|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Srčni utrip
11.1.2008 16:53:16   
J.L.
V nosečnosti naj bi bil povišan srčni utrip normalen, pa me zanima, katera ima probleme z hitrim pulzom, kolikšen je na minuto? Jaz mam te težave že precej časa in se dogaja, da mi pulz ful naraste brez razloga in to prevečkrat dnevno. 

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 11.1.2008 22:01:25 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SRČNI UTRIP
11.1.2008 16:59:25   
tejaz
Jaz imam povišan utrip že od nekdaj. Včasih 90 ali pa še več.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SRČNI UTRIP
11.1.2008 17:06:31   
špelin@
Jaz imam v nosečnosti utrip konstantno okrog 100 oz. celo čez user posted image  Kardiolog pravi, da zaenkrat mi ni treba skrbeti.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SRČNI UTRIP
11.1.2008 17:16:41   
J.L.
Mene je ginekologinja, ker sem na delovnem mestu padla na kolena, poleg slabega počutja, meglenega vida, vročice in potenja ter pospešenega utripa poslala k kardiologu, kjer sem dobila holter in pa predpisane tabletke, ki jih ne jemljem, ker škodujejo, ravno zato nevem zakaj mi je predpisal tabletke, če je takšen utrip normalen v tem stanju.
Kolikokrat pa imata špelin@ in tejaz hiter utrip? Jaz ga mam skoraj nonstop.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SRČNI UTRIP
11.1.2008 17:20:31   
špelin@
Jaz imam utrip skozi celo nosečnost ves čas povišan - cca. 100 user posted image  V mirujočem stanju. Če sem fizično aktivna ali mi (po domače povedano) "srce ponori", je še višji user posted image  Rečeno je bilo,da  še ni kritično, ker imam v nenosečem stanju vedno normalen utrip, poleg tega nimam povišanega pritiska - tudi v nosečnosti imam vseskozi precej nizkega.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SRČNI UTRIP
11.1.2008 17:26:29   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Jaz imam utrip skozi celo nosečnost ves čas povišan - cca. 100 user posted image  V mirujočem stanju. Če sem fizično aktivna ali mi (po domače povedano) "srce ponori", je še višji user posted image  Rečeno je bilo,da  še ni kritično, ker imam v nenosečem stanju vedno normalen utrip, poleg tega nimam povišanega pritiska - tudi v nosečnosti imam vseskozi precej nizkega.


Saj ravno zarad tega nemorem verjeti, da sem dobila tabletke. user posted image Tabletk sicer ne jemljem, čeprav sta mi os. zdravnica in pa ginekologinja povedali, da če je nujno in potrebno, da naj jih vzamem. Drugače pa tudi sama z pospešenim pulzom pred nosečnostjo nisem imela težav. Sedaj nevem kaj naj. Strah me je da bi s tabletkami škodila otroku, če bi jih jemala, se pa po drugi strani spet bojim da če jih nebom jemala, da delam škodo sebi in da mi jih nebi predpisal kardiolog, če nebi blo nujno. Je pa res, da je bilo vse opravljeno na hitro, komentar o holterju in pregled, tak da niti nisem mogla kaj dosti vprašat. Sem se pa obrnila na enega drugega zdravnika, ki pravi da je holter izvid v mejh normale in da zdravniki po nepotrebnem ne predpisujejo zdravil. Če je res v mejah normale zakaj torej Lekoptin???

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SRČNI UTRIP
11.1.2008 18:07:56   
mala pikica
Jaz sem ga tudi imela ves čas okrog 100.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SRČNI UTRIP
11.1.2008 23:01:16   
tweetek
Sicer o srčnem utripu ne vem nič ampak mogoče ti bo tole pomagalo; a slučajno veš na kateri listi zdravil so tabletke, ki ti jih je predpisal kardiolog? Če veš aktivno sestavino (piše na navodilih za uporabo)lahko sama poiščeš na netu. Ker itak na vseh navodilih piše da "uporabo v nosečnosti odsvetujejo", ker pač ne izvedejo potrebnih testov ki bi dokazali da je neko zdravilo varno in se na ta način zavarujejo. Če so tabletke, ki ti jih je predisal, na A listi, ne morejo škodit, če so na B tudi ne - sicer niso "dokazano varne" ampak to iz zgoraj omenjenega razloga in ne škodijo (jaz sem npr jemala po navodilih zdravnice Sumamed  ki je na B listi). Tako, da je možno da so te tvoje tabletke za user posted image čisto OK in da bi bilo bolje če bi jih jemala.... In na ta način bi lahko preverila kako je s tem da te ne bi po nepotrebnem skrbelo.

aja, zgoraj navedene informacijo sem dobila od kolegice farmacevtke....

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SRČNI UTRIP
11.1.2008 23:19:39   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: tweetek

Sicer o srčnem utripu ne vem nič ampak mogoče ti bo tole pomagalo; a slučajno veš na kateri listi zdravil so tabletke, ki ti jih je predpisal kardiolog? Če veš aktivno sestavino (piše na navodilih za uporabo)lahko sama poiščeš na netu. Ker itak na vseh navodilih piše da "uporabo v nosečnosti odsvetujejo", ker pač ne izvedejo potrebnih testov ki bi dokazali da je neko zdravilo varno in se na ta način zavarujejo. Če so tabletke, ki ti jih je predisal, na A listi, ne morejo škodit, če so na B tudi ne - sicer niso "dokazano varne" ampak to iz zgoraj omenjenega razloga in ne škodijo (jaz sem npr jemala po navodilih zdravnice Sumamed  ki je na B listi). Tako, da je možno da so te tvoje tabletke za user posted image čisto OK in da bi bilo bolje če bi jih jemala.... In na ta način bi lahko preverila kako je s tem da te ne bi po nepotrebnem skrbelo.

aja, zgoraj navedene informacijo sem dobila od kolegice farmacevtke....


tweetek nevem v katero skupino spadajo LEKOPTIN tabletke, na škatlici spodaj piše VERAPAMILUM nevem pa če je to ta aktivna sestavina. V navodilih pa pod zdravilna učinkovina piše: verapamilijev klorid. je pa lahko pogledam v katero skupino spadajo te tabletke?

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?