|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 16:26:34   
Anonimen
Torej, do kdaj ste svojim malčkom v nulo pasirale hrano? Vprašanje je namenjeno predvsem tistim, ki ste/so pasirale, tiste ki ste že od začetka samo z vilico pretlačile, ni treba odgovarjat. user posted image
user posted image  je stara 8 mesecev, pa moram še vedno vse v nulo spasirat s paličnim, če ne se ji orenk zaleti, to me je pa kr strah, da bi jo mogla potem na glavo obračat. user posted image  V glavnem, ne sme biti nobenih koščkov hrane, že tko se ji skor vedno zaleti, sploh ker kr začne jokat, potem pa s polnimi usti vdihne in se že davi. user posted image  Pa roke skoz v usta tlači, da je veselje. user posted image
No, mamice z malčki, ki so imeli enake prehranjevalne navade, do kdaj ste jim pasirale oz. kdaj so ugotovili, da je treba hrano na izi dol pojest. Je pa res da zobkov še nima.
Še to, to se seveda najpogosteje dogaja pri hrani, ki ji ni tako pri srcu, pri mlečni kašici ali banani nikoli. user posted image
Ali pa če je že preveč zaspana, jasno.


lp, h
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 16:30:30   
Anonimen
Do takrat, ko sem ugotovila, da poje tudi koščke. In nepasirana hrana je meni 1000x bolj okusna od pasirane, mogoče otroku tudi user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 16:31:48   
poliloni
Sem že odgovorila, pa sem šele potem videla, da nam, ki smo z vilico to delale ni treba odgovoriti....user posted image

Kaj pa če še ti poizkusiš samo z vilico in kaj takega, kar se fino pešta - npr. bučke, kumare, krompir? Ali pa kakšno njeno najljubšo jed - npr. banano in pustiš še kakšen košček vmes?


_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 16:33:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: poliloni

Kaj pa če še ti poizkusiš samo z vilico in kaj takega, kar se fino pešta - npr. bučke, kumare, krompir? 


Ja, to je dobra ideja user posted image

(odgovor članu poliloni)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 16:52:02   
Strawberrie Cherrie
Tam nekje pri 8m sem povsem nehala. Zdej pri skor 10h mesecih pa mu dam krompirček že kar v roko, pa ga nekak prežveči, pa kakšen košček kokoške tutuser posted image Pa korenček itd. Da pač normalno jemo vsi trije vkup.

Meso sem mu takrat narezala res tini mini, pa kakšne špagetke tut, pa zraven kaka omaka in pire krompir. Pa pocast riž, kupi okroglozrnatega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 17:14:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: poliloni
Kaj pa če še ti poizkusiš samo z vilico in kaj takega, kar se fino pešta - npr. bučke, kumare, krompir? Ali pa kakšno njeno najljubšo jed - npr. banano in pustiš še kakšen košček vmes?


O sej sem probala tud to, pa ne gre. Pa še strah me je, ker ona recimo ne vem kaj počet s piškotom, če ji ga dam v roke. Ne samo, da ga ne da v usta, ampak ga kr na tla spusti. user posted image  Pa še strah me je, da se ji kak tak košček poleti zaleti. user posted image
Bučke ipd. pa tud ne je tako, ker so potem take nitkaste. user posted image

(odgovor članu poliloni)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 18:12:25   
zelva
Ja res za bučke da so take nitkaste! Kako rešite ta problem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 18:50:56   
blue sky
Jaz sem nehala pri 7 mesecih. Zdaj še čisto malo pretlačim z vilico (riža sploh ne pretlačim, meso je pa v majhnih koščkih). Moj pikec se hvalabogu nikoli ni davil s hrano in je kar lepo sprejel, da ne je več čisto pasirane hrane. Je pa res, da ima 8 zobkov in jih že pridno uporablja za žvečenje user posted image .

(odgovor članu zelva)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 19:21:43   
2 Sraki
Evo mi smo pasirali do enih 14 dni nazaj vse. Sedaj je star  8 mesecev in počasi sem ugotovila pri kakšni malenkosti, ki sem mu jo dala v usta, da ne komplicira več. Moram pa poudariti, da nima čisto nobenega zoba in da ni nobene panike. Problem je le pri pretirano suhi hrani, nezabeljen krompir ali zelo suha rižota.

Pač pri nas gre vse dol, če je kolikor toliko vlažno. Začela pa sem z banano in pretlačenim krompirjem. Pazim le da niso koščki veliki, ker drugače se mu še vedno zaleti. Piškot pa mu dam v roko in ga počasi gloda, ker se mu lepo topi v ustih. Poizkusi z kakšnimi laibniz piškoti, ker se res lepo topijo. Ali pa drži piškot v roki in ga ji na majhne koščke lomi ter dajaj v usta. Kakšen košček pa položi pred njo, da ga morda sama pobere. Isto delaj s sredico kruha. Počasi bo že vedela kako se stvari streže.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 19:31:53   
Anonimen
Se mi zdi, da nekje do 1 leta, ker sploh ni hotla jest nepasirane. Pol se je pa počas sprijaznila tud z nepasirano.

(odgovor članu 2 Sraki)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 19:40:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

Se mi zdi, da nekje do 1 leta, ker sploh ni hotla jest nepasirane. Pol se je pa počas sprijaznila tud z nepasirano.


No, to sem čakala. user posted image  Pa je potem normalno začela jest nepasirno hrano? Pa si ji samo še mal pretlačila?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
7.10.2007 22:44:20   
frufru
Pri 9 mesecih, ko je ugotovil, da ma zobka v ustih za to, da grize. Najprej je samo meneuser posted image  med dojenjem, da so bile bradavice podobne koralnim grebenomuser posted image , pol mu je pa nekega dne posvetila žarnica in je začel grist tudi juhicouser posted image user posted image user posted image . Do takrat je bila cela znanost, kaj vanj spravit, sploh če je bila zelenjava. Zdaj je pa vse razen karfjole. Pa meso mu gre bolj težko po grlu, takrat se še vedno davi. Tako, da zdaj samo malo z vilico potapkam pa greuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
8.10.2007 9:43:46   
Boni3
Ta starejšemu sem zelo dolgo pasirala,ker je šele pri 11 mesecih dobil prvi zob. Potem,ko je imel zobe je bilo pa bolje. Za brezzobe čeljusti so fajn riževi vaflji,ker se hitro stopijo v ustih in se nič ne natlačijo in zaletavajo. Naš jih je imel rad.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
8.10.2007 9:46:30   
Maxica
Jaz našemu 11 mesečniku tudi še vedno spasiram hrano, ker ima le en zob. Tako da za take vsakodnevne čorbice in juhice mu kar fino spasiram, bognedaj, da bi bil vmes kakšen košček, mu brž obrne. Sicer pa zna lepo jesti tudi koščke, ampak mora biti seznanjen s tem, da se je koščke.user posted image Se pravi, ne smejo biti skriti v kakšni juhi ipd. Lepo je kruh, piškote, meso itd.
Se mi zdi, da je bilo pri prvem sinu podobno.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Boni3)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
8.10.2007 9:54:57   
ally1
jaz mu pri 10m ne pasiram več, ampak mu zdrobim z vilico. Drugače mu pa dajam manjše koščke in ga privajam na to da bo kmalu jedel kot ta'velikuser posted image .

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Do kdaj ste pasirale hrano?
8.10.2007 21:47:08   
ELA06
Jaz sem tudi v začeku vse ful spasirala, potem sem to pasiranje postopno zmanjševala...še vedno s paličnim ampak tako, da je bil tu in tam kak manjši košček, potem že več teh koščkov itd.
Sedaj pri 10m samo malo pretlačim z vilico in vse poje.

_____________________________

http://ela1.moj-album.com

(odgovor članu ally1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Skupni dopust
polma

Stari starši hočejo z vami na dopust. Vi si mislite:

jupi, zastonj varstvo! (13%)

prav, fajn se razumemo, zakaj ne? (30%)

nisem za, ampak jih nočem prizadet , torej ja (11%)

oh, trpljenje, ne pa dopust (6%)

ni šans, to je naš dopust (40%)


Število vseh glasov: 126

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!