo jope in bunde (pa še zabavno jim je): http://www.youtube.com/watch?v=tfPPFiaYpWY

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 8:59:49   
constanca


To tudi nas naredi doma. Skronji ze dolgo niso problem, kapa jopa ali bunda. Sala ne mara in ga zato pusti. Seveda zapnem jaz. Ampak hlace od kombinzona? Ker pri nas morajo obvezno imet ali hlace za dez ali kombinzon.

Ampak ja, ok, sprijaznimo se, zacnimo s pospesenim treningom:)



(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 9:01:25   
mamica deklicam
se strinjam z Izabelino.

Naj poskusi sam, ti pa potem pač popravi, kar ni bilo dobro. Pa ne pozabi na pohvalo, ker se bo vse še hitreje naučil. Naj postane oblačenje igra in ne muka, pa bo šlouser posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 9:02:12   
josephine27
moj je imel ful probleme z bundo/jakno še pri treh letih. vse drugo je že znal obleč in obut samo bunda nikakor ni šla. potem sem pa tudi jaz na internetu našla video in se je takoj naučil tako kot je dala Izabelina povezavo. Samo enkrat sem mu pokazala. Se mu je prav imenitno zdelo, da se lahko zdaj cel sam obleče. Malo spodbude pa časa ( da oni vse to dajo gor) si je treba vzet pa bo. Vaja dela mojstra.

_____________________________



(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
1.2.2013 9:05:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Izabelina)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 9:06:55   
m_o_i
huh, hvala za tole.
nas ni v vrtcu in sploh nisem razmisljala, da bi se ze (moral) sam obleci...bomo danes zaceli treniratuser posted image

meni se je pa full kul zdelo, ker si zna primit rokav, da mu ga bundica ne potegne po roki navzgoruser posted image
skorenjcke si ze pa tudi sam obuje, ampak kot zakleto vedno levega na desno nogo in obratno-popravit pa ne smem, ker je tak prav user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 9:20:13   
Izabelina
hlače od kombinezona ji pa js oblečem pa rokavice tut, nasploh se mi zdi, da če ma kombinezon, da nič ne more sama, ker rata čis okorna ... tko da takrat ji vse js oblečem user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 9:52:05   
nusi
mah moj se tudi doma ne oblači sam, bom prav vprašala danes v vrtcu kaj si zna sam oblečt. Čevlje si sam obuje, pa zna si obleči spodnje hlače in hlače, majice še ne čisto, za budno pa nisem ziher, ker ga pač sami doma oblečemo če želimo do kam priti. Spodnje majice si ne zna zatlačit, je pa res, da temu posvečamo premalo pozornosti user posted image . Ja kaj pa vem, od svakinje tamal je tudi 2,5 let skoraj star, ni v vrtcu in niti je še ne sam, pa ne da se mi zdi to ok, ampak če njen preživi, bo pa tudi moj, če mu bodo morale še en čas pomagati z oblačenjem. Do šole bo menda že znal.
Pri nas je pronlem, da ko želimo kam it se mu nikoli prav zelo ne mudi in potem ga čakamo in čakamo in na koncu enostavno ulovimo, oblčemo in gremo. Ne znam ga zmotivirati, da bi se sam spokal - imate morda kakšen nasvet glede tega?

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
1.2.2013 10:03:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 10:12:52   
josephine27
nusi pri nas v takem primeru najbolj pali tekmovanje ala gemo tekmovat kdo se prvi obleče... potem mu ni treba dvakrat rečuser posted image

_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 10:12:52   
pelin
Se strinjam s Poker face....otroci so si zelo različni...dva nista ista...že če gledam svoje vidim ob enaki vzgoji veliko razliko....dečva nas je spravljala ob živce s fazo "sama, sama" pri dobrem letu in pol...fantič se bi še pri sedmih pustil pedenati kot turški paša, če bi imel koga ki bi mu stregel....vendar bistvo je, da se otrok tega nauči...tudi če potem kdaj malo polenčka....v vrtcu se brez težav takoj opazi, kdo pase lenobico in katerem se resnično ne sanja o tem na kateri strani se vtakne roko v bundo...Takoj je jasno, koga doma od vrha do tal obleče nekdo drug in kdo se zna za to potruditi sam....Ne gre se tu za perfektne detalje...veliko je že to, da vidiš da se otrok trudi, pa čeprav mu ne gre čisto pravilno...vaja dela mojstra...Krivda za takšno neaktivnost oz. nespretnost je skoraj v celoti na starših....niti pod razno nihče od motorično zaostalega otroka ne bo zahteval perfektnost....da pa si normalno motorično razvit otrok pri treh še ne zna obuti copat, natakniti bunde ( ne nujno zapeti), povezniti kape na glavo, potegniti po lulanju gor gatke in hlače ( ne pričakujemo da si za njih tipi top zatlači majico)je pa že malo močna....Tako kot bi nekateri najraje pustili otroka do šole v plenicah, ker je odvajanje od njih v začetku kar pestro, tako nekateri otroke tudi do šole oblačijo....Pri nas temu v vrtcu ne rečemo skrbnost, temveč lenoba iz strani staršev, otroci pač niso krivi, če so na umeten način narejeni invalidi....lažje je napokati otroku cunje en dva tri gor, kot pa mu neštetokrat zadevo popraviti, pokazati, demonstrirati in ga čakati in še enkrat čakati...
Če vzameš v ozir, da se v teh zimskih snežnih dneh spravlja ven skupina vsaj 19 otrok v starosti od 2-4 in dan na dan gledaš iste otroke, ki le sedijo in čakajo ( in niti pod razno le najmlajši), med tem ko ostali pridno s trudom vlačijo nase cunje in potem zaradi te pridnosti in zaradi nesposobnosti tistih drugih ti ta pridni najmanj 15 min čakajo in se potijo pod bundami, da dve popedenama še tiste, ki jih navadno od vrha do tal "skrbno" oblečejo starši....In kar je še največja žalost....neštetokrat vidiš popoldne , ko gredo otroci s starši domov, kako eni in isti starši in prastarši trmasto oblačijo otroke, ki se v bistvu želijo sami obleči....pa se njihovim staršem...pač tako mudi ( vsak dan), da je lažje in hitreje če vse oni naredijo..
Še to v razmislek....otroke ne učite oblačiti zaradi nas zaposlenih v vrtcu...naučite jih zaradi njih samih....v bistvu...dopustite jim da postanejo samostojni in ne delajte iz njih invalide. če to niso...otroci so na splošno radi samostojni...radi so hitro gotovi, radi se pohvalijo da kaj naredijo sami...in v končni fazi ne poslušajo radi svojih vrstnikov, ki se jezijo nanje, ker zaradi njihove počasnosti in neaktivnosti čakajo oblečeni in so zaradi teh bedasti zastojev v garderobi na ta račun žal manj časa zunaj....

Zdaj so se pa v vrtcu pritozile, da samo sedi in caka, da ga oblecejo preden grejo ven.
Constanca...mislim, da je bistvo v temle stavku....to čakanje in popolna nezainteresiranost...kljub še ne trem letom, se je tvoj "sonček", če seveda ni z njim nič motorično narobe, sposoben sezuti iz copat, copatke pospraviti, si pripraviti pajacka, kapico, škornje...pajacka si seveda še ponavadi ne morejo sami obleči...toda ko je enkrat oblečen, si lahko samostojno obuje škornje ( čeprav mogoče napačno...važno je , da se potrudi obuti...mu bodo že popravile..), kapico ni noben problem natakniti...in če ste toliko osveščeni, da ima otrok rokavice na en prst ( petprstne rokavice so kriminal za tako starost, ki niti pod razno ne ustreza ....zaradi težav pri natikanju in zaradi tega, ker te otročke vedno najprej začne zebsti v rokice), bo potegnil za silo tudi te gor....Nikoli ne gremo ven, brez zadnjega "čekiranja", ko popravimo vsem drobne detalje kot so ovratniki, zadrge, hlačnice, škornji....šalov v vrtcih zaradi varnosti ne uporabljamo oz. niso zaželjeni....okrog vratu čisto dovolj zatesni ena normalna bunda z normalnim ovratnikom...šal čez usta je sto let nazaj preživeta in izrazito škodljiva zadevščina...In na koncu...tvoj " sonček"je res še mali...za enkrat mislim, da ni potrebno zganjati astronomske panike...le počasi se potrudita, da bo tale " sonček" nekoč postal samostojno " sonce"


< Sporočilo je popravil pelin -- 1.2.2013 10:16:56 >

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 10:13:34   
nusi

IZVIRNO SPOROČILO: Poker face



Če tega še ni sposoben, je ni motivacije, da bi se sam oblekel.

Če pa je sposoben oz. se zna, težava je samo v hitrosti oz. počasnosti potem pa so že boljši izgledi. Torej v tem primeru, bi mu povedala, da ko se obleče se gremo igrat, da ko bo oblečen gremo gledat ptičke oz. pač tisto kar greste delat oz. kar ima rad. Da ga pohvališ kako samostojen in velik je že, ker si je sam oblekel jakno, da je že skoraj kot ati user posted image , pač v tem smislu, da ga vzpodujaš in prigovarjaš in seveda pomagaš, če mu ne gre. Potrebno je pa pravi čas začet, ne 5 minut pred odhodom, ker s priganjanjem pa ne prideš nikamor.

pa še kako je sposoben user posted image samo ven ga ne spravim. Imamo še dojenčka zraven in potem je problem, če najprej dojenčka oblečem, se skuha, da bi čakala tavečjega da se scjazi, če ga pustim in rečem naj se sam to traja... sploh se ne loti, sem že pop**** in ga pustila doma pa šla ven (sem čakala pred vrati) in tamal reče - lepo se imejte pa se potem vidimo in se sploh ni sikiral po parih minutah sem le vstopila in on se igra v sobi user posted image . Zdej je itak poln šusov.
Res bom naredila kot svetuješ, magari 1 uro prej bomo začeli s pripravo na odhod, dons začnem že kar v vrtcu, še prej se pa točno pazanimam kaj že zna, ker doma ga itak boli nogica, pa rokica pa...user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 12:00:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Pri nas je pronlem, da ko želimo kam it se mu nikoli prav zelo ne mudi in potem ga čakamo in čakamo in na koncu enostavno ulovimo, oblčemo in gremo. Ne znam ga zmotivirati, da bi se sam spokal - imate morda kakšen nasvet glede tega?


Jaz delam tako, že nekaj let, da zjutraj pred vrtcem pol ure prej otroka iz postelje spravim, da se ima potem čas obleči....tisti čas pa jaz sebe urejamuser posted image ....

Nikoli nisem od nje, in še sedaj od nje ne pričakujem, da se mora obleči v dveh minutah kot jaz.....recimo že samo žabe si oblači samo 10 minut......

Pa še zdaj jo moram večkrat spomniti med oblačanjem, da se oblači in da ne dela še vsaj dveh del zraven.....user posted image

Se pa oblači sama že precej dolgo......samo pač jaz ji dam čas.....cena za to pa pač je, da se zjutraj malo prej vstane, da potem nismo vsi živčni in nervozni, ker nas čas priganja.....

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 12:22:00   
constanca

Sem oba zaposlila, da lahko na hitro preberem odgovore. Hvala vam.

Pelin, hvala za pogled iz vrtca. Ves, se prejsni teden je ena znanka vprasala, ce je to res kar vidi. Sli smo domov z rojstnega dneva in nas tamal se je sam oblekel in obul, medtem, ko smo se mi poslavljali in tekel proti izhodu. Se doma tudi kaj hitro navlece, ce hoce it hitro ven igrat se. Se mu je pac mudilo domov igrat. Njihov ca. 9 mesecev starejsi sin si menda niti cevljev ne obuje.
Tudi nas nas spravlja ze dolgo z vse sam, sam sam...Je precej samostojen. Ze dolgo suh podnevi in ponoci, spi v svoji sobi celo noc, je itak ze zelo dolgo sam. Veliko se vozimo z avtobusom, se nikoli nismo zamudili, ker se sam poskusa pripravit in obvezno se svoj ruzak zapakirat itd. me caka pred vrati, da jaz pripravim malcka itd.

Ga pa imam na sumu, da se ne znajde se. Pa ga ne branim, la na izkusnje z igrisc itd. gledam. Tam je vedno dolgo opazoval druge otroke, cisto mirno in potem, ko je dovolj nastudiral tudi sam sel v akcijo. Isto je kadar je. Dokler ne pregleda in preuci vsega kar drugi delajo, ne more v miru jest. Sploh nima casa. Pri nas so skupine drugace oblikovane. V njegovi je ena garderoba kjer jih starsi oblacimo in druga kjer imajo stvari za v gozd in vso opremo itd. Kadar grejo v gozd, grejo za nekaj ur in tam tudi malicajo. In v skupini so otorci od 1 leta pa do 12 leta (starejsi pridejo po soli in so tudi soodgovorni za pomoc pri mlajsih in pri pripravi obrokov itd.) Kot je npr. v druzinah. Potemtakem je ta druga garderoba zanj se precej nova in neznana. Njegova skatla je precej visoko gor. V zgornji vadno sam vzame copate in pospravi skornje na svoje mesto, pa je bil sele 10 krat v vrtcu. Sama imam vedno se dojencka sabo in ne morem vsega. Gre sam v drugo nadstropjein me pocaka pred vrati, da se posloviva. Ne vem, mislim, da bi mu ze lahko se malo casa dali, da si malo ogleda kako to drugi otroci delajo. Al sem prehuda mimoza?
Pa ga res ne scitim in ga bom zdaj se bolj vzpodbujala k samostojnemu oblacenju.







(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 13:45:04   
pelin
No, če je šele prišel v vrtec, potem je čisto logično, da je zanj še veliko stvari novih in da še ne zna vse tako na hitro poštimati....in če je res kar praviš se tako nimate česa bati in je fantiček za svoja leta čisto primerno samostojen...ko se bo malo bolj " udomačil" bo tudi tisto kar mu je sedaj novo postalo zanj rutinirano...mogoče bi bilo dobro o tem malo potipat, se pogovoriti z njegovo vzgojiteljico...kje pa ste drugače, če nisem preveč radovedna, da imate tako zanimivo ureditev in druženje ter sodelovanje vrtca z večjimi otroki...Nekako predvidevam da ne pri nas v Sloveniji...meni osebno se takšen sistem zdi super in sanjski ( gledam iz strani strokovnega delavca), saj si tako res lahko privoščiš, izvajaš in nudiš veliko več kot le s samimi mečkini...

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
1.2.2013 14:05:09   
constanca

Saj sem se poskusala pogovorit malo. Se se vsi skupaj malo spoznavamo. Sicer je vrtec uredu in vzgojiteljice tudi. In ta sistem je res dober z vec vidikov. Je pa pomankljivost pomanjkanje strokovnega kadra. Na splosno v drzavi. Saj narasca zdaj in ponudba in povprasevanje se vecata tako in drugace, ampak redko imas neko izuceno vzojiteljico starejso od 30 let. Starejsi kader je vecinoma iz drugih poklicev, ki se lahko tudi nekako uporabijo v vrtcu. Najvec vzgojiteljic pa mladih zensk ali punc brez lastnih otrok. Potem hitro vidis katera je res za ta poklic in zna tudi znotraj skupine zdelegirat vsa dala itd.

Jaz nisem iz tega foha pa me zmoti, ce mi vodja skupine v vrtcu rece, da po njenih izkusnjah lacen otrok je. Kaj pa ce je otrok v stiski. Sploh, ce je nov, se premajhen, doma npr. ne jedo take vrste hrane itd. Imas pac svasta razlicnih druzin.

Ah, ja, no me veseli, da smo se vedno v zlatem povprecju:)

lp


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
1.2.2013 21:29:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
1.2.2013 21:35:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu constanca)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
4.2.2013 13:14:50   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: nusi


IZVIRNO SPOROČILO: Poker face



Če tega še ni sposoben, je ni motivacije, da bi se sam oblekel.

Če pa je sposoben oz. se zna, težava je samo v hitrosti oz. počasnosti potem pa so že boljši izgledi. Torej v tem primeru, bi mu povedala, da ko se obleče se gremo igrat, da ko bo oblečen gremo gledat ptičke oz. pač tisto kar greste delat oz. kar ima rad. Da ga pohvališ kako samostojen in velik je že, ker si je sam oblekel jakno, da je že skoraj kot ati user posted image , pač v tem smislu, da ga vzpodujaš in prigovarjaš in seveda pomagaš, če mu ne gre. Potrebno je pa pravi čas začet, ne 5 minut pred odhodom, ker s priganjanjem pa ne prideš nikamor.

pa še kako je sposoben user posted image samo ven ga ne spravim. Imamo še dojenčka zraven in potem je problem, če najprej dojenčka oblečem, se skuha, da bi čakala tavečjega da se scjazi, če ga pustim in rečem naj se sam to traja... sploh se ne loti, sem že pop**** in ga pustila doma pa šla ven (sem čakala pred vrati) in tamal reče - lepo se imejte pa se potem vidimo in se sploh ni sikiral po parih minutah sem le vstopila in on se igra v sobi user posted image . Zdej je itak poln šusov.
Res bom naredila kot svetuješ, magari 1 uro prej bomo začeli s pripravo na odhod, dons začnem že kar v vrtcu, še prej se pa točno pazanimam kaj že zna, ker doma ga itak boli nogica, pa rokica pa...user posted image



Dokler ga boš samo motivirala ti bo spuščal take. Motivira se otroka za obšolske dejavnosti, ne pa za nujno potrebno oblačenje.

Tud pri nas se občasno afnajo vsi trije in se z veseljem pustijo pedenat mamici vse dokler stvar ne uide tako daleč, da jih prosi za vsako nogo in podobno. No potem jest ponorim. Potem so pa z lahkoto samostojno hitro oblečeni s tamalim vred. Mali se je oblačil sam zelo zgodaj, potem ga je pa počasi ta vnema minila. V vrtcu pred odhodom pa niti slučajno ne oblačim, zjutraj pomagam, ker se nam mudi, samo le pomagam. Seveda pomagam tudi zjutraj ko se oblačijo za v vrtec, mamica jih pa oblači in to hitro izkoristijo, vse dokler men ne dvigne dekla. Stari so pa tri pa pol, pet pa pol in sedem pa pol.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 4.2.2013 13:16:15 >

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
4.2.2013 16:24:45   
nusi
haha user posted image sem izkusila na lastni koži tole motiviranje ja. Naš je trmast k 100 user posted image in itak ravno prav star (2,5 let), pač bik po horoskopu. Ko ga pridem iskat si vzamem čas, sicer traja ampak na koncu se pa le obleče, delno sam, kar ne gre pa jaz. Ampak dejstvo je, da nimam vedno, ko gremo ven, tolk časa in kaj nej naredim takrat - lahko popenim - grozim, se derem, prosim, razlagam, enostavno se ne da in na žalost je teh situacij veliko - bi rekla da enako kot tistih kjer lahko čakam, če ne še več.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
4.2.2013 17:23:37   
pelin
Nusi...ne želim pametovati, vendar zato, da tvoj 2,5 letnik počne takšne zadevščine, ni krivo to obdobje, ali celo ker je bik po horoskopu...to pač počne, ker lahko...ker ga ti prosiš, ker popeniš, , čakaš, se razburjaš, groziš....njemu pa vedno na koncu uspe tisto kar se odloči...delat zgago...brez vzroka zavirat dnevno rutino...brez posledic naprej zganjati štalo....On pride skozi brez posebnih vzgojnih ukrepov in sankcij na katere se bi spomnil,ko bi ga drugič zagrabili ti lušti izživljat se nad drugimi..., Ti ( ne vem kako je s tvojim partnerjem)mu to omogočaš....Če bi imel drugačne starše, pri katerih to brez nadaljnjega ne bi dopuščali, kjer bi kratko vlekel za takšne brezvezne izpade....tam tega ne bi počel...dvomim, da to dela v vrtcu, ker bi jih drugače ti vsakodnevno poslušala...Skoraj zagotovo najbolj nagaja tebi...ker ti pač lahko...ker ve da ti lahko....s tem ne mislim, da moraš biti nasilna...bodi mati s hrbtenico in ne dovoli da se mulo izživlja na tebi....ne le , da na tak način ne raste njegovo spoštovanje do tebe...hkrati sta s svojim konfliktnim odnosom super zgled najmlajšemu....Ne morem ti dati konkretnega nasveta, ker ne poznam ne tebe in ne fanta ....lahko le rečem, da tole kar počneš sedaj ni prav....ne do tebe ne do njega....

Ja kaj pa vem, od svakinje tamal je tudi 2,5 let skoraj star, ni v vrtcu in niti je še ne sam, pa ne da se mi zdi to ok, ampak če njen preživi, bo pa tudi moj, če mu bodo morale še en čas pomagati z oblačenjem. Do šole bo menda že znal.

Saj se ne gre v bistvu da on ne zna...v bistvu se gre za to, da mu daješ s svojim načinom občutek, da se cel svet vrti kakor se njemu zdi...in ko bo tu šola, bosta na tak način delala naloge....ti pa boš imela v mislih:tja do službe se bo že navadil....

sploh se ne loti, sem že pop**** in ga pustila doma pa šla ven (sem čakala pred vrati) in tamal reče - lepo se imejte pa se potem vidimo in se sploh ni sikiral po parih minutah sem le vstopila in on se igra v sobi . Zdej je itak poln šusov.

user posted image o temle govorim....kakšni šusi....on se ničesar ne boji...ne tega , da bo kaznovan, ne tega, da bo koga prizadel, ne tega, da bo kaj zamudil ker ga pač vse čaka....ni premali ne....on že dobro ve po čem je špeh...ti žal ne....
V bistvu je čisto na tebi ( in partnerju) kakšnega otroka bosta imela....ne mislim, da si to lahko izbereš kot v katalogu...gre se za to, da če mu boš dala vedeti, da lahko grdo dela s tabo...da te ne spoštuje, da se mu vse oprosti, tudi tisto kar naredi namerno...hja potem boš to tudi dobila....

< Sporočilo je popravil pelin -- 4.2.2013 17:25:20 >

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
4.2.2013 17:56:07   
mulica
Mene pa zanima, kaj bi potem ti naredila, če se otrok dejansko ničesar ne boji - tudi recimo tega ne, da ga bodo pustili doma in bo ostal sam? Samo primer. Pri nas imamo podobnega mulca, pa izvajamo vzgojne ukrepe, 50-ič ukrepamo, ampak njemu je pač vseeno ... pač ne bo gledal risank, pač ne bo dobil sladkarij, bo pač ostal v svoji sobi, dokler mi ne bomo prišli pogledat, kakšno ****rijo je spet ušpičil (in jo pač bo, če ne drugega, se bo zanalašč polula v hlače), pač ne bomo šli na sprehod (na zgubi smo itak vsi kot družina)....in naslednjič spet naredil štalo. kak predlog?


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
4.2.2013 18:41:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mulica)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Od katere starosti ca. naj bi se v vrtcu ...
4.2.2013 19:44:35   
pelin
[quote]Mene pa zanima, kaj bi potem ti naredila, če se otrok dejansko ničesar ne boji - tudi recimo tega ne, da ga bodo pustili doma in bo ostal sam? Samo primer. Pri nas imamo podobnega mulca, pa izvajamo vzgojne ukrepe, 50-ič ukrepamo, ampak njemu je pač vseeno ... pač ne bo gledal risank, pač ne bo dobil sladkarij, bo pač ostal v svoji sobi, dokler mi ne bomo prišli pogledat, kakšno ****rijo je spet ušpičil (in jo pač bo, če ne drugega, se bo zanalašč polula v hlače), pač ne bomo šli na sprehod (na zgubi smo itak vsi kot družina)....in naslednjič spet naredil štalo. kak predlog?

[/quote]
Ga ni otroka, ki se ničesar ne bi bal....ampak to ni bistvo...če takole gledaš in bereš se zdi grozljivo...otrok naj ne bi bil priden in ubogljiv zato, ker bi se bal nekoga ali nečesa, temveč zato, ker mora razumeti, da se nekaj pač ne sme početi, ker stvari ljudi prizadenejo, ker se določene stvari ne izplača početi, ker s tem sramotijo najbolj sebe....to seveda ne razumejo čez noč...vendar kmalu, če so te sankcije dosledne, razumne in izvedene takrat ko morajo biti, jih kar hitro zakapirajo...oz. potuhtajo da vlečejo kratko, če imajo brezvezne izpade...To je del vzgoje..tako kot ga vzgojiš kako se stvari počnejo v WC-ju, kako se je kosilo, kako se skrbi za zobe, tako je treba tudi ob tem pristopiti...Ne govorim kar tako v tri...tudi naša dva sta znala biti težka kot macoli, vendar nas je sploh ta večja kmalu zdresirala....v začetku ko sva bila huda sva imela groznega moralnega mačka, ko pogledaš tiste čokoladne očke, ki so sto na uro užaljene...vendar nama je že sama kmalu pokazala, da sva na pravi poti. Sedaj sta že precej velika , vendar se spomnim kot včeraj kako naju je ta večja spravljala ob živce s svojimi izpadi glede cunj, ker si je konstantno nekaj izmišljevala in kako nama je živce žrl mulčnik, ki se je grdo obnašal kadar smo šli kam na obisk. Mulo je kmalu "pozdravil"mož, ko mu je potegnila živec zjutraj pred vrtcem, ker je imela spet izpade, ko je hotela ta tretjič tisto jutro zamenjati cunje, čeprav sva jih zvečer skupaj pripravili. Pohopsal je cunje in ji sam zanalašč izbral eno njej najbolj nevšečno...ji nabasal gor in ji vmes ko je cepetala trobental, da je videl, da je še premajhna, in da se ne zna sama odločiti in obleči, pa je to namesto nje naredil on...in da njemu to ni težko in da bo to naredil rade volje tudi jutri, ter ji izbarl prav tako fajno obleko kot tisti dan...ni bilo trebauser posted image ...mulec je vsem pridigam navkljub vedno najslabše pokazal na obiskih...kar nekajkrat sva lezla pod mizo zaradi njega...potem sva imela enkrat dovolj...po enem takem fajnem obisku sva mu obljubila, da na naslednji obisk ne gre zraven....pf...dol mu je viselo, ker je mislil, da so to prazne obljube...pa smo šli naslednji dan zanalašč na obisk h kolegici, kamor je šel mali še posebej rad...v bistvu sva šli le me dve z mulo...mož je ostal doma ( kar se mu je kar ustreglo, ker se mu ni dalo preveč poslušati najinih ženskih pogovorov ), mali pa je bil ves šokiran, ker je ostal z njim. Ker prvič ni preveč pomagalo, sva zadevo ponovila še dvakrat...potem je bilo pa opazno bolj prijetno na obiskih. Podobno smo pri ta večji "pozdravili" bedasto uhajanje in potepanje v trgovinah... Pa še druge štorije smo imeli, vendar se nobene niso ne vem kako dolgo ponavljale...otroci pač zelo radi preizkušajo meje , tvojo potrpežljivost in vztrajnost...Največ teh zadevščin se je zgodilo v obdobju od 2. do 4. leta, potem pa si nekako kar dobil občutek, da res že žanješ nekaj dobrih stvari, ki si jih sejal...
Ne vem ti svetovati, ker ne poznam tebe ne tvojega otroka...strinjam se s tem, ko praviš, da ob takih raznih ukrepih nasrka lahko tudi ostala družina...treba se je pač tako zorganizirat, da ne vedno isti in seveda razumet stvar z vidika, da ob teh sankcijah pač kratko zraven vleče kakšen družinski član, pa še tisto ne dolgo, če so sankcije ustrezne in pravilne..., ob neukrepanju pa v nedogled cela družina...

< Sporočilo je popravil pelin -- 4.2.2013 19:45:28 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?