|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali delam ok?
21.1.2010 14:41:25   
niwaj
Sej vem da je že 10000tem na to vižo napisanih...sam vseen :D

Živa je stara 5 mesecev in začela bi ji uvajat gosto hrano. Torej nekaj žličk zelenjavne kašice zjutraj.
Zanima me, ali ji dam prvo kašico pa potem mleko prek? al prvo mleko? Al sploh ne mleka?
Zdaj sem ji dajala nekaj žličk kašice, prek je pa pojedla še 120ml mleka.

Je na 4 ure. Ob 10ih zjutraj, 14ih, 18ih, 22ih ponoči pa ko je lačna ponavadi samo ob 4ih zjutraj.
Je to dovolj? Ne zgleda mi lačna, pa tud redi se lepo :D Imamo že 7900g! :D

Koliko kašice naj ji dam na obrok? Ni ravno požeruh, ko ji ni, neha jest... Torej naj ji dam koliko hoče?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 14:49:05   
mini86
midva sva začela iz zelenjavo iz tega razloga da mi nebi zaradi sladkega sadja zavrnil zelenjavo..dala sem mu kolikor je pojedel in čez še mleko..hitro sem uvedla tudi krompir, polento, riž in sedaj kombiniram med sabo..tanč na monu je rekla da res da začneš z parimi žličkami ampak če otrok pokaže interes nadaljuješ..cel obrok naj bi bil cca.200ml kaše ampak to je čist odvisno..enim je dost npr.120 ml, enim pa ni dovolj 200 ml..midva uvajava od začetka leta in mi sedaj poje tm nekje od 150-180 ml..ne podojim ga več čez..ne kaže pa znakov lakote in komot zdrži 3-4h..očitno ima dovolj..od začetka kšn tedn al pa mau več bi js dodajala potem bi pa probala brez mleka čez..sj boš sama vidla a je še lačna al je sita..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 15:14:24   
Urska09
Čisto prav delaš! Najprej GH, nato mleko. Daj, kolikor hoče jesti.

Jaz sem tudi začela z zelenjavo. Iz istega razloga kot manna. Pa tudi nisem uvajala tako kot pravijo: prvi dan 1 žlička, 2. dan par žličk itd. Dajala sem dokler je jedla. Sej, na začetku itak ni pojedla dosti več. Se pa spomnim, ko sem ji prvič dala kolerabico, sem ravno med hranjenjem imela telefon in sem ji čisto avtomatično dajala žličko v usta. Ko sem končala pogovor sem šele opazila, da je pojedla celo porcijo - cca 120 ml. Pa ni bilo nič narobe.

Moja tudi ni pojedla več kot 100-120 ml prvih par mesecev. Po obroku sem jo vedno podojila. To sem delala kakšen mesec (mogoče malo dlje), potem pa se mi je zdelo, da je GH dobro osvojila in da dovolj poje. Verjetno bo teži lažje, ker točno veš, koliko mleka spije na obrok. Pri dojenju nikoli ne veš...


(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 15:15:37   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
Iz istega razloga kot manna.

Sori, mislila sem mini86.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 15:47:34   
niwaj
ok..hvala da ste me pomirle! user posted image mi je kr lažje!
Zdaj pa novo vprašanje! haha . Kaj nebo žejna če ji nebom dala mleka? Al ji naj dam vodo za pit? Ali kako?
Zdaj kupujem te frutke in hippe ki so za po 4 in po 5 mescu. A ji lahko doma naredim kašico recimo, da ji skuham malo brokolija pa cvetače...pa zmiksam? Al raje kupujem?

HVALA VAM PUNCE!

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 15:52:56   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: niwaj

ok..hvala da ste me pomirle! user posted image mi je kr lažje!
Zdaj pa novo vprašanje! haha . Kaj nebo žejna če ji nebom dala mleka? Al ji naj dam vodo za pit? Ali kako?
Zdaj kupujem te frutke in hippe ki so za po 4 in po 5 mescu. A ji lahko doma naredim kašico recimo, da ji skuham malo brokolija pa cvetače...pa zmiksam? Al raje kupujem?



Odgovor na prvo vprašanje: ti ji ponudi vodo ali pa čaj, ali nesladkan kompot za pit

Odgovor na drugo vprašanje: joj, ne kupuj kašic.. Sicer prav pridejo, če kam greš in ni nič narobe, če otrok kašno poje, ampak doma pripravljaj svežo hrano. Saj pa je zelenjave dovolj. Skuhaj in pretlači. Veliko je kombinacij, otrok se tudi mora navadit jest domačo pripravljeno hrano. Že tko je dostkrat križ s to njihovo ješčnostjo in izbirčnostjo zato ne nardit že v štartu tega, da mu boš dajala kupljene Hippe. Ni pa nič narobe, če poje kakšnega kdaj, sploh sadnega, če kam greš ali pa za spremembo. Pri zelenjavi in kosilih pa se le trudi, da skuhaš sama.

http://www.ringaraja.net/forum/Kombinacije_Gh/m_3459261/tm.htm

Tu imaš veliko kombinacij.

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 15:54:38   
mini86
raje doma naredi kašice

seveda lahko nardiš doma..še boljše je ker točno veš kaj si dala notri..ne da bi blo v kuplljenih kej groznga ampak vseeno..js sm začela iz korenjem, kolerabo, oranžno bučo, cvetačo..prvo probaj kej od tega, ker brokoli ima kar močan okus in ga je ponavadi treba mešati iz krompirjem da ima bolj nevtralen okus..pa ne miksaj ampak samo pretlači iz vilico..js mu nikol nisem ene stvari zmiksala pa vse poje..
za pit mu js dajem umes un čaj od komarčka..k vidm da mau mele po ustih mu dam za pit po kozarčku (drugače itak ne zna), ker tud js pijem med kosilom..ne bo žejna..loh ji tud umes med obroki mleka ponudiš par požirkov-več ti itak ne bo spila



_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 16:06:15   
niwaj
Samo a ni težje prebavljivo če je samo z vilco pretlačeno? Nočem da jo pol krči pa nevem kaj matra.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 16:48:42   
mini86
če nima alergije je ne bo črvičilo..sj dojenčki ok sj pogoutnejo kej dol drgač pa oni z jezikom potiskajo koščke proti nebu in tako nastane še mal bol speštan..sj ne pridejo veliki koščki če ornk potlašč..kaj boš pa nardila pol k boš uvajala meso..s paličnim pride men k ena vata..natrgaš na koščke pa je ane..sj nardila boš kokr boš sama hotla-hvala bogu..sam hočm ti rečt da se navadjo jest vse spasiran in pol nočjo nč jest v koščkih..pol pa slišš kako mamice skrbi kako bo njihov v vrtcu ker je še vse spasirano..k mu daš -oz ko ji boš dala banano v roko al pa jabolko ga tud ne bo mogla čist k kašico pojest, ane..pri 6 mesecih je po denverjevem testu priporočljivo dt dojenčku rozine da jih sam pobira da se nauči pincetnega prijema..in verjemi da kej dost ukašit v ustih ne more tisto rozincouser posted image čim mn komplicirat pa bouser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 16:55:22   
claud
Boš vidla kako je s pretlačeno hrano...jst sm ji do 10 meseca vse pasirala s palicnim, ker se je drugace zacela davit...probaj pa bos vidlauser posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 16:59:42   
niwaj
ok, hvala punce! Bile ste v veliko pomoč!! user posted image

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 17:25:53   
mini86
claud-a pa si ji prvič tud pretlačla al si ji že takoj spasirala..ker mi je blo rečeno da pač kokr ponudiš od začetka tko se navad in itak jim gre laži v rito če majo spasiran..men to pač ni ok da bi mu use pasirala-usaka pa se odloči po svoje..usaka ti je povedala svoje zdj se pa sama odloči kako pa kajuser posted image user posted image
sporoči kej kako vama gre


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 17:33:11   
šivilja
Dobila si zelo dobre odgovore.

Sem pa jaz svojim v začetku pasirala s paličnim (ene dva meseca), ker sem nekje
prebrala, da tako lažje izkoristi snovi iz hrane. Kasneje nismo imeli nobenih težav s prehodom na koščke.

Kar veselo na jelo!!!! Pa vsekakor mu ti kuhaj.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 17:35:01   
Petka09
Jaz nikoli pasirala. Tlačila z vilico ali tlačilko za pire.

(odgovor članu šivilja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 17:35:08   
mini86
men je pa glih pediater reku da tudi če pokaka koščke hrane da že izlušči od tistega kar rabi

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu šivilja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 17:39:22   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Jaz nikoli pasirala. Tlačila z vilico ali tlačilko za pire.

Pametno. Jaz sem miksala s paličnim, pa mi je žal. Sem se kasneje fajn namatrala. Še danes se hoče kar neki zmrdvat.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali delam ok?
21.1.2010 17:41:29   
šivilja
Itak, ti vsak svetuje drugače, pol naj se pa človek znajde.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali delam ok?
22.1.2010 15:12:37   
niwaj
Ok, sem ji skuhala prvo domačo kašico! :D Malo broklija in cvetače...zraven pa riževo kašico. Riž je še jedla neki cajta...pa še tistega bolj tak...zraven pa vedno jokala...Pa ni hotla ust odpret...pa ona bi kr nekam se stegovala...pa nogice šlatala...glavo obračala 100na uro sem pa tja...ko je pa prišla žlica je pa v jok. Pa sm se pačla zravn, se pogovarjala z njo, jezik kazala, sama pojedla eno njeno žlico...pa ni šlo... No, ko sm pa zraven riža zmešala od hippa kašico z marelico pa hruško...so se pa usta čudežno odprla. No in pol sm jo fintirala tako, daje dobla mal zelenjave in marelco, mal riža pa marelco....groza... Nisem naredila prav ane? user posted image Kaj naj da nebo jokala?user posted image

(odgovor članu šivilja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali delam ok?
22.1.2010 15:18:50   
mini86
probej ji za prvič kšn bolj nevtralen okus..k brokoli ma kr močnga, cvetača pa tud..probi ji ne vem mogoče skuhat polento pa not zmeši mal korenčka, kolerabe, pa loh tud cvetačo..al pa kšn krompirček pa korenček skupi..počasi sam ne obupat prvi danuser posted image
drugače pa user posted image obožujejo sladki krompir..nš use pojeuser posted image nš že dvakrat ni maru prosene kaše..isto je delu k tvoja..ampak jo bo spet čez par dni dubu pa da vidmo..
k sm uvajala sem mu dala samo cvetačo za probat..to se mu je kr dvigval..nč ni pomagal da sm dala notr mal sirčka..ampak če mu pa zmešam cvetačo s kšno drugo stvarjo pa vse zmažeuser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali delam ok?
22.1.2010 15:24:37   
niwaj
No bom zvečer probala z krompirčkom...pa ostankom cvetače. Ko sem ji dajala recimo oh hippa Korenček in jabolko...se je zmrdovala...ampak po 3 dozah je že veselo usta odpirala in z veseljem jedla...Upam da bo tukaj enako...Samo prej ni nikoli jokala...zdaj pa že ko jo posadim v stolček začne nabirat in pol če mi uspe jo zanimirat je 2min ok, pol pa spet v jok....

Kako dolgo pa bi naj bla sita od tega? Mal riževe kašice pa zelenjava?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali delam ok?
22.1.2010 15:33:52   
mini86
nč ji zvečer dajat..loh da jo bo kej zvijal..rajš ne no..počasi..če bi rada nadomestila tud večerni obrok rajš dej kšno mlečno kašico pa pol pred spanjem še mleko..sam sej pravm nikamor se ne mudi..nš tud če je sitko k ga dam v stolček joka ampak mu hitr dam kej za igrat in pol za jest..kok doug?hja to je res težko rečt..js sm si od začetka ko sm nardila in pretlačla use za jest dala v tavelko flašo da sm vidla kok sm nardila..kao naj bi biu ceu obrok 200 ml..in pol k je pojedu sem spet stresla v flašo in sm vidla kok je ustal..težko je rečt tud gdaj ji ne daš mleka čez..enim je dost če pojejo 120 ml enaim pa 200 ni dovolj..js zdj nardim ceu njegov krožniček hrane in če mal pusti je ok ga ne podojim čez..če pa poje mal tko kt npr.dons pa ga..mal jo opazuj in boš vidla če je lačna..nš poje tm nekje od 150-180 in ma kr dost 3-4 ure..kokr se mu zdi mu dam ker itak nikol ni pokazu da je lačn..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali delam ok?
22.1.2010 16:00:05   
niwaj
Ja do zdaj je vedno prek pojedla 120ml mleka...dans se mi pa zdi da je kljub vsemu pojedla zelo veliko (proti prejšnjim dnem) in NI hotla mleka...
Ok, pol pa dobi za večerjo mlečni riž..tako kot zdaj že 3 dni :D

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali delam ok?
22.1.2010 16:04:29   
mini86
ja al pa gres ji nared al pa polento..mlečnih stvari je velikouser posted image no če ni hotla mleka čez se je že najedla..user posted image user posted image kr tko naprej...bravo

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali delam ok?
22.1.2010 16:24:44   
niwaj
Ja kak ji naj nardim gris?  Če ne sme kravjega mleka? A zmešam novalack pa tist zmešam not? al z vodo?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali delam ok?
22.1.2010 16:38:52   
mini86
gres, polento, ajdovo, proseno kašo..ji skuhaj na vodi tko bl gosto pol pa zredči oz dodaj AM..AM nikoli ne pogrevaj

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?