|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Akvarij...!:)
2.11.2010 15:23:32   
Freya88
Torej, moj si je zazelel akvarij!:) Zmenjena sva, da ko bo nekoc popolnoma zrihtana dnavna soba, bova tam imela velik akvarij z omarico spodaj... katerega pa trenutno nimava kam dat:S
Tako da bi mu js za bozicka vzela manjsi akvarij... ki ga lahko dava na komodo... notri pa nekaj rib in zelenja. Zdej pa nevem koliko prb mora biti velik akvarij, da ni samo za eno ali dve ribici. Katere ribe bi mela notri se nisem 100%... akvarij pa bo sladkovoden in ribi ki bosta notri 100% sta skalarka in cistilec (nevem kako se tocno rece?)...:)

Moja vprasanja torej so: katere ribe dati k skalarkam? in koliko? ter kaksen je najmanjsi mozni akvarij za taksne vrste rib?
  Vsaj en zacetek bi mi prisel prav, preden se podam v trgovino z zivalmi, kjer me bo prevzela barvitost ribic in velikost akvarijev:D

Hvala za vsako informacijo:)
in LP:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Akvarij...!:)
2.11.2010 16:23:43   
blaža
prvo moraš posadit rastline in jim omogočit rast z lučko in ostalimi pogoji. Šele po treh tednih do enega meseca( odvisno od velikosti akvarija in koliko rastlin boste meli), pa se rastlinam pridružijo še ribice.



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Akvarij...!:)
2.11.2010 16:51:08   
Felicita
akvarij se more najprej 3-4 tedne 'ciklat' - torej se more vzpostavit ravnovesje med nitrati, nitriti itd. v tem času so notri lahko samo rastline (in okraski), ribe pa ne. Torej če misliš dat za božič ga kupi sedaj in ga nekam skrij user posted image

jest osebno ti skalarke odsvetujem, ker so precej zahtevne - potrebujejo velik akvarij (menda je idealen 100l) in ogrevano vodo, za družbo so pa zlo zahtevne in ti hitr pojejo druge ribe (predvsem manjše). torej lahko same in rastline, čeprov 100l je kar velik akvarij...

če imata res namen kupit kasneje nekaj večjega, ti zdej svetujem mali akvarij (20-50l) s 'hladnovodnimi' ribami (torej se izogneš ogrevanju) - v raznih zoo trgovinah maš že pripravljene sete za vse kar rabiš za štart takega akvarija (akvarij, lučko, filter, raztopino za pripravo vode). mislim da bo kot začasna rešitev to dovolj, pol ko se bosta šla pa resno pa potem tut tako zastavita. drugače se pa pozanimaj na kakih akvarističnih forumih npr akvazin-u ali aquanubis-u al pa pejt v kakšno dobro trgovino in ti nej tam svetujejo.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Akvarij...!:)
3.11.2010 9:15:32   
Freya88
Saj zato sprasujem... jaz bom akvarij kupila... in ga`podtaknila´ mami, da pazi nanj za ta cas:D Za skalarke pa nevem... jaz sem kot najstnica imela doma akvarij (dokaj velik) in sem imela notri skalarke pa gupije... pa jih ni nobena skalarka jedla...! Ker takrat so nam rekli, da ce so skalarke mlade ni problema:S potem pa je vse skupaj zrastlo in je bila... mirna voda:D

Ampak bom premisla o hladni vodi v akvariju... samo potem pa spet nevem za ribe:S ceprav lahko jaz kupim akvarij pa rastlince itd... pa mu dam zraven bon, da si gre ribice sam izbrat? Saj dajejo bone ne?:)

No ja, hvala za zacetno pomoc... nekaj bomo ze nasli:D

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Akvarij...!:)
3.11.2010 9:25:16   
melanija
Če najprej naseliš druge vrste rib in nato mlade skalarke ne boš imela problema, lahko živijo v sožitju in jih skalarke ne bojo pojedle. Jaz imam 200 l akvarij in notri trenutno 6 skalark, ki so stare približno 3 leta so že velike čez 10 cm.  Meni se sploh ne zdijo zahtevne ribe.

Tašča pa ima 150 l akvarij pa je kupila gupije pa neonke, pa sedaj po parih mesecih je ostala skoraj brez rib, rastline ji uspevajo super, rib pa nikjer. Pa se jezi da so drage, če hočeš da je kaj videt jih moraš imeti celo jato. Zakaj pa so pomrle, pa ji ne zna nobeden razložit, ker ni z  vodo in pogoji nič narobe - vsi parametri so taki kot morajo biti.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Akvarij...!:)
3.11.2010 9:33:25   
water lily
Kot prvo ne moreš imet samo eno skalarko.
Kot drugo niti približno ne moreš imeti skalarke v majhnem akvariju (mora bit minimalno 50cm visok).
Kot tretje zakaj "čistilca"? (btw to je tud riba z imenom, ne vileda)

V glavnem jaz ti predlagam da raje počakaj z nakupom dokler ne boš lahko postavila tavelikega.
Jaz sem imela prej 60l in je eno sranje. To ni nič. Lonec. Men so se ribe smilile za znoret. Je pa res da ljudje različno dojemamo, enim so pač ribe k rože....k crkne novo....vmes je pa za okras.
Sedaj imam 200l, notr pa dve srebrni lisički, polže(algojede) in 11sumratrank. Bi jih lahko dala več, sam meni se zdijo čisto dovolj velika skupinica.....

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Akvarij...!:)
3.11.2010 9:34:48   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Če najprej naseliš druge vrste rib in nato mlade skalarke ne boš imela problema, lahko živijo v sožitju in jih skalarke ne bojo pojedle. Jaz imam 200 l akvarij in notri trenutno 6 skalark, ki so stare približno 3 leta so že velike čez 10 cm.  Meni se sploh ne zdijo zahtevne ribe.

Tašča pa ima 150 l akvarij pa je kupila gupije pa neonke, pa sedaj po parih mesecih je ostala skoraj brez rib, rastline ji uspevajo super, rib pa nikjer. Pa se jezi da so drage, če hočeš da je kaj videt jih moraš imeti celo jato. Zakaj pa so pomrle, pa ji ne zna nobeden razložit, ker ni z  vodo in pogoji nič narobe - vsi parametri so taki kot morajo biti.


gupiji pa neonke že v štartu potrebujejo čist različno vodo......
In neonke (sploh rdeče) so zelo zahtevne ribe.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Akvarij...!:)
3.11.2010 13:22:57   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Kot prvo ne moreš imet samo eno skalarko.
Kot drugo niti približno ne moreš imeti skalarke v majhnem akvariju (mora bit minimalno 50cm visok).
Kot tretje zakaj "čistilca"? (btw to je tud riba z imenom, ne vileda)

V glavnem jaz ti predlagam da raje počakaj z nakupom dokler ne boš lahko postavila tavelikega.
Jaz sem imela prej 60l in je eno sranje. To ni nič. Lonec. Men so se ribe smilile za znoret. Je pa res da ljudje različno dojemamo, enim so pač ribe k rože....k crkne novo....vmes je pa za okras.
Sedaj imam 200l, notr pa dve srebrni lisički, polže(algojede) in 11sumratrank. Bi jih lahko dala več, sam meni se zdijo čisto dovolj velika skupinica.....




Saj jaz nimam namena imet samo ene skalarke... poleg tega sem pa dala vprasanje kaksen je najmanjsi mozen akvarij za kaj takega... Brez njih pa za mojega ni akvarija:)
In s cistilcem sem imela v mislih ribo ja:) mela bi jo zato, ker mi je vsec pac in ker je koristna:)
kakorkoli ze, bom se se malce pozanimala in premisla, pa bomo potem videli kako naprej...

Hvala za vse informacije in nasvete...:)
In LP:)

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?