|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 14:10:29   
eternety

Kdaj ste šli iz lupinice v avtosedež (od 9 kg dalje)? Ko je otrok dejansko tehtal 9 kg ali ko je lahko samostojno sedel ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 15:03:20   
Špela30
Mi smo ga dali, ko je že popolnoma samostojno sedel dlje časa. Star 8,5 mesecev, težek okoli 8,5kg:).



(odgovor članu eternety)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 15:09:22   
Mici7
Naš je tudi imel nekaj malega manj kot 9 kg, ni pa še samostojno sedel....
Smo ga pa morali dati, ker je bila lupinica premajhna.

(odgovor članu Špela30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 16:33:25   
skuštrana
A ni logično da če na sedežu piše da je za otroke od 9 kg naprej se počaka do 9 kg. A mislite da so tiste številke tam kar tako, za okras user posted image user posted image  

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 16:38:21   
anika87
Nekaj pač morajo napisat... mi nismo čakal na kilažo, v bistvu nisem sploh gledala na to... tak da ne vem al je bil manj al več kot 9 kil, ko mu je bla lupinica premajhna - in je to tudi očitno kazal z nejevoljo, smo kupli večji avtosedež. BTW lupinica pa ni več varna (je premjhna)ko pasovi preko ramen pridejo ven na nižjem nivoju od ramen (o tem se je že velikokrat pisalo).


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 18:25:27   
Špela30
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

A ni logično da če na sedežu piše da je za otroke od 9 kg naprej se počaka do 9 kg. A mislite da so tiste številke tam kar tako, za okras user posted image user posted image  


Ne ni logično in verjemi, da teža 8, 9 ali 10 kg ne predstavlja bistvene razlike.
Na naši lupinici maxi cosi npr. piše, da je primerna za otroke od 0 do 13 kg. Si potemtakem predstavljaš 2 letnika v lupinici???user posted image

Iz lupinice v sedež se otročka prestavi, ko glavica sega čez vrh lupinice, ko jo otroček preraste in se ne počuti več lagodno..

lp

< Sporočilo je popravil Špela30 -- 28.3.2010 18:26:43 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 18:35:28   
eternety

Hvala za odgovore.

Skuštrana, če bi bilo logično, ne bi spraševala user posted image

(odgovor članu Špela30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 18:42:00   
eternety
Pa še to. Naša pupa večinoma zaspi v lupinici med prevozom. V avtosedežu pa je otrok prisiljen pokončno sedeti, ker je seveda boljše za hrbtenico. Kako je potem v tem primeru, vseeno zaspijo in jim potem pač glavica dol visi?

(odgovor članu eternety)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
28.3.2010 19:33:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu eternety)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 20:54:05   
anika87
Da pa ne visi v stran glavica, pa mu daš okoli vratu blazinico, ki je namenjena prav temu. 

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 21:01:23   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

A ni logično da če na sedežu piše da je za otroke od 9 kg naprej se počaka do 9 kg. A mislite da so tiste številke tam kar tako, za okras user posted image user posted image  



Ne ni, ker če otroku vrh glavice gleda nad naslonjalo za glavo, moraš nujno zamenjati lupinco za avtosedež, ker je nevarno. Pogoj za avtosedež je kilaža ALI višina dojenčka. Ker to pri veliki večini sovpada in je zahtevana višina res nadpovprečna, napišejo samo kilažo, so pa taki otroci, ki so zelo dolgi in lahki.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 21:08:22   
Taddy78
Ne vem zakaj se vam tako mudi dajat otroka v avtosedež...očitno še niste videle video testov, kaj se zgodi z otrokom pri trčenju, če je obrnjen v smeri vožnje...pa je lahko ne vem kak oh-in-sploh sedež z ne vem kakimi pasovi.

Jaz bi te lahko dala sina v avtosedež pri 7.meseceh, ker je pač takrat imel 9kg? Ali pa mogoče pri 9.mesecih, ko je samostojno sedel?Niti pod razno. Lupinica je pri nas ustrezala do 1.leta (no, res pa je, da je imel samo 75cm)...
..



(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 21:10:29   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Mici7

Naš je tudi imel nekaj malega manj kot 9 kg, ni pa še samostojno sedel....
Smo ga pa morali dati, ker je bila lupinica premajhna.



Nisi pa napisala koliko je bil star. In da dađ otroka ki še ne sedi v avtosedež? upam da je imel kaj naklona...
Ene takoj, ko malemu pokuka nogica čez lupinico, že kupujejo avtosedež in to je največja napaka.

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 21:14:17   
Nončika
Taddy, ni vse v mesecih in v sedenju. mi smo malega prestavili v sedež iz lupinice. dobesedno je bil utesnjen. 8kg je mel že pri 4,5m. samo smo pa ga prestavili v avtosedež 0-18 in v nasprotno smer vožnje.user posted image user posted image sedež se čisto poleži in je ko mali grofič.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 21:25:12   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Nončika

Taddy, ni vse v mesecih in v sedenju. mi smo malega prestavili v sedež iz lupinice. dobesedno je bil utesnjen. 8kg je mel že pri 4,5m. samo smo pa ga prestavili v avtosedež 0-18 in v nasprotno smer vožnje.user posted image user posted image sedež se čisto poleži in je ko mali grofič.


No, to je odvisno tudi v sami lupinici. Naša je bila, ko gledam te nove modele, pravi luksuz, dosti širša.




(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
28.3.2010 21:58:57   
eternety
Ne vem zakaj se vam tako mudi dajat otroka v avtosedež..


Nam se nikamor ne mudi. Samo vprašam za mnenja in izkušnje. Zaenkrat še ima nekaj prostora v lupinici, tako da bomo še malo počakali, čeprav se približujemo magični meji 9 kg.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
29.3.2010 20:51:18   
anika87
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Jaz bi te lahko dala sina v avtosedež pri 7.meseceh, ker je pač takrat imel 9kg? Ali pa mogoče pri 9.mesecih, ko je samostojno sedel?Niti pod razno. Lupinica je pri nas ustrezala do 1.leta (no, res pa je, da je imel samo 75cm)...


Super Tady, če vam je laufalo... zakaj ne... naš je pa že pri 5 mesecih "renčal" in se stegoval, pa še zima je bla in v bundici... groza... komaj sem čakala da kupmo večji avtosedež... malo smo še počakali zaradi varnosti, malo pa še - če bo kaka akcija... in tako smo ga prestavli v večjega pri 6,5 mesecih in razlika je bila očitna... zdaj uživa in se vozi kot gospod :)


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
29.3.2010 21:38:56   
ZmajTolovaj
žnjtič

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
30.3.2010 8:23:57   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: anika87

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Jaz bi te lahko dala sina v avtosedež pri 7.meseceh, ker je pač takrat imel 9kg? Ali pa mogoče pri 9.mesecih, ko je samostojno sedel?Niti pod razno. Lupinica je pri nas ustrezala do 1.leta (no, res pa je, da je imel samo 75cm)...


Super Tady, če vam je laufalo... zakaj ne... naš je pa že pri 5 mesecih "renčal" in se stegoval, pa še zima je bla in v bundici... groza... komaj sem čakala da kupmo večji avtosedež... malo smo še počakali zaradi varnosti, malo pa še - če bo kaka akcija... in tako smo ga prestavli v večjega pri 6,5 mesecih in razlika je bila očitna... zdaj uživa in se vozi kot gospod :)



Pa pomožnosti se tvoj 6.mesečnik ki vozi v smeri vožnje?user posted image


(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
30.3.2010 19:42:48   
L1ana
IZVIRNO SPOROČILO: anika87

... pa še zima je bla in v bundici... groza...



Bi rekla, da voziti otroka v bundici (mislim res na puhovko ali kaj podobnega) v lupinici ni ravno najbolj pametno, ker pasov nikoli ne moreš dobro ob telesu zategniti. Saj v avtošoli tudi bodočim voznikom priporočajo, da si pozimi slečejo debele plašče/jakne/bunde (no, voznikom itak še zaradi oviranja pri gibanju). V avtu itak prižgeš gretje.

S tem ko imaš otroka v bundici, se v lupinici dejansko zmanjša prostor (jaz vidim pri nas razliko že če jo dam v jopici ali brez jopice, koliko se izgubi oz. pridobi prostora pri pasovih in v sami lupinici). Poleg tega pa je otrokom lahko v bundici in v tisti mali lupinici še toliko hitreje vroče in potem pa verjamem, da jim je nelagodno.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
31.3.2010 20:43:04   
tulpek
L1ana, to je že tako standard pri nas, da se otroka čim bolj zadeka in obleče.... potem se  pa starši čudijo, zakaj mu ne paše...

Naš ima 74,5 cm pri 6,5 mesecih in je še kar v lupinici, mu paše in se ne pritožuje. Brez bunde, da mu ni vroče. Tudi pozimi, je že sama lupinica oblazinjena.

Gledamo pa za avtosedeži in seveda mi je prodajalka v BC rekla, da je dost velik in močan za v sedež... ampak js vem, da je boljše, da je v lupinici čim dlje, dokler le gre oz. ne postane lupinica premajhna.

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
31.3.2010 22:08:05   
misamuk
Res, tole vprašanje je že žnjtič user posted image (a se da dati pod lepljivo k Temam mogoče?)
Otrok/dojenček gre v avtosedež ko je reža, kjer trakovi pridejo ven iz sedeža, POD rameni. To je to. Zto, ker takrat ne moremo več oreng zategnit pasov. Torej, ne pri 9kg, ne pri 9 mesecih, ne ko samostojno sedi, ne ko noge gledajo čez, ne ko glavica gleda čez (razen če bi CELA čez gledala).
Pasovi se zategnejo tako močno, da je med pasom in telesom za 1 prst prostora.
Če bi se katerikoli od staršev, ki rinejo otroke prezgodaj v avtosedeže, kadarkoli videl/vedel, da otrok lahko ostane para/tetraplegik, če se ga prehitre da v avtosedež v smeri vožnje, bi (upam vsaj) še enkrat razmislil. Tak primer ima namreč naša fizioterapevtka (pa ni edini).
In ne, lupinice niso kar tako premajhne. Preverite štimanje pasov, slecite otroka, da ne bo utesnjen in ga vozite v lupinici čim dlje. Njegova varnost je vendarle pomembnejša od njegovega ugodja. In za boga, ne verjamite vsega prodajalkam v baby trgovinah.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
1.4.2010 9:54:22   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

Res, tole vprašanje je že žnjtič user posted image (a se da dati pod lepljivo k Temam mogoče?)
Otrok/dojenček gre v avtosedež ko je reža, kjer trakovi pridejo ven iz sedeža, POD rameni. To je to. Zto, ker takrat ne moremo več oreng zategnit pasov. Torej, ne pri 9kg, ne pri 9 mesecih, ne ko samostojno sedi, ne ko noge gledajo čez, ne ko glavica gleda čez (razen če bi CELA čez gledala).
Pasovi se zategnejo tako močno, da je med pasom in telesom za 1 prst prostora.
Če bi se katerikoli od staršev, ki rinejo otroke prezgodaj v avtosedeže, kadarkoli videl/vedel, da otrok lahko ostane para/tetraplegik, če se ga prehitre da v avtosedež v smeri vožnje, bi (upam vsaj) še enkrat razmislil. Tak primer ima namreč naša fizioterapevtka (pa ni edini).
In ne, lupinice niso kar tako premajhne. Preverite štimanje pasov, slecite otroka, da ne bo utesnjen in ga vozite v lupinici čim dlje. Njegova varnost je vendarle pomembnejša od njegovega ugodja. In za boga, ne verjamite vsega prodajalkam v baby trgovinah.


Najprej bi se tu kar podpisala...četudi žnjtič, boš morala to napisati verjetno še 1x toliko, ker nekatere pač tega ne razumejo.

Bi še pa dopisala to. Če smo šli na daljšo pot, se je avto predhodno zagrel in sem ga dala not v jopci, za kratko pot je bil v bundi. Ne vem kako lahko napišete, da v jakni ne gre pas zategnit, saj so pa ti ja nastavljivi...

Mi je samo škoda, da ne najdem več linkov, kjer je prikazano z lutkami, kaj se zgodi, če pride do nesreče. 5-mesečniku bi verjetno odtrgalo glavo user posted image

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
1.4.2010 10:15:45   
Taddy78


http://www.youtube.com/watch?v=Q8gU9zzCGA8

Mogoče si bo marsikatera premislila po tem videu. POGLEJTE GA IN PREMISLITE ČE JE VREDNO TVEGATI.
Ta mamica je tudi mislila, da je otrok dovolj velik...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj v večji avtosedež?
1.4.2010 10:59:30   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78



http://www.youtube.com/watch?v=Q8gU9zzCGA8

Mogoče si bo marsikatera premislila po tem videu. POGLEJTE GA IN PREMISLITE ČE JE VREDNO TVEGATI.
Ta mamica je tudi mislila, da je otrok dovolj velik...



O JOJ user posted image user posted image

Jaz bi najraje  našemu 17mesecev  staremu obrnila avtosedež.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?