|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kateri priimek
7.2.2008 10:14:08   
Anonimen
Žiw,

če si mati samohranilka, pa ti oče vseeno prizna otroka, kateri priimek otrok prevzame? Oz. kako je ponavadi? Sem namreč v dilemi, ker ne vem kako naj se odločim..

Hvala za pomoč,
LP
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kateri priimek
7.2.2008 10:16:16   
Tejchy
Če bi bila jaz mati samohranilka bi otroku dala svoj priimek..

Mene bolj zanima kateri priimek dati otroku, če partnerja nista poročena??
Mojega, partnerjevega ali kar oba?? Kako ste se ve odločile?

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kateri priimek
7.2.2008 10:17:47   
Anonimen
Otroku lahko data katerikoli priimek. Strinjat se morata pa oba. Torej se moreta sama odločit.
Osebno bi v tvoji situaciji dala oba priimka. Ker v nasprotnem primeru bo tisti, po katerem se ne bo pisal imel probleme na meji in uradih. Oz. bo moral s seboj nositi rojstni list. Jaz bi dala oba v glavnem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
7.2.2008 10:25:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kateri priimek
7.2.2008 10:32:52   
Anonimen
Jaz sem na meji- hrvaški- morala  zbudit otroka, da je povedal da sem jaz njegova mama. Takrat nisem bla jezna tolko na carinika kot na otrokovega očeta, ker se ni hotel poročit z mano, meni se je pa zdelo logično, da otroka ne obremeniš z dvema priimkoma. Ko sva šla z očetom narazen mi je bilo prekleto žal, da nima dveh priimkov,skoraj bi šla na otrokovo željo urejat dodaten priimek na Mačkovo. potem pa sem otroka pomirila, da je brezveze. Zato- v tvojem primeru- daj mu oba priimka, pa naj se še tako butasto sliši. Ne morem verjet, da jaz to zagovarjam-vidiš, življenje je res zanimivo i nepredvidljivo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kateri priimek
7.2.2008 10:53:43   
Una
Če bi bila samohranilka, bi dala svoj priimek, ker pa nisva poročena, ima oba priimka (pa še oba sta zelo dolga - mali pa vedno pove samo mojega - ker je prvi, pa še to narobe - ker je nemški). Dojenčica, ki prihaja, bo tudi imela oba priimka. Bomo že. Če se pa nočmo poročituser posted image

_____________________________

LP, Una

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kateri priimek
7.2.2008 11:02:15   
AKP
Jaz bi mu dala samo mojega. Še posebej če z partnerjem nista skupaj. Ko sem rodila sina sem lepo rekla partnerju, da se bo otrok pisal po meni in ko se bova poročila, bova pa oba z otrokom prevzela priimek po njemu. Točno tako smo potem tudi naredili. Kolegica je bila v isti situaciji in je tudi dala otroku priimek po sebi. Vedno reče, da je bila to ena izmed redkih pametnih potez, ki jih je naredila, saj sta z partnerjem šla narazen in ji je bilo dosti lažje ker, se je otrok pisal po njej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kateri priimek
7.2.2008 11:03:04   
urška
lahko mu daš katerikoli priimek. tvojega, njegovega ali pa čisto tretjega. če si pametna pa mu boš valda dala svojega.

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kateri priimek
7.2.2008 11:03:29   
TONČI.
Nisem samohranilka ampak živimo skupaj. Ampak nisva poročena. Fant je sam izrazil željo, da prevzameta otroka moj priimek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kateri priimek
7.2.2008 12:12:40   
Zofy
Če bi bila samohranilka, bi dala moj priimek, če pa bi bila skupaj in neporočena, pa najbrž kar njegovega. Nisem najbolj pristaš dvojnih priimkov...

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kateri priimek
7.2.2008 12:20:04   
sinskaT
Tudi jaz bi dala v tvojem primeru svoj priimek. Že zdaj, ko sem poročena, bi najraje videla, da bi imel otrok TuDi moj priimek, pa ga ne bom obremenjevala s tem...toliko mi pa spet ne pomeni priimek.

lp

_____________________________

♪♫♪♫♫


(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kateri priimek
7.2.2008 12:29:49   
anarabarbara
Jaz sem žal popustila pritiskom (ker sem bila noseča in se nisem hotela kar naprej žolčno kregat, ker to ni dobro za bebico) in tako nosi moj otrok samo njegov priimek. Sicer sva poročena, ampak nikoli mi ni padlo na pamet, da bi spreminjala svoj priimek in grozno narobe se mi zdi, da se MOJ otrok piše drugače kot jaz. Najbolj pametno je, da ima otrok oba priimka - saj je od obeh, a ne. Po drugi strani pa poznam punco (prijateljico), ki je imela oba priimka in se je pri 18 letih odločila, da bo imela samo očetovega (čeprav je celo življenje zanjo skrbela samo njena mama, oče jih je zapustil v njenem zgodnjem otroštvu zaradi neke druge ženske). Njeno mamo je to takrat močno potrlo. Tako da je res težko svetovat v tem primeru. Sicer je pa še ena finta - otrok ima na osebni in v potnem listu oba priimka, uporablja pa le enega (v porodnišnici izpolniš eno posebno rubriko na obrazcu, pa je).

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu sinskaT)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kateri priimek
7.2.2008 13:04:30   
pikalonca
Midva nisva poročena, živimo skupaj in sploh nisem pomišljala, kako bi se otrok pisal- pač po očetu, ker upam, da se nekega lepega dne poročiva in še jaz prevzamem njegov priimek user posted image . Glede teh priimkov so vedno zelo deljena mnenja. Samo v tvojem primeru bi pa definitivno dala otroku svoj priimek.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kateri priimek
7.2.2008 13:07:11   
Anonimen
Osebno bi dala otroku oba priimka, v obeh primerih.

(odgovor članu pikalonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kateri priimek
7.2.2008 13:38:35   
fragola
IZVIRNO SPOROČILO: Tejchy

Mojega, partnerjevega ali kar oba?? Kako ste se ve odločile?

lp


nimam otrok, vendar če bi jih imela bi dala sigurno partnerjevega.(seveda če ste v dobrih odnosih, oz.sta skupi)

(odgovor članu Tejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kateri priimek
7.2.2008 13:42:12   
fragola
Vidim, da večina bi dala oba priimka otroku, meni se zdi pa to smotano še posebno če je deklica, se bo hotla poročit in imet tudi svoj priimek pole na koncu bo ratala ena taka klobasa da je joj!

npr. AnaMarija Lasič Zver Batistič

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kateri priimek
7.2.2008 13:46:03   
tanikaa
Jaz bi dala samo očetov priimek.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kateri priimek
7.2.2008 15:32:32   
petrolejka
Jaz sploh nisem razmišljala, da bi lahko bili problemi na meji ali pa kje drugje... Sva se s partnerjem brez problemov odločila, da bo otrok prevzel njegov priimek. Meni se je zdelo nekako logično. Meni so dvojni priimki čisto mimo. Če se poročiva, tudi jaz prevzamem njegov priimek, brez mojega zraven.

Če pa bi že vnaprej vedela, da s partnerjem ne ostaneva skupaj, pa definitivno dam otroku svoj priimek. 

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kateri priimek
7.2.2008 15:47:21   
TinKiCa1
Jst se najbolj strinjam s pikalonco! Midva živiva skupaj, mava se luštn :) in ko sva bla zanč na socialni, sva se odločila da ti najini tmali (ko pride) njegov priimek! Ker se imava namen poročit, ampak mal kasnej! Bo pol manj komplikacij :)

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu petrolejka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kateri priimek
7.2.2008 18:14:20   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: fragola

Vidim, da večina bi dala oba priimka otroku, meni se zdi pa to smotano še posebno če je deklica, se bo hotla poročit in imet tudi svoj priimek pole na koncu bo ratala ena taka klobasa da je joj!

npr. AnaMarija Lasič Zver Batistič



Po slovenski zakonodaji sta lahko samo 2 imeni in 2 priimka. Tako da če se 2 z dvojnim priimkom srečata, morata najbrž žrebat kateri del svojega priimka bosta dala otroku, ker ima ta lahko samo 2... Pol pa so spet možne razne užaljenosti, če daš otroku priimek, ki si ga dobil po svoji mami ali obratno. Pravzaprav me res zanima kako se pol človek odloči, ker če hoče, da ima otrok del priimka od obeh, potem bo imel vsak v družini drugačen priimek user posted image . Zato pa pravim, da nisem pristaš dvojnih priimkov...

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kateri priimek
7.2.2008 20:32:19   
saline
Jaz tudi nikoli ne bi dala dveh priimkov. Se mi zdi preveč komplicirano-kot pravi Zofy.
Naša tamala ima atijevega, enako bo z drugim otročkom.
Če bi bila pa samohranilka, bi definitivno dala svojega.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kateri priimek
8.2.2008 9:43:00   
Anonimen
Jaz pa imam eno vprašanje. Moja sestra je zanosila. S fantom živita skupaj, pa čeprav je ona še prijavljena pri starših. Ker nima svojih prihodkov, je namreč redna študentka, kaj bi bilo najbolje v tem primeru, da bi dobila kakršnokoli podporo od socialne. Faks namerava nadaljevati.

Hvala za odgovore.

(odgovor članu saline)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kateri priimek
8.2.2008 10:23:57   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Otroku lahko data katerikoli priimek. Strinjat se morata pa oba. Torej se moreta sama odločit.
Osebno bi v tvoji situaciji dala oba priimka. Ker v nasprotnem primeru bo tisti, po katerem se ne bo pisal imel probleme na meji in uradih. Oz. bo moral s seboj nositi rojstni list. Jaz bi dala oba v glavnem.


Tudi jaz sem dala oba priimka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kateri priimek
8.2.2008 11:15:22   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz pa imam eno vprašanje. Moja sestra je zanosila. S fantom živita skupaj, pa čeprav je ona še prijavljena pri starših. Ker nima svojih prihodkov, je namreč redna študentka, kaj bi bilo najbolje v tem primeru, da bi dobila kakršnokoli podporo od socialne. Faks namerava nadaljevati.

Hvala za odgovore.

Po mojem je najboljje (finančno), da ostane prijavljena doma, na CSD (se mi zdi) podpišeta, da nista par, torej da sta narazen, tko je ona samohranilka, ki ji pripada socialna pomoč tudi med študijem. Pa štipendijo bo tudi dobila.

glede priimka ... najin user posted image bo imel samo njegovega. če se kdaj poročiva, bom tudi jaz prevzela njegovega, pa bo. Mi je mimo dajanje dveh priimkov (pa tudi dveh imen), se mi zdi, da je samo kompliciranje. Če z otrokovim očetom ne bi bla skupaj, bi imel otrok moj priimek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kateri priimek
8.2.2008 20:00:13   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: scorpiogirl

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz pa imam eno vprašanje. Moja sestra je zanosila. S fantom živita skupaj, pa čeprav je ona še prijavljena pri starših. Ker nima svojih prihodkov, je namreč redna študentka, kaj bi bilo najbolje v tem primeru, da bi dobila kakršnokoli podporo od socialne. Faks namerava nadaljevati.

Hvala za odgovore.

Po mojem je najboljje (finančno), da ostane prijavljena doma, na CSD (se mi zdi) podpišeta, da nista par, torej da sta narazen, tko je ona samohranilka, ki ji pripada socialna pomoč tudi med študijem. Pa štipendijo bo tudi dobila.



Ja, ampak v takem primeru je treba na sodišče zaradi preživnine. In če ima ful visoko plačo, mu bo sodišče določilo višjo preživnino. Se pa potem preživnina šteje k sestrinim dohodkom in dobi zato toliko manj socialne podpore. Poleg tega pa je podpora manjša, ker živi doma, nekdo ji nudi streho nad glavo.
Če je npr. preživnina ista ali višja od socialnie podpori, ne dobi nobene podpore, sicer pa dobi razliko. Dobi pa nadomestilo za starše, ki je cca 175 EUR in pa seveda najvišji otroški dodatek, ki je okoli 100€. To je to. Je imela moja prijateljica isto situacijo, mama dela na CSD, tako da je bila dobro informirana o možnostih in se je na koncu odločila, da ne bo hodila na sodišče se glede preživnine menit, ker bi bila na koncu skoraj na istem...

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?