|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nujno toxoplazmoza!
8.4.2008 11:03:32   
katjolinka
Pozdravljene!

Noseča sem 16 t.. Kri sem dala v 12. tednu, ko sem imela tudi NS - bilo je vse ok.
Danes so me iz ordinacije dr. Merla klicali, da sem pozitivna na toxo, da pa gre za staro okužbo in naj pa vseeno pridem čimprej dati ponovno kri za toxo tako, da bomo sigurni.
Je imela katera od vas drage moje user posted image  oz. bivše user posted image  in je šlo res za staro okužbo?!

Zelo sem na trnih...grem pa danes takoj v Postojno.

Hvala

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 9.4.2008 20:30:19 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 11:08:05   
lex
če gre za staro okužbo ne rabiš delat panike. to si se okužila preden si zanosila. toxa se pri ljudeh preboleva kot kakšna gripa, če pa bi prvič bila negativna in bi potem dala kri in bi bila pozitivna to pa je za plod lahko  nevarno in bi plod odmrl, tako pa si jo prebolela in se ne moreš več okužiti, dal te je pa na ponoven pregled, da se prepriča.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 11:11:42   
gajka
Nekaj govora o okužbi s toxo si lahko prebereš tudi tukaj: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2620306

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 11:13:31   
vianne
A toliko časa si čakala na izvide. Ker tudi sama sem dala kri 26.03. in je rekla sestra, da če bo kaj narobe bo poklicala. Sklepam, da je vse O.K. ker je že preteklo kar nekaj časa od vzema krvi in me še nihče ni poklical. Sem pa klicala teden dni po odvzemu pa izvida za toxo še ni bilo. A toliko časa se čaka?
Hodim pa tudi jaz k Merlotu in ravno danes sem imela NS in je s plodom glede meritev vse O.K.. Kako pa je s krvnimi izvidi pa ne vem.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 11:18:57   
Soncnica Sandra ***
Danes so me iz ordinacije dr. Merla klicali, da sem pozitivna na toxo, da pa gre za staro okužbo in naj pa vseeno pridem čimprej dati ponovno kri za toxo tako, da bomo sigurni.

 
Naj te malce pomirim. Če je bil prvi izvid za tokso pozitiven, potem to pomeni, da si jo ŽE prebolela, in da ni nikakršne nevarnosti ne zate, ne za tvoj plod!!!
Sama sem bila v enaki situaciji. Ne vem pa zakaj te bodo testirali še 1x, ker če si pozitivna, to pomeni, da si jo že prebolela in da si že prekužena.
 
Nič ne skrbi, vse bo OK!!
 
Lepo nosečnost ti želim,
Sandra

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 11:23:45   
trnuljčica
Če gre za staro okužbo je vse ok( pozitivna Ig G protitelesa). V tem primeru si zaščitena.

Če  gre za svežo okužbo ( pozitivna Ig M protitelesa) pa je drugo. Ti bo gin razložil.

Če si pa negativna ( ni ne stare ne nove okužbe) te pa v vsakem tromesečju testirajo ponovno, če si se na novo okužila.

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 11:28:18   
katjolinka
Hvala vam za hitre odgovore. Saj to me čudi, zakaj ponovno testiranje, če mi pravijo, da gre za staro okužbo. Na medovernetu sem pa brala, da samo z nekim parnim serumom ugotovijo, če gre za staro ali svežo okužbo in pri prvem testiranju ponavadi tega ne delajo ?! Oprostite mi, ker paničarim, saj veste moram malček premlet pa prespat in bom sigurno bolj realna glede tega.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 12:01:30   
mtina
Hoj!

Tudi jaz sem bila pozitivna na toksoplazmozo, okužena jeseni, zanosila pozimi. Ravno tako sem dala dvakrat kri ... potem pa še večkrat v Ljubljani.

Na koncu je bilo vse v redu, saj sem bila okužena prej ... so me pa imeli pod drobnogledom prve tedne.


_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 12:18:58   
scorpiogirl
Če si prvič pozitivna, potem testirajo (čez dva tedna, se mi zdi) še enkrat, da se prepričajo, da gre res za staro okužbo. Samo z enim testiranjem se (tako so meni razložili) ne da ugotoviti, ali gre za staro ali novo okužbo. Je pa fajn, če si že prebolela, imaš eno skrb manj user posted image

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu mtina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 13:17:57   
aradej
S ponovnim testom določijo kdaj si se okužila. Če pa katero še kaj zanima mi lahko pošlje zs.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 14:05:13   
kristinaj
jaz sem neg na toxo....stara okužba...... zakaj delati paniko, ko pa lahko vse ješ in piješ........ pejdi na kontrolo, da ti povedo za kaj gre....... če si jo že imela lahko normalno živiš naprej, če pa nisi pa ne vem kaj to pomeni.....najbrž se moraš paziti pri prehranjevanju...

jaz ne vem, kdaj sem jo prebolela....

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
8.4.2008 18:10:17   
katjolinka
No, sem že nazaj iz pregleda in ponovnega odvzema krvi, da me še enkrat testirajo za toxo. Sedaj sem prebrala vse v zvezi s tem na medovernetu in sem še bolj paf, namreč ne gre za staro okužbo ker je IGG negativen, kar pomeni nisem še nikoli prebolela toxe, IGM pa je v mejni vrednosti, kar pomeni, da je lahko ta rezultat lažno povišan oziroma je prišlo do sveže okužbe in bo po današnjem odvzemu krvi  IGM iz mejne vrednosti prerasel v pozitivno. Kar pa ni ravno najbolje. user posted image
Tako sem žalostna, ker od 1/1-08 od kar vem da sem noseča nisem sploh jedla zelenjave iz vrta, se dotikala mačk, tikala zemljo in vsako kupljeno stvar dobro operem, kupila sem si celo razkužilo za roke in sedaj ta smola.
Ostaja mi upanje, da je res IGM na mejni vrednosti - lažno in se ne bo spremnil navzgor.


(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NUJNO TOXOPLAZMOZA
26.1.2009 18:16:36   
tanja040
Groza, tudi pri meni je tako IgG- NEGATIVNO, IgM- MEJNA VREDNOST ( 10,3 AU/ml). Sedaj pa se tresm kaj bo in kaj mi bodo rekli. Ponovni pregled imam čez 3 tedne. Dr. Pušenjak mi je pa napisal, da je to verjetno lažni izvid in da če bo takšen tudi naslednjič se ni nič za bat. Mene je pa že zdaj groza.

_____________________________

Prišel je čas! Tudi midva bova zibala :)

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Začetek maja je idealen za daljse izlete in dopuste
maca83 RR

Ste izkoristili kombinacijo praznikov in sli kam na lepse?

na daljsi dopust gremo raje poleti (43%)

na daljsi dopust gremo raje pozimi (0%)

ne planiramo, ker je maja se premraz (2%)

maj je super, ne prehladno, ne premrzlo (30%)

kaj je to dopust? (20%)

imamo kolektivca, sef doloci kdaj gremo na izlete :( (6%)


Število vseh glasov: 54

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!