|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Helex
23.9.2008 3:50:31   
Kerensa*
A mi zna kakšna dohtarca ali pa katera, ki ima kaj pojma o tem, razložiti, za kaj konkretno so ti tableti?... saj sem prebrala navodila, ampak zame je to španska vas, takorekoč... za kaj jih pravzaprav predpisujejo (malo bolj podrobno kot za depresijo ali živčnost)?... in stranski učinki - kaj dejansko naredijo človeku, ki to vzame ali jemlje?... aja, ne, niso jih meni predpisali, ampak jih jemlje kolegica, kar me je totalno šokiralo, saj piše, da lahko postaneš odvisen... drugače sem pa laik za medicino, no.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Helex
23.9.2008 3:58:23   
anajmad
Helex sem jst dobila,ko mi je umrl sin. Ne vem,jst nisem bila odvisna od njih. So pa blaga pomirjevala. Imam še zdej škatlico doma in jih občasno vzamem,ko mi je hudo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Helex
23.9.2008 6:04:00   
Kerensa*
Sodeč po prebranem na navodilih iz škatlice so se mi to zazdeli kar močni tableti... ne vem, no.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Helex
23.9.2008 6:43:19   
Ronči
Niso močni, si pa lahko odvisen.
Če je že potrebno, so boljši lexaurini.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Helex
23.9.2008 6:55:44   
nanč
Občasno jih jemljem,ko me dajejo živci,me pomiri,ampak sem user posted image potem,kot da sem pijana...

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Helex
23.9.2008 7:25:50   
Kerensa*
Zaradi česa potem predpišejo Helex-e?... za pomiritev ali kaj drugega?... in a to predpiše osebni splošno zdravnik ali moraš obiskati psihiatra?

Za žensko me namreč resno skrbi... ne samo zaradi Helex-ov, ampak... ah, kdaj drugič, mogoče.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Helex
23.9.2008 7:32:54   
Tiamo
Helex ti napišejo za pomiritev, ko te napadejo živci, ko čutiš nemir, ko se pojavi preveč aksioznosti....to so pomirjevala in če narediš kuro jemanja cca 3. mecese, je uredu...lahko postaneš odvisen, odvisno kok si močen in kako lahko to prekineš.

Boljši so AD-antidepresivi, vendar je učinek viden šele po mesecu jemanja in jih potem jemlješ še 6 mesecev, da ti vrne vse nevtrone nazaj v možgane.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Helex
23.9.2008 7:54:59   
mojamura
jaz sem jemala helex, ko sem bila še poročena....v zakonu ki je bil živ pekel. kot se spomnim so name delovali dokaj močno....sem bila kar zadeta po njih. zdi se mi (če me spomin ne vara), da naj ne bi vozil ko vzameš helex....no jaz takrat vsekakor nisem bila sposobna voziti pod vplivom helexa.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Helex
23.9.2008 7:56:04   
Kerensa*
O, hudo...

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Helex
23.9.2008 8:06:15   
facka
Helex je antidepresiv, če te pa še kaj več zanima, ti prilagam link

http://www.krka.si/si/izdelki/recept/pil/Helex/

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Helex
23.9.2008 8:11:33   
muška
napiše ti ga splošni zdravnik

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Helex
23.9.2008 8:11:52   
Zamima
Jaz sem ga jemala, so pomirjevala, vendar ne povzročajo take grozne utrujenosti kot npr. Lexaurin, po tistih bi jaz lahko takrat cele dneve prespala,... vendar sem helex morala jaz postopoma nehat jemat, pa kombinirat z Paluxonom (jaz sem imela panične napade user posted image ), Helexa sem se kar hitro "odvadila", če ga pa jemlje dolgotrajno lahko res povzroči zasvojenost, zato se naj z zdravnikom čimprej pogovori o drugih antidepresivih (saj tudi jaz nisem imela depresije), ampak antidepresivi so pač skupno ime za tovrstna pomirjevala.




_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Helex
23.9.2008 8:13:56   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Tiamo

Helex ti napišejo za pomiritev, ko te napadejo živci, ko čutiš nemir, ko se pojavi preveč aksioznosti....to so pomirjevala in če narediš kuro jemanja cca 3. mecese, je uredu...lahko postaneš odvisen, odvisno kok si močen in kako lahko to prekineš.

Boljši so AD-antidepresivi, vendar je učinek viden šele po mesecu jemanja in jih potem jemlješ še 6 mesecev, da ti vrne vse nevtrone nazaj v možgane.


evo Tiamo ti je lepo napisala...




_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Helex
23.9.2008 8:21:52   
uwaga
Jaz sem dobila Helex, ko sem začela prejemati kemoterapije. Zdravnik mi je pojasnil da tudi kemoterapija povzroča depresijo in naj kar vzamem Helex pa čeprav se meni ni zdelo nujno potrebno.
Sem pa bila bistveno bolj zaspana in nekoncentrirana ko sem jih jemala.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Helex
23.9.2008 8:23:50   
Kerensa*
Huh, ja, hvala... saj ima ženska še ene medikamente na črko S, ampak sem pozabila, kaj je pisalo na škatlici... bemti.

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Helex
23.9.2008 8:56:05   
aljuška
mogoče Seroxat??-
te AD sem tudi jaz jemala..

_____________________________





(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Helex
23.9.2008 9:22:56   
Tiamo
Helex ni anti-depresiv, ampak pomirjevalo, obstajajo različno močni in verjetno si od tavelike doze zadet. Moja mati je imela pred leti probleme in je bila skoz zadeta.


Atidepresivi:
Poznamo jih veliko (npr. PROZAC, ZOLOFT, ASENTRA, CIPRAMIL, CIPRALEX, SEROXAT, PAROXAT, PAROGEN, COAXIL, AURORIX itd.). Antidepresivi zdravijo bolezenske spremembe v možganih, zaradi katerih imate težave, kot so potrtost, nespečnost in strah. Depresija in tesnoba sta namreč bolezni možganov.


Pomirjevala ali benzodiazepini so druga skupina zdravil, ki jih uporabljamo za zdravljenje anksioznosti. Med bolj znanimi so Helex (Xanax), Apaurin, Lorsilan, Lexaurin, Ansilan itd. Pomirjevala (za razliko od antidepresivov) lahko povzročajo odvisnost in jih jemljimo previdno. 


Antidepresivi NISO pomirjevala in ne povzročajo odvisnost, za dolgoročno učinkovitost pa jih je treba jemati dalj časa!

(odgovor članu aljuška)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Helex
23.9.2008 9:27:01   
ksenjak
Jaz sem jih jemala občasno, samo po potrebi in ni bilo nobenih posebnih stranskih učinkov. Sem normalno funkcionirala, vozila in vse. Ne vem pa, kako je, če jih ješ redno in dalj časa. Po potrebi pa ni panike. Samo brez alkohola, tega pa se je treba držat.

Lp

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Helex
23.9.2008 12:55:50   
Šaki
helex je anksiolitik.torej za zdravljenje anksioznosti,depresije

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Helex
23.9.2008 14:13:27   
poli*
helex je sam za te začasne izpade. za dolgotrajno zdravljenje ponavadi predpišejo cipralex ali cipramil

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Helex
23.9.2008 14:20:15   
rija
jaz trpim zaradi grozne nespečnosti....me ponoči kar razganja....in pač vzamem helex pa spim ko dojenče....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Helex
24.9.2008 16:54:31   
.Anonimna.
A se Helex sploh še dobi? Kot jaz vem, ne več user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Helex
16.10.2008 9:56:28   
Mia007
Helex uživam že kar nekaj let od kar mi je mož umrl in sem ostala  sama z dvema malima otrokoma, na cesti iz podnajema v podnajem.......it. itd... Še vedno ga uživam, in še dobro, da obstaja, ker si ne predstavljam, da ga ne bi imela. Res je,  sem že odvisna, ampak, ko bo čas vem, da bom tudi s temi tabletami nehala. Pred kratkim sem nehala z  antidepresivom, katerega sem tudi veliko let uživala, Helex pa še ne morem prenehati.


Helex je pomirjevalo  in ne anitdepresiv.

Ful si želim prekiniti s Helex-omuser posted image . pa ne rata.  Vsak najmanjši stres me spravi v obup, tako, da po  1 mg na dan po polovičkah ga vzamem še vedno. Včasih sem po 3 mg na dan.





(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Helex
24.10.2008 9:50:52   
Sarajevo
Ful si želim prekiniti s Helex-om . pa ne rata. Vsak najmanjši stres me spravi v obup, tako, da po 1 mg na dan po polovičkah ga vzamem še vedno. Včasih sem po 3 mg na dan.

Joj, Helex je hudič, ker se ga navadiš že po eni škatlici. Najbolje, da res prenehaš (čim prej), samo bo verjetno muka. Ravno včeraj sem bila pri prijateljici, ki je psihiatrinja (dela na oddelku za odvisnosti) in sva se pogovarjali tudi o tem, kako je z odvisnostjo od anksiolitikov (to je Helex). Rekla je, da na njihovem oddelku delajo z Dominorjem (hehehehe, tega smo ravno zdaj imeli tudi na RR v akciji). Poskusi tudi ti (samo prej pojdi k zdravnici, da se bosta pomenili, kako in kaj). Več si poglej na spletni strani (dominor.si) in pazi nase... Pa čim prej skini Helex.
GOOD LUCK!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Mia007)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Helex
26.10.2008 15:38:49   
Tejakr

Helex ni noben hudič, če se ga pravilno, torej po zapovedi psihiatra oz. splošnega zdravnika jemlje. Odvisnost povzroča v primeru nepravilnega zdravljenja primarne težave. Torej, če gre za nediagnosticirano depresijo z anksiozno motnjo itd. ali depresijo kot samo.
Helex je hitra pomoč pri napadih hude razdražljivosti, tesnobe, žalosti in povzroča odvisnost v primeru, da ga nekdo jemlje kot zdravilo za depresijo npr. Helex NI ad/antidepresiv, bog ne daj...je za res hude intervencije, napadi paniki, tesnobe...

Helex pomiri in deluje sedativno, kar pomeni, da se je potrebno izogniti opravljanju strojev ali vožnji avtomobila. Velja za močnejše pomirjevalo od Apaurina ali Lexaurina.

In res me žalosti, da so pacienti še vedno premalo informirani o zdravilih, ki jim jih predpišejo zdravniki.

Skratka Helex za mirne živčke, če je res kriza. Če pa se kažejo čisto očitni znaki depresije, pa no way, nič čakat...čim prej po antidepresive.

Srčno, T.

(odgovor članu Sarajevo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?