|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:15:00   
pety78
Za mesec maj je predvidena poraba električne energije za 82,68 EUR. Kaj pravite, se vam zdi to veliko za trosobno stanovanje? Imamo pa seveda večino gospodinjskih aparatov (pralni stroj, sušilni stroj, ki je energijski razred B, ....), TV in računalnik.

Naj povem, da so nam ta znesek izračunali po ponovnem popisu števca, tako da naj bi tak bil realen.

Aja, za toplo vodo imamo v kopalnici bojler, ki je star cca 2 leti.

Kaj mislite, da nam tolk štroma porabi? user posted image

_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:18:05   
Marogica
Mi ga imamo okrog 45€, smo 4-članska familija z vsemi aparati, kar je možnouser posted image , na elektriko. Tako, da meni se zdi dosti. Je pa res, da mi varčujemo tako, da perem samo čez vikend, pomivalca vklopim zvečer, ko je poceni tok, sušilca uporabljam zelo, zelo redko....Če pa že, pa takrat, ko je nižja tarifa.  

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:19:27   
Naja31
A so vam povečali pavšal?
Je bil poračun previsok?

Na elektru si lahko izposodiš neke napravice ki ti izmerijo največjega porabnika el. energije.
A bojler imate prižgan 24h?

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:22:13   
Anonimen
3-sobno stanovanje ali 2-sobno - poraba elektrike po moje sploh nima veze s sobami - bolj koliko aparatov laufauser posted image
mi imamo 2 sobno pa imam na mesec 40€. imam pa dvofazni tok - se pravi cenejša energija ob sobotah in nedeljah, ter čez teden nekje od 22 ure pa zjutraj do 6. tako da res pazim, da vklopimo bojler samo ponoči, ter da dam prat samo ponoči in čez vikende, pa tudi likam čez vikend. in sem že delala kalkulacijo, če ne bi ravnala tako preudarno, da bi potrošili ter plačali res veliko več elektrike.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:22:18   
pety78
A bojler imate prižgan 24h?


Mogoče je bila res napaka v bojlerju, ker je bil skoz prižgan, vendar ne na največji temperaturi.
Kje pa si lahko sposodiš te naprave?

_____________________________



(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:22:29   
mojcaziga
Tudi meni se zdi veliko. Smo 3-je v 3,5 sobnem stanovanju in imamo 4 računalnike (1-2 sta vklopljena 24ur dnevno), 2 tv-ja, pomivalnega, sušilnega,............ in plačamo malo čez 40€, pa letos smo še nazaj dobili malo čez 100€ pri poračunu. Je pa res, da perem in sušim ter likam med vikendom na nizko tarifo.
Si pa sama večkrat popišem števec in imam doma razšredelnico in si tako sama računam porabo in povprečje in potem takoj vem, če je Elektro kaj zaj*******, pa tudi svojo porabo nekako nadziram
lp, mojca

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:22:39   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

A bojler imate prižgan 24h?


Mogoče je bila res napaka v bojlerju, ker je bil skoz prižgan, vendar ne na največji temperaturi.
A te naprave si sposodiš brezplačno?



_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:23:10   
pety78
Očitno bo res treba v akcijo.

< Sporočilo je popravil pety78 -- 26.5.2008 8:24:14 >


_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:29:44   
Volga
Pri nas se, zgleda, z elektriko prehranjujemo. Nekaj čez 90 evrov nas pride mesečno. Pa se več ne sprašujeva, od kod. user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:33:40   
noe
Mi smo tudi 4 in porabimo od 30 do 40  evrov mesečno, S tem, da imamo vse aparate razen bojlerja.Pa ober staro skrinjo, ki po moje žere el.  kot  user posted image .
A misliš da bojler manj žere , če ga izklapljaš??
Po moje ne ker mora potem mrzlo segrevat, drugače pa samo "dogreva" do željene temparature.
Plačujem pa skoraj isto oz. malo manj sedaj ko imam samo en tok,  kot prej ko sem imela še cenejši tok in bojler, pa še pazila sem , da sem uporabljala cenejšega.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:38:29   
Naja30
Meni se zdi zelo veliko.
Mi imamo tudi vse kar je možno na elektriko, pozimi se grejemo s klimo, pa plačamo okoli 40 na mesec.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:39:07   
Pobalami
Mislim, da je bojler zelo velik porabnik el. energije. jaz imam prižganega ene 3 ure na dan.

Se mi zdi, da imate kar veliko za plačat.

Voda v bojlerju se ne shladi tako hitro. Mogoče ga očistite vodnega kamna.

< Sporočilo je popravil Pobalami -- 26.5.2008 8:42:08 >

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:41:58   
zvesta
Pri nas nas je v bajti 7. Z vsemi možnimi aparati x2. Dva pralna stroja, dva boljerja priklopljena 24/7, dva štedilnika, dva hladilnik, 3 računalniki vklopljeni cel dan, ogromno v glavnem. In mesečni znesek 86 €.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:45:18   
Anuška79
Dvostanovanjska hiša z običajnimi gosp. aparati, računalniki itd ....mesečno cca. 60 evrov

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:47:35   
Naja30
Mi imamo pa ves čas prižgan bojler. Sploh ga ne izklapljam user posted image

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:49:55   
Anonimen
Veliko je. a imate klimo?

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 8:54:00   
andrej77
pri nas smo trije, mesečno plačujemo med 30 in 40 EUR za elektriko, s tem da kar varčujemo npr. TV je popolnoma izklopljen, ko se ga ne gleda (ni na "stand by"), tudi monitor od računalnika izključujemo, ko se računalnika ne rabi, s tem, da je škatla od računalnika vklopljena 24 ur na dan, imamo vedno vklopljena 2 novejša bojlerja (eden 5 litrski) na srednjo temperaturo, peremo pretežno čez vikend (1x tudi čez teden, če je potreba zaradi user posted image ), kle sta še skrinja in hladilnik... po nepotrebnem ne gorijo luči... malo se da na prišparat

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 9:12:20   
tatam
Pri nas sta dve gospodinjstvi-mi 7 članov,zgoraj moja starša.Torej vsi aparati ×2 in plačamo po novem 75€. Kuhamo na elektriko,pralni pri nas nonstop leti,pa še kaj...

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 9:16:48   
Anonimen
A mate bojler?

K midva mava tud trisobno, stroj in sušilc laufata ene 5xtedensko, računalnik skoz, v bistvu nič preveč ne šparava pa mava ful ful manj el. za plačat.

(odgovor članu tatam)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 9:17:45   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Veliko je. a imate klimo?


Ne, klime nimamo.

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 9:42:36   
aluš
Ja, je veliko. Mi imamo dvostanovanjsko hišo. V njej živimo dve družini - vsaka v svojem nadstropju, to je 4 odrasli in 5 otrok. Uporabljamo vsi skupaj: 2 pralna stroja, 2 sušilna stroja, 2 pomivalna stroja, 2 hladilnika, 2 infra pečki, 1 skrinja, 2 računalnika, 3 TV. Likamo tudi oboji. Bojler imamo pa na drva (pozimi) oz. olje poleti. Imamo pa samo eno tarifo. Pazimo nič. Jaz v povrečju perem perilo 1-2x na dan, ob vikendih po 3x dnevno. Sušilec laufa veliko, pomivalc vsak dan vsaj 1x, likam povprečno 4 ure tedensko. Sostanovalci zgoraj pa "delajo" podobno. In imamo račun 86 eur.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 9:53:07   
srki
Nas je 6, pa do sedaj še ni bilo več kot 50 eur/mesec.

Pa peremo kadar se nam zahoče, nimamo pa sušilca in bojlerjev, če to kaj šteje.

Tudi poračun je prišel - 19 eur.

Po mojem so tile bojlerji kar velik strošek, če pomislim, da stara mama po mamini strani živi sama, pere si na roke, ima pa dva bojlerja iz samo za sebe plačuje 30 eur/ mesec. To je veliko. Pa še poračuna je dobila +163 eur. Smo študirali, če je mogoče skrinja tisti krivec, ker se ji ne izklaplja redno, očitno nekaj ne štima.

Al je pa možno, da se popisovalci zmotijo v številkah?

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 9:58:32   
Anonimen
Midva sva dva.Pralni stroj kar veliko pere, ker smo na kmetih.user posted image Bojler je prižgan non-stop, ker če ga izklapljaš še več porabi.Pečica peče vsak dan, če ne kruh, pa kaj drugega.Kuham na elektriko.Skrinja tudi laufa celo leto.
Poračun je bil 00, mesečni obrok pa po tanovem 33 evrov.
Je pa res, da od oktobra do maja kuham na štedilniku na drva.To se veliko pozna.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 10:41:51   
Maxica
Veliko se mi zdi. Pri nas pride toliko za celo hišo, z dvema družinama (2+4 ljudi), pa ni lih, da bi pazili na porabo.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Račun za el. energijo :(
26.5.2008 11:42:51   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Mi ga imamo okrog 45€, smo 4-članska familija z vsemi aparati, kar je možnouser posted image , na elektriko. Tako, da meni se zdi dosti. Je pa res, da mi varčujemo tako, da perem samo čez vikend, pomivalca vklopim zvečer, ko je poceni tok, sušilca uporabljam zelo, zelo redko....Če pa že, pa takrat, ko je nižja tarifa.  


mi tud, s tem, da ne pazim kdaj perem user posted image

operem cca. 4 stroje/teden (9kg pralni stroj) in posušim cca. 4 stroje/teden (8kg sušilec), pomivalni stroj pere cca. 6x/teden (tale pa res zvečer preden grem spat, ker mi gre na živce, da pere)

bojlerja nimamo, imamo pa klimo, ki je vklopljena samo poleti po potrebi user posted image  

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?