|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Letni dopust in porodniška
6.10.2009 19:26:46   
kefalonia
Pozdravljene!

Zanima me če mi lahko katera pomoga pri mojem vprašanju. Zanima me, če mi prične teči porodniški dopust 21.01.2010 v letu 2010 pa sem upravičena do npr.29 dni letnega dopusta, koliko le tega moram izkoristiti do 21.1.2010 preden grem na porodniško, ali si lahko prenesem celotnega v leto 2011 preden grem nazaj delat?
Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem!
Lep večer!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Letni dopust in porodniška
6.10.2009 19:28:13   
zvesta
Pokoristiti moraš 10 dni dopusta, kot določa zakon, ostalo lahko preneseš.

(odgovor članu kefalonia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Letni dopust in porodniška
6.10.2009 19:48:29   
kefalonia
Hvala za tako hiter odgovor!

A je to določeno v ZDR? jaz namreč tam ven tega ne razberem.....zanima še me ali je celo možno, da bi mi ga odmerijo manj, kot bi mi pripadal za leto 2010 če bi delala, saj pričnem s porodniško že 21.01.2010?

Hvala!

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Letni dopust in porodniška
6.10.2009 19:51:11   
zvesta
Ne, ne morejo ti ga odmeriti manj, ker si celo leto v delovnem razmerju. le tega ne prekineš.

V ZDR pa piše, da je potrebno izkoristiti vsaj dva tedna dopusta v kosu v tekočem letu. In to je teh 10 dni, ki ti propadejo, če jih ne koristiš.

(odgovor članu kefalonia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Letni dopust in porodniška
6.10.2009 19:53:21   
jakaracman
Jaz delam v zdr in pripada ti cel dopust za leto 2o10, vendar ga moraš v letu 2010 porabiti 10 dni, če ne ti teh 10 dni propade.Ostanek pa lahko porabiš do konca junija 2011.

(odgovor članu kefalonia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Letni dopust in porodniška
6.10.2009 19:53:58   
zvesta
163. člen

(izraba letnega dopusta)

(1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.
(2) Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta do konca tekočega koledarskega leta, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta.
(3) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 30. junija naslednjega koledarskega leta, če je v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal vsaj šest mesecev. Če je delavec v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal manj kot šest mesecev, ima pravico izrabiti letni dopust v skladu s prejšnjim odstavkom.
(4) Delavec, ki dela v tujini, lahko v celoti izrabi letni dopust do konca naslednjega koledarskega leta, če je tako določeno s kolektivno pogodbo delodajalca.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Letni dopust in porodniška
6.10.2009 20:31:13   
kefalonia
Resnično hvala za odgovore!Saj veste kako je danes z delodajalci, če jim le ni treba dati ti ne dajo nič, čeprav sem v javnem sektorju.

Kar naju s partnerjem tudi zanima pa je; ali obstaja kakšna zakonska možnost, da sem jaz npr. prve tri mesece na porodniškem, nato koristim dopust en mesec in on nadomesti za ta mesec porodniško, nato pa jaz nadaljuem s porodniško do konca?
Hvala v naprej!



< Sporočilo je popravil kefalonia -- 6.10.2009 20:32:27 >

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Letni dopust in porodniška
7.10.2009 7:39:11   
zvesta
Žal ti pa na to ne znam odgovoriti. Pokliči na CSD in vprašaj!

(odgovor članu kefalonia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Letni dopust in porodniška
7.10.2009 7:45:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kefalonia

Resnično hvala za odgovore!Saj veste kako je danes z delodajalci, če jim le ni treba dati ti ne dajo nič, čeprav sem v javnem sektorju.

Kar naju s partnerjem tudi zanima pa je; ali obstaja kakšna zakonska možnost, da sem jaz npr. prve tri mesece na porodniškem, nato koristim dopust en mesec in on nadomesti za ta mesec porodniško, nato pa jaz nadaljuem s porodniško do konca?
Hvala v naprej!




Ti to resno!? Pa kaj kompliciraš. Ti odgovor od jakaracman ni dovolj!?

Pomoje najboljše da greš delat v gospodarstvo. Tam se cedi med in tudi dopusta bi imela več kot 29 dni.

< Sporočilo je popravil ***Želva*** -- 7.10.2009 7:49:28 >

(odgovor članu kefalonia)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Letni dopust in porodniška
7.10.2009 9:40:37   
zmajči25
Mislim, da se da tudi to zrihtat, da si en mesec v službi (čeprav bi bila dejansko na dopustu), ta mesec PORODNIŠKE izkoristi oče in potem ti nadaljuješ s porodniško do konca.
Želva - dogovor o izrabi dopusta za nego in varstvo otroka je tvoja zakonsko določena pravica, ki jo lahko uveljavljaš, če želiš in mislim, da ti delodajalec tega ne more preprečit (sicer se srečate na delovnem sodišču) in bo potem delodajalec zelo dobro premislil, če se bo šel v lastno izgubo (ker sodišče ti vsekakor pravico odobri oz. potrdi, delodajaledc pa mora plačati vse sodne stroške, ki precej nanesejo) tožarit.
Se pa strinjam, da je v gospodarstvu situacija, kar se tiče varovanja delavčevega socialnega položaja, porazna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Letni dopust in porodniška
7.10.2009 11:01:21   
Aja1
Kaj pa če v letu 2010 ne moreš pokoristiti 10 dni dopusta? Npr. Jaz grem na porodniško 11.1.2010. Pokoristim lahko le 5 dni dopusta v letu 2010. Mi 5 dni propade?

_____________________________




(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Letni dopust in porodniška
7.10.2009 11:04:20   
zvesta
ja, ža ti teh 5 dni propade...

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Letni dopust in porodniška
7.10.2009 11:11:18   
Aja1
user posted image .. .se mi je zdelo, da je tako. To ni fer. user posted image

_____________________________




(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Letni dopust in porodniška
7.10.2009 11:20:15   
kora33
hi,
vidim, da pridno debatirate že o dopustu in porodniški...
jaz mam eno vprašanje...
sicer sem bila pri prejšnjem otroku brezposelna in bi porodniško začela 3.1....mi je rekel G, da imam v bistvu "srečo", da nisem zaposlena, saj mi dopusta ne bodo mogli vzet...če bi bila zaposlena, mi kao za tisto leto ne bi pripadal niti dan dopusta, saj bi bila celo koledarsko leto v porodniški.....
to je bilo pred 8 leti....
me zanima ali se je zdr od takrat kaj spremenil, sama se na zakone nič kaj ne spoznam...pa moram priznat, da niti nimam posebnega interesa jih raziskovat...čeprav bi jih morda občasno morala....
lp

_____________________________

sreča je

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Letni dopust in porodniška
7.10.2009 11:21:44   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: kora33

hi,
vidim, da pridno debatirate že o dopustu in porodniški...
jaz mam eno vprašanje...
sicer sem bila pri prejšnjem otroku brezposelna in bi porodniško začela 3.1....mi je rekel G, da imam v bistvu "srečo", da nisem zaposlena, saj mi dopusta ne bodo mogli vzet...če bi bila zaposlena, mi kao za tisto leto ne bi pripadal niti dan dopusta, saj bi bila celo koledarsko leto v porodniški.....
to je bilo pred 8 leti....
me zanima ali se je zdr od takrat kaj spremenil, sama se na zakone nič kaj ne spoznam...pa moram priznat, da niti nimam posebnega interesa jih raziskovat...čeprav bi jih morda občasno morala....
lp


kora, to definitivno ne drži in tudi 8 let nazaj ni držalo

(odgovor članu kora33)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Letni dopust in porodniška
7.10.2009 11:46:53   
kora33
hi, kolk je to držalo pred 8 leti nimam pojma...če pa zdaj ne drži...sem pa še tolko bolj vesela...pomeni, da bom svojih 30 dni lahko izkoristila po končani porodniški....hvala in lp

_____________________________

sreča je

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Letni dopust in porodniška
7.10.2009 11:53:12   
Aja1
Kora33 - 10 dni dopusta moraš koristiti v letu 2010, torej bo to pred porodniško (če ti uspe koristit  - odvisno kdaj imaš PDP).

_____________________________




(odgovor članu kora33)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?