|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Epiduralna analgezija
5.5.2009 10:50:58   
veseli trebušček
Pozdravljene.
Kmalu se bliža tudi moj "dan D", torej porod, že drugi,kajti doma imamo že eno navihano punčko in sedaj pričakujemo še eno pupo.
Prvič sem imela naravni porod,sedaj pa kar naprej razmišljam o tej epiduralni anageziji,pa me zanima ali imate kaj izkušenj na tem področju, zanima me za porodnišnico v Mariboru, še posebaj ali če se odločiš sam ali je popolnoma brezplačno ali je potrebno plačati?
Hvala in lep pozdravček....


_____________________________

veseli trebušček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Epiduralna analgezija
5.5.2009 11:11:02   
elevitka
Je brezplačna v MB porodnišnici, vendar ni na razpolago 24/7, temveč samo od 7-22 ure je pa se  obvezno prej udeležiti predavanja o epiduralni analgeziji, ter opraviti individualni razgovor z anastezistom(ko), takrat izpolniš obrazec - da se z posegom strinjaš, ter vpišeš v vprašalnik vso svojo zgodovino bolezni, anastezist tudi pretipa oz. pogleda ledveni del hrbtenice (kamor vstavijo kateter kasneje ob porodu).

To je to !

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu veseli trebušček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Epiduralna analgezija
5.5.2009 11:31:06   
S@nta
Hoj, kdaj pa bo dan D?
JAz se tudi trudim, da bi dobila epiduralno zdaj v drugo, pa sem še kar skeptična, da mi bo v MB to uspelo.

(odgovor članu veseli trebušček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Epiduralna analgezija
5.5.2009 11:41:00   
ROŽICI
a mogoče katera ve kako je pa sg?

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Epiduralna analgezija
5.5.2009 12:16:38   
veseli trebušček
Ja hvala vsem za odgovore.
Ja dan D bi naj bil 21.5, samo meni se le zdi,da bo naša pupa želela malce prej prikukati na svet.
Torej bom se šla ta četrtek pozanimat glede epiduralne ker ital morem na CTG.
Vem,da je v LJ in SG možna EA 24 ur na dan, v MB pa kako imaš srečo....
Morda katera hodi te dneve ravno na CTG v MB porodnišnico?


_____________________________

veseli trebušček

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Epiduralna analgezija
5.5.2009 12:32:40   
bamoocham
 
IZVIRNO SPOROČILO: ROŽICI

a mogoče katera ve kako je pa sg?


Je brezplačna, na voljo 24 ur na dan. Samo ne vem, a je treba prej it na kako predavanje in kaj podpisat. Ker js tut razmišljam o njej....

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Epiduralna analgezija
5.5.2009 12:38:30   
polkadus
Sicer je vprašanje izven konteksta ampak me zanima, tiste, ki greste drugič rodit, zakaj se zdaj odločate za epiduralno? Sploh, če je bilo prvič ok naraven porod. Če so bili prvič problemi, mi je razumljivo, če pa ne, me pa bolj zanima razlog. ker mene je bilo prvič bolj strah, pa se sicer potemnisem odločila za, zdaj drugič pa ne vem.

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Epiduralna analgezija
5.5.2009 12:45:47   
lenika
Ko sem bila v prvo noseča, nisem razmišljala o EA, ker si nisem mislila, da lahko tako boli. No sedaj pa razmišljam o EA.

(odgovor članu polkadus)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
5.5.2009 13:29:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Epiduralna analgezija
5.5.2009 13:37:25   
S@nta
Tudi prvič sem jo želela, ampak je bilo skor nemogoče dobit, zato sem obupala in se na koncu odločila, da pa tak hudo spet ne more bit in da bom že zmogla. Po dvanajstih urah res intenzivnih popadkov, sem se odločla, da več ne grem rodit, pa pride čas, ko si premislišuser posted image ,ampak tokrat se grebem za EA!

(odgovor članu polkadus)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Epiduralna analgezija
5.5.2009 13:39:26   
S@nta
aja, na CTG pa še ne hodim, računam ćez kaka dva tedna.
Mam pa namen it v četrtek na predavanje o EA v sklopu materinske šole.Prideš tudi ti, al si na tem že bila?

(odgovor članu veseli trebušček)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Epiduralna analgezija
5.5.2009 15:21:40   
veseli trebušček
Kaj se je potrebno predhodno naročit za predavanje? Pa ob kateri uri so? Jaz imam v četrtek sicer ob 10 CTG!!!
Kdaj imaš rok?


_____________________________

veseli trebušček

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Epiduralna analgezija
6.5.2009 9:17:55   
S@nta
Če velja tisto kar majo na netu, bi naj bila predavanja ob 17.00pa men je rekla, da lahk grem samo na to predavanje, ker se nisem prej nič prijavla na materinsko, tak da po moje ne bi smelo bit problema.
rok mam 24.6

(odgovor članu veseli trebušček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Epiduralna analgezija
6.5.2009 10:33:54   
Monni
Tudi jaz imam rok 24.06.2009 in nameravam rodit v porodnišnici MB. Mogoče se bova skupaj mučili user posted image .  Sem pa ravnokar klicala za individualni razgovor z anastezistko v zvezi Ultive, pa moram v petek ponovno poizkusiti, ker imajo trenutno vse termine polne.

Na predavanju v UKC Maribor precej povejo o EA, skoraj nič pa o Ultivi, tako da dobiš občutek, da se je tudi anastezisti izogibajo. Bom videla kaj bom izvedela na individualnem razgovoru.

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Epiduralna analgezija
6.5.2009 10:55:58   
S@nta
O super, to pomeni, da si že bila na predavanjih?
Jaz namreč letos nisem šla, kr sem bila 3 leta nazaj.
Mogoče se pa res, kje v porodnih prostorih srečavauser posted image

(odgovor članu Monni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Epiduralna analgezija
6.5.2009 13:08:23   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: Monni

Tudi jaz imam rok 24.06.2009 in nameravam rodit v porodnišnici MB. Mogoče se bova skupaj mučili user posted image .  Sem pa ravnokar klicala za individualni razgovor z anastezistko v zvezi Ultive, pa moram v petek ponovno poizkusiti, ker imajo trenutno vse termine polne.

Na predavanju v UKC Maribor precej povejo o EA, skoraj nič pa o Ultivi, tako da dobiš občutek, da se je tudi anastezisti izogibajo. Bom videla kaj bom izvedela na individualnem razgovoru.



sem že v eni drugi temi pisala o tem ...

KOPIRANO:

Po opravljenih predavanjih (ki so pogoj) pokličeš v UKC 02/321-15-68 ga. Violeta ali ga. Bernarda in se dogovoriš za individualni sestanek z anasteziologom (zaradi pregleda tvojega zdravstvenega stanja in bolezni - da vidijo če lahko dobiš EA) potem te dajo na seznam, in ko si tako daleč da prideš rodit poveš babici da si na seznamu za EA in obvestijo anastezista in pride tja.


Možnost lajšanja bolečin tudi z ultivo (bolj primerna ra drugorodke) in akupunkturo!

urnik predavanj po terminih :
http://www.sb-mb.si/index.php?id=255 (glej spodaj PDF datoteko - šola za bodoče starše MAJ)

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Monni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Epiduralna analgezija
6.5.2009 14:42:57   
veseli trebušček
Torej če prav razumem moraš kao v sklopu materinske šole opravit to predavanje o epiduralni!!! Jaz sem že hodla prejšnji mesec k materinski šoli,vendar ne v Mb,tako,da o epiduralni ni bilo niti besede.
Bom pa poskusla poklicat na to številko ko jo omenjajo pa se bom pozanimala kako in kaj.
Torej si mesec dni za menoj!!! In že veš kaj boste imeli?


_____________________________

veseli trebušček

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Epiduralna analgezija
19.5.2009 9:32:58   
mina30
V sklopu materinske šola moraš v MB biti prisotne na predavanju o epiduralni alageziji in ultivi, nato pa se tam ali na tel. št., ki je že bila navedena prijaviš na individualni razgovor. Jaz sem bila prejšnji teden na razgovoru in sem bila zelo zadovoljna. prijazna zdravnica, ki mi je vse razložila. Pozanimala pa sem se, ker grem rodit drugič, kakšne so možnosti, da sploh dobim EA, glede na to, da so porodi v drugo ponavadi hitrejši. Tako sem se zelo zagrela za akupunkturo za lajšanje bolečin med porodom, ki ti jo opravijo od 36 tedna dalje in o kateri je govora nekaj malega tudi na predavanju v MŠ.

Ima katera že s tem izkušnje?

(odgovor članu veseli trebušček)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Epiduralna analgezija
19.5.2009 9:42:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: veseli trebušček

Ja hvala vsem za odgovore.
Ja dan D bi naj bil 21.5, samo meni se le zdi,da bo naša pupa želela malce prej prikukati na svet.
Torej bom se šla ta četrtek pozanimat glede epiduralne ker ital morem na CTG.
Vem,da je v LJ in SG možna EA 24 ur na dan, v MB pa kako imaš srečo....
Morda katera hodi te dneve ravno na CTG v MB porodnišnico?



Oooo,na ta dan pred enim letom se je rodila moja lubicauser posted image .Sama sem rodila s spinalno anastezijo.

(odgovor članu veseli trebušček)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Epiduralna analgezija
19.5.2009 10:02:45   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: veseli trebušček

Torej če prav razumem moraš kao v sklopu materinske šole opravit to predavanje o epiduralni!!! Jaz sem že hodla prejšnji mesec k materinski šoli,vendar ne v Mb,tako,da o epiduralni ni bilo niti besede.
Bom pa poskusla poklicat na to številko ko jo omenjajo pa se bom pozanimala kako in kaj.
Torej si mesec dni za menoj!!! In že veš kaj boste imeli?



Ja imeli bomo fanta (UZ tako kaže) sem pa se tudi za vsak primer prijavila za Epiduralno user posted image

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu veseli trebušček)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Epiduralna analgezija
19.5.2009 14:41:55   
Taddy78
Mi imamo sicer poba rojenega v 05 in me je babičar, ko so mi nastavili flaško umetnih popadkov, vprašala, če želim EA (bil je ponedeljek, sredi dneva).
Bila sem pogumna in zavrnila, čez 2 uri sem ga prosila, če jo lahko dobim in je rekel, da je prepozno. No po 4. urah kristusovih muk(Uh kako smomučili glasilke) smo se prvič spoznali in vam povem, da grem naslednjič tudi rodit brez EA...je hudo, ampak ni pa "za umret"hudo..

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Koliko ss ste imele?
metuljcek27



1 (79%)

2 (10%)

3 (3%)

4 (1%)

več (7%)


Število vseh glasov: 189

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!