|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Animacija pri hranjenju
13.7.2008 23:17:26   
picola1
Mene pa zanima, ali 'morate' vaše dojenčke s čim animirati oz. zamotiit zraven hranjenja. In ali se vam to zdi vredu?
Naša je kakor kdaj...(9 mes) Včasih lepo je, včasih pa ji moram dat knjigico al pa kake stvari, da jih meče na tla al pa daje zraven v usta, da se zamoti. Včasih se mi tut zdi, da poje ful malo in ji takrat dam kaj v roke, jaz pa ji dam še par žlic...
Sem pa po branju v eni temi o prehranjevanju začela razmišljat o tem, da to najbrž ni kaj preveč ok, ker otrok v bistvu sploh ne ve, da je. Samo usta odpira, sploh ne vidi, da je in kar naenkrat je sit...Me spominja na sedenje pred TV-jem in basanje s čipsom ali čim podobnim...Na koncu sploh nimaš pojma, da si jedel (in kaj si jedel), sit si pa tako, da dihat ne moreš...
Kaj menite o tem?

P.s: A to sploh spada pod Uvajanje goste hrane?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Animacija pri hranjenju
13.7.2008 23:19:13   
Anonimen
Ja, zamotim jo. NE, ni mi v redu.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Animacija pri hranjenju
14.7.2008 0:03:38   
polma
Upam da bo meni ratalo, ko pride GH-tko da se ne mislim zdaj pametno delat, smo še zelo daleč od GH. Ti pa lahko povem iz prve roke, kako zgleda kosilo z malčkom ki so ga animirali med hranjenjem: katastrofa! Kot ti praviš, sploh ne loči med hranjenjem in igranjem. Prej je metal po tleh igrače, zdaj pa hrano.  Če ga sploh uspejo obdržat za mizo. Meni se zelo smili, ker ga potem stalno kregajo in opominjajo, da je kosilo in da mora bit pri miruuser posted image . Sploh  se mi smili zato, ke rsem bila parkrat prisotna ko je začel jesti GH in je bil res zelo priden jedec. In zakaj so ga šli zmest temi igračami-to po mojem še sami ne vejo.
No, jaz sem se iz tega primera naučila, da bom v skrajni sili posegla tudi po kaki finti z igračko. Ampak res samo v skrajni sili. Upam na najboljše, rezultat bom pa lahko objavila čez dobre pol letauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Animacija pri hranjenju
14.7.2008 8:01:59   
mateyka
se mi zdi, da je pri tamalih klasika, da ratajo noro "bizi", ko je treba jest. lahko jim je dolgčas do nezavesti, ampak ko jemo - ohoho, je pa treba noro stvari opravit pod nujno user posted image vsaj pri naši - neki pobrat, pogledat, razstavit.. whatever, samo da je "neki" medtem ko jé user posted image

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Animacija pri hranjenju
14.7.2008 8:34:56   
nuala
Ne, nikoli nisem animirala otrok pri hranjenju, nikoli jim nisem govorila o "še eni žlički za očija", nikoli jim ni hrane prinašal v usta helikopter in nikoli nisem letala za njimi z žlico.
Tega namreč ne podpiram. Otrok naj je, če je lačen. In kmalu bo dojel, da je zanj bolje da je, kadar je hrana na razpolago. Sicer utegne biti lačen takrat, ko hrane ni.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Animacija pri hranjenju
14.7.2008 8:54:31   
ThinkPink
Jaz mojo animiram tako, da dam tudi njej žličko in z njo meša po hrani, hrani mene ipd. Medtem pa jaz hranim njo. Če je res lačna (prvih nekaj žličk) potem ne rabi nobene dodatne animacije, ko pa poteši najhujšo lakoto pa rabi tudi dogajanje okoli, da še vsaj nekaj poje. In ne, tega ne odobravam, ampak ne vem kaj naj druga storim kot da jo zamotim z nekim delom. Z drugega vidika, pa se na tak način uči sama jesti in veščin z žličko. Aja, drugih igrač ji pa med jedjo ne dajem (ker tako vse zmeče dol in je potem vse zapacano).

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Animacija pri hranjenju
14.7.2008 10:43:22   
urskas
Ne, nikoli nisem animirala otrok pri hranjenju, nikoli jim nisem govorila o "še eni žlički za očija", nikoli jim ni hrane prinašal v usta helikopter in nikoli nisem letala za njimi z žlico.
Tega namreč ne podpiram. Otrok naj je, če je lačen. In kmalu bo dojel, da je zanj bolje da je, kadar je hrana na razpolago. Sicer utegne biti lačen takrat, ko hrane ni.


Očitno je, da so otroci med seboj zelo različni.
PRi nas je potrebna animacija vsakič, tudi za pudinge in skutke, le sladoled je izjema.
V glavnem moja ta starejša hči im 3,5 let in res nikoli še ni z užitkom začela obroka. Ali sploh kdaj pokazala oz. izrazila, da je lačna, ali da si nekaj želi jesti...

Pa ne mi rečt, da ni lačna, ker se nam dostikrat zgodi da reče, da ji je slabo (pa soloh ne pozna tega občutka) ali pa jo boli trebušček. AMpak ko se naje težave izginejo. Torej je lačna in se tega ne zaveda.
Zato je animacija nujno zlo.

LP,

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Animacija pri hranjenju
14.7.2008 12:29:32   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: urskas

Ne, nikoli nisem animirala otrok pri hranjenju, nikoli jim nisem govorila o "še eni žlički za očija", nikoli jim ni hrane prinašal v usta helikopter in nikoli nisem letala za njimi z žlico.
Tega namreč ne podpiram. Otrok naj je, če je lačen. In kmalu bo dojel, da je zanj bolje da je, kadar je hrana na razpolago. Sicer utegne biti lačen takrat, ko hrane ni.


Očitno je, da so otroci med seboj zelo različni.
PRi nas je potrebna animacija vsakič, tudi za pudinge in skutke, le sladoled je izjema.
V glavnem moja ta starejša hči im 3,5 let in res nikoli še ni z užitkom začela obroka. Ali sploh kdaj pokazala oz. izrazila, da je lačna, ali da si nekaj želi jesti...

Pa ne mi rečt, da ni lačna, ker se nam dostikrat zgodi da reče, da ji je slabo (pa soloh ne pozna tega občutka) ali pa jo boli trebušček. AMpak ko se naje težave izginejo. Torej je lačna in se tega ne zaveda.
Zato je animacija nujno zlo.

LP,


se podpišem pod tole.

Je pa res, da sama tudi ne podpiram ravno te animacije, ampak naš otrok n je - sploh. Tudi po cel dan ne bi jedel, samo čedalje bolj isten je - hrana mu je nujno zlo, pa še škoda časa mu je zato. Zato je še vedno najbolje, da gleda kako knjigico in zraven pridno odpira usta.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Animacija pri hranjenju
14.7.2008 13:40:46   
Zanica
jaz moram svojo hčerko skoz animirat, 13 mes. je stara. Ni šanse da mirno sedi, posebej če ve da od mene lahko dobi nekaj boljše kot hrana- zizo user posted image . Seveda da bi najraje da mirno sedi in je. But no!
Če jo hrani tašča (tašča jo ma čez dan-služba pač), pa poje normalno. Ampak jo tudi ona mora z nečim z-animirati...

< Sporočilo je popravil Zanica -- 14.7.2008 13:42:13 >

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Animacija pri hranjenju
14.7.2008 14:12:10   
Naja30
Ne animiram je. S hranjenjem nimamo problemov, če pa kakšen dan česa noče jest, pa pač ne je. Otrok ima naravni občutek za lakoto in sitost in če ga animiramo in silimo jest, ga lahko zelo zgodaj izgubi.
Seveda je pri neješčih otrocih druga pesem.

< Sporočilo je popravil Naja3 -- 14.7.2008 14:13:16 >

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Animacija pri hranjenju
14.7.2008 21:43:42   
picola1
No, danes sem ukinila animacijo. Je še kar šlo, sicer malo težje in počasneje, občasno sem jo tut morala mal zamotit, ker je kar skakala v svojem stolčkui gor in dol (zdej je to pogruntala in skos to dela...user posted image )...Tako da od zdej naprej animacija odpade, ker drugače kar lepo je, še posebej, če ji je kaj dobro.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Animacija pri hranjenju
14.7.2008 23:26:27   
wing
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

se mi zdi, da je pri tamalih klasika, da ratajo noro "bizi", ko je treba jest. lahko jim je dolgčas do nezavesti, ampak ko jemo - ohoho, je pa treba noro stvari opravit pod nujno user posted image vsaj pri naši - neki pobrat, pogledat, razstavit.. whatever, samo da je "neki" medtem ko jé user posted image


Haha, bo kar držalo.user posted image user posted image user posted image Vse je takrat zanimivo kot nevemkaj. Če ni igrače na mizici, pa je nek vrag tam spodaj, pri nogicah, ko tak vztrajno gleda dol in zaboga ne dvigne glave. Superca za cefranje živcev, posebej, ko se utrujaš in trudiš s kuhanjem, da res dobi kao kvaliteten obrok, potem pa kvaliteta ostane v celoti nedotaknjena. Juhuhu, bravo mami!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Animacija pri hranjenju
15.7.2008 7:12:32   
Ronči
Tudi, vendar vse manj. Včasih se je igračla med jedjo, sedaj pa ji dam žlico in meša hrano in hrani mene (sebi še nikoli ni uspela dat v usta, mene pa veselo hrani).
Počasi se bo naučila, da mora tudi sebi hrano dat v usta, in tako se bo čez igro naučila sama jest. No, z roko ji gre, z žlico je pa še nerodna.

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Animacija pri hranjenju
15.7.2008 10:33:57   
Lianna
Sem pazila že zelo neješče otroke, pa jih nisem nikoli animirala. Sem jim že od vsega začetka dala vedt, da ko je čas za obroke ni nobenega igranja. Se mirno sedi za mizo in je. Nisem pa nikoli otroka silila k hrani. Poje kot mu paše.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Animacija pri hranjenju
15.7.2008 11:23:05   
Solero
Ga ne animiram. Če ga hrana več ne zanima, neham s hranjenjem, pa se greva raje še malo igrat. Sicer je priden jedec, ampak med hranjenjem nikoli ni blizu nobene igrače. Pa tudi pridejo dnevi, ko se mu ne da jest in niti slučajno takrat ne animiram hranjenja.
Zdaj že ve, da ko se ga da v stolček, se bo jedlo.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Animacija pri hranjenju
15.7.2008 12:41:00   
pršut
IZVIRNO SPOROČILO: wing

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

se mi zdi, da je pri tamalih klasika, da ratajo noro "bizi", ko je treba jest. lahko jim je dolgčas do nezavesti, ampak ko jemo - ohoho, je pa treba noro stvari opravit pod nujno user posted image vsaj pri naši - neki pobrat, pogledat, razstavit.. whatever, samo da je "neki" medtem ko jé user posted image



Haha, bo kar držalo.user posted image user posted image user posted image Vse je takrat zanimivo kot nevemkaj. Če ni igrače na mizici, pa je nek vrag tam spodaj, pri nogicah, ko tak vztrajno gleda dol in zaboga ne dvigne glave. Superca za cefranje živcev, posebej, ko se utrujaš in trudiš s kuhanjem, da res dobi kao kvaliteten obrok, potem pa kvaliteta ostane v celoti nedotaknjena. Juhuhu, bravo mami!!!!user posted image user posted image user posted image


Oboje drži kot pribito. user posted image Nismo pa še v fazi razstavljanja. 

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Animacija pri hranjenju
15.7.2008 13:54:34   
skuštrana
Jaz svojih ne animiram. Če sta lačna bosta jedla, če ne pač ne..Big deal.Še vsak otrok bo jedel, ko in če bo dovolj lačen.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu pršut)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Animacija pri hranjenju
29.7.2008 23:06:48   
picola1
No...14 dni je mimo, odkar je več ne animiram. Rezultat: pri jedi je ful bolj umirjena (ok, včasih je še vedno vse okrog nje toooook zanimivo) in zadovoljno odpira usta tudi brez animacije...user posted image
Sva pa z možem ugotovila nekaj:da ko ji neka hrana ni všeč in jo pljune ven, samo začneva z možem na ves glas delat mmmmmmmmmmm, kako je dobro!! in ona naju najprej mal gleda, potem pa začne normalno jest...Ne moreš verjet, kolk je sugestibilna (upam, da ta njena lastnost ne bo šla v neg.user posted image ). Pali pa res vsakič!user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Animacija pri hranjenju
30.7.2008 13:43:18   
annie
Picola1 user posted image za hranjenje brez animiranja user posted image

No, jaz mu že od vsega začetka dam v roko žličko in on s tem paca po krožniku...včasih si še sam hrano v usta s svojo žličko nese. Drugače drugih igračk zraven ne uporabljamo, ker potem je itak vse samo zapacano user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?