|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Maxi-cosi Mura 3 ali 4
1.12.2011 15:30:45   
jejček
Pozdravljene!

Vem, da je bilo že nekaj tem na ta voziček, ampak teme so že bol stare, zato me zanima kakšne so vaše izkušnje s tem vozičkom dobre-slabe, ker mi je voziček zelo všeč in čakam na popuste (upam da bodo sedaj decembrauser posted image ).
Zanima me tudi ali paše na ta voziček košara od Quinnya in katera.

Hvala za odgovoruser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
1.12.2011 22:26:03   
emica2008
Imeli smo Muro 4, ker naj bi bila bolj stabilna. Voziček super, res same pohvale. Imeli pa smo košaro od Quinyija Dreamy, naj bi vse kar je od Quinnyija pasalo na Maxi cosi.

(odgovor članu jejček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
2.12.2011 11:11:33   
zaspancek1
Uporabljala sem ga (tudi Muro 4) pri obeh mulcih (sedaj ga že nakaj časa ne več, zato bi bilo ga najbrž pametno prodat user posted image ). Je dober voziček, imela sem samo športni del (in po potrebi zimsko vrečo - kar je meni super, ker v avtu nimam prostora za kakšno trdo košaro). V bistvu nimam pripomb, razen seveda tega, da je to res TERENEC - velik in predvsem težek! Tako kot večina lastnikov takšnih terencev, čez čas za v avto kupiš še kakšno marelo. Sicer so velika napihljiva kolesa fajn, niso pa tako zelo nujno potrebna (vsaj ne v več kot 90% časa) - po neutrjenem makedamu smo prevozili (ampak res težko) tudi z našo marelo z manjšimi kolesi, medtem ko je en Hauck terenec ostal vkopan. user posted image Skratka - če bi danes kupovala (ko imamo res tudi malo bolj urejen teren okrog hiše), bi kupila nekaj enostavnega, malo manjšega in lažjega. Vsekakor je meni pomembno, da se sedež čisto poleže (in lahko voziček brez košare uporabljaš od rojstva), da se da obračat sedež v obe smeri, da se enostavno zloži, da ni pretežek in prevelik. Všeč mi je npr. tale MC ali Bebeconfort Elea:
http://www.maxi-cosi.de/de-de/produkte/kinderwagen/kinderwagen/elea.aspx
Čeprav tudi ta ni med lahkokatergorniki, kolikor vidim user posted image
Eh ja, idealnega vozička še niso naredili user posted image , še dobro, da ga ne bomo več potrebovali.user posted image

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
2.12.2011 15:32:20   
nejma
Ojla,
še enkrat postavljam vprašanje glede vozička Hauck Viper 2012? Atanujem v mestu in se bom vozila z dojenčkom po pločniku...tako da ne vidim potrebe po nekem težkem vozičku za vožnjo po makadamu. Tudi cenovno je ugoden, saj stane cel komplet le 320 eur(košara, športni del in lupinica). Aliima katera kak komentar? Ker tukaj piše le o maxi Cosi Mura 3 in 4, ki pa je cenovno bistveno dražji.
Hvala za odgovor.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
5.12.2011 13:57:40   
amon
Jaz imam muro3.. kot je ena napisala mi je bilo pomembno, da se športni del čisto poleže, da se obrača v obe smeri. Vse lepo in prav ampak odlagalna košara spodaj je pa en velik minus, saj je kar majhna in nepraktična. Aja, pa strehica me je malo razočarala, ker premalo varuje pred soncem, sploh ko se športni del poleže.

(odgovor članu nejma)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
16.12.2011 18:20:13   
Aleda
IZVIRNO SPOROČILO: amon

Jaz imam muro3.. kot je ena napisala mi je bilo pomembno, da se športni del čisto poleže, da se obrača v obe smeri. Vse lepo in prav ampak odlagalna košara spodaj je pa en velik minus, saj je kar majhna in nepraktična. Aja, pa strehica me je malo razočarala, ker premalo varuje pred soncem, sploh ko se športni del poleže.


Jaz sem tudi kupila muro 3. Zdaj pa ne vem če se nisem malo prenaglila in bi bla boljša 4.Kako se obnese mura 3 na makadamu, po gozdu...?

(odgovor članu amon)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
19.12.2011 22:17:15   
amon
Jaz sem z muro3 še po njivi šla, haha. Po makadamu ni delalo večjih problemov, niti po gozdu.
V bistvu mi je osebno bolj všeč mura4. Glede praktičnosti pa mi je boljša mura3. Zakaj? Ker ko grem na kavo v kak kafič lažje zapeljem med nogami od miz je tako voziček bližje mizi user posted image .

(odgovor članu Aleda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
20.12.2011 12:07:11   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nejma
Ojla,
še enkrat postavljam vprašanje glede vozička Hauck Viper 2012? Atanujem v mestu in se bom vozila z dojenčkom po pločniku...tako da ne vidim potrebe po nekem težkem vozičku za vožnjo po makadamu. Tudi cenovno je ugoden, saj stane cel komplet le 320 eur(košara, športni del in lupinica). Aliima katera kak komentar? Ker tukaj piše le o maxi Cosi Mura 3 in 4, ki pa je cenovno bistveno dražji.
Hvala za odgovor.


sem pogledala link - men se zdi kar ok. ni zdej isto kot mura, ampak ti enega otroka komot prenese. jaz sem mela PP in nato pikolo romer (cenovno zelo poceni); kvalitetno je taka razlika - sem se tok nasrala da mi je še zdaj žal. tako da pazi in bodi previdna - srednji cenovni razred po moje še gre, najnižji pa je že taka razlika da te bo glava bolela. hauck so kar ok vozički, tako da imho bi to blo še ok (mura je res top of the notch, samo nimamo vsi za take vozičke).

(odgovor članu nejma)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
23.1.2012 18:55:41   
amyZ
Tiste, ki imate ta voziček...kako velik avto imate? Jaz nameravam kupiti večjega, ker v C1 bi šla mogoče samo kakšna marela, in ne bi rada prevelik avto. Nekaj manjšega ampak s kapaciteto, da dobim vsaj ogrodje vozička v prtljažnik, magari da stoji pokonci.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
27.1.2012 11:36:45   
monita
meni je vizualno zelo všeč mura 4 in sva ga tudi hotela kupit, ampak mi ni bil všeč športni del, ker ima samo tisto ročko in ne cel varnostni pas pred otrokom ko sedi; pride samo mala ročica in se mi je zdelo da lahko otrok am pri strani ven pade...

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
27.1.2012 11:45:10   
amyZ
Mura ima tako pas kot tudi ročko. Vsaj mura 3, ki sem jo kupila včeraj. Pas je nastavljiv v treh višinah in prilagodljiv, ter snemljiv. Ročka pa je za potem, ko je otrok že večji in rabi med nogami malce več prostora in se že bolj varno pelje.
Če dobro pogledaš slike ali voziček boš videla.


(odgovor članu monita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
27.1.2012 11:46:39   
monita
ja vem da ima pas... narobe sem napisala, pač motilo me je to, ker ta ročka ne pride skos in skos okrog oz. v polkrog, ampak je samo na sredini pred otrokom...

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
27.1.2012 21:32:28   
ilanaaa10
mene pa zanima če lahko ta voziček pereš oziroma glede na to da imajo ti novi modeli 2012 v modri barvi zraven podlogo malo svetlejšo, kot da bi bla siva se mi zdi da se bol pogosto umaže...bi šlo to vzet dol in oprat? ker se mi zdi da je tak 'penast' za sedet..

_____________________________

moja pikica vedno boš v mojem srčku!!!

(odgovor članu monita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
30.1.2012 10:04:13   
amyZ
To ti lahko kar jaz odgovorim, ker je moj, ko sva ga kupila, celega pregledal in poskušal razstaviti. Prevleka gre dol vendar z nekaj truda. Zgornji del penasti gre na začetku čisto ok dol, potem pa je s spodnjim delom povezan v tiste del, ki gre pod voziček, tako da je potrebno nekaj časa in razstavljanja. Verjetno se tudi nazaj gor težje montira. Se pa pere na roke, ampak baje se ne umaže kar tako, ker ne vpija in se hitro očisti. Moja kolegica prevleke nikdar ni dajala dol in je voziček čist.

(odgovor članu ilanaaa10)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
30.1.2012 22:18:41   
amon
Ravno pred par dnevi sem snela dol prevleko in ga oprala kar v pralnem stroju. Najprej dala program namakanje, nato pa ga oprala na 30 stopinjah in z nizko centrifugo user posted image . Skrčilo se ni nič, lepo oprano. 

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
22.3.2012 11:27:07   
vito2011
Pozdravljene,
mene pa zanima ali bi lahko svojega 3 meseca starega sina že posadila v športni sedež Mure 4?
Ker me skrbi zaradii hrbtenice, saj športni sedež Mure ni popolnoma položen..
Nikjer pa ne najdem kakšne specifikacije, saj naj bi imeli nekateri vozički posebej napisano ali so njihovi
športni sedeži primerni že za dojenčke ali ne..Sinko namreč že kar protestira v globoki košari, sama pa ne vem kaj
naj naredim, saj me nekateri strašijo, da lahko gre otrok v športni sedež šele ko dopolni 5 mesecev...
Prosim za nasvet.

(odgovor članu amon)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
22.3.2012 12:44:10   
zaspancek1
Kot sem že zgoraj napisala - smo ga uporabljali od rojstva dalje brez košare. Prav tako ga na nekaterih trgih še vedno prodajajo kot primernega od rojstva dalje (brez košare), pri nas pa je še do leta 2008 bila opcija mehke košare, ki jo položiš na športni del, danes pa tega ni več (če ne zaradi drugega, pač zato, da kupiš še košaro).
Skratka - ja, meni je čisto primeren voziček od rojstva dalje (ok, mogoče je sedaj strehica malo majhna in potrevuješ še kakšnega peppenyja), torej tudi od treh mesecev dalje.

(odgovor članu vito2011)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
22.3.2012 15:59:28   
vito2011
Ja, sem hotela še 1x preveriti ali tisto zgoraj drži user posted image . Sem zelo vesela, bom poskusila, da ga ne rabimveč mučiti z košaro. Kaj pa kratek sprehod z lupinico, se to priporoča ali ne? Ravno danes sem nabavila original senčnik Maxi cosi..če bi prej vedela, bi raje kupila tega pepenyja.. Ja, ravno to se bojim, da ga ne napiha v športnem delu...bi torej zadostovala ta stvar? in ali mu je pod kolena potrebno dati zvito brisačo? Hvala.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
23.3.2012 7:16:28   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: vito2011

Ja, sem hotela še 1x preveriti ali tisto zgoraj drži user posted image . Sem zelo vesela, bom poskusila, da ga ne rabimveč mučiti z košaro. Kaj pa kratek sprehod z lupinico, se to priporoča ali ne? Ravno danes sem nabavila original senčnik Maxi cosi..če bi prej vedela, bi raje kupila tega pepenyja.. Ja, ravno to se bojim, da ga ne napiha v športnem delu...bi torej zadostovala ta stvar? in ali mu je pod kolena potrebno dati zvito brisačo? Hvala.


Lupinica se ne priporoča za kaj takšnega, raje kar športni del in podložena kolena.

(odgovor članu vito2011)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
1.4.2012 10:34:09   
_martina
Mura 4 je zakon! user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
3.4.2012 14:30:53   
amyZ
Jaz ful opažam kako mamice vozijo svoje otročke kar v lupinicah okoli na sprehodih. Ne rečem recimo v trgovino, ampak dnevno na sprehode pa jaz ne bi nikdar prakticirala. Raje sem kupila košaro, ker je prave oblike in pa tudi dosti zaprta, in bom vozila na sprehode od začetka z njo, kolikor se bo pač dalo.
Kolegica ima drug voziček in malega vozi tudi v 6mesecu še vedno v košari. Je pa res odvisno od otroka. Čeprav jaz upam, da pri nekaterih stvareh ne bom takoj popustila in bom poskusila zdržat, če je pač treba user posted image . Bomo videli user posted image .

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
3.4.2012 16:41:31   
_martina
Jaz tudi nikoli nisem vozila otroka okoli v lupinici. To smo uporabljali samo v avtu. Ne zdi se mi glih udoben položaj za otroka.
Kar se košare tiče, je pri Muri nimamo. Ker je sin star 4 mesece in noče več ležati, ampak se dviga. Tako da ga dam v polsedeči položaj, malo gleda okoli, ko zaspi ga pa poležim. In ne pogrešamo košare sploh. Če bi bil čisto micen, bi pa vzela košaro ja.

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
4.4.2012 17:53:12   
vito2011
Hvala vsem za odgovore. Jutri grem preizkusiti športni del vozička. Mi lahko daste nasvet, kaj naj naredim za veter - da ga ne bo napihalo, ker Mura ima zelo nizko strehico ( no, saj veste )? Ali ga pokrijete z dekico oz ali ste nabavile tisto original zimsko vrečo? In ali je potreben vzglavnik? Malce smešna vprašanja, ampak sem popolnoma neizkušena na tem področju...Hvala lepa. lp

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
5.4.2012 9:02:42   
_martina
Jaz bi ga dala v športni del (če sem prav prebrala je star 3 mesece). Vreče mi nimamo, jo bomo nabavili za naslednjo zimo. Če piha jaz mojega zadekam in ko zaspi, ga pokrijem skoraj do noska user posted image Tako da ga ne zebe in da mu ne piha v obraz.
Jaz sina ne vozim v čisto ležečem položaju, ampak v malo dvignjenem (druga stopnja) in ne rabi vzglavnika.
Probajte pa sproti boste vidli če je ok ali ne. user posted image

(odgovor članu vito2011)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Maxi-cosi Mura 3 ali 4
5.4.2012 10:33:33   
vito2011
Hvala za super odgovor - bova šla danes na teren :)

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?