|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z famili f...
22.11.2010 21:23:42   
constanca

Treba bo kupit sedez in zdaj sem nekako spravila izbor na ta dva stola.

Danes sem si sla pogledat Tobija, ker ga precej hvalite in se mi zdi cisto uredu.
Nisem pa videla Pearl modela in me zanima, kako ste zadovoljni s tem.
Kolikor sem videla ima se boljse varnostne rezultate.

Pa ta iso-fiks... Prodajalka mi je rekla, da je to bolj aktualna tema pri sedezih od 15 kg dalje.
Pri nas se sedeza tudi ne bi premikalo iz avta v avto. Je zaradi varnosti pomemen isofiks?

Torej, kaj naj? Naj se dokoncno odlocim za Tobija in sploh ne razmisljam o Pearlu, ali je kaj takega na njem, da je
vredno razmisleka?

Hvala za pomoc!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
23.11.2010 12:53:41   
zaspancek1
Glede praktične uporabe ti žal ne morem kaj prida pomagat, ker nimamo teh dveh sedežev, lahko pa ti povem glede isofix sistema. Ne bo držalo, da je to bolj za sedeže od 15 kg dalje! Isofix sistem pritrjevanja je najbolj primeren za sedeže do teže 18 kg (se pravi skupino 0 in I). Citiram s strani Vozimo pametno:

"Gre za standardiziran sistem pritrditve, ki omogoča, da se otroški sedež hitro, trdno in predvsem brez napak pri montaži namesti v avto. Otroški varnostni sedež ima posebna vodila, v karoseriji avtomobila pa so posebne zaponke (pod naslonom sedeža), v katere se potisne vodilo sedeža oz. podstavka.

Sedaj pa POZORNO: vsak isofix avtosedež mora imeti dodatno oporo (podstavek) v dno avtomobila (v prostor, ki je sicer namenjen za noge potnika na zadnjem sedežu), da se morebitna nihanja kar najbolj ublažijo. Druga možnost pa je povzeta po ameriškem standardu (NHTSA), to je tako imenovani Top Tether – poenostavljeno povedano - to je dodatni pas, s katerim pritrdimo varnostni sedež v zgornjem delu, da ne zaniha.

Pri vsem navedenem pa velja izpostaviti, da je isofix sistem, uporaben največ do 18 kilogramov otrokove teže (to pomeni, da so avtosedeži s sistemom isofix za skupine 0+ in I, oziroma največ do starosti 4 let). Zakaj? Otrok teže nad 18 kilogramov mora biti obvezno varovan s sistemom, ki je pritrjen na karoserijo avtomobila (varnostnim pasom - tako kot odrasla oseba).

V čem je prednost isofixa? Pri pritrditvah varnostnih sedežev v avto z varnostnimi pasovi se največkrat pojavlja, da je več kot 60% varnostnih sedežev napačno ali slabo pritrjenih, s pritrditvijo s sistemom isofix pa se ta odstotek zmanjša na manj kot 5%."


Tudi po rezultatih ADAC so sedeži z isofix sistemom navadno varnejši, kot če so pritrjeni samo z avtomobilskimi pasovi. Pri skupini 15-36 kg, ko samo pritjevanje z isofix sistemom ni dovolj (je pa zato sedež res stabilnejši in zato tudi varnejši), je pa to bolj praktično, ker praznega sedeža ni potrebno pripenjati s pasovi.

Ko pa že sprašuješ o MC Pearl - pri tem sedežu moraš OBVEZNO kupiti še FamilyFix podstavek, samo s pasovi tega sedeža namreč ni mogoče pritrditi.
Glede varnosti pa med tem in Tobijem ni neke hude razlike: oba sta dosegla majhne obremenitvene vrednosti pri bočnem trku in povprečne pri čelnem.
Skratka - če gledam ceno in teste, bi jaz kupila kar Tobija (pod pogojem, da nimam že od prej podstavka FamilyFix):
http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Kidsroom/Products/63402820S
http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Kidsroom/Products/60103110

Če pa želiš isofix, pa je boljši od zgornjih MC Priorifix:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/detail.aspx?KisiID=57
Še cena:
http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Kidsroom/Products/64302210

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
23.11.2010 13:10:01   
constanca
Hvala Zaspancek1 za tako dober odgovor!

Se mi je zdelo, da nekaj "smrdi" glede isofiksa za starejse otroke in za zdaj ne.

Tudi priorifix bi bil super, (najlepsa hvala za priporocilo!!) bom sla se tega pogledat.

V "najslabsem" primeru bomo ostali pri Tobiju, mi pa res ne da miru ta isofiks. Zdaj imamo lupinico brez, saj zahteva vsem standardom, ampak to je tako nesigurno, da me vedno kar pri srcu boli kadar gremo kam. Ce bi se enkrat bila na zacetku, ob rojstvu nasega malega, ne bi nikoli vzela te lupinice iz druge roke, pa naj bo stokrat zastonj.

Najlepsa hvala!!

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
23.11.2010 13:33:18   
zaspancek1
Če boš že šla gledat, poglej še kakšnega Britaxa oz. Roemerja, npr. Safefix Plus in Safefix Plus TT (če imaš to možnost pripenjanja v avtu). Pri teh imaš možnost izbrati boljše blago (kjer se otroci manj potijo) - Highline:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/detail.aspx?KisiID=32
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/detail.aspx?KisiID=54
in cene, podobne Priorifixu:
http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Kidsroom/Products/2000001860
http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Kidsroom/Products/2000001894

Aja, sem šla še enkrat brat moj odgovor. Da ne bo kdo narobe razumel - če ima sedež možnost pripenjanja z isofix sistemom, je to vsekakor bolje in varneje kot pa brez! To velja za čisto vse sedeže (tudi za skupino 15-36kg, čeprav mora biti tak otrok obvezno pripet z avtomobilskim varnostnim pasom, ker isofix takšne teže (večje od 18 kg) ob trku ne bi več zadržal).

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
23.11.2010 13:40:16   
vesna_b
ja pa saj bi isofix lahko sama dokupila...
čeprav tudi nimajo vsi avtomobili možnosti namestitve isofix-a. npr pri nas - v cliota bi lahko dala, v audija (novejšega) pa ne, tako da sploh preveri, če lahko daš...
mi smo tako kupili navaden podstavek, ki paše v vsak avto, čisto brez tistega podstavka pa tudi meni ni bilo všeč...
na navadnem podstavku pa je blo čist fiksno. kakor so meni razlagali v trgovini, imajo samo eno vrsto podstavkov in eno vrsto isofix podstavkov, na katere pašejo vse lupinice. razen če kaka starejša ne, ne vem.

sedaj pa imamo maxi cosi tobi, in je zakon. tdno stoji, če tamala zaspi, se ga dvigne, da je podoben položaj kot lupinica, in se tud naspi, brez da bi ji glavica "kinkala" user posted image
v glavnem, priporočam

< Sporočilo je popravil vesna_b -- 23.11.2010 13:41:38 >

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
23.11.2010 15:04:33   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b

ja pa saj bi isofix lahko sama dokupila...
čeprav tudi nimajo vsi avtomobili možnosti namestitve isofix-a. npr pri nas - v cliota bi lahko dala, v audija (novejšega) pa ne, tako da sploh preveri, če lahko daš...
mi smo tako kupili navaden podstavek, ki paše v vsak avto, čisto brez tistega podstavka pa tudi meni ni bilo všeč...
na navadnem podstavku pa je blo čist fiksno. kakor so meni razlagali v trgovini, imajo samo eno vrsto podstavkov in eno vrsto isofix podstavkov, na katere pašejo vse lupinice. razen če kaka starejša ne, ne vem.




Tole pa ne bo držalo. Res je isofix univerzalni sistem, ampak to velja za avtomobile (se pravi, da imajo vsi enako velike kaveljčke, na enaki razdalji, za katere zatakneš potem npr. podstavek ali pa sam sedež, ki ima to možnost ali pa zapneš pas pri sistemu TopTether). Univerzalni isofix podstavek, ki bi bil za vse lupinice, pa ne obstaja. Prav tako nimajo vse lupinice (tudi novejše) možnosti isofix pritrjevanja (npr. MC Citi).

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
24.11.2010 7:42:51   
vesna_b
saj sem rekla, da nisem zihr, sam tako so men razlagal in na en podstavek smo natikal vse lupiniceuser posted image

nimajo pa vsi avtomobili možnosti isofixa - vem, ker pri nas ni blo. pač ene znamke imajo to za doplačilo, ene pa avtomatsko zraven.
ampak ja, tud zato isofix ne paše vsem, a ne?
navaden podstavek pa - razen če ne rabi. ga še nisem vidla - a ima kaj bolj fiksno podnožje?

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
24.11.2010 8:32:24   
kristinaj
tobi je ozek, pa pearl tudi, mi imamo tistega ta drugega, mislim, da je priori xp, ni isofix in je zelo v redu sedež...edino kar me moti je to, da je tisto spredaj za zapet, kamor vtakneš pasova skupaj tako kratko, da vedno gre otroku pod rit in pole ga morem vzdigovat in vlečt vn... poleže se lepo, jaz kar iz sovoznikovega sedeža z eno roko to opravim in mali noter spančka

isofix pa je dodatna pritrditev v avtu, se mi zdi da mora bit pa tudi avto tak, da omogoča isofix pritrditev

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
24.11.2010 8:36:13   
vesna_b
naša je drobcena in nam je tobi zakon. pa fajn je to, da imajo pasovi not "vzmeti" nekakšne, ki držijo pas gor, tako da ko tamalo vsedem, sama rokice potisne v pasova, in jo samo pripnem

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
24.11.2010 8:47:21   
zaspancek1
Trivratni Audiji in BMWji npr. nimajo isofixa, pa še nekateri avtomobili.
Podstavek, ki se ga fiksira s pasovi, je dobra alternativa, poleg tega pa paše praktično v vse avtomobile (razen nekaterih, kjer je problem tista dodatna noga). Kljub temu pa tudi tega ni univerzalnega za vse lupinice. MC ima npr. EasyBase (sicer čisto enak kot EasyFix, edino tistih zobčkov za pripenjanje z isofixom nima), tudi Roemer ima podoben podstavek Baby-Safe Belted Base (ki pa se za razliko od MC EasyFix ne da pripeti z avtomobilskim pasom).

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
24.11.2010 8:59:44   
vesna_b
isofixa nima naš 5 vratni audi, karavan...

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
24.11.2010 11:28:43   
constanca
kaj pa oktavija karavan ima?

Za Tobija se je tudi meni zdelo, da je nekam oz., ko sem dala malaga sedet. Sem se tolazila, da je pac se v flisu oblecen, ampakk ocitno je nekaj na tem! Hvala za to opombo, moram malo preverit to.

Ful ste dal dobrih informacij! Hvala! Ce je se kej, pa se kar piste! Jutr gremo v nabavo, se je casuser posted image !

lp

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
24.11.2010 11:33:48   
vesna_b
ej, preveri, če ima narejene take železne "hakelčke" al kaj vem, kako naj napišem, če privzdigneš zadnji sedež - med sedežem in naslonjalom

sicer širina je, kakršna je, višina pa se pri tobiju lepo nastavlja

< Sporočilo je popravil vesna_b -- 24.11.2010 11:34:18 >

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
24.11.2010 12:17:19   
zaspancek1
Preveri na straneh MC in Britax-Roemer, potem pa še v avtu zadaj med sedalnim in hrbtnim delom. Mislim pa, da Octavia ima isofix:
http://www.maxi-cosi.com/gb-en/carsel_ector
http://www.britax-roemer.de/news/downloads



< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 24.11.2010 12:18:05 >

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
29.11.2010 11:40:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
16.12.2010 14:38:18   
julka8
živjo!

bom kr tle napisala k vidm da je podobna temauser posted image in sicer odločamo se med sedežema MC tobi in Rőmer king plus (vem da je blo o tem že dostkrat napisano, sam konkretno o velikosti pa ne), oba po testih isto varna, cenovno pa vsaj v tujini kr razlika v ceniuser posted image smo tudi probali oba in se nam zdi Rőmerjev mal majhen, po drugi strani pa sem že na večih koncih slišala da je Tobi dokaj ozek... zato bi bila zelooo hvaležna za vaša mnenja glede teh 2 sedeževuser posted image

hvala že vnaprej, čau

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
16.12.2010 15:14:17   
zaspancek1
Praktičnih izkušenj s tema dvema sedežema nimam, lahko ti samo prilepim link o merah Tobija:
http://www.maxi-cosi.de/de-de/kinderautositze/toddler/tobi/spezifikationen

Pri Kingu pa je napisano zelo malo - teža 10,1 KG, višina 67 cm, širina 49 cm (predvidevam zunanje mereuser posted image ):
http://www.britax-roemer.de/auto-kindersitze/king-plus

Če so pri Kingu to res zunanje mere, potem je širši od Tobija, ki je širok 44 cm. Kaj več ti bodo pa uporabnice povedale.

(odgovor članu julka8)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Maxi cosi tobi ali maxi cosi pearl z fami...
17.12.2010 8:26:58   
vesna_b
jaz poznam sam tobija (sem že zgoraj pisala) in nam je zakon, drugega pa ne poznam. najboljša varianta je, da greš v trgovino, pa sprobaš oba. tako smo mi kupovali. ker niso imeli oba favorita v eni trgovini, smo pač šli v dve trgovini. ponavadi imajo en avtomobilski sedež, kamor za probo daš avtosedež in lahko probaš otročka dat notri.

pač moj predlog. tako smo naredili mi, pa smo dobro izbrali. vsaj za naš okus in naše potrebe.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?