|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vreznine, rane, opekline, piki, klopi
16.5.2007 12:19:38   
tinca34
Hej,
vem, da je del te teme bil že obdelan, pa vseeno.
Zanima me kaj narediti v primeru.....
- krvavečih ran, prask, vreznin opeklin - s čim se rana očisti, razkuži, a se spere z vodo...user posted image
- če se npr. polije z vročo tekočino ali če rokice nasloni na kaj vročega - a se namaže s kakšnim hladilnim mazilom? se da opekli del pod vodo?
- s čim ga namazat pri pikih komarjev, os in podobne golazni
- kako potegniti ven klopa?

Doma si moram narediti svojo 'prvo pomoč' in po resnici povedano sploh ne vem, kako ravnati v določenih primerih.... zanimajo me celotni postopki in pripomočki oz. material, ki ga potrebujem.

Aja, pa stari smo 13 mesecev.

Najlepša hvala za odgovore.......

T.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
16.5.2007 14:33:37   
lex
pri odprtih ranah je najbolje, da se jih spere z tekočo vodo in da nanje obliž (če ga pusti) - to so majhne opraskanine, odrgnine in podobno; razkužiš lahko z alkoholom ali Bivacinom (oboje peče in ne bo pustil/a. Pri nas je groza že hansaplast, tako da jaz mu kar pustim ker je zrak najboljši zdravnik.
Pri opeklinah je najbolje dati prizadeti del pod mrzlo vodo, jaz ga namažem kar z Aloe vero kaktusom - neha pečti po pra minutah. Če tega kaktusa nimaš se pozanimaj v lekarni, ker ti ne znam svetovati (če si kje iz koroške se oglasi ti dam sadike)
pri pikih čebel in os je menda najbolje kar kristalni sladkor gor posipat (nasvet čebelarja), drugače pa mrzel obhladek, da oteklina izgine. Pri ostalem mrčesu ga jaz namažem z mazilom za te pike (ne spomnim se imena - vprašaj v lekarni) ali pa Kamagelom.
Klopa je najbolje namazati s kremo in ne oljem, ker pri kremi takoj crkne in menda nima časa strupa spustiti. Nato ga primeš s pinceto in potegneš ven (mislim da v nasprotni smeri urinega kazalca)user posted image

Če se kje motim naj me kdo popravi.

pa čim manj ran in podobnega


_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu tinca34)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
16.5.2007 14:42:45   
Anonimen
mislim da v nasprotni smeri urinega kazalca)


Ja, v nasprotni smeri urinega kazalca. Samo to z mazanjem s kremami in olji, pa še vedno ne vem...eni pravijo, da z ničemer mazat, ker potem strup spusti, eni z oljem, eni s kermo. To bi res rada vedela, ker je imel mali letos že dva klopa, prej pa štiri leta nobenega user posted image

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
16.5.2007 15:05:17   
lex
Če nisi prepričana ga rajši ne namaži ampak samo ven potegni.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
16.5.2007 15:07:07   
Anonimen
Če nisi prepričana ga rajši ne namaži ampak samo ven potegni.


Ja, saj tako delam, pa potem malo razkužim "rano".

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
16.5.2007 15:33:23   
2ursae
moja zadnje info je, da klopa ni dobro z ničemer mazat pa tud vrtet ne, sam primeš ga in direkt odklopiš user posted image  ... zdaj pa vedi. No, nam je letos na ta način že uspelo, prej nam je pa prav tako dobro uspevala tud metoda s kremo in vrtenjem user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
16.5.2007 15:51:46   
tinca34
lex ... ta aloe vera kaktus je dejansko rastlina, katero utrgaš in z njo namažeš opeklino? Verjetno jo lahko dobim v kakšni vrtnariji? Pri pikih pa praviš, da kristalni sladkor gor posipaš? To je ta navadni jedilni? Pa ne pade dol user posted image  Vem, da mogoče malo butasto sprašujem, ampak ne vem....

Za Kamagel vem, ker sem ga tudi jaz uporabljala, vendar je pri ta micenih problem, ker ga ne smejo zaužiti (piše na embalaži), tako da bi raje kaj drugega kot to.

A klop ko ga hočeš potegnit ven, spusti strup? Pismo sem nevedna na tem področju...nič jasno user posted image

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
16.5.2007 17:31:36   
Meceno
Okoli klopa je čisto vseeno kako ga daste ven, važno, da kaj notri ne ostane ( zaradi vnetja ).
Da klop strup spusti, pa ni odvisno od krem, olja ali kako hitro ga damo stran,..... ampak če je okužen jeuser posted image , če ni, pač ni user posted image  

Naša babica je prebolela klopni meningitis in lahko sedaj veselo hodi po gozdu in odstranja klope, pa ji nebo nič....ampak vsi nimajo takšno sreco.....

Posledica so lahko grozne migrene,... do tega, da si lahko paraplegig + ne moreš govoriti ( meningitis in klopni encefalitis ) .Če se motimuser posted image , naj me kdo popraviuser posted image ...nisem šla preverjat


Bodimo vsaj v svetlih oblačilih....in drsečih ( šušlasti material ) oblačilih


Lep dan

(odgovor članu tinca34)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
17.5.2007 10:25:54   
mml
Evo jaz se "poklicno" ukvarjam s klopi user posted image

- pomembna je preventiva, kar pomeni:
*poskusite ne hodit po grmovju (ja vem lažje reči kot narediti user posted image ), najnevarnejša je podrast. Klopov ni na drevesih, oziroma višje kot 1,5m od tal
*nosite svetla oblačila 8sej ne da bi bili klopi kaj odvzetni na barve user posted image , ampak na svetlem oblačilu klopa lažje opazite in ga odstranite)
*priporočljivi so dolgi rokavi in dolge hlače
*preglejte se takoj, ko pridete domov (klopi po tem ko pridejo na "žrtev" še kakšno uro do dve iščejo najboljše mesto za hranjenje)
*prečesite lase, ker so klopi pogosto na glavi, predvsem pri majhnih otrocih
*pretresite oblačila v katerih ste bili v gozdu, ker sicer lahko doibte klopa, ko naslednjič oblečete ista oblačila

- če se klop prisesa, ga seveda poskušajte čim hitreje odstraniti:
* če je prisesan kratek čas, bo šel z lahkoto ven, ne glede na to ali kaj mažete ali ne
*če je prisesan dalj časa, ne bo pomagalo nikakršno mazanje, če ga mažete z oljem postanejo krhki in se zdrobijo in jih je težje odstarniti, delno pomaga kakšen alkohol ali aceton, ki klopa omami, ampak spet, če še ni zlezel pregloboko v kožo
*skratka mazanje NIMA pravega pomena
*klopa najlažje odstranite tako, da z dvema prstoma fiksirate kožo okrog klopa, klopa pirmete s pinceto in ga počasi vlečete iz kože, ob tem lahko pinceto malo rotirate levo desno (vrtenje v oziroma proti smeri urnega kazalca nima pravega pomena, razen če upate, da se bo klopu zvrteo in se bospustil user posted image )

- če se klop zatrga NI POTREBNO zganjati panike!!!
*telo bo v nekaj dneh samo odstranilo zatrgani košček (večinoma gre za majhne dele sesala ali delček glave)
* zatrgani deli klopa ne predstavlja tveganja za okužbo (bistveno več škode naredite, če začnete z iglami bezati ven zatrgani delček)
* vsekakor NI TREBA zaradi zatrganega dela klopa ali prisesanega klopa sredi noči na vrat na nos k zdravniku
* prav tako zatgani del klopa ne predstavlja večjega tveganja za nastanke klopnega meningitisa ali borelioze

tako to je to, upam, da sem napisala vsaj približno jasno in bo komu kaj v korist, če pa vas še kaj zanima pa vprašajte

aja...tukaj je pa močno povečan klop, da si boste lažje predstavljali zakja gre tako težko ven iz kože

user posted image

< Sporočilo je popravil mml -- 17.5.2007 10:31:42 >


_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Meceno)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
17.5.2007 10:47:25   
Anonimen
(vrtenje v oziroma proti smeri urnega kazalca nima pravega pomena, razen če upate, da se bo klopu zvrteo in se bospustil


To mislim zato, ker ima baje na koncu tac take ukrivljene krempeljce in se z njimi zarine vodoravno pod kožo. A ni tako?

(odgovor članu mml)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
17.5.2007 12:40:51   
mml
Kaveljčki na koncu sesala, ki ga zarine v kožo, so obrnjeni v obe smeri, da se lepo zasidra, tako da če ga vrtiš v eno smer, se bo bolj zaril na drugi strani in obratno

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
17.5.2007 20:48:40   
Baucka
Jaz sem ful občutljiva na klope in me doma na zelenici napadejo, sploh ne rabim v gozd it. Iz izkušenj vam povem, da bolj ga dražiš bolj se zarije in ga težje ven dobiš, pa še glava rada not ostane. Tako da ga na hitro primite in izpulite, nič mencat. Presenetite ga user posted image . Proti komarjem ponoči pa so najboljše mreže na okna.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
19.5.2007 17:38:14   
Anol
Če so opekline hude, moraš hitro hladit najbolje vsaj 10 min pod mrzlim tušom, potem pa še dve uri z mrzlimi obkladki, da zmanšaš škodo, z ničemer ne smeš mazati, potem pa na Urgenco, da oskrbijo opeklino. Govorim iz nedavnih izkušemj, na žalost.

Anol

_____________________________

Mojim ušesom najlepši zvok je smeh mojih otrok.

(odgovor članu tinca34)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
19.5.2007 20:20:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meceno

Okoli klopa je čisto vseeno kako ga daste ven, važno, da kaj notri ne ostane ( zaradi vnetja ).
Da klop strup spusti, pa ni odvisno od krem, olja ali kako hitro ga damo stran,..... ampak če je okužen jeuser posted image , če ni, pač ni user posted image  

Naša babica je prebolela klopni meningitis in lahko sedaj veselo hodi po gozdu in odstranja klope, pa ji nebo nič....ampak vsi nimajo takšno sreco.....



No, o tem sem pa jaz podučena drugače.user posted image  In sicer:

- NI pomembno, če glava klopa ostane v telesu, ker ga telo pozneje spozna za tujek in ga, lahko da tudi tako, da se okoli glave malo zagnoji, izloči.

- JE pomembno, kako hitro ga odstraniš, ker prej ko ga, manj strupa spusti v telo.

- Menda tudi JE važno, kako ga daš ven, ker s tem, ko daš nanj olje ali kremo, pride pri klopu do šoka in takrat reagira tako, da spusti v telo še več strupa. In JA, menda ga je treba res vrteti v nasprotni smeri urinega kazalca, vsaj tako nam je danes rekla pediatrinja.

- Če preboliš klopni meningitis, še nisi imun na vse viruse, ki jih prenaša klop, le na najhujšega, proti kateremu tudi cepijo. Jih je pa še veliko.

(odgovor članu Meceno)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
21.5.2007 9:56:35   
moder
*prečesite lase, ker so klopi pogosto na glavi, predvsem pri majhnih otrocih
IZVIRNO SPOROČILO: mml

*prečesite lase, ker so klopi pogosto na glavi, predvsem pri majhnih otrocih




Meni se ravno to zgodilo. Ko sem zvečer tamalo umivala, nisem nič opazila, zjturaj pa ga je imela na vratu. Okrog je imela že vse rdeče, ker se je praskala. Klop je šel lepo ven in rdečina je hitro izginila.

Smo pa zdaj že začeli sezono raznih odrgnin. Je že vsa odgrnjena po rokah in nogah. Verjetno bo tako naslednjih 15 let. Jaz sem imela vedno vsa razbita kolena. Pozimi so se ravno toliko zacelila, da sem jih potem spet lahko razbila.

_____________________________

Nika 12.10.2005
Nejc 12.3.2007
Leon 5.11.2008

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
21.5.2007 17:30:39   
Primoza
Ne vem, jaz lepo enakomerno potegnem pa je.

Drugače pa je letos klopov res izredno veliko, posledica mile zime. Vrh glave jih že imam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
21.5.2007 17:36:07   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: mml

Klopov ni na drevesih, oziroma višje kot 1,5m od tal


No, to ne drži več, ko se razmnožijo lezejo vsepovsod. Zadnjič mi je en padel na glavo, mi zlezel v oko, potem pa se že skušal naseliti nekje pri očesu mi že zvrtal luknjo, potem se ga pa pokočal.

Verjetno naredi svoje tudi živalski svet, s katerim lahko potuje naokrog, na drevesa in v višje predele.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
21.5.2007 21:22:07   
s.
Živjo,
jaz pred klopi prakticiram olje tea tree in kremo tea tree. Klopi in komarji nam sploh ne pridejo blizu. poleg tega je tea tree naraven antibiotik in se uporablja za rane, opekline, ureznine, luskavico, gljivice, skatka za vse težave- falit ne moreš.
Za več info o tem me dobote na ZS.

(odgovor članu tinca34)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
21.5.2007 21:24:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: s.

Živjo,
jaz pred klopi prakticiram olje tea tree in kremo tea tree. Klopi in komarji nam sploh ne pridejo blizu. poleg tega je tea tree naraven antibiotik in se uporablja za rane, opekline, ureznine, luskavico, gljivice, skatka za vse težave- falit ne moreš.
Za več info o tem me dobote na ZS.


Meni ni nič pomagalo, razen proti klopom pa te kreme res še nisem preizkusila.

(odgovor članu s.)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
23.5.2007 14:15:44   
s.
Te reči se lahko uporabljajo za naše domače ljubljenčke. 2 kapljici sem nakapala tudi našemu psu za vrat in na kožuh in tega je že 4 tedne, pa klopa še nobenega. Pesa je malček motil vonj, pa glavno je, da mu pomaga. Je pa venomer prosto od zunaj in je ponavadi domov prinesel kup teh golazni. Doma smo trdo on travniku in gozdu, tako da ima veliko večjo verjetnost kaj privlečt s sabo domov in tega hvalabgu več ni.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
23.5.2007 14:24:33   
Anonimen
Ja, drugače je pa za vse. Če si zaprt malo poližeš, spiješ, pa je, a ne? user posted image

(odgovor članu s.)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
23.5.2007 18:50:40   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Ja, drugače je pa za vse. Če si zaprt malo poližeš, spiješ, pa je, a ne? user posted image


No malo sarkastična pripomba amapk kar resnična - tole olje čajevca vtikajo že vsepovsod.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
21.1.2009 17:02:25   
hinko123
zdravo, jaz pa moram povedati eno svojo izkušnjo z opeklino pri 15-mesečnem otroku. Namreč opekel si je rokico in je imel 1 mesec zelo na debelo povito roko in del trupa.
Opeklina se je lepo zacelila, dobili smo kompresijsko oblogo, ki pa je pri tako majhnem otroku malce zoprna reč za natikat vsako jutro in zvečer snemat.
Tako da smo mal obupal in počasi je na rokici zrastla brazgotina, ki je bila živo rdeča.
Jasno, z rano nismo smel eno leto na sonce, a to smo že zdržal. Je pa tri cm brazgotina kar mal kazila izgled roke mojega otroka.
Pa smo imeli to srečo, da smo naletel na mediform, obliž, ki celi brazgotine. Sicer je primarno namenjen tistim, ki imajo postoperacijske brazgotine, pa smo si rekli, da vseeno probamo.
In po enem mesecu, ko smo otroku štirikrat nalepili obliž, ki je lahko na roki 1 teden, in je kožnate barve, je živordeča barva zginila, zdaj je koža samo še izbočena, sam smo se spet peljal do Trzina v Simpss in vzeli še tri obliže, ki bodo zadoščal za naslednje tri mesece. Takrat se pa vam lahko spet javim z rezultati, ki so že do sedaj fenomenalni.
Svetujem, da se vsi z brazgotinami obrnete kar na njih, ker zadeva res deluje.

(odgovor članu tinca34)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vreznine, rane, opekline, piki, klopi
21.1.2009 22:56:04   
Anonimen
za opekline je najboljši bananin olupuser posted image že večkrat preverjenouser posted image sem pač štoruser posted image

(odgovor članu hinko123)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?