|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   problemi z vpisom v vrtec LJ
5.6.2008 13:46:41   
ziva80
ojla, sem nova uporabnica, ampak sem se odločila da vas nekaj vprašam. sinček je star 2 leti in živimo v okolici Ljubljane in seveda sem vlogo odala v Ljubljanski vrtec v bližino delovnega mesta. vlogo sem že prejšnje leto odala in bila na čakalni listi in s septembrom so me poklicali da imajo mesto za našega lumpka, a ga nisva upisala, ker sem sama doma ostala (problemi z zamenjavo službe), ok, hočem to povedat, da neglede na to, da je bil nor vpis v vrtce, tako kot to leto, sem ga vseeno dobila (res da sem za to šele septembra zvedla, ampak vseeno, vas hočem potolažit, da ni konec vsega). no, to leto pa je bil takoj v prvem roku vpisan in to leto bo šel v vrtec, zato me resnično zanima, ali je toliko otročkov 2007 in 2008 letnik, ki niso bili sprejeti, ali pa imate vloge še od prej v vrtcih, ker sama se že grozno počutim ko berem in gledam na Tv-ju, kakšni so problemi, ki jih jaz kot zunanja nisem doživela (pa da ne bo pomote, sva oba na istem naslovu prijavljena kjer je otrok, ne dobivam nikakršnih preživnin, al kva jaz vem kaj, vse je po pravilih).
Ok, upam da ne bom podkurla še celo ljubljano zaradi tega (neglede na to da sem 25 let živela v ljubljani, zdaj sem pa 2 leti preseljena v okolico), ampak vas hočem potolažit, da ni še konec, kot kaže je veliko mamic ki ima več vlog v večih vrtcih in so zbrko nardile s tem in je potrebno le počakat.

Lep dan, pa čeprav ni sončka, papa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
5.6.2008 14:47:16   
.Anonimna.
Pač nekatere smo bile tiste srečnice. Naš je dobil v dveh vrtcih mesto. Posala sem tudi samo ti dve prošnji. Pač sreča. Pa nimam nobenih proritet (več otrok, samohranilka, študentka...).

(odgovor članu ziva80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
8.6.2008 23:40:07   
rumba
Res zanimivo......
Pa toliko vika in krika, koliko otrok ni dobilo vrtca. Na srečanje z županom pa ni prišel nihče. Z možem sva menda bila sama. Pa novinarji seveda.  Vse bolj se mi dozdeva, da je vseskupaj samo umetno napihnjeno in bolj kot ne politična igrica.
No, mi smo še vedno brez vrtca za najmlajšo. Imamo tri otroke, dva sta v vrtcu, najmlajše ne sprejmejo. Pa nam je najbližji vrtec! Me pa zelo zanima, koliko vas je dejansko dobilo nek vrtec, pa ste še vedno v čakalni vrsti pred mojo hčerko v našem vrtcu. Še vedno upam, da nam ga bo do jeseni uspelo dobiti.

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
9.6.2008 8:44:02   
emaa
rumba je problem, jaz sem še vedno brez vrtca in vsakršnega varstva, ker je vse polno. Kam naj dam fanta, res ne vem, na min. mi pravijo, naj grem na ustavno sodišče izpodbijat 10. člen zakona o vrtcih, ker se ga ne izvaja, ja to mi pa res pomaga. 

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
9.6.2008 13:53:12   
Vema
Tudi mi smo še vedno brez mesta za mlajšo. Županu smo pisali in dobili nek pavšalni odgovor. Za srečanje z županom pa sploh nismo vedeli, drugače bi zagotovo šli.


(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
9.6.2008 13:57:02   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: emamair

rumba je problem, jaz sem še vedno brez vrtca in vsakršnega varstva, ker je vse polno. Kam naj dam fanta, res ne vem, na min. mi pravijo, naj grem na ustavno sodišče izpodbijat 10. člen zakona o vrtcih, ker se ga ne izvaja, ja to mi pa res pomaga. 


Banda user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
9.6.2008 14:05:50   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: rumba

Res zanimivo......
Pa toliko vika in krika, koliko otrok ni dobilo vrtca. Na srečanje z županom pa ni prišel nihče. Z možem sva menda bila sama. Pa novinarji seveda.  Vse bolj se mi dozdeva, da je vseskupaj samo umetno napihnjeno in bolj kot ne politična igrica.


Jaz mislim, da stvar ni prenapihnjena, samo ljudje se resnično neradi izpostavljajo. Sicer pa lahko župan pri vseh ljubljanskih vrtcih preveri, kakšno je stanje - koliko je bilo interesentov in koliko so jih vrtci dejansko sprejeli. Rezultati so vsekakor malo megleni zaradi vpisovanja enega otroka v več vrtcev, ampak suma sumarum se da dobiti nek pavšalen vpogled v realno stanje. 

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
9.6.2008 14:06:27   
A-N-J-A
Mislim da je problem tudi v tem, ker v jaslih je max. št. otrok 14, naslednje leto 18, potem 22.....tako da je za starejše lažje dobiti vrtecuser posted image , ker se vsako leto odprejo nova mesta.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
9.6.2008 19:54:55   
Mojc
Ja nič, tudi mi nikjer nismo dobili vrtca, pa bomo jeseni stari že 18 mesecev. Res je sicer, da sem tudi sama naredila "gužvo" v več vrtcih z več prijavami, a smo povsod v čakalni vrsti na kakšnem 70 - 90 mestu.  In ja, sva poročena, zato ni ektra pik na to. Le 40 točk, da sva iz LJ in 5 pik na starost otroka. Pa nobenih plus pik v najbljižjem vrtcu na oddaljenost, ker mož dela dlje, jaz pa sem brezposelna. No, zdaj pa naj človek raume vse to?!??

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
9.6.2008 21:59:53   
rumba
IZVIRNO SPOROČILO: Vema

Tudi mi smo še vedno brez mesta za mlajšo. Županu smo pisali in dobili nek pavšalni odgovor. Za srečanje z županom pa sploh nismo vedeli, drugače bi zagotovo šli.




Poznam ta odgovor.user posted image user posted image
So izgleda poslali kar vsem istega. Zato sva se midva raje odločila, da ga kar obiščeva. Sej ne verjamem, da bo res kaj pomagalo, če pa bo, pa super.
A ste se vse pritožile na odločbo komisije? Mene so seveda zavrnili, sedaj mu ostane upravni spor, v kar pa res nimam keša se spuščati.user posted image  Banda, točno to hočejo.
Sicer pa nam menda ostane še upravna inšpekcija.user posted image

Mojc, to je pa res kriza. Ma, v najbljižjem vrtcu so vam pa MORALI priznati pike za bližino prebivališča. V vrtcu, ki je najbližji moževi službi, pa pike za bližino službe. No, nam bližina službe ni nič pomagala, bližino prebivališča mi pa niso hoteli šteti.user posted image

(odgovor članu Vema)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
10.6.2008 20:25:13   
Mojc
Rumba, tak občutek sem dobila, saj so me naknadno klicali iz vrtca in rekli, da ulica, kjer dela mož, ne spada v tisti okoliš (ki je izgleda določen za vsak vrtec). Ko sem pa rekla, da sem pa jaz čez cesto, a brezposelna, so pa rekli, ja to pa ni kraj zaposlitve....
Zdaj pa razumi, če moreš....user posted image

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
10.6.2008 21:30:30   
sazi
kjer dela mož, ne spada v tisti okoliš

Zelo redko se zgodi, da živimo in starši delamo v bližini istega vrtca, zato ponavadi dobimo pike ali za najbližji vrtec bivališču ali za najbližji vrtec službe.
Meni so upoštevali bližino doma, ne pa tudi službe, čeprav je to tudi službi najbližji vrtec, je pa žal v drugi občini, čeprav je med vrtcem in mojo službo dober kilometer, živimo pa nekje vmes.
Neka pravila morajo postaviti, žal pa taka pravila niso nikoli pravična za vse.

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
10.6.2008 21:43:02   
ziva80
no zanimivo, a še vedno ne razumem, če je otrok npr. prijavljen v Lj in prav tako starši ste že takoj dobili 40 točk, ki jih mi zunanji niti ne moremo pod razno zbrat, četudi vse neumnosti seštejem, tako da me resnično fascinira, kot je že prej bilo govora, če je tak rom-pom-pom, zakaj sta bila rumba in njen mož sama na sestanku. upam da se razumemo, jaz oz moj otrok ne prideva do teh 40 točk nikakor, ima jih 5 ali 6 sem že pozabila, ker je to leto bil takoj sprejet, tako da ne vem od kje mu prednost, če imate ljubljančani najmanj 40 točk, ampak kot sem že napisala, ne bom izivala sreče, sem zelo srečna da mi je uspelo glede na to, kaj vidim in slišim, zato vam želim da vse najdete primeren vrtec oz varstvo za vaše kraljeviče in kraljične in da se ta norost z varstvom konča, SAMO NE OBUPAJTE, SEPTEMBRA BODO MESTA, samo malo počakajte.
lp

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
10.6.2008 23:07:09   
Anonimen
Mi smo na srečo dobili vrtec, vendar smo na takem koncu, ki ni novih naselij. Imela sem pa veliko točk, ker je ta vrtec najbližje stalnemu prebivališču in tudi službi. Mislim, da nas je to rešilo. Naj pa omenim, da za drugo hči 8 let nazaj nismo dobili prvo leto prostega mesta, čeprav je bila taprva v vrtcu in bilo je dovolj točk. Ampak ker takrat ni s septembrom dopolnila 11 mesecev, so imeli drugi prednost, zdaj pa se je pravilnik na srečo spremenil. Naš je sprejet, čeprav je rojen decembra. Smo bili pa sedaj na čakalni listi in so bili izpisi. Hvala bogu, da smo dobili, res. user posted image Lp

(odgovor članu ziva80)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
11.6.2008 10:19:54   
sazi
ima jih 5 ali 6 sem že pozabila, ker je to leto bil takoj sprejet, tako da ne vem od kje mu prednost, če imate ljubljančani najmanj 40 točk

odgovor na tole - je pri decembrki točno tule:
Mi smo na srečo dobili vrtec, vendar smo na takem koncu, ki ni novih naselij.


Jaz sem poslala vlogo v 5 vrtcev in sicer dobila mesto v najbolj oddaljenem od vseh petih in še to v enoti, za katero nisem bila zainteresirana (ja, vem, se zmišljujem, ampak se pač lahko ker imam rezervno varianto, pa še otroka ne želim po enem letu prestavljati v drug vrtec) in sem mesto zavrnila - bo pač ena druga mamica mesta lahko vesela.

V LJ je ogromno vrtec, se pa demografska slika po območjih mesta z leti spreminja. Rastejo nove soseske, vrcti pa ostajajo tak, kjer so, čeprav se tam prebivalstvo stara in je le malo mladih družin. Meni prostor v vrtcu npr. Murgle ne pomaga kaj dosti, če živim za Bežigradom in delam v Trzinu. Bi za razvažanje samo v eno smer porabila več kot 1 uro - verjetno uro in pol v obeh konicah.

(odgovor članu ziva80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
13.6.2008 12:10:34   
Mojc
No, smo dobili vrtec. Sem malo računala na to, da se bodo mesta sprostila, ker dajejo starši vloge v več vrtec.
Je pa vseeno vse to hecno. Sicer priznam, da sem tudi jaz dala več vlog, ki so bile vse zavrnjene (pa bo malček jeseni star že 18 m). In povsod smo bili v čakalni vrsti nekje 70 - 90. Kar je za moje pojme zelo veliko otrok pred nami! In so zdaj junija najprej začeli z vrtcev klicati, če smo še zainteresirani, da nas dajo na prednostni seznam. Ok, si rečeš, najbrž čistijo iz seznama otroke, ki so že dobili kje mesto. Iz enega vrtce, kjer smo sicer bili 80., so poklicali in rekli, da imajo za pon. naročenih 7 staršev in če nič ne bo, nas bodo poklicali, da mi pridemo na vrsto. Evo, to je bilo pa res hecno. Prej jih je bilo 80 pred nami, zdaj pa kar naenkrat le še 7? (če sem prav razumela).
No, sicer me s tistega vrtca potem niso poklicali nazaj, so me pa iz drugega, kjer smo bili 84. in smo dobili.

Torej, res bav bav za vse skupaj? Upravičeno ali ne? No, nam se je situacija izšla (sicer po tem, ko smo letos plačevali privat varstvo). Je pa res, da so tudi na uvodnem sestanku vzgojiteljice rekle, da je obupno pomanjkanje prostora in da čez poletje intenzivno pripravljajo nove oddelke (prostore), ki bi se v oktobru odprli.

Gužva torej je, nerazumljivo pa mi je, da smo iz 80. mesta kar na lepem prišli v vrtec. Meni se je to prej zdelo čista fantastika, zlasti zato, ker poznam starše, ki so bili celo leto npr. 4. v čakalni vrsti.

No, punce (in fantje), stiskam pesti, da dobite vrtec. Po možnosti takšnega, da boste zadovoljni z njim.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
13.6.2008 13:16:09   
*sonchek*
Mi smo lansko leto dobili vrtec v enem od lj. vrtcev, pa smo iz druge občine. V naši občini smo bili lansko leto na čakalni listi, prav tako letos (na 20. mestu) in smo dobili odločbo, da imamo mesto, ker je toliko staršev odpovedalo. 

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
13.6.2008 13:49:04   
piko12
Evo, mi smo tud dočakali čudež. Bili smo 83. v vrsti in danes sem ga vpisala v vrtec! Juhuhu!user posted image

(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
13.6.2008 13:57:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ziva80

SAMO NE OBUPAJTE, SEPTEMBRA BODO MESTA, samo malo počakajte.



Ja, ziva80... čakam na ta mesta. Samo, če smo od 130-170 mesta v čakalni vrsti v vrtcih po Lj. občini (mi smo iz okolice LJ) se lahko samo pod nosom obrišem. In moj sin bo septembra star že 17 mesecev. In sem bila isto kot emammair na TV-ju pa ni pomagalo popolnoma nič! V naši občini (Dol pri Ljubljani) pa pač ni denarja, ne prostora in se lahko slikamo v tri krasne! Ostane nam le to, kar ostane emamair - na ustavno sodišče izpodbijat 10. člen zakona o vrtcih, ker se ga ne izvaja...

(odgovor članu ziva80)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
13.6.2008 23:18:52   
rumba
Mi smo pa še vedno brez.user posted image  Pa smo bili v vrtcu, ki je najbližje domu in imamo tam vpisana starejša dva 71., v drugem, ki je najbližje službi, pa 42.user posted image user posted image user posted image

Mojc in Piko12, v katerih vrtcih ste prišli na vrsto?

< Sporočilo je popravil rumba -- 13.6.2008 23:24:22 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
14.6.2008 14:09:57   
piko12
Rumba- v vrtec ciciban. 4 nove oddelke so odprli pa so prišli do 83. mesta, ker jih je tolk odpovedalo.. Imajo jih pa samo še 15 iz MOLa na listi. Nam je pa bila to rezervna varjanta, oddala sem, ker mi je na poti do službe in dobila. V tistem vrtcu, kamor spadamo glede na okoliš pa smo bili 52. (z 51 točkami), pa ni nič kaj slišat od njih. Iz cicbana so me pa prejšnji teden 2x klicali, če še rabim vrtec za otroka, ta tretjič pa povedali da je sprejet.user posted image

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
14.6.2008 16:50:43   
polona25
A mogoče kdo ve, kako je z vrtcem Šentvid, oddelek na Brodu. Je blazna gužva, pa me zanima, če je bil sprejet kdo iz čakalne liste in če so se kaj širli?

LP

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
14.6.2008 20:00:34   
mojca345
Govori sicer se, ampak do tega bo potrebno še počakati, preden se obnrjoe mlini. Drugače pa imaš privatno varstvo na brodu, ki ga izvajata dva starejša človeka in pa vrtec Mavrica, na Brilejevi.


(odgovor članu polona25)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: problemi z vpisom v vrtec LJ
16.6.2008 9:55:57   
ziva80
jjasna.........lej sem že velikokrat povedala, kaj se je meni zgodilo in kot kaže se je to tudi nekaterim drugim uporabnicam tega foruma isto zgodilo, zato, kot že velikokrat, POČAKAJ MALO, premisli koliko vlog si oddala, koliko so jih druge oddale in seštej 1+1, ker kot kaže vsak vrtec različno (dneve) sprejema otroke, lih zaradi teh podvojenih in več vlog in potem vidijo koliko staršev bo prišlo in mamice ki so zasedle celo skupino (12 vlog) po ljubljanskih vrtcih, logično da je navidezno vse polno, nato se bo pa pokazalo da ni. A se zavedaš, da mamica lahko podpiše pogodbo v vrtcu in jo nato razveljavi in da je bila lahko ena (če ne več) mamica tako bistroumna in jih je par podpisala in zdaj se bosta do septembra z možem odločala kam gre njun otroček in ko se bosta odločila bo njun otroček navidezno zasedal več vrtcov, kar pomeni da ni mesta za druge. Take zgodbice sem slišala prejšnje leto, ker so se starši hoteli zavarovati da imajo vsaj eno mesto, ampak niso pri enem ostali, ali je to pravilno ali je možno, ne vem, a zdi se mi da velikih problemov ni, če te pogodba z ničemer ne zavezuje, kar pomeni da podpišem in razveljaviš in je mir, a zato drugi trpijo, ki ne dobijo mesta.
Ne razumem kako si prišla na 130 - 170 mesto, mi ni jasno da je tako velika vrsta, ampak še vedno mislim da boste na koncu vsi sprejeti, ampak pričakujte klice kasneje, vsaj jaz sem ga kasneje dobila.
Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Oblačila
Raho

Ali kupujete otrokom rabljena oblačila (second hand)?

da (11%)

ne (76%)

pogojno, če je ugodna cena (13%)


Število vseh glasov: 332

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!