|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Varno krvodajalstvo?
1.2.2008 21:14:23   
Anonimen
Sicer sm iz stroke, sam vseeno mi že nekaj dni po glavi roji eno vprašanje(in nanj ne najdem odgovora)- ali krvodajalcu, ki da kri, naredijo kakšne preiskave na hepatitis, hiv, in podobno, ali ne? Če da, vsakič ko da kri, tudi če ni v kateri od rizičnih skupin?
 
Zanima me iz vidika človeka, ki kri prejme. Zanima me, koliko varna je kri v Sloveniji.

Res je, da nisem še slišala za okužbe s krvjo krvodajalca pri nas, pa vseeno. Malo sem skeptična.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Varno krvodajalstvo?
1.2.2008 21:15:39   
Anonimen
Jaz sem krvodajalka. Naredijo ti vse preiskave.Vsakič, ko daš kri, vse pregledajo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Varno krvodajalstvo?
1.2.2008 21:17:20   
Anonimen
Torej tud na hiv, aids in podobno?
Bojim se, da ga lahko dobiš preko transfuzije, čeprav vem, da je to bolj malo možno, pa vseeno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Varno krvodajalstvo?
1.2.2008 21:20:47   
Anonimen
Seveda pregledajo. Nič se bati, ker pri nas še nikoli ni bilo primera, ki bi se okužil z darovano krvjo.
Vsaj tako pravi statistika.Moraš pa pred vzemom izpolnit vprašalnik v katerem navedeš tudi to, koliko partnerjev si imel in podobno.......,ali si homoseksualec....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Varno krvodajalstvo?
1.2.2008 21:28:56   
Blueberry
Jaz bi tak rada dala kri, pa vedno ko pridem tja mam visok pulz.user posted image 117. Saj vem da je malo nervoze pa straha vmes, samo nevem kaj naj naredim, da mi bo pa 1 x le uspelo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Varno krvodajalstvo?
1.2.2008 21:49:56   
trnuljčica
Testirajo vedno. Se pa najde kdaj kakšen pameten, ki to ve, pa ga je strah če je okužen z HIV pa gre na transfuzijo namesto na infekcijsko ( čeprav je tam anonimno). Maš vsakih čudakov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Varno krvodajalstvo?
1.2.2008 21:51:44   
Anonimen
O maj gat, trnjulčica. Upam, da ga odkrijejo. Da ne trpi kak revež.

(odgovor članu trnuljčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Varno krvodajalstvo?
1.2.2008 21:53:26   
trnuljčica
Saj ti pravim, da testirajo. Takšne krvi ne dobi nihče. No, saj to je zelo redko. Sem pa slišala, da se je zgodilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Varno krvodajalstvo?
1.2.2008 21:55:25   
trnuljčica
Tako, da brez skrbi. Transfuzija je pri nas varna že nekaj časa.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Varno krvodajalstvo?
2.2.2008 9:42:42   
katra55
Vso kri pregledajo. Če pa spadaš v rizično skupino pa te že prej zavrnejo.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Varno krvodajalstvo?
2.2.2008 9:54:12   
tinatona
Ja vsako kri pregledajo. Potem pa ta kri nekaj časa ˝stoji˝ in jo še enkrat sčekirajo. Tako da ni šans da bi kaj izpustili... Rizične pa itak zavrnejo že pred odvzemom.

LP

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Varno krvodajalstvo?
2.2.2008 9:59:58   
al1*
Ja, vse pregledajo, pred odvzemom greš k zdravniku, zavrnejo vse, ki so v rizičnih skupinah, ki imajo virozo, ki imajo tatoo ali pirsing...
Jaz sem na naši šoli zadolžena za organiziranje krvodajalskih akcij in srednješolci pač grejo, ker dobijo prost danuser posted image . Potem pa jih kakih 40% vedno zavrnejo.


_____________________________

lp


(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Varno krvodajalstvo?
2.2.2008 10:03:31   
Anonimen
Pri nas je krvodajalstvo na vrhunski ravni,glede varnosti.Vsak je pred oduzemom sproti vsakič pregledan in kontroliran.Pa ne samo darovalec,vsakič preden dajo transfuzijo,ponovno pregledajo kri,ki je v vrečki.

(odgovor članu tinatona)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Varno krvodajalstvo?
2.2.2008 13:22:53   
mia-2
Lahko ti iz prve roke povem ker delam na transfuziji.Vsakega krvodajalca vsakič ko pride pregledajo na hepatitis B,C ,HIV in sifilis.Vsakič se tudi dela krvna skupina, ker danes ni pomembna samo krvna grupa in rh faktor ampak še druga protitelesa.LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Varno krvodajalstvo?
2.2.2008 13:31:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mia-2
Lahko ti iz prve roke povem ker delam na transfuziji.Vsakega krvodajalca vsakič ko pride pregledajo na hepatitis B,C ,HIV in sifilis.Vsakič se tudi dela krvna skupina, ker danes ni pomembna samo krvna grupa in rh faktor ampak še druga protitelesa.LP


Hvala. Si me potolažila.user posted image

Sej je takšna direktiva v vseh slovenskih bolnišnicah, kajne?

(odgovor članu mia-2)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Varno krvodajalstvo?
2.2.2008 13:35:35   
Anonimen
Aja, pa da vam razjasnim, zakaj sprašujem. Lani sem bila štirikrat v bolnišnici, zaradi obilne ginekološke krvavitve, tudi po 27 dni skupaj sem krvavela(adenomioza). Bila sem slabokrvna. In grozilo mi je, da dobim kri. Pa je na srečo do danes še nisem potrebovala. Zdaj spet krvavim, in začela sem se spraševati o varnosti, če prejmem kri od nekoga drugega. To je to. Če ne bi dobila zagotovila, da je varna(zanima me za Maribor), ne vem, kaj bi nardila- vrjetno bi se odločila za avtotransfuzijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?