|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj v sedež 9-36
7.3.2010 10:56:09   
valči
Zdravo!
Naša najmlajša je stara 2 leti in 4 mesece in ima dobrih 11 kil.Sedaj je v sedžeu 9-18 kg.Glava ji je tik na robu sedeža,to menda pomeni,da ji bo premali,zelo kmalu.Starejšadva sta v jahaču-7 in 5 let.
Sedaj me zanima,kdaj ste prestavile otročke v tak sedež,ker 18 kil naša verjetno ne bo imela ob vstopu v šolo.Pač drobižek.Kot sine.

Sedaj mi svetujte,če  je bolj varno jo prevažat v tem sedežu do vsaj 23 let-oktobra,ali ji kar kupiva večjega?
Pa kateri sedež bi kupila na sistem isofix,ker ga imamo zraven v novem avtu in bi ga pač iskoristila,če ga že imava.Če bi lahko kak link dobila,preko neta bi tudi kuplila,komot.Denar ni problem,le ideje nimam.
Morda mi napišite trgovine,kje ste to kupovali.

Upam,da ste razumeli moja vprašanja,hvala vnaprejuser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj v sedež 9-36
7.3.2010 11:16:08   
Naja31
Koliko je pa visoka?
Ne po teži, ne po letih nikakor ni primerna za višjo kategorijo sedeža.
Sedeži od 9 do 18kg so bolj varni tudi zaradi tritočkovnega zapenjanja, in je bolje, da so v takih dežeih čim dlje.
Starejšega sina smo dali v sedež pd 18 do 36 kg, ko je bil star 3 leti in pol. Pa je med  večjimi otroci.
Lahko pa kupiš od 9 do 36 kg, če misliš, da je od 9-18kg premajhen. To jo lahko takoj prestaviš.



(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj v sedež 9-36
7.3.2010 11:36:45   
Anonimen
Nas ima 13kg in cca 97cm in sedi v tem sedezu ze od 10mesecev starosti
http://soncek.si/si/avtosedez-recaro-young-sport-topline-mikrofibra-grey-pepper-i19262.shtml

Mislim pa,da nima moznosti isofixa,ker nic ne pise.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj v sedež 9-36
7.3.2010 12:05:22   
x_srečka_x
Pri treh letih je šla v sedež od 9-36, boljši se mi zdi ker ima še oprnik za glavo, pripeta je pa še zdaj s tritočkovnik pasom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj v sedež 9-36
7.3.2010 12:46:51   
miapia
Sedež od 9-18 kg priporočajo nekje okrog 4 leta. sedež od 9-36kg pa lahko uporabljaš takoj user posted image Od lupinice naprej. Verjetno si mislila od 18 kg naprej oz. kdaj lahko odstraniš nadvložek.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj v sedež 9-36
7.3.2010 13:20:23   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: valči

Zdravo!
Naša najmlajša je stara 2 leti in 4 mesece in ima dobrih 11 kil.Sedaj je v sedžeu 9-18 kg.Glava ji je tik na robu sedeža,to menda pomeni,da ji bo premali,zelo kmalu.


Glava pomojem lahko kuka iz sedeža - ampak ne več kot do une ta močne kosti zadaj (se pravi ene 2-3 cm).
Samo meni pa tudi ne gre v glavo - kak sedež maš to? Naš tamal je star 3 leta, velik 97-98cm, ima 14,5kg pa v smučarskih hlačah in bundi še nikakor ni prevelik za sedež (imamo Roemer duo plus). Zdej, ko bo manj obleke, bo pa sploh še malo "dol zlezel". Mi ga imamo namen uporabljati vsaj do naslednje zimske sezone - torej nekje do 3 leta, 9 mesecev (razen, če se bo nenormalno hitro potegnil, seveda).

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 7.3.2010 13:21:51 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj v sedež 9-36
7.3.2010 19:38:14   
živa
Valči, jaz sem prvega prestavila pri 4 letih. Ima 104 cm in ok. 16 kg. Po moje je za tvojo N. še čisto prezgodaj za ta sedež. Ampak res, kaj pa imaš to za enega, da bi ji bil premajhen? Ker čvergiju je tisti 9-18 še čisto komot (imamo Chiccota isofix).

Sicer pa: ko smo kupovali sedež 15-36, sem pogledala teste in ceno in potem kupila Cybex Solution x-fix (ima isofix), ko so imeli v Baby centru akcijo. Takle je (imaš v različnih barvah):
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=207315

Nam je super.

Lp,

živa

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj v sedež 9-36
8.3.2010 21:26:17   
zaspancek1
Poglej navodila kako mora biti glava glede na zgornji del sedeza. Poleg tega je pomemben potek varnostnih pasov. Ce so ramena visje od pasov, je sedez neustrezen. Za sedez naslednje skupine 15-36 kg (v katerem so tudi jahaci, ki pa se opuscajo, ker niso varni) je verjetno se res premajhna, zato je navadno najboljsa resitev sedez skupin 9-36 kg. Te lahko uporabljas do teze 18 kg  (ob predpostavki, da je visina pasov se ok, pa tudi visina glave glede na naslonjalo) z lastnimi pasovi, nato pa jih odstranis in uporabljas avtomobilski varnostni pas (za skupino 15-36 kg). Seveda pa je dobro preveriti ce slucajno niso tudi ti sedezi premajhni (za uporabo pripenjanja z pasovi sedeza). Mogoce je v tem primeru najboljsa resitev sedez 9-36 kg tipa Kiddy ali Cybex Pallas, ki imata spredaj varovalno mizico (tako ni problema z visino pasov). Cybex Pallas je npr. v bistvu sedez Cybex Solution X (z isofixom), le da ima do teze 18 kg pripenjanje z mizico.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?