|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   CR v MB porodnišnici
16.11.2009 10:14:45   
Žaži
Zanima me, če je v MB možno, da je partner zraven pri CR?
Koliko dni na intenzivni sledi?
Koliko dni vsega skupaj si v porodnišnici?
Ali imajo možnost da otroka ponoči odpeljejo ali ga imaš v vsakem primeru ves čas ob sebi?

Če katera ve, hvala za info.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CR v MB porodnišnici
16.11.2009 11:02:08   
Rubin.
Kolikor je meni znano, partner ne more biti zraven pri CR.
Na intenzivni negi si tri dni.
Vse skupaj si v porodnišnici 7 dni, če je vse vredu.
Na intezivni negi otroka pripeljejo okoli 11h in je pri tebi do 17h, potem ga odpeljejo. Na odd. je otrok skoz pri tebi, mislim pa da se lahko dogovoriš, da ga ponoči odpeljejo. Samo tega ni nobena prakticirala, tako da ne vem.

Prosim.

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: CR v MB porodnišnici
16.11.2009 13:35:30   
Hana76
Žaži, ti že veš, da boš imela carskega in kakšne indikacije imaš? Tudi pri meni je možno, da bom imela, ker imam dvojčka, ki sta trenutno v prečni legi. Ali se boš odločila za popolno narkozo ali za spinalno analgezijo? Meni se druga zdi ok, ker dobiš user posted image takoj k sebi, pa še tveganj narkoze se izogneš.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: CR v MB porodnišnici
16.11.2009 13:49:45   
Žaži
IZVIRNO SPOROČILO: Hana76

Žaži, ti že veš, da boš imela carskega in kakšne indikacije imaš? Tudi pri meni je možno, da bom imela, ker imam dvojčka, ki sta trenutno v prečni legi. Ali se boš odločila za popolno narkozo ali za spinalno analgezijo? Meni se druga zdi ok, ker dobiš user posted image takoj k sebi, pa še tveganj narkoze se izogneš.


CR bom imela, ker se v prvo nisem odpirala, popadkov svojih nisem imela in komaj dve leti je do tega, tokrat mi pa zaenkrat v 32t leži v prečno-diagonalni legi, tako da mi priporočajo CR.
Prvič sem rodila v PO in bila zelo zadovoljna (mož zraven, en dan intenzivne in ponoči otroke odpeljejo, no, do 5h zjutrajuser posted image ). In sedaj nameravam tudi tja roditi, je pa res da se bom selila in mi je MB veliko bližje, pa me je samo za primerjavo zanimalo kako je pa s tem v MB.

(odgovor članu Hana76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: CR v MB porodnišnici
16.11.2009 21:05:58   
smejčica

Oj,

jaz sem prejšnji mesec imela planiran CR v MB. Vse pohvale vsem v operacijski.
Odločila sem se za spinalno in mi ni žal. Takoj, ko se je otrok rodil, so mi ga pokazali, poslikali, ... nato so ga odnesli in me zašili. Ko sem prišla iz operacijske, pa sta že prišla moj in user posted image .

Partner ne more biti zraven. Počaka v drugi sobi in ga vidi takoj, ko se rodi in ga takoj, ko ga pregledajo tudi dobi.
Na intenzivni prespiš 3 noči. Nato sem bila še 2 noči na oddelku.
Na intenzivni ti otroka odpeljejo okrog 17-18 ure in ga dobiš zjutraj okrog 10 ure. Ko pa si na oddelku, pa je tudi ponoči s tabo. No, morda bi ga vseeno odpeljali, če bi želela, vem pa ne..



(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: CR v MB porodnišnici
19.11.2009 17:10:03   
Žaži
Kako pa je z obiski ko si na intenzivni? Ker imam doma dveletnega sina in mu bo sila težko razložiti tako da bi razumel zakaj mamice tri dni naenkrat ni, čeprav je navajen biti v varstvu, tudi čez noč, vendar pa ne za več dni skupajuser posted image

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: CR v MB porodnišnici
27.11.2009 22:05:53   
gold fish
IZVIRNO SPOROČILO: Žaži

Kako pa je z obiski ko si na intenzivni? Ker imam doma dveletnega sina in mu bo sila težko razložiti tako da bi razumel zakaj mamice tri dni naenkrat ni, čeprav je navajen biti v varstvu, tudi čez noč, vendar pa ne za več dni skupajuser posted image


v "šok" sobo lahko pride samo mož oz. partner...., dovolijo pa, če se mamica dobro počuti, da gre v dnevno sobo in pridejo tja k njej.....  nisem pa ziher, če 2letni otrok lahko....    tako je bilo lani avgusta....   najbolje, da prosiš sestro na intenzivni...so večinoma vse prijazne..... če druga ne ti bo sestra Maja dovolila.....

< Sporočilo je popravil gold fish -- 27.11.2009 22:17:46 >

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: CR v MB porodnišnici
27.11.2009 22:17:03   
gold fish
IZVIRNO SPOROČILO: smejčica


Oj,

jaz sem prejšnji mesec imela planiran CR v MB. Vse pohvale vsem v operacijski.
Odločila sem se za spinalno in mi ni žal. Takoj, ko se je otrok rodil, so mi ga pokazali, poslikali, ... nato so ga odnesli in me zašili. Ko sem prišla iz operacijske, pa sta že prišla moj in user posted image .

Partner ne more biti zraven. Počaka v drugi sobi in ga vidi takoj, ko se rodi in ga takoj, ko ga pregledajo tudi dobi.
Na intenzivni prespiš 3 noči. Nato sem bila še 2 noči na oddelku.
Na intenzivni ti otroka odpeljejo okrog 17-18 ure in ga dobiš zjutraj okrog 10 ure. Ko pa si na oddelku, pa je tudi ponoči s tabo. No, morda bi ga vseeno odpeljali, če bi želela, vem pa ne..





še to sem hotla komentirat...

sem imela lani tud planiran cr- drugi, prvi je bil urgenten....pa se nisem mogla odločit al spinalno al splošno anastezijo.... pol po temeljitem pogovoru z dr. pa sem prišla do zaključka, da tud če si še tako želim videt user posted image  je boljše, da izberem splošno...

Je razlika al je prvi cr al drugi in več...... operativni postopek mislim....zaradi prejšnjih brazgotin, zarastlin, .....   


Mož je počakal pred operacijsko, v tisti dnevni sobi..., ko so pikeca porihtali ga je dobil in ga pocartal, potem so ga odnesli......  Ker sem rodila po 17 uri, ga tisti dan ne vidiš, ampak komaj drugo jutro......

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: CR v MB porodnišnici
3.12.2009 12:52:26   
malicki
Mene pa zanima kako poteka naročen CR - v mb. Če se kateri slučajno da malo napisati bom zelo hvaležna user posted image .

Verjetno te G pošlje v porodnišnico kjer se dogovoriš za termin - ali je to kako drugače? Koliko prej ste dobile termin - 2 tedna pred PDP ali bliže PD-ju?

Kje ste čakale na CR (v porodni sobi ali na intenzivni) in kako dolgo? Je partner lahko čakal z vami ali čaka v tisti sobici za atije?

Kdaj se izpolnjujejo vsi tisti papirji - torej kako je z birokracijo? 3 leta nazaj je bilo še ob sprejemu v porodnišnico, zdaj pa bi se baje naj dalo že prej vse to urediti.

hvala!

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: CR v MB porodnišnici
7.12.2009 11:34:13   
ellie
malicki jaz imam dogovorjen CR v mb. Moj G dela v porodnišnici in je tud porodničar. Zaenkrat sem dobila napotnico (če bi me slučajno kaj prehitelo), s katero se moram po 14.12. (pdp imam 25.1.) it zmenit za termin. Ker sem se odločila, da bi mi moj G delal cr...pridejo takrat ven razporedi za januar. Mi je pa rekel, da nekje med 14. in 20. januarjem.

Rekli so mi, da en dan prej moraš prit noter. Baje dajejo zdaj pri dogovorjenih CR samo še spinalno, če pa nosečnica želi splošno, se mora prej dogovorit za to.

Papirje imam jaz že izpolnjene...ko sem enkrat zaradi krčev šla na urgenco na pregled. In so mi jih kar takrat izpolnili.

Na druga vprašnja pa žal ne vem odgovora...zanima pa tud meneuser posted image

(odgovor članu malicki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?