|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Previjanje novorojenčka
19.5.2010 11:17:23   
divans1
Sm prebrala v eni brošuri, ki sem jo dobila v bolnišnici, da je potrebno novorojenčka previjati do 12 krat na dan. A ga ve tudi tolikokrat previjate? Meni se prebuja nekje na 3 ure, vmes ga pa ne budim, da ga grem previjat... user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 11:23:50   
Anonimen
Čisto pravilno razmišljaš. Jaz sem svoje previla nekje na 3-4 ure, če pa je bil pokakan, pa seveda takoj. Ponoči pa sem jih imela celo noč v plenički, razen seveda spet će se je pokakal, sem ga previla.
En nasvet: ne kompliciraj-pri nobeni stvari.

pa lep  dan.

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 11:23:51   
kristinaj
ma kej so mone???!!!!

jaz sem jih previjala ko sta se pokakala...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 11:24:42   
marantz
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Sm prebrala v eni brošuri, ki sem jo dobila v bolnišnici, da je potrebno novorojenčka previjati do 12 krat na dan. A ga ve tudi tolikokrat previjate? Meni se prebuja nekje na 3 ure, vmes ga pa ne budim, da ga grem previjat... user posted image


Ja, jaz ga do 12 krat na dan, nikoli več! user posted image user posted image user posted image
Previjam ga na cca 3 ure, kar znese 5krat do 6krat na dan user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 11:24:44   
kristinaj
aja...in če nista bila pokakana na enih 4,5 ur...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 11:33:01   
grahek85
Mi smo meli zelo občutljivo rito in smo se previjali največ na 3 ure, če je bil pokakan takoj. Pa tudi ponoči, mali na srečo ni mel težav s spanjem in smo se lahko tudi na tak način branili vnete ritke. Vseeno se ne spomnim, da bi zneslo več kot 9x ali 10x v 24 urah, pa še to je blo sam prvi mesec tako. 

_____________________________

Najina mala velika ljubezen

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 11:39:55   
zmajaz
Seveda ga ne budiš  - previješ ga, ko se zbudi in je, takrat običajno tudi kaka. Mi smo prvi mesec menda res previjali tam 8-10x na dan, ker sta bila kar naprej pokakana. Tako število pride tudi zato, ker se ti recimo zgodi, da ga previješ, pa je čez 5 minut spet pokakan, še preden ponovno zaspi. Tudi ponoči smo previjali samo če sta bila pokakana in dokler sta pač ponoči kakala, ko nista več, ju tudi previjali nismo več ponoči, ker urin plenica itak zelo dobro popije.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 11:57:19   
_Tinaa_
Ko se zbudi, ali previjate otročka pred dojenjem, ali najprej malo podojite pa potem previjete in po previjanju še do konca podojite? To me zanima predvsem za čisto mičkene.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 12:19:33   
divans1
Jst ga najprej previjem, nato ga grem dojit.

(odgovor članu _Tinaa_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 12:20:52   
valerija77
Delaj čisto po občutku. Če vidiš, da je plenička polna, ga raje previj ker jih mokrota moti in se ne bo mirno dojil. Če pa plenička ni mokra, ga pa najprej podoji in potem previj, ker bo kar kmalu prav gotovo polna. Tudi jaz sem svojega previjala čist različno. Enkrat sem ga v eni uri previla 3x, drugič pa pustila tudi 3 ure. In če spi ga zaradi tega ni treba prebujat. Jaz ga tudi za hranjenje nisem prebujala. se je kr sam, ko je bil lačen (razen tiste, ki imajo zelo nizko težo). Punce čim manj kompliciranja, je še drugi stavri dovolj (ali pa jih še bo).

(odgovor članu _Tinaa_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 12:31:03   
kristinaj
ko so majhni, še posebej prvi mesec kakajo skoraj pri vsakem obroku, zato jih previješ po obroku, tam nekje po tretjem m se jim prebava nekoliko uredi in jih ni potrebno stalno previjati, po potrebi, ko je plenička polna

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 12:49:27   
grahek85
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj
ko so majhni, še posebej prvi mesec kakajo skoraj pri vsakem obroku, zato jih previješ po obroku, tam nekje po tretjem m se jim prebava nekoliko uredi in jih ni potrebno stalno previjati, po potrebi, ko je plenička polna


Tko nekak, ja user posted image Nam je včasih naš rad polival, če sem ga previla takoj po dojenju, zato sva vedno počakala še kake pol ure ali 20 min. Je pa rad zaspal med dojenjem, zato je blo res malo bolj teksas, sem morala kar premislit, kdaj sem ga previla. Je blo kr malo zoprno, ker sem morala usklajevat med tem, kako je kakal, spal in kdaj je blo preveč da se nam je rita vnela. K sreči je po prvem mesecu postopno ratal ful manj občutljiv user posted image


_____________________________

Najina mala velika ljubezen

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Previjanje novorojenčka
19.5.2010 14:40:49   
emibu
Pravijo da tut če se ti zdi plenička čisto suha je fino na tri ure ga previt zaradi vnetij in ostalega šmorna (izpuščaji...)več nebi vedla povedat..lahkko pa povem čez kak teden k bom imela štručko že v rokah...uglavnem zdele razmišlam da jst ga bom vrjetno raje večkrat previla..

(odgovor članu grahek85)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?