|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rada bi svoj s.p.
1.9.2008 22:59:58   
snežinka *
čer..
Imam eno zame zelo pomembno vprašanje. Rada bi imela svoj S.p. in imam
v glavi skoraj izdelano podobo kaj bi imela in kako bi poslovala. Malo me je sicer
strah začezka v teh norih časih.
Imam pa velik problem. Poslovni prostor za trgovinico.
A ve katera za kako dobro lokacijo v MB. Samo Europarka ne predlagat, najemnine
so za crknit....user posted image

Hvala.....




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rada bi svoj s.p.
1.9.2008 23:38:14   
ZmajTolovaj
Jaz ti sicer ne morem pomagat, ti pa želim vso srečo, tudi sama sem sredi globokega razmišljanja o sp-ju ...
user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu snežinka *)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 11:08:32   
Mala_princeska
http://www.ambicij.si/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=41&Itemid=2

Uresničite idejo in pobrskajte po strani www.ambicij.si

Upam, da najdeta kaj koristnega in uporabnega - drugače pa telefon v roko in pokliči kontakt. Toplo priporočam !

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 19:44:29   
snežinka *
Hvala mala-princeska...sem pokukala gor, res je kar nekaj zanimivih stvari.
Tudi poslovni načrt imam že, ampak prostor na vredu lokaciji je problem.
Nekje se bo že nekaj našlo..upam.

Hvala

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 20:30:48   
Anonimen
Po moje je najbolje da, prebereš zakon o gospodarskih družbah (tam imaš obrazložene posamezne pojme, kaj je d.o.o.,s.p., d.d., obveznpst in dolžnosti,...), se pogovoriš s kakšnim računovodnejm ter odpreš s.p., šele potem pa razmišljaš o najemu prostora.

Kako ustanoviš s.p., ti piše tu: http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPoslovni.euprava?zdid=1362.
Prek interneta tudi lahko ustanoviš s.p. So pa med posameznimi s.p.-ji razlike, imaš popoldanskega, zraven redne službe, ali običajnega, kjer si zaposlen. S.p. brez zaposlenih ne more delovati, medtem ko d.o.o. npr. kot družba funkcionira brez zaposlenih. Slaba stran s.p.-ja je, da za morebitne škodne dogodke odgovarjaš z vsem svojim premoženjem, kar pri d.o.o. ne, za ustanovitev d.o.o.- ja pa rabiš 7.500€ denarja za ustanovitveni kapital. Kar ni malo denarja.

Kar se tiče prostora, poglej v raznorazne oglasnike, povraprašaj glede najemnine (z ali brez ddv, varščine - običajno 1-3 mesečna, stroškov za prostor - elektrika, ogrevanje, voda,.... Mi smo prostor iskali intenzivno  3 mesece, pa to je baje hitro, po izkušnjah drugih.
Pa (dober) računovodja je zlata vreden, ker ti pove, kje in kako lahko iz podjetja vlečeš denar, da ne preplačuješ davkov in še tisoč majhnih fint.

Pa kar pogumno, je veliko dela, ogromno se za naučiti, ampak pogumni uspevajo.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 2.9.2008 20:32:36 >

(odgovor članu snežinka *)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:04:24   
F*S*M
jaz osebno bi si odprla d.o.o., saj je tu manjše tveganje. Če nimaš začetnega kapitala se razni odvetniki ukvarjajo z odpiranjem firm za kakšnih 500€ ti za en dan posodijo teh 7500 in ti položijo na račun ter dvignejo in ti lahko za 500€ odpreš d.o.o., kar pa se mi zdi sprejemljivo, če že nimaš celih 7500€ za začetek.

Res pa je da moraš pri d.o.o, ves zalužek polagati na račun in nimaš prostega pretoka denarja kakor pri s.p.

UJspešno poslovno pot ti želim


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:15:25   
baguSka
jaz osebno bi si odprla d.o.o., saj je tu manjše tveganje


tveganje za?

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:16:51   
baguSka
Slaba stran s.p.-ja je, da za morebitne škodne dogodke odgovarjaš z vsem svojim premoženjem, kar pri d.o.o. ne


zanimivo da to pise... moj oce je direktor d.o.o. in prav tako odgovarja za vse nastale dolgove tudi osebno itd...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:18:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: F*S*M
Če nimaš začetnega kapitala se razni odvetniki ukvarjajo z odpiranjem firm za kakšnih 500€ ti za en dan posodijo teh 7500 in ti položijo na račun ter dvignejo in ti lahko za 500€ odpreš d.o.o., kar pa se mi zdi sprejemljivo, če že nimaš celih 7500€ za začetek.



Ok, samo kako potem raznoraznim inšpekcijam pojasniš, kam je izginil tisti denar? Vsaka stvar mora imeti za sabo papir, ustanovni kapital pa je namenjen urejanju zadev za podjetje - torej lahko ga porabiš celega, ampak moraš imeti neko potrdilo, račun, kam je ta denar šel. Denar ti seveda lahko nekdo posodi, ampak imaš potem spet določila, kako podjetje posojilo vrača. Torej denar ne more kar tako izpuhteti oz. lahko, dokler ne dobiš kakšne inšekcije. Potem pa se malce zakomplicira.
Lahko pa d.o.o. ustanoviš iz tako denarnega kot stvarnega vložka, npr. v ustanovni kapital daš računalnik, avto, nepremičnino,... ampak potem je ptorebno odprtje d.o.o. urejati pri notarju, ne da se ga prek interneta ali ostalih e-točk. In v tem primeru ne rabiš toliko gotovine naenkrat.
Tudi iz d.o.o.-ja lahko vlečeš ven denar (dobiček), samo znati je potrebno na pravi način, po reglcih ali luknjah v zakonu. Zato pa je potrebno imeti dobrega računovodjo, ki ve, kje so tiste luknje in kaj lahko narediš, da nimaš problemov z davkarijo.

(odgovor članu F*S*M)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:21:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Slaba stran s.p.-ja je, da za morebitne škodne dogodke odgovarjaš z vsem svojim premoženjem, kar pri d.o.o. ne


zanimivo da to pise... moj oce je direktor d.o.o. in prav tako odgovarja za vse nastale dolgove tudi osebno itd...


Po zakonodaji ne bi smel odgovarjati s svojim premoženjem, razen če je to posebej opredeljeno v aktih podjetja - torej tam piše o odgovornosti, ali pa če se sumi, da je namensko podjetje oškodoval. Potem ja. Sicer pa uradno, po zakonodaji ne bi smel.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:23:34   
baguSka
Sicer pa uradno, po zakonodaji ne bi smel.


No, razen ce se nekdo odloci, da terja direktorja podjetja osebno!?user posted image

Aja.. mogoce je problem tudi to, ker je firma registrirana na domacem naslovu in je zato hisa v nevarnosti da jo zaplenijo!?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:33:44   
mala maja
sama imam d.o.o in sem pravno in kazensko odgovorna za slabo poslovanje podjetja. Se parvi prav tako odgovarjam za vse. Ko sem jemala leasing sem morala podpisati, da bo firma plačevbala redno obroke in če jih ne lahko terjajo mene. In me vsakič če zamudim z obrokom.
D.o.o ima direktorja, ustanovitelja in odgovorno osebo. To so lahko tri čisto različne osebe, s.p. pa ima vse to eno samo osebo.

Je pa res, da če imaš s.p. se ti takoj vsedejo na račun in vse blokirajo. Če imaš pa d.o.o pa prvo terjajo in težijo, potlej pa začnejo brskati po računih odgovornih oseb.

Če imaš namen ostati poleg še v službi je absolutno d.o.o boljša rešitev, pa tudi to, kot ti govorijo da d.o.o lahko posluje brez zaposlenih je lari fari.
Lahko, samo slej ko prej ti davkarija začne dihati za vrat. Sploh če firma posluje z dobičkom. Jaz sem poleg d.o.o redno zaposlena drugje, na d.o.o se je pa zaposlil mož ravno zaradi tega. Prej je imel pa mož s.p.Tako sem sedaj njegova šefica in me mora ubogatuser posted image user posted image

Sicer pa je po sloveniji polno info točk, kjer ti svetujejo in vse uredijo za malo denarja.

Pa tudi to se strinjam, dober računovodja je vreden zlata.

< Sporočilo je popravil mala maja -- 2.9.2008 21:35:02 >

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:36:17   
baguSka
D.o.o ima direktorja, ustanovitelja in odgovorno osebo. To so lahko tri čisto različne osebe, s.p. pa ima vse to eno samo osebo.


aha no evo... moj oce je vse v enem, torej je isto kot s.p., ki ga imam sama...

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:37:16   
baguSka
Je pa res, da če imaš s.p. se ti takoj vsedejo na račun in vse blokirajo. Če imaš pa d.o.o pa prvo terjajo in težijo, potlej pa začnejo brskati po računih odgovornih oseb.


No tko ja.user posted image  Na koncu vedno direktor oz odgovorna oseba odgovarja. Ne pa firma.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:39:11   
baguSka
Jaz sem poleg d.o.o redno zaposlena drugje, na d.o.o se je pa zaposlil mož ravno zaradi tega. Prej je imel pa mož s.p.


No, jaz pa sem poleg s.p.-ja redno zaposlena drugje.user posted image  In nimam nikogar drugega zaposlenega. Je res da je popoldanski s.p., ampak ni nobene razlike, razen tega, da mi tam ni potrebno placevat nobenih prispevkov. No razen obveznih minimalnih seveda.user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:46:46   
Anonimen
Pa še ena stvar je pomembna: dober odvetnik, ki se spozna na gospodarsko pravo, je tuid zlata vreden. Če ne drugače, ko imaš takšne ali drugačne probleme.

Res si kazensko in pravno odgovoren kot direktor, ampak če delaš proti dobri praksi podjetja. Če torej najameš leazing in (ga imamo namen ta mesec user posted image ) in veš, da ga ne boš moral odplačevati, potem te lahko tožijo in to izterjajo od tebe, ker je pač naloga direktorja, da skrbi za likvidnost podjetja oz. ve, kdaj si določeno posojilo lahko privošči in kdaj ne. Če so na tržišču slabe razmere, dobavitelji spremenijo pogoje ipd, torej imaš manjšo prodajo, ne po svoji krivdi, ne moreš za to odgovarjat, ker nisi sam kriv za to oz. nisi deloval v nasprotju z interesi podjetja. Če pa deluješ v nasprotju z interesi podjetja, torej mu delaš škodo, si odgovoren tudi kot d.o.o., seveda.


(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:48:04   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Jaz sem poleg d.o.o redno zaposlena drugje, na d.o.o se je pa zaposlil mož ravno zaradi tega. Prej je imel pa mož s.p.


No, jaz pa sem poleg s.p.-ja redno zaposlena drugje.user posted image  In nimam nikogar drugega zaposlenega. Je res da je popoldanski s.p., ampak ni nobene razlike, razen tega, da mi tam ni potrebno placevat nobenih prispevkov. No razen obveznih minimalnih seveda.user posted image


ja in davek od dobička.user posted image user posted image  Jah jaz bi si težko privočila delati 4 ure, če ne bi imela še dodatno to kar imam, ker imava z možem dva različna posla in tud dve lokaciji.

jaz bi te vseeno svetovala da prvo izbereš d.o.o ali s.p ter za začetek ne pustiš službe. res je na začetku hodo, amapk bolje vsaj ena finančna skrb manj, če koj ne gre dobro podjetju.
In ne pozabi, da zaslužiš svojo plačo v višini 1000€ moraš poleg še 1000€ pridelati dobička, za prispevke, kakšne bolniške, dopust... pa da so že vsi stroški plačani. to je pa če je visoka najmenina  vse skupaj cca 3-4 tisoč evrov na mesec.user posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:52:23   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Pa še ena stvar je pomembna: dober odvetnik, ki se spozna na gospodarsko pravo, je tuid zlata vreden. Če ne drugače, ko imaš takšne ali drugačne probleme.

Res si kazensko in pravno odgovoren kot direktor, ampak če delaš proti dobri praksi podjetja. Če torej najameš leazing in (ga imamo namen ta mesec user posted image ) in veš, da ga ne boš moral odplačevati, potem te lahko tožijo in to izterjajo od tebe, ker je pač naloga direktorja, da skrbi za likvidnost podjetja oz. ve, kdaj si določeno posojilo lahko privošči in kdaj ne. Če so na tržišču slabe razmere, dobavitelji spremenijo pogoje ipd, torej imaš manjšo prodajo, ne po svoji krivdi, ne moreš za to odgovarjat, ker nisi sam kriv za to oz. nisi deloval v nasprotju z interesi podjetja. Če pa deluješ v nasprotju z interesi podjetja, torej mu delaš škodo, si odgovoren tudi kot d.o.o., seveda.


ja ampak za to ne zanima nikogar. Dolžan si plačati in to je to. če je pač neko podjetje šlo v stečaj ali pa so neredni plačniki tvojih dobaviteljev to čisto nič ne zanima. Pa bi prej mislim ti rečejo.
Midva imam z enim podjetjem vedno težave, amapk ker sva odvisna od njih se jima niti reči ne upava da naj denar stresejo, ker morava midva tudi plačati material. Pač  poštukava z drugimi rečmi in včasih potlej kakšen mesec kakj zmanjka. ravno o tem govorim. Da ni vse tako lepo kot je videti lahko. Čisto na hitro lahko zapadeš v ogormne dolgove.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:52:34   
baguSka
Če pa deluješ v nasprotju z interesi podjetja, torej mu delaš škodo, si odgovoren tudi kot d.o.o., seveda.


Ok ne vem kdo bi delal sebi skodo...!?user posted image

Mi (nasa domac firma oz firma mojega oceta) smo bili npr posredniki med drzavo in stranko. Ker je stranka predlozila napacne dokumente in je to drzava ugotovila sele po petih letih in od nje ni nic dobila, je zacela terjat naso firmo. In ker seveda to nikakor ni izjemen primer in je vec takih, je prislo do enormnega zneska, za katerega zdaj odgovarja moj oce. Ni sale tuki.

Se pa strinjam glede dobrega pravnika in dobrega racunovodje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: rada bi svoj s.p.
2.9.2008 21:54:50   
baguSka
ja in davek od dobička


ja seveda brez tega pac ne gre... dobicek mora bit, pa tud ce je minimalen... user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: rada bi svoj s.p.
4.9.2008 14:14:41   
Arwenko
Pri d.o.o.-ju je odvisno kako je napisano v ustanovitvenem aktu...v našem recimo piše, da ne odgovarja...vendar to ne pomeni, da sploh ne odgovarja, temveč da odgovarja samo do zneska ustanovitvenega kapitala. Se pravi, samo do zneska recimo 7500 EUR odgovarja. Drugo je če nekdo pravno potem terja odgovorno osebo preko sodišča s tožbo.

nekdo je pisal glede hiše...če je bil del hiše vložen kot ustanovitveni kapital podjetja, potem ja, potem je hiša lahko ogrožena. Če pa obstaja pogodba, da je d.o.o. najemnik v tisti hiši, pa se hiši ne more zgodit nič.

In ja, država terja firmo, ne pa tvojega očeta kot osebo. Oni ne morejo zablokirat osebnega računa tvojega očeta, medtem ko pri s.p. zablokirajo ne samo poslovni, temveč tudi osebni račun. In tvoj oče, tudi če ga terjajo, ga lahko terjajo samo za premoženje firme, ne pa za osebno, se pravi nihče vam ne more prit rubit tv-ja iz dnevne sobe, razen če bi bil kupljen na firmo. Je pa zdaj spet odvisno koliko posamezniki iz firme vlečejo in koliko je takšnih stvari, ki jih smatrajo za svoje, čeprav so dejansko v lasti firme, npr. računalniki, avtomobili, itd.

Ine ne pri d.o.o.-ju nikakor ne morejo brskat po osebnih računih odgovornih oseb, razen če gre za sum kaznivega dejanja, to je raznih utaj davkov, zlorabe položaja, itd.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?