|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Manjši operacijski poseg
26.12.2008 16:24:18   
Fifi28

Zanima me, ali je priporočljivo odstraniti materina znamenja v času nosečnosti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 16:28:29   
Šaki
no jz osebno si ga nebi.ker če si ga prej imela pomoje lahko zdržiš še skozi nosečnost.
ali je nujno?

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Fifi28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 16:29:46   
Fifi28
Problem je v tem, ker sem skoraj dve leti čakala na datum. Če ga sedaj prestavim, bom spet čakal, poleg tega pa bom morala poseg še plačati (saj to počnejo po novem le še samoplačniško).

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 16:31:52   
Šaki
no kaj pa pravi osebni dr. in ginekolog..

to še nism slišala.a je treba kar plačat ali kako...
kako pa to mislijo odstranit?
operacija?

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Fifi28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 16:40:25   
Fifi28
Odstranijo z inekcijo.
Ja, to je sedaj le še samoplačniško (in tudi ni ravno poceni).
Z gin. se bom lahko pogovorila januarja.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 16:49:44   
Šaki
 no.moja mami je še prejšnji mesec to opravila brezplačno.
no jz bi se sigurno pogovorila z g. ali pa os.dr.
ker na to se pa res ne spoznam.

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Fifi28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 17:10:03   
zmajaz
Jaz mislim, da če omrtvijo tkivo samo lokalno, potem nima to otročku kaj škodit.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 17:56:52   
Fifi28
anastezija je samo lokalna, tik pod povrhnjico kože. 

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 18:14:27   
Felicita
pogovori se z ginekologom. pomoje ne bi smelo bir problema, ker je res lokalno.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Fifi28)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 18:48:34   
Anonimen
Meni so v nosečnosti z lokalno anestezijo omrtvičili maternični vrat, da so opravili biopsijo. No in so rekli, da lokalna anestezija ne vpliva na plod, niti do njega ne pride ... isto so rekli glede zobozdravstvenih posegov kjer se uporabi lokalna anestezije.

Pa če do svojega G ne moreš, pa na med.over.net pošlji vprašanje Pušejaku, da ti bo bolj točno povedal, ker me tukaj smo samo laiki ... razen če ni kake zdravnice vmes user posted image .

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 20:54:59   
ajam27
Če ti predel kjer imaš znamenje omrtvičijo lokalno je to tako, kot da bi pri zobarju dobila injekcijo.
Bi pa jaz vseeno raje prestavila. Sem tudi sama na tem a se v te vode trenutno ne bom podajala- niti nimam možnosti zaradi zdravstvenih težav.
Je pa tako, da je samoplačniško, če greš na odstranjevanje materinih znamenj direktno na plastično kirurgijo. Čakaš na prost termin že za sam pregled. Za poseg pa je potrebno prvo poravnati položnico in šele nato prideš na čakalno listo za operacijo.
Lahko pa greš najprej do dermatologa. In le-ta da nato direkcijo za nadaljne postopke. Res, da je čakalna doba še malce daljša a kolikor je bilo rečeno meni, je to brezplačno. Vsakdo kateri ima na celotnem predelu telesa več kot 30 znamenj in je bolj svetle polti, po merilih dermatologov spada v rizično skupino in so zato posegi zastonj.
Morebiti so me informirali narobe a to sem slišala od 2 različnih zdravnikov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 21:42:21   
ejša1
Kar se anestezije tiče, ti bo najhitreje odgovoril Pušenjak na svojem forumu (med over net). Sicer pa tudi jaz mislim, da v kolikor greš dalje preko splošnega zdravnika in napotnice, odstranitev znamenj ni samoplačniška. Je pa čakalna doba po tej poti sigurno precej daljša od samoplačniških posegov, slovensko zdravstvo pačuser posted image

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Manjši operacijski poseg
26.12.2008 23:00:18   
bjondi
Kolegica je bla user posted image  pa so ji na nogi odstranil znamenje ,ker je začelo spreminjat obliko...

(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Manjši operacijski poseg
27.12.2008 7:59:29   
Jelcy
Meni so opravili tak poseg v 32. tednu nosecnosti z lokalno anestezijo. Imela sem namrec bradavico na prsni pradavici in so mi jo odstranili zaradi kasnejsega dojenja. Me je vprasal ce zelim splosno anestezijo, ampak da raje ne zaradi dojencka in sem rekla da bom pac potrpela...cutila pa itak nisem nic.

(odgovor članu bjondi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Manjši operacijski poseg
27.12.2008 15:45:04   
Fifi28
Full hvala za odgovore. Ste me punce kr fajn potolažile.
Sicer se bom vsekakor še pogovorila z ginekologom, tud vprašala kdaj bi dobila naslednji datum, v primeru da želim prestaviti.
Hvala vsem.

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Manjši operacijski poseg
27.12.2008 16:35:42   
Fifi28
ko splošnega zdravnika in napotnice, odstranitev znamenj ni samoplačniška. Je pa čakalna doba po tej poti sigurno precej daljša od samoplačniških posegov, slovensko zdravstvo


Ejša1... tudi če imaš napotnico, je samoplačniško, razen če je znamenje že "nevarno" ali rakavo. To je od letnošnjega poletja naprej!

(odgovor članu Fifi28)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Manjši operacijski poseg
29.12.2008 22:14:10   
ejša1
Ja, saj to sem mislila, da ti da splošni napotnico zaradi "nevarnega" znamenja. Nisem pa vedela, da se ostala moteča znamenja odstranjujejo samoplačniško. Ker včasih znajo biti kakšne bradavice in podobne zadeve resnično moteče, pa čeprav niso tvegane, in si si jih komot dal brezplačno odstranit.  No, pa saj me ne čudi, glede na to, da skoraj vsakodnevno dobivam informacije iz prve roke, kaj si je ZZZS ponovno izmislil, samo da jim ne bi bilo potrebno plačati kakšnih posegovuser posted image

(odgovor članu Fifi28)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?